Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

@sisterhood

 

power limit i voltage na max ? jaki temp limit ? Rozumiem że rpm ustawiony na sztywno 37% ?

 

ktoś mi łopatologicznie wytłumaczy perfcap reason ? (i kolorki paska przy nim po widziałem na yt zielone, niebieskie, szare... wtf? )

 

Powód obniżonej/obciętej wydajności. Będzie też skrót. Może być power, temp, może być synchronizacja sli. Generalnie to na pojedynczej karcie nie powinno być żadnego - do tego się dąży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście Waszym zdaniem kwota 2100 zł jest graniczna jeżeli chodzi o cenę GTXa 1070? Więcej nie warto dawać?

 

Moim zdaniem tak. Swoją drogą w UK GTX 980 Ti chodzi po ~1800zł. Cena GTX 1060 to też jakieś mega nieporozumienie. Ta karta powinna kosztować 200$ i ani centa więcej. Przy takiej cenie ile będzie kosztował GTX 1050? 200$? :lol2: Ceny niektórych kart u nas zaczynają pomalutku zjeżdżać poziomu zgodnego z kursem z wyimaginowanego. Ceny w US też zaczynają spadać, MSI GTX 1070 Gaming X z 459 na 449$ co daje nam ~2210zł z VAT. U nas nadal o blisko 100zł za dużo.

 

edit

 

http://www.komputronik.pl/product/328904/Elektronika/Cz%c4%99%c5%9bci_PC/MSI_GeForce_%c2%ae_GTX_1070_GAMING_8GB_GDDR5_VR_Ready.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

50zł taniej niż Gaming X, dostawa 3 Sierpnia.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero je skończyłem. To nie jest robota na 2 dni :D

 

Pytanko do publiczności, dysponuje ktoś JetStream 1070? Potrzebne mi info o overclockingu i temperaturach, najlepiej na podstawie W3 w 1440p przy mocnym CPU.

 

Czasem tej karty nie masz ? Sam jestem ciekawy jak wypada na tle GameRock, przydałoby się zestawienie i porównanie chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Ceny w US też zaczynają spadać, MSI GTX 1070 Gaming X z 459 na 449$ co daje nam ~2210zł z VAT. U nas nadal o blisko 100zł za dużo....

nie zgodze sie

u nas tez spadly te ceny na MSI

piszesz o 2210 i cos kolo tego jest

dzis pojawly sie po 2240zl

LINK za 2240zl

LINK 2249zł - rozeszly sie szybko...

Edytowane przez IKSBOKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, początkowy boom minął to teraz sprzedawcy muszą wrócić do rzeczywistości ;)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, początkowy boom minął to teraz sprzedawcy muszą wrócić do rzeczywistości ;)

Raczej nie minal, bo te po 2249 to sie rozeszly migiem, juz wystawili janusze ze SFERIS drozej o 30zl to samo.

Wiec boom jest dalej, ale MSI ceny obnizyl i ceny sie ruszyly.

Jak juz jest msi za 2240zl to mysle ze powinien pojawic sie w innych sklepach moze i po 2200zl, a to juz jest kuszaca alternatywa do palitow... moze janusze u nas w koncu pality obniza do cen na poziom 2050zl. to juz by byla ciekawa cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu NV wydala tak po cichu tego titana, bez fajerwerkow. Moze titan P tez sie pojawi pozniej z takim wiekszym boom, bo przy tym to mawet nazwy im niezechcialo sie zmienic.

 

Moze przy tej cenie nie chcieli uslyszec buuuu ze strony ludzi na konferencji...

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IKSBOKS

 

Mam Hafa-912 - to raczej przewiewna buda, oprocz standardowych wentyli 2 dodatkowe(1 standardowy zamieniony tez na lepszy), w tych samych warunkach Palit ma około 10 stopni nizsze temperatury i jest duzo cichszy... od MSI. Ty pewnie masz monitor 60 Hz - to Ci zaniża temperatury mocno, u mnie jest 144 Hz, do tego pomieszczenie bez klimy, dzisiaj miałem 29 stopni w pokoju(poddasze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1060 jest tak naprawdę następcą 970, ale nowy Tytan tylko 980Ti?

Proszę przestańcie...

 

Dzięki za link do ppc z jakimś tam wyjaśnieniem kwestii time spy.

A z tą zawyżoną liczba ROP w 1070 już coś wiadomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu NV wydala tak po cichu tego titana, bez fajerwerkow. Moze titan P tez sie pojawi pozniej z takim wiekszym boom, bo przy tym to mawet nazwy im niezechcialo sie zmienic.

