Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca. 

Na 970 nie było - bo i ustawienia gier - co oczywiste - teraz podbiłem wyżej, więc trudno porównać. 

A szkoda, że nie pograłem chwilę na "starych" prefsach. 

Karta model w górę to i ustawienia model w górę.

 

"Dziwność" polega na tym, że np. w Wieśku... dosyć mocne detale (ale nie max - zdroworozsądkowe +HW w 1080p.).

Gra się odpala i bez względu na miejsce (nawet w pomieszczeniu) widzę, jak karta się "rozpędza" (nie wiem, jak to lepiej nazwać). Na wyświetlaczu FPS mam widoczne 12fps... 23 fps... 35 fps... 45... 60! Trwa to sekundę, może półtora, ale... taka sytuacja ;). To samo w terenie... mam 60 fps mocno sztywne... odpalam np. "ostatni zapis"... nie dotykam myszy... załadowane... i ten efekt o którym pisałem. "Gra "wchodzi na obroty" i jest 60 fps. Ale tylko ruszę myszą o 180' i na sek. mam 30 fps... by za chwile wróciło do 60. Wrócę o 180' i jest ok. Obróce znowu - tam gdzie chrupło - już jest ok. Chrupnięcie jest tylko 1 raz. UWAGA. Te rzeczy nie dzieją się, jak w tej samej lokacji "trochę pochodzę". I nie wygląda to na brak mocy, bo jak zdejmę vsync, to w tych miejscach potrafi być 75-85 fps (jak już się "rozkręci"), skąd więc te chrupnięcia do 30 fps by za 0,5 sek. było już 80 fps?

 

CPU jak w sygnaturze (słabo, wiem), 16 gb ramu, wiesław na SSD, nic w tle, winda w miarę bez syfów... w zasadzie oprócz słabego CPU warunki niezłe. A chrupie. Więc szukam, co boli.

 

wyłącz vsync w panelu nvidii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wgrać bios od Gamerocka do Jetstream i takty wyższe, za darmo, dual bios więc operacja bezpieczna, ale czy warto dla niewielkiego w sumie zysku wydajności?

 

Palit Jetstream kulturą pracy po prostu nokautuje towarzystwo, podobnie to wygląda na 1080 Jetstream...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz vsync w panelu nvidii :)

Kołem połamać się nie dam, ale... chyba zacząłem szukać przyczyny właśnie od panelu nv.

Więc na 99% vsync nv wyłączony (ale jeszcze raz sprawdzę).

 

Sugerujesz się (słusznie) tym spadkiem do 30 fps.

To było małe uproszczenie z mojej strony. 

Nie spada zawsze do 30 fps.

Czasem spadnie na 44 i... wróci na należyty poziom.

 

Skąd jednak te "opóźnione starty" i rozpędzanie się karty? 

Nigdy nic takiego na słabszej 970 mi się nie pokazało (!) przy przecież dokładnie tym samym configu kompa. 

Jedyne zmiany - sterowniki - może warto cofnąć się i sprawdzić - do czegoś starszego, bo na 970 nie rzucałem się na wszystkie aktu nv.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ile razy można to powtarzać - w MSI Afterburner można krzywą obrotów wentylatora dopasować suwaczkiem dokładnie jak nam pasuje, imo lepiej by wentyl w idle pracował cały czas a nie start/stop - 25% obrotów do np. 55 stopni i jest cicho, chłodno w spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołem połamać się nie dam, ale... chyba zacząłem kopać / szukać przyczyny od panelu nv.

Więc na 99% vsync nv wyłączony (ale jeszcze raz sprawdzę).

 

Sugerujesz się (słusznie) tym spadkiem do 30 fps.

To było -sorry - uproszczenie z mojej strony. Nie spada zawsze do 30 fps.

Czasem spadnie na 44 i wróci na należyty poziom.

 

Skąd jednak te "opóźnione starty" i rozpędzanie się karty? 

Nigdy nic takiego na słabszej 970 mi się nie pokazało (!) przy przecież dokładnie tym samym configu kompa. 

