Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w Evkę również z X-kom mam. Czas realizacji....poniżej doby :E

 

Stowka roznicy miedzy SC a FTW warta grzechu? Bo widze tylko 13mhz wiecej na zegarze, czy zmian jest wiecej?

 

Sideband mi mówił że FTW ma bios ze zniesionymi limitami mocy. O innych kwestiach nie mam pojęcia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Z tego co kojarzę kolekcję swoich papierów zakupowych, to nikt nie daje żadnych wyciągów gwarancyjnych. Jedyne książeczki gwarancyjne jakie masz to np. przy jakichś monitorach czy laptokach, a to przecież tyczy się gwarancji producenta, a nie odpowiedzialności sprzedawcy za wady produktu. Sklep daje FV czy paragon i tyle. Warunki reklamacji są przeważnie umieszczone tylko na www, ewentualnie dostajesz cały regulamin na maila. Niepotrzebnie siejesz panikę i wymyślasz problemy których nikt inny nie ma. Mam sporą rotację sprzętu i ani żaden kupujący ani potem sklep w razie awarii nie robił żadnych problemów.

 

Kurcze. Nie wiem, skąd tendencja do "dopisywania" niepisanego.

Ani nie robię paniki, ani nie kwestionuję tego, czy ktoś wywiąże się z umowy / gwarancji "paragonowej", czy nie.

Zakładam, że 99% firm "z paragonem" respektuje to, skoro to uprawia. Jak piszesz. Tak się robi - i OK. Niech tak będzie.

 

Chodzi mi tylko i wyłącznie o aspekt estetyczny, wizerunkowy.

Gdy na sieci znajdę 2 podobne (cena, gwarancja) oferty / ogłoszenia "z drugiej ręki".

Jedna z czytelna gwarancją i "papierami" z dobrego sklepu, a drugą z samym paragonem firmy krzak... będę skłaniała się ku tej z papierami. 

I tylko tyle chciałem powiedzieć.

 

>>PS. Przejrzałem na szybkiego co mam pod ręką: X-KOM paragon, Proline faktura, Angela faktura,  Net-S faktura, ESC faktura, RAMnet faktura, Morele paragon. Od żadnej z tych firmy nie dostałem więcej innych papierów. Wyjątkiem jest Agito gdzie na dole małym druczkiem jest kilka najważniejszych punków z regulaminu.

 

I nigdy, nigdzie nie dostałeś na nic karty gwarancyjnej, czy czegokolwiek innego, co mówi - to urządzenie ma XX mcy gwarancji (?!?)

 

W jaki więc sposób mogę "zapewnić" kupującego, że moja karta ma akurat 36 mcy (a nie 24 mc, jak większość tego typu kart w innych sklepach)?

Na bazie czego? Mojego słowa? Czy strony www sklepu, którego za 3 mce może nie być.

Rozważania akademickie. Ani taka sytuacja nie będzie mieć miejsca, mam grabscreena ze sklepu. 

 

Nie ważne. Nie upieram się. Jest wszystko OK.

 

Kończymy temat, bo watek o kartach 1xxx, a nie paragonach. ;)

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko i wyłącznie o aspekt estetyczny, wizerunkowy.

Gdy na sieci znajdę 2 podobne (cena, gwarancja) oferty / ogłoszenia.

Jedna z czytelna gwarancją i "papierami" z dobrego sklepu, a drugą z samym paragonem firmy krzak... będę skłaniała się ku tej z papierami.

 

No ale przecież większości (a do niej kierujesz produkt) przy zakupie używki to nie przeszkadza :)

 

Wysłano mi kartę, jutro pewnie będzie. Można ciupać w techplanet, bo jednak mają na stanie (nie wiem, o co chodziło z trzydniowym pakowaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Swoja droga, mogliby dorzucic jakiegos dooma albo tomb raidera - nie ma nawet na czym karty sprawdzic.

Fakt.

Karty nie są tanie.