 

Moze przy tej cenie nie chcieli uslyszec buuuu ze strony ludzi na konferencji...

 

Przygotowują grunt, teraz sprawdzili reakcje ludzi na 1200 $, następny 1500$ ? :E

 

 

Czyli 1060 jest tak naprawdę następcą 970, ale nowy Tytan tylko 980Ti?

Proszę przestańcie...

 

Dzięki za link do ppc z jakimś tam wyjaśnieniem kwestii time spy.

A z tą zawyżoną liczba ROP w 1070 już coś wiadomo?

 

gtx950/1050, gtx960/1060, gtx970/1070, gtx980/1080, gtx980ti/1080ti Najniższa karta do gier GTX 1050 w cenie 1000 zł, poniżej 1000 zł będzie można kupić karty biurowe GT. :lol2:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowują grunt, teraz sprawdzili reakcje ludzi na 1200 $, następny 1500$ ? :E

 

tylko ja myslalem zanim wyjdzie jakis titan to naprawia wiekszosc problemow heh edytor bios by sie przydal

co przyjdzie z tego tytana na FE cooler wiadomo wiekszosc bedzie brala do WC* to i biosik by sie przydalo podreperowac.

do 1440p to mi ta karta bedzie zbedna a monitora 4K nie widze ciekawego, jesli to taki pol srodek tytana to chyba go oleje -

 

Tylko co teraz powiedziec o tych co pokupywali 1080 o wiele drozej zeby miec tylko TOP na miesiac - bylo sporo takich, na ebay schodzily pare stowek wiecej- maly wysyp bedzie 1080 mozecie byc gotowi, jesli ktos ma opylac 1080 to tylko teraz jeszcze mozna dosc dobrze sprzedac - sporo osob jeszcze sie nie kapnelo

 

 

 

Najbardziej zniszczyl mnie jeden uzytkownik, ktory to ostatnio pisal o tym, iz nie ma zdolnosci kredytowej na tyle, zeby kupic na raty 1080....

 

O ile zakup na raty w przypadku rat 0% uwazam za rozsadny, o tyle w tym wypadku to brakuje slow zeby okreslic takiego delikwenta.

mysle ze dopiero teraz bedzie mial problem , on lubi miec TOP a karta titan juz wita za niecale 2 tygodnie, przyjdzie mu splacac 2 kredyty a to juz raczej bedzie ciezko

 

*onan...

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą zawyżoną liczba ROP w 1070 już coś wiadomo?

Po to wkleiłem by można było z czego się pośmiać, w momencie kiedy 1070 miałby 48rop/1536KB L2 powstałaby sklejka 192bit 6gb + 64bit 2gb. Czy tak ciężko znaleźć sobie testy wypełniania 1070 w sieci?

 

Dlatego nv zastosowała GDRR5 non x oraz 64ropy by nie popełnić tego samego błędu co przy 970gtx. A niższa przepustowość pamięci w sposób naturalny ogranicza wydajność ropów w 1070.

 

 

tylko ja myslalem zanim wyjdzie jakis titan to naprawia wiekszosc problemow heh edytor bios by sie przydal

Joe dirt znalazł prawidłową wartość do zmiany w nvflash do pominięcia sprawdzania certyfikatu w biosie tylko w tym rzecz, ale nadal wali błędami od certyfikowania. Wraz z premierą pascala nv mocno zmodyfikowała nvflasha i zrobił się klops, nie wiem czy ktoś sobie z tym poradzi. Grzebałem, ale skończyło na wysypywaniu się nvflasha podczas flashowania. A ref ma jeden bios, więc nie chciałem ubić karty ;)

 

Brak zmodyfikowanego nvflasha = brak edytora.

 

Jak ktoś ma wodę to w sumie edytor niepotrzebny, pierwszy throtling od 50stopni, a power limit można załatwić trzema zworami na pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Joe dirt znalazł prawidłową wartość do zmiany w nvflash do pominięcia sprawdzania certyfikatu w biosie tylko w tym rzecz, ale nadal wali błędami od certyfikowania. Wraz z premierą pascala nv mocno zmodyfikowała nvflasha i zrobił się klops, nie wiem czy ktoś sobie z tym poradzi. Grzebałem, ale skończyło na wysypywaniu się nvflasha podczas flashowania. A ref ma jeden bios, więc nie chciałem ubić karty ;)

 

Brak zmodyfikowanego nvflasha = brak edytora.