Jedyne zmiany - sterowniki - może warto cofnąć się i sprawdzić - do czegoś starszego, bo na 970 nie rzucałem się na wszystkie aktu nv.

 

A patrzyłeś na zegary karty? Ja gram z OSD AB i pięknie tam widać jak karta rozkręca zegary po załadowaniu gry, trwa to tak jak opisałeś jakąś sekundę, widać taka specyfika GPU boost 3.0 bo na 970 tego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na zegary karty? Ja gram z OSD AB i pięknie tam widać jak karta rozkręca zegary po załadowaniu gry, trwa to tak jak opisałeś jakąś sekundę, widać taka specyfika GPU boost 3.0 bo na 970 tego nie widziałem.

 

Heh. No przyznam bez bicia, że nie patrzyłem na zegary podczas gry.

Dla czytelności na OSD AB wystawiłem sobie tylko FPSy, obciążenia CPU / GPU , użycie Vram, i OSram.  Bez zegarków :(

 

Czyli... też "tak masz" (?) i taki urok 1070tek ?!?

Aż dziw, że nikt do tej pory o tym nie wspomniał na forum.

 

Aaaa... w Crysis 3 też widzę ten "efekt" na OSD FPS.

"Rozkręca się" by skoczyć w finale na 90 fps.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja maksymalnie widziałem po załadowaniu gry 2088 po OC. Po czym boost 3.0 i temperatury robią swoje i nawet 2050 nie trzyma jeśli mam kręcone pamięci.

Jak odkręcę w dół pamięci to trzyma 2050, a jak pamięci są na fabrycznych zegarach to maks widzę 2038 :P

Przydałaby się edycja biosu i limitów mocy + zwodowanie karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o "rozkręcaniu karty nie wspominał bo to chyba jakiś odosobniony przypadek.

Ja dużo gram w Wieśka 3 i nigdy takiego efektu rozkręcania się FSP'ów nie miałem. Od razu karta (Gainward 1070) łapie 60 klatek (mam włączoną synchronizację) i nie puszcza :)

Może trzeba zainstalować sterowniki nVidii z zaznaczoną opcją "Wykonaj czystą instalację", tak jak tutaj na obrazku

http://support.nvidia.eu/hc/en-us/article_attachments/200317421/4.PNG

Niby to oczywiste ale mogło umknąć uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo cos moze na temat kiedy beda dostepne 1060? teraz magazyny widze wyschły, a poluje na msi gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o "rozkręcaniu karty nie wspominał bo to chyba jakiś odosobniony przypadek.

Ja dużo gram w Wieśka 3 i nigdy takiego efektu rozkręcania się FSP'ów nie miałem. Od razu karta (Gainward 1070) łapie 60 klatek (mam włączoną synchronizację) i nie puszcza :)

Może trzeba zainstalować sterowniki nVidii z zaznaczoną opcją "Wykonaj czystą instalację", tak jak tutaj na obrazku

http://support.nvidi...200317421/4.PNG

Niby to oczywiste ale mogło umknąć uwadze.

Czyli to nie "urok" 1070 (czy GPU boost 3.0) skoro tak nie masz. :(

Choć kolega Fuudimitzu potwierdza to wyżej w swoim przypadku też.

 

Tak. Była zrobiona czysta instalka sterowników.

 

Na marginesie, czy ktoś może 1 zdaniem opisać zalety (i czy faktycznie są) przejścia na GPU boost 3.0 ?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone

Moja 1080 po odpaleniu gry boostuje do 2114 ale im wyższa temperatura tym zegary schodzą niżej. W Overwatch schodzi do 2038Mhz W pozostałych grach trzyma 2050Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ten poradnik jest aktualny dla pascali ?