Do 960ki coś tam dostałem, do 970ki też (Assasina), a przy 1xxx...nic (?) thumbdown.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich to ci wystawią fakturę formatu a4 i wyślą mailem. Czas gwarancji liczy się od momentu zakupu. Masz datę na paragonie/fakturze. Tak to działa już od dawna i nikt nie robi z tego problemu. A co do zakupu w małym nieznanym sklepie tu racja trochę więcej ludzi zwraca uwagę gdzie została nabyta karta. Bo jak sklep padnie to później nie tak łatwo wyegzekwować swoje prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież większości (a do niej kierujesz produkt) przy zakupie używki to nie przeszkadza :)

 

Wysłano mi kartę, jutro pewnie będzie. Można ciupać w techplanet, bo jednak mają na stanie (nie wiem, o co chodziło z trzydniowym pakowaniem)

 

Napisałem, że JA - będąc kupującym - WYBRAŁBYM tę "lepiej wyglądającą" (zakładając, że są porównywalne oferty).

 

Co do pakowania.

U mnie też tak było. Stanęło na kompletowaniu zlecenia i trwało to i trwało.... wisiało długo, a później nagle - cyk - wysłano.

Po prostu chyba mają, jakiś dziwny sposób monitorowania postępu realizacji zlecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z Palitowym Jet Streamem 1080, ktos juz sie wyposazyl? W techplanet cena bardzo atrakcyjna, bo niecale 3100 zl z wciaz 36 msc gwarancja.

500 zl roznicy na tle EVGA/MSI to juz calkiem sporo.

 

Prawda Jerry, ja do 960 i 980ti dostawalem Wiedzmina czy tam Batmana. Troche to dziwne, bo jest kilka fajnych nowych tytulow ktore mogliby dac jak wspomniany Doom czy Tomb Raider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z Palitowym Jet Streamem 1080, ktos juz sie wyposazyl? W techplanet cena bardzo atrakcyjna, bo niecale 3100 zl z wciaz 36 msc gwarancja.

500 zl roznicy na tle EVGA/MSI to juz calkiem sporo.

 

Prawda Jerry, ja do 960 i 980ti dostawalem Wiedzmina czy tam Batmana. Troche to dziwne, bo jest kilka fajnych nowych tytulow ktore mogliby dac jak wspomniany Doom czy Tomb Raider.

dopoki nie zapchaja sie magazyny sklepow gtxami z serii 10x0 dopoty nie macie co liczyc na gierki :).

Do dzis pojawiaja sie problemy z dostepnoscia niektorych wersji a wy chcecie, zeby juz wersje z grami dosylali. Jeszcze pare miesiecy minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich to ci wystawią fakturę formatu a4 i wyślą mailem. Czas gwarancji liczy się od momentu zakupu. Masz datę na paragonie/fakturze. Tak to działa już od dawna i nikt nie robi z tego problemu. A co do zakupu w małym nieznanym sklepie tu racja trochę więcej ludzi zwraca uwagę gdzie została nabyta karta. Bo jak sklep padnie to później nie tak łatwo wyegzekwować swoje prawa.

Napisałem i wyślą. :)

 

Czy naprawdę piszę, aż tak fatalnie (?), że nie sposób zrozumieć, o co mi chodzi?

Kupowałem i kupuję milion rzeczy przez sieć. Nie jestem ani hibernusem, ani (aż takim!) kosmitą na jakiego zaczynam tu wychodzić.

 

To, że się respektuje same paragony, że gwarancja leci od momentu zakupu, itd. itd... To wszystko, to są oczywiste oczywistości (!)

 

Chodzi mi o jedno jedyne zdanie / dokument / cokolwiek od sklepu, co określi / powie - ileż tej gwarancji dostałem (a nie wyczytałem gdzieś = www).

Tylko tyle.

 

No przecież moim obecnym wykładnikiem tego, ile mam gwarancji na kartę, jest TYLKO to, że tak napisał sobie sklep w swojej tabelce o produkcie.

Jutro się dowiem, że się pomylili, albo tabelka zniknie, albo co gorsza - cały sklep zniknie z sieci. :)

No kurcze - nie mówcie, że nie rozumiecie, o co mi chodzi (?) :)

 

Naprawdę kończę, bo rozmowa jest zupełnie bezsensowna, a to wątek o kartach serii 1xxx.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopoki nie zapchaja sie magazyny sklepow gtxami z serii 10x0 dopoty nie macie co liczyc na gierki :).

Do dzis pojawiaja sie problemy z dostepnoscia niektorych wersji a wy chcecie, zeby juz wersje z grami dosylali. Jeszcze pare miesiecy minie.

 

Pewnie na jesieni (jak to ostatnio bywało) będą już coś dorzucać.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że JA - będąc kupującym - WYBRAŁBYM tę "lepiej wyglądającą" (zakładając, że są porównywalne oferty).