 

Jak ktoś ma wodę to w sumie edytor niepotrzebny, pierwszy throtling od 50stopni, a power limit można załatwić trzema zworami na pcb.

zeby polaczyc same zworki nawet liquid metal mozna ale z tego co czytalem to 2 trzeba polaczyc a jedna wyzucic - co mi sie niespodobalo, wiadomo karta na 6-8 miechow potem trzeba odsprzedac.

 

Tak czy siak sporo osob rowniez liczylo na przerobki 1070/1080 i ile bylo tu gadania ze to sie ustawi, tamto sie zmieni :o w bios etc a tu nic nie przyszlo i moze nie przyjdzie - co sie kupilo to sie ma , i klapa

 

 

 

kopia z overcloc.net- podsumowanie najlepsze wyniki ma z #1

ciekawe czy nowy titan bedzie zablokowany na tyle ze sie nieda 2000Mhz

 

 

But serious, so far I tried:

 

1. no mod, original BIOS

2. no mod, StrixXOC BIOS

3. shorted capacitors, original BIOS

4. shorted capacitors, StrixXOC BIOS

5. 10 Ohm resistor on top, original BIOS

6. 10 Ohm resistor on top, StrixXOC BIOS

 

#2 was crazy unstable for me, couldn't bench anything with that. #3 is 135MHz dead...everyone knows that. #5 gave the same overclocking ability as 1, boost is gone, voltage remain ~1.05, but lower score even with the apparently stable frequency. #4 and #6 both lead to higher overclocking ability, ~2190 in 3DMark and over 2200 in Valley, no boost, stable frequency and stable voltage 1.175 to 1.2, But still, the scores were lower than what can be achieved in #1, the untouched original configuration.

 

My cards are under water, never exceeded 45C in any conditions.

 

Why would GTX 1080 at a stable frequency throughout the run give lower scores than when the same max frequency is only achieved during part of the run because of boost?

 

 

@unknown_soldier

tak karta jest jaka ma byc- chodzi mi tylko o ta grupke co naprawde sporo przeplacila bo musi miec najlepsze na teraz, odrazu zakladam ze ci beda i tak sie przesiadac na titana w pierwszy dzien

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko co teraz powiedziec o tych co pokupywali 1080 o wiele drozej zeby miec tylko TOP na miesiac - bylo sporo takich, na ebay schodzily pare stowek wiecej- maly wysyp bedzie 1080 mozecie byc gotowi, jesli ktos ma opylac 1080 to tylko teraz jeszcze mozna dosc dobrze sprzedac - sporo osob jeszcze sie nie kapnelo

 

 

Bez przesady. GTX1080 to bardzo dobra karta na nowej architekturze i po premierze większego klocka to się nie zmieni. Jeśli nawet straci sporo na wartości i nie będzie topem to nie straci swoich podstawowych zalet i ciągle będzie piekielnie wydajnym gpu. A jeśli chodzi o gp100 to ludzie głównie patrzą na hbm tymczasem hbm w mainstream nie oznacza nic dobrego. fHBM to pamieć zintegrowana z gpu. Czyli kupę tranzystorów drogiego w produkcji gpu pochłonie vram. Efekt będzie taki, że albo ceny drastycznie wzrosną albo dostaniemy stosunkowo niewiele sp/tmu/rop w stosunku do die size i procesu technologicznego. Na chwilę obecną kiedy gddr5x pozwala na zwiększanie przepustowości to HBM jest zagrożeniem dla graczy, bo zagraża wydajności, cenie oraz temperaturze gpu. Dobrze, że mamy kolejny okrojony z funkcji pro i hbm duży gpu. Jest szansa że w niedługim czasie gp102 trafi do regularnej serii jako następcą 1080 albo 1080ti, tymczasem gp100 zostaje w ewentualnym zapasie o ile w ogóle nadałoby się do gier. Już teraz nowy titan ma mieć boost 1.5 ghz aby zmieścić się w tdp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie sobie radzi to chłodzenie palita. Orientuje się ktoś czym różni się chłodzenie GameRock od JetStream? Niczym oprócz kolorów i logo? Dobrze obstawiam?

 

 

Jesteś kolejną osobą, która o to pyta, choć wcześniej kilkukrotnie już o tym wspominano.

 

Obczaiłem z chyba 10 stron wstecz i nic, więc... Chętnie sam poznam odpowiedź na to pytanie

 

 

Czasem tej karty nie masz ? Sam jestem ciekawy jak wypada na tle GameRock, przydałoby się zestawienie i porównanie chłodzenia.

