Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

ok, biosik podmieniony, faktycznie nie była to najnowsza wersja.

rdzeń: +50 (~2080 w UH)

pamiątki: +250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozkręcania o którym pisałem to tak to wygląda w Heaven, dzieje się to w ciągu 1-2 sekund, więc nie stanowi żadnego problemu ale istnieje :)

 

https://photos.googl...Hi2bG5tbjtE5rdi

https://photos.googl...OasIbdEMG_H41im

https://photos.googl...5hILrBDyiPTwWd0

https://photos.googl...HfZikXHWchdkbL8

 

Chętnie rzuciłbym okiem, ale wszystkie liny powywracane ;(

 

ok, biosik podmieniony, faktycznie nie była to najnowsza wersja.

rdzeń: +50 (~2080 w UH)

pamiątki: +250

 

Jak potestujesz... podasz wzrost FPS oc vs non oc w Twoim przypadku (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potestujesz... podasz wzrost FPS oc vs non oc w Twoim przypadku (?)

 

no nie bardzo :( zrobiłem to pod kątem niedropienia zegarów które ustawiłem cirka tak żeby w stresie było tyle samo co na oryginalnym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k 4.6 OC będzie wąskim gardłem dla gtx-a 1070/1080? Gram w rozdziałce 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, będzie wąskim gardłem w 1080p , baa nawet w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k 4.6 OC będzie wąskim gardłem dla gtx-a 1070/1080? Gram w rozdziałce 1080p.

dla karty nie bo nie ma wplywu na jej dzialanie. Na wydajnosc ogolna zestawu wplynie, szczegolnie w miejscach procesorowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na msi po oc wentylatory zwolniły za to wzrosła głośność. Takich kwiatów jeszcze kilka można znaleźć.OC to w tym teście pokaz power throttlingu. W każdym razie film jest, są jakieś tam pomiary o określonej dokładności. Jet stream mógł po oc zwolnić jeśli go sthrottlowal power, tak się czasem dzieje. Mniejsza o to istotny jest game rock. Wentylatory na game rocku wypadają w wibracje i słychać buczący dźwięk łożyska, to samo na jet stream ale w mniejszym stopniu i to tyle z wniosków, bo jak narazie nie wiem nawet czy w rzeczywistości tak jest bo obrońcy palita już wysyłają do badania słuchu. Na msi słychać w filmie tylko szum, jeśli rzeczywiście jest tak dobre łożysko to z mojej strony to powód do wzorcowej oceny tego chłodzenia nawet jeśli (o ile) jest głośniejsze niż palita. Ciekawy jestem jak brzmi i chłodzi to chłodzenie msi po zwiększeniu obrotów. Jeśli kultura pracy nadal jest tak wysoka to jest to na prawdę ewenement aby cooler na gpu dostał wysokiej klasy i dobrze wyrażone wentylatory. Gdyby na żywo brzmiało to jak na filmie to oczywiście wolałbym msi.

 

Coś tam z tym jest. Przesłuchałem jeszcze raz co prawda na przenośnym beats pillu i pomimo, że msi wydaję się trochę głośniejsze niż gamerock to przy tym drugim słychać inną pracę wentyli. Przesłucham jeszcze w domu na słuchawkach, ale i tak wydaje mi się, że aby mieć w tym wypadku pewność to trzeba by tych kart posłuchać w realu.

 

 

Może Lipton się wypowie? On w końcu słyszał je na własne uszy.

 

Osobiście obstawiam, że po włożeniu do budy jedna i druga będzie bardzo cicha. Palita niedługo będe miał to dam znać jak pracują wentyle.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit jest bardzo cichy. O ile nie bzyczy, ofc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na msi po oc wentylatory zwolniły za to wzrosła głośność. Takich kwiatów jeszcze kilka można znaleźć.OC to w tym teście pokaz power throttlingu. W każdym razie film jest, są jakieś tam pomiary o określonej dokładności. Jet stream mógł po oc zwolnić jeśli go sthrottlowal power, tak się czasem dzieje. Mniejsza o to istotny jest game rock. Wentylatory na game rocku wypadają w wibracje i słychać buczący dźwięk łożyska, to samo na jet stream ale w mniejszym stopniu i to tyle z wniosków, bo jak narazie nie wiem nawet czy w rzeczywistości tak jest bo obrońcy palita już wysyłają do badania słuchu. Na msi słychać w filmie tylko szum, jeśli rzeczywiście jest tak dobre łożysko to z mojej strony to powód do wzorcowej oceny tego chłodzenia nawet jeśli (o ile) jest głośniejsze niż palita. Ciekawy jestem jak brzmi i chłodzi to chłodzenie msi po zwiększeniu obrotów. Jeśli kultura pracy nadal jest tak wysoka to jest to na prawdę ewenement aby cooler na gpu dostał wysokiej klasy i dobrze wyrażone wentylatory. Gdyby na żywo brzmiało to jak na filmie to oczywiście wolałbym msi.