 

Co do pakowania.

U mnie też tak było. Stanęło na kompletowaniu zlecenia i trwało to i trwało.... wisiało długo, a później nagle - cyk - wysłano.

Po prostu chyba mają, jakiś dziwny sposób monitorowania postępu realizacji zlecenia.

 

Myślałem, że po prostu nie zdążyłem z dostępnością towaru, ale na szczęście...

 

a co do bycia kupującym, to właśnie o to mi chodzi. Możesz lubić faktury na papierze drukowanym w zielone kropki i zwracać na to uwagę - ale przy odsprzedaży to nie ma znaczenia, bo liczy się, co jest ważne dla tzw. ogółu :P bo ten ogół licytuje.

 

 

problemem oczywiście jest zniknięcie sklepu, ale przed tym faktura nie uratuje :(

 

 

Piszczą Ci cewki? :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No przecież moim obecnym wykładnikiem tego, ile mam gwarancji na kartę, jest TYLKO to, że tak napisał sobie sklep w swojej tabelce o produkcie.

 

Rozumiem o co Ci chodzi i oczywiście masz rację. Często nawet na FV nie ma informacji o czasie gwarancji. W takim wypadku najlepiej wydrukować sobie kartę produktu i trzymać z dokumentem zakupu, albo w mailach zapisać sobie korespondencję ze sklepem. Innej rady dla ostrożnych chyba nie ma.

Z drugiej strony jakiś czas temu coś reklamowałem pod koniec gwarancji (bodaj w 35 miesiącu?) i mimo, że towar był niedostępny na stronie i nie byłem pewien czy jeszcze mam gwarę, to sklep nie robił problemów i napisał że mogę reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczą Ci cewki?  :E

Ogólnie wcale. Odezwały się tylko nieśmiało i bez dramatu (ale trzeba umyślnie wsadzić głowę w otwarte pudło pod biurkiem i słuchać!) przy którejś gierce w menu (Wiesiek albo Crysis 3), gdzie fpsy poleciały grubo ponad 2500 fps !  W innych warunkach kompletna cisza. I cewki i wentylatory. Ale przy takim fps potrafiła mi zaskwierczeć też wcześniejsza 970ka MSI (którą wspominam wyśmienicie). Ale też trafiło mi się to raz, czy dwa w jej karierze u mnie.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi i oczywiście masz rację. Często nawet na FV nie ma informacji o czasie gwarancji. W takim wypadku najlepiej wydrukować sobie kartę produktu i trzymać z dokumentem zakupu, albo w mailach zapisać sobie korespondencję ze sklepem. Innej rady dla ostrożnych chyba nie ma.

 

No i tylko o to mi chodzi! Uff... ;)

Po co cyrk z grabowaniem ekranów (?), zachowywaniem korespondencji (jeśli takowa jest!?), skoro wystarczy kartka ksero z wykropkowanym miejscem "karta XYZ - okres gwarancji = .... ;)

 

Sytuacja jest dla mnie o tyle dziwna, że jak kupujesz kobiecie jakąś "pierdołę za stówę" w Dugas'ie ;) - dostajesz w gratisie 3 dodatkowe opakowania kolorystyczne, 4 wstążki, 2 reklamówki, 5 testerów, 2 kremy, 2 maseczki i 11 folderów reklamowych innych produktów + list z podziękowaniem, że zdecydowałeś się u nich zrobić zakupy (o wizytówkach, reklamówkach, vouczerach do spa, itd. nie wspominając).  thumbup.gif  Kupujesz kartę za 2K i dostajesz tylko... paragon wielkości kciuka. thumbdown.gif   O to mi idzie ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli piszczą, żal po prostu tych producentów. Kumpel ma 970 co przy 10k fps nic nie piszczy z łbem przy karcie, a tu nowa generacja i to samo czyli totolotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z Palitowym Jet Streamem 1080, ktos juz sie wyposazyl? W techplanet cena bardzo atrakcyjna, bo niecale 3100 zl z wciaz 36 msc gwarancja.

500 zl roznicy na tle EVGA/MSI to juz calkiem sporo.

 

Prawda Jerry, ja do 960 i 980ti dostawalem Wiedzmina czy tam Batmana. Troche to dziwne, bo jest kilka fajnych nowych tytulow ktore mogliby dac jak wspomniany Doom czy Tomb Raider.