 

 

Sam jestem ciekaw jak to się prezentuje w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IKSBOKS

 

Mam Hafa-912 - to raczej przewiewna buda, oprocz standardowych wentyli 2 dodatkowe(1 standardowy zamieniony tez na lepszy), w tych samych warunkach Palit ma około 10 stopni nizsze temperatury i jest duzo cichszy... od MSI. Ty pewnie masz monitor 60 Hz - to Ci zaniża temperatury mocno, u mnie jest 144 Hz, do tego pomieszczenie bez klimy, dzisiaj miałem 29 stopni w pokoju(poddasze).

nie, mam 144Hz LGka i 970 lazila na maxa w division i to ustawiona na medium na 100Hz, dlatego zmieniam karte bo spadki byly do 60klatek i moze ta karta so 60Hz wystarczy ale do 144Hz ciezko w nowych grach nawet po zjechaniu na medium detali...

co do temp otoczenia tez mam poddasze, klimy nie mam, w lato dobija mi i do ponad 30 stopni, do tego karta byla podkrecna jeszcze od teggo co ma MSI o 147MHz na gpu i 200MHz na pamieciach

popatrz na testy i posluchaj co ludzie pisza, znajdz mi kto mial na MSI 970 gamming temp po 71 stopni przy wiatrakach na 95%, Ty jestes pierwsza osoba ktora slysze zeby takie masakryczne wartosci podawala

Nie wiem co u Ciebie nie tak jest ale serio nie jest to normalne...

Edytowane przez IKSBOKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem z chyba 10 stron wstecz i nic, więc... Chętnie sam poznam odpowiedź na to pytanie

 

15% vs 22% jeżeli chodzi o skład miedzi w podstawce dla gamerock

Edytowane przez morgandexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Już teraz nowy titan ma mieć boost 1.5 ghz aby zmieścić się w tdp.

możliwe ze będzie podobnie jak 980TI vs Tx jedyny plus to taki ze kręcą się w podobnych wartościach , co w przypadku 1080 i TP różnica bazowego boosta to ponad 200Mhz i tak jak większość 1080 zatrzymuje się na 2k tak Titan może kręcić się w okolicy 1800 , jeżeli TP to model pośredni to możliwe ze będą Autorskie PCB :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowują grunt, teraz sprawdzili reakcje ludzi na 1200 $, następny 1500$ ? :E

 

 

 

 

gtx950/1050, gtx960/1060, gtx970/1070, gtx980/1080, gtx980ti/1080ti Najniższa karta do gier GTX 1050 w cenie 1000 zł, poniżej 1000 zł będzie można kupić karty biurowe GT. :lol2:

Karty biurowe to integry w prockach. Nv jak i amd to zrozumialy. Low end jako karty dyskretne przestal istniec. I tym sposobem mamy:

Low end - integry

Mid - 1050;1060

High end 1070,80

Enthusiast - jakies tam titany.

 

To jest od tego roku obowiazujacy podzial i nalezy sie do tego przyzwyczaic.

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie jeszcze chwila i się okaże że za 1000 zł nie będzie można kupić karty. Sam mam do wydania maks 1300 zł i wyboru w sumie nie ma. Trochę to przerażające, bo jeśli tak już zostanie to trochę słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie pojawiły się 1050/470/460

 

1060 3gb są po 200dolców, więc 1050 może być z 150$$

Edytowane przez Damss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie jeszcze chwila i się okaże że za 1000 zł nie będzie można kupić karty. Sam mam do wydania maks 1300 zł i wyboru w sumie nie ma. Trochę to przerażające, bo jeśli tak już zostanie to trochę słabo.

 

 

Używka 970 poniżej 1000 zł ;)

Chyba, że musisz mieć nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowują grunt, teraz sprawdzili reakcje ludzi na 1200 $, następny 1500$ ? :E

 

 

 

 

gtx950/1050, gtx960/1060, gtx970/1070, gtx980/1080, gtx980ti/1080ti Najniższa karta do gier GTX 1050 w cenie 1000 zł, poniżej 1000 zł będzie można kupić karty biurowe GT. :lol2:

 

 

uwiez mi cena to ostatnia rzecz na ktora zwracaja uwage osoby ktore decyduja sie na zakup tego titana dla nich doplacenie 1100-1200-1500 USD to tak jak dla mnie doplacenie 50zl do innego modelu gtx1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka 970 poniżej 1000 zł ;)

Chyba, że musisz mieć nówkę

 

Chodziło mi o ogólną politykę firm. Ja poczekam jeszcze z dwa tygodnie by zorientować się jak wygląda sprawa z RX 480, pośpiech nie jest wskazany. Jedno jest pewne, monopole są szkodliwe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...