Z MSI i Gigabyte powinno być na odwrót. Pracowałem nad materiałem kilka godzin, przeglądałem go dwukrotnie. Chyba sam już tych błędów nie widziałem.

Staram się w adnotacjach o tym informować widzów.

 

edit:

Torx MSI pracują nieco przyjemniej od wentylatorów Palita, ale to różnice które wybada ktoś kto ma słuch psa, albo komputer przy uchu.

Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, biosik podmieniony, faktycznie nie była to najnowsza wersja.

rdzeń: +50 (~2080 w UH)

pamiątki: +250

 

Możesz napisać w jaki sposób tego dokonałeś? Jakoś mi to nie idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać w jaki sposób tego dokonałeś? Jakoś mi to nie idzie...

Najprościej, odpal nvflash, włącz Menedżera urządzeń, wyłącz tam kartę, odpal flashowanie, po skończeniu włącz kartę w menedżerze i uruchom ponownie kompa. U mnie też za nic nie chciało iść, ale jak to zrobiłem to flashowało bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby robie wszystko ok ale wyskakuje mi komunikat Simplified Version For OEM Only i że nie może otworzyć pliku. Wersja 5.292

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na msi po oc wentylatory zwolniły za to wzrosła głośność.

 

To jest błąd w recenzji... obroty wentylatorów powinny być odwrotnie przed i po oc.

 

 

Jet stream mógł po oc zwolnić jeśli go sthrottlowal power, tak się czasem dzieje.

 

Nie... nie jest to możliwe aż do tego stopnia, szczególnie, że stockowa wersja jest dosyć nisko taktowana, zresztą masz też test odnośnie realnego taktowania nawet po OC...

 

 

Wentylatory na game rocku wypadają w wibracje i słychać buczący dźwięk łożyska, to samo na jet stream ale w mniejszym stopniu i to tyle z wniosków, bo jak narazie nie wiem nawet czy w rzeczywistości tak jest bo obrońcy palita już wysyłają do badania słuchu. Na msi słychać w filmie tylko szum, jeśli rzeczywiście jest tak dobre łożysko to z mojej strony to powód do wzorcowej oceny tego chłodzenia nawet jeśli (o ile) jest głośniejsze niż palita. Ciekawy jestem jak brzmi i chłodzi to chłodzenie msi po zwiększeniu obrotów. Jeśli kultura pracy nadal jest tak wysoka to jest to na prawdę ewenement aby cooler na gpu dostał wysokiej klasy i dobrze wyrażone wentylatory. Gdyby na żywo brzmiało to jak na filmie to oczywiście wolałbym msi.

 

GameRock wygląda na jakieś lekko wadliwe chłodzenie, takie coś by u mnie z miejsca poszło na zwrot. Przy MSI też idzie wyłapać łożyska, lecz nie jesteś w stanie tego wyraźnie usłyszeć przez te podmuchy powietrza w mikrofon. Tych łożysk tak czy inaczej nie usłyszysz przy zamkniętej obudowie. To że MSI jak na 2 slotową konstrukcję jest bardzo dobre, to wiadomo, ale większy radiator w palicie swoje robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok, dzięki. Teraz inny problem, komunikat że nie może otworzyć pliku :/

 

Dobra, załapał. Ile trwa zmiana biosu na karcie? Bo jakoś szybko poszło...

Edytowane przez 5891michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zmieniony, zapomniałem o restarcie na koniec :) Na stock karta boostuje do stabilnych 1949, a teraz testy oc:)

 

Karta boostuje w overwatch zamiast 2038 (Bios SJS) to 2025 (GR). Jednak na biosie SJS pamięci chodziły maksymalnie na 10300 a powyżej tekstury robiły się czarne a na biosie z GR pamięci aktualnie chodzą na 11114 i zero artefaktów czy jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez 5891michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje ktoś biosem od Palita 1070 GameRock Premium? Na techpowerup-ie jeszcze chyba nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclock.net/t/1601329/gtx-1070-1080-titan-x-2nd-gen-bios-who-has-it/280#post_25366101

 

Przesłuchałem sobie jeszcze raz testy głośności z testu Liptona na słuchawkach. JetStream delikatnie słychać łożyska, Gamerock mniej słychać od JetStreama. MSI w trybie OC jest głośniejsza zauważalnie(albo usłyszalnie) od obydwu Palitów. Podmuchy powietrza podczas testu MSI trochę zniekształcają odbiór, ale jak się wsłuchać też delikatnie słychać łożyska aczkolwiek mniej niż na Palitach.