 

Mam od zeszłego piątku, mogę tylko potwierdzić to(Jetstream różni się nieco wyglądem i biosem):

 

Palit 1080 podsumowanie

 

z tymże u mnie backplate tak mocno się nie grzeje, sporo roboty daje boczny wentyl zasysajacy powietrze spoza obudowy.Chłodzenie zaskakuje - kulturą pracy i wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku problem z dostawa kart EVGA nadal jest. Karty na zamówienie i trzeba czekać. Może będa w przyszłym tygodniu a może trochę później.

 

Dla tych co szukają EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 to dostępna jest na techplanet za 2361 zł

Edytowane przez HasuFrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zaskakuje - kulturą pracy i wydajnością.

JS 1070 - zaledwie od wczoraj, kilka godzin zabawy - więc niezbyt dokładnie przebadana, ale potwierdzam - znakomita kultura i wydajność chłodzenia (choć zakochany byłem do tej pory w MSI) 

(choć muszę popracować na spokojnie nad wentylatorami ich krzywymi pracy, bo te default'owe zapodane przez Palita nieco mnie dziwią / irytują swoim zachowaniem)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tylko o to mi chodzi! Uff... ;)

Po co cyrk z grabowaniem ekranów (?), zachowywaniem korespondencji (jeśli takowa jest!?), skoro wystarczy kartka ksero z wykropkowanym miejscem "karta XYZ - okres gwarancji = .... ;)

 

Sytuacja jest dla mnie o tyle dziwna, że jak kupujesz kobiecie jakąś "pierdołę za stówę" w Dugas'ie ;) - dostajesz w gratisie 3 dodatkowe opakowania kolorystyczne, 4 wstążki, 2 reklamówki, 5 testerów, 2 kremy, 2 maseczki i 11 folderów reklamowych innych produktów + list z podziękowaniem, że zdecydowałeś się u nich zrobić zakupy (o wizytówkach, reklamówkach, vouczerach do spa, itd. nie wspominając).  thumbup.gif  Kupujesz kartę za 2K i dostajesz tylko... paragon wielkości kciuka. thumbdown.gif   O to mi idzie ;)

Hehe, no widzisz. Do karty nie dają wstążęczek i voucherów do spa, bo pewnie by karta wiecej kosztowała.

W przypadku Dugasa ta "pierdoła za stówe" widocznie nie jest warta nawet połowy z tego skoro dokładają tyle rzeczy i jeszcze im się to opłaca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wcale. Odezwały się tylko nieśmiało i bez dramatu (ale trzeba umyślnie wsadzić głowę w otwarte pudło pod biurkiem i słuchać!) przy którejś gierce w menu (Wiesiek albo Crysis 3), gdzie fpsy poleciały grubo ponad 2500 fps !  W innych warunkach kompletna cisza. I cewki i wentylatory. Ale przy takim fps potrafiła mi zaskwierczeć też wcześniejsza 970ka MSI (którą wspominam wyśmienicie). Ale też trafiło mi się to raz, czy dwa w jej karierze u mnie.

 

brzmi optymistycznie. Po cyrkach z 970 mam patologiczną niechęć do kupowania kart graficznych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi optymistycznie. Po cyrkach z 970 mam patologiczną niechęć do kupowania kart graficznych  :E

A czyją miałeś 970kę?

 

 

 

 

Hehe, no widzisz. Do karty nie dają wstążęczek i voucherów do spa, bo pewnie by karta wiecej kosztowała.

W przypadku Dugasa ta "pierdoła za stówe" widocznie nie jest warta nawet połowy z tego skoro dokładają tyle rzeczy i jeszcze im się to opłaca :P

Teraz naprawdę idziemy po bandzie brnąc w kretynizmy ;)

Dla odmiany karty za 2K jest tak wyżyłowana z ceny, że niebawem będą je wysyłać w gazecie, jak mięcho za komuny ;) bez grosza zysku - i dlatego oszczędza się na kartce papieru z informacją na ile opiewa gwarancja ;) No nie fisiujmy ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JS 1070 - zaledwie od wczoraj, kilka godzin zabawy - więc niezbyt dokładnie przebadana, ale potwierdzam - znakomita kultura i wydajność chłodzenia (choć zakochany byłem do tej pory w MSI) 

(choć muszę popracować na spokojnie nad wentylatorami ich krzywymi pracy, bo te default'owe zapodane przez Palita nieco mnie dziwią / irytują swoim zachowaniem)

Hmmm czyli palit też ma ten problem z półpasywem? Z tego co się orientuje na zotacach wentylatory lubią się co jakiś czas na chwilkę zakręcić jak są w półpasywie.