Jeszcze jedno. Jakbym tfu tfu uwalił bios np nr.1, przechodze w nr. 2 to wtedy jak wgrac oryginalny na nr.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo cos moze na temat kiedy beda dostepne 1060? teraz magazyny widze wyschły, a poluje na msi gaming

Na techplanet.pl masz dostępne Gainwardy i Pality. Fakt, jak na razie innych producentów nie ma

Edytowane przez Pafun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej który 1070 kupić? Znajomy szuka i ma na celowniku

 

Palit Gamerock

Gainward Phoenix (non GS)

MSI Armor OC

Palit Super JetStream

 

Wiem że tak Armor nie ma backplate'a a Palit SJS choć ma wyższe zegary to jest o 40 pln tańczy od Gamerocka dlaczego? Gainward czy dobry jest? Bo to chyba to samo co Palit?

Edytowane przez Gambino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward czy dobry jest? Bo to chyba to samo co Palit?

Mam Gainwarda (GS) i faktycznie jest to w sumie to co Palit tylko... może Gainward jest ładniejszy ;) no ale to kwestia gustu. Technicznie to karty są w zasadzie identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej który 1070 kupić? Znajomy szuka i ma na celowniku

 

Palit Gamerock

Gainward Phoenix (non GS)

MSI Armor OC

Palit Super JetStream

 

Wiem że tak Armor nie ma backplate'a a Palit SJS choć ma wyższe zegary to jest o 40 pln tańczy od Gamerocka dlaczego? Gainward czy dobry jest? Bo to chyba to samo co Palit?

 

 

Gamerock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że to nie wina karty, skoro masz już n-tą kartę, która ma problem z cewkami, obstawiam, że to wina PSU.

 

Też tak myślę. W sobotę ii niedzielę wszystko się wyjaśni. Nie przeszkadza mi pisk przy 2k fps ale bzyczenie przy 60fps to żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie udało mi sie zrobić podmianki biosu.

Zła wersja nvflasha. Trzeba by znaleźć najnowszą to i pascale będzie obsługiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany kilka pytań odnośnie flashowania bios:

 

1) nie wiem czy dobrze pamiętam ale z dwóch biosów tylko jeden da sie flashować, drugi jest nie ruszany jako absolutny backup. Nie pamiętam który bios sie flashuje - 1 czy 2. Innymi słowy, w jakiej pozycji mam mieć switcha podczas flashowania ?

2) bios aktualny i tak sobie zapisze przez gpu-z a przez co wgrywam ?

3) no i namiar na bios od gamerocka jeśli łaska :) (zakładam że przetestowane i wszystko z nim ok na JS)

 

Wszystko znajdziesz na techpowerup włącznie z bazą vga bios collection. Wygrywasz. Nvflashem z parametrem 6 dla biosów od innych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JetStream po OC zwiększył swoje RPM o 7 ! Hałas tylko wzrósł o 0,1 dB względem stock.

 

 

(...)

 

 

 

 

Pomiary wykazują wyraźnie, że JetStream jest sporo cichszy niż MSI. Pracę MSI zagłuszają te podmuchy powietrza w mikrofon.

 

Na msi po oc wentylatory zwolniły za to wzrosła głośność. Takich kwiatów jeszcze kilka można znaleźć.OC to w tym teście pokaz power throttlingu. W każdym razie film jest, są jakieś tam pomiary o określonej dokładności. Jet stream mógł po oc zwolnić jeśli go sthrottlowal power, tak się czasem dzieje. Mniejsza o to istotny jest game rock. Wentylatory na game rocku wypadają w wibracje i słychać buczący dźwięk łożyska, to samo na jet stream ale w mniejszym stopniu i to tyle z wniosków, bo jak narazie nie wiem nawet czy w rzeczywistości tak jest bo obrońcy palita już wysyłają do badania słuchu. Na msi słychać w filmie tylko szum, jeśli rzeczywiście jest tak dobre łożysko to z mojej strony to powód do wzorcowej oceny tego chłodzenia nawet jeśli (o ile) jest głośniejsze niż palita. Ciekawy jestem jak brzmi i chłodzi to chłodzenie msi po zwiększeniu obrotów. Jeśli kultura pracy nadal jest tak wysoka to jest to na prawdę ewenement aby cooler na gpu dostał wysokiej klasy i dobrze wyrażone wentylatory. Gdyby na żywo brzmiało to jak na filmie to oczywiście wolałbym msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...