 

Ogólnie dalej moim zdaniem czy Palit wyląduje w budzie czy MSI to raczej większych różnic nie usłyszymy pomiędzy tymi kartami.

 

Zresztą jak wiem z praktyki często karta karcie nie równa. Miałem kiedyś trochę sztuk TwinFrozr IV tylko AMD r9 270x i na każdej karcie inaczej pracowały wentyle. Na jednej nawet w pewnym zakresie obrotów wpadały w wibrację. U innych producentów jest podobnie zależy co się trafi. Nie oszukujmy się to nie są High-endowe chłodzenia. Ale i tak MSI i Pality w porównaniu do reszty są na prawdę super ciche.

 

Gigabyte to nieporozumienie totalne. Jak można coś takiego wypuścić na rynek 2300rpm na trzech wentylach i 69 stopni :E

Po Asusie też spodziewałem się dużo więcej tym bardziej, że przeważnie karty od nich są najdroższe.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z plombami w palicie? Ile ich ma? Gdzieś w kacapskiej recenzji widziałem 2 :P

 

Wie ktoś jak palit odnosi się do demontowania chłodzenia z ich kart?

Ma 2 plomby

Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ktoś już testował to oprogramowanie?

 

ac60137a84758833.jpg

 

Ciekawi mnie opcja zapisywania ustawień do biosu karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclock...0#post_25366101

 

Przesłuchałem sobie jeszcze raz testy głośności z testu Liptona na słuchawkach. JetStream delikatnie słychać łożyska, Gamerock mniej słychać od JetStreama. MSI w trybie OC jest głośniejsza zauważalnie(albo usłyszalnie) od obydwu Palitów. Podmuchy powietrza podczas testu MSI trochę zniekształcają odbiór, ale jak się wsłuchać też delikatnie słychać łożyska aczkolwiek mniej niż na Palitach.

 

Ogólnie dalej moim zdaniem czy Palit wyląduje w budzie czy MSI to raczej większych różnic nie usłyszymy pomiędzy tymi kartami.

 

Zresztą jak wiem z praktyki często karta karcie nie równa. Miałem kiedyś trochę sztuk TwinFrozr IV tylko AMD r9 270x i na każdej karcie inaczej pracowały wentyle. Na jednej nawet w pewnym zakresie obrotów wpadały w wibrację. U innych producentów jest podobnie zależy co się trafi. Nie oszukujmy się to nie są High-endowe chłodzenia. Ale i tak MSI i Pality w porównaniu do reszty są na prawdę super ciche.

 

Gigabyte to nieporozumienie totalne. Jak można coś takiego wypuścić na rynek 2300rpm na trzech wentylach i 69 stopni :E

Po Asusie też spodziewałem się dużo więcej tym bardziej, że przeważnie karty od nich są najdroższe.

 

największa różnica to ~200zł w kieszeni ;)

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla tego te karty są tak popularne. Nie tylko w Polsce. Jak będzie z trwałością okaże się po jakimś czasie. Ale tu myślę, że Palit celowo chce wybić się na rynku i zyskać renomę. MSI i ASUS są strasznie drogie. Palit wbił się z świetnym chłodzeniem w świetnej cenie.

Różnica pomiędzy JetStream a Asus Strix/rog to 300 i 350pln na morele, w przypadku MSI to jak piszesz 200pln. Ale Asus się zawsze sprzeda ma za dużo fanów. MSI zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście bo pality tak bardzo popularne u nas nie są, a teraz mogą być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit zawsze był bardzo popularny ale nie w Polsce. Palit bardzo dużo tłukł dobrze wycenionych referentów w poprzednich seriach, a w europie sprzedają się niemal wyłącznie karty autorskie.

 

oczywiście bo pality tak bardzo popularne u nas nie są, a teraz mogą być :)

 

Najpopularniejsze są gigabyte? Tanie a w testach wygrywają z powodu bardzo wysokich zegarów.

 

Z MSI i Gigabyte powinno być na odwrót. Pracowałem nad materiałem kilka godzin, przeglądałem go dwukrotnie. Chyba sam już tych błędów nie widziałem.

Staram się w adnotacjach o tym informować widzów.

 

edit:

Torx MSI pracują nieco przyjemniej od wentylatorów Palita, ale to różnice które wybada ktoś kto ma słuch psa, albo komputer przy uchu.

 

Brak oc pamięci? W części karty może i szkoda puli power ale był w teście i zotac i game rock...

 

Osobiście obstawiam, że po włożeniu do budy jedna i druga będzie bardzo cicha. Palita niedługo będe miał to dam znać jak pracują wentyle.

 

Oczywiście, że tak. Obydwie karty są bardzo ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...