Teraz naprawdę idziemy po bandzie brnąc w kretynizmy ;)

Dla odmiany karty za 2K jest tak wyżyłowana z ceny, że niebawem będą je wysyłać w gazecie, jak mięcho za komuny ;) bez grosza zysku - i dlatego oszczędza się na kartce papieru z informacją na ile opiewa gwarancja ;) No nie fisiujmy ;)

Myślę że to kwestia tego że coraz mniej osób takich rzeczy wymaga. Podchodzimy do tego na zasadzie "paragon wystarczy" i tyle.

Edytowane przez Qberx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak kupują to kupują tam gdzie jest 20 zł taniej nie biorąc pod uwagę jakości obsługi klienta, rzetelności i terminowości realizacji zamówień już nie mówiąc o takich szczegółach jak czas rozliczenia zwrotu czy czy łatwość zgłoszenia rma i potem są efekty. Sklepy nie konkurują ze sobą jakością obsługi klienta, warunkami zwrotów ani czasem realizacji rma a jedynie bezsensownymi promocjami na gratisowe pendrivy i od czasu do czasu rzucą ochłapem w postaci gry. To samo macie w innych branżach. Ja głosuje portfelem na dobrą obsługę klienta i sprzęt komputerowy kupuje zawsze w jednym wyróżniającym się moim zdaniem sklepie niezależnie od ceny czyli robię to co mogę aby było lepiej pod tym względem. Nigdy w życiu nie dam zarobić świadomie krętaczowi ani gównianej firmie, która nie szanuje klientów, a przykład techplanet jest akurat dobrym przykładem. Ale skoro są ludzie co chwalą się zakupami od dosłownie złodzieja to nie ma co się dziwić, że jakość obsługi klienta spada.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli palit też ma ten problem z półpasywem? Z tego co się orientuje na zotacach wentylatory lubią się co jakiś czas na chwilkę zakręcić jak są w półpasywie.

Przez te kilka zaledwie chwil zabawy, ja zaobserwowałem inne dziwo na Palit'cie.

 

 

Wentylatory załączają się (chyba - sprawdzę w domu) przy ok. 50'C. Stoją... 50'C... kręcą się "nieśmiało" ;)... temperatura ciut górę (no ale wentyle swoje robią więc temperaturka spadek do 50'C) ...więc wentyle stop na 1 sek... by za tę sekundę temp dygnęła w górę nieznacznie o stopień czy dwa... więc wentylatory start... by zatrzymać się za 3 sek. na 1 sek. I taki dzień świra... póki porządnie karta nie dostanie w dupę i nie pójdzie grubo powyżej 55'C. Ale kulturka bardzo ok. Po godzinie Wiedźmina nie przeskoczyła 7ki... 69'C. Utrzymując 33%-40% obrotów wentylatorów zachowując przy tym całkowitą cisze w... otwartej budzie! Jestem pod wrażeniem. Dziś pewnie pomęczę dokładniej.

 

Efekt podobny mniej więcej do tego, jak zostawisz komórkę z licznikiem ładowań na noc podpiętą do prądu. Dobije do 100%. Ładowarka odetnie zasilanie. Komórka chodzi 15 min. Zrzuci 1% mocy... 99%. Włącza się ładowarka, by doładować. Po takiej nocy masz po 1 ładowaniu na liczniku baterii nastukane ...naście / ...dziesiąt ładowań ;(. Tu z tymi wentylatorami podobnie (oczywiście na defaultowym ustawieniu).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D

 

pisałem o tym w poście #13120

procedura powinna byc taka:

 

1) sprawdzić przy ilu % wentylatory zaczynają się krecić i dodac 2-3%

2a) zacząć krzywą wentylatora właśnie od tych obrotów (nie mamy wtedy trybu półpasywnego) lub..

2b) zaczynamy od 0rpm aż do 40st (jak miałem na jeden dzień tego palita to w idlu na 0rpm w te upały temp właśnie dobijała do 40st) wiec to takie z zapasem założenie że do tej temperatury went się nigdy nie uruchomi. i Przy tych 40st pik w góre krzywej odrazu na obroty z punktu 1)

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...