Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

W naszych sąsiadów w mindfactory gtx 1070

 

1 miejsce MSI GAMING X 513e - 2180 sztuk

2 miejsce Gigabyte Gaming G1 463e - 1070 sztuk

3 miejsce Asus Strix 529e - 900 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ile razy można to powtarzać - w MSI Afterburner można krzywą obrotów wentylatora dopasować suwaczkiem dokładnie jak nam pasuje, imo lepiej by wentyl w idle pracował cały czas a nie start/stop - 25% obrotów do np. 55 stopni i jest cicho, chłodno w spoczynku.

 

Referent bardzo długo stygnie po wyłączeniu turbiny, bo nawet 10 minut. Mi to jednak nie przeszkadza, a start/stop działa praktycznie niezauważalnie. Po co w ogóle wyłączać tryb pasywny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem UPS z filtrami i sprawdziłem kartę - zero różnicy, więc teksty o "brudnym prądzie z kiepskiej instalacji" można wsadzić między bajki.

 

Pozostaje jeszcze mi sprawdzić to a) na innym zasilaczu b) na innym komputerze.

 

czwarta karta z rzędu... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent bardzo długo stygnie po wyłączeniu turbiny, bo nawet 10 minut. Mi to jednak nie przeszkadza, a start/stop działa praktycznie niezauważalnie. Po co w ogóle wyłączać tryb pasywny?

dokładnie turbiny do 1000rmp nie słychać

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent bardzo długo stygnie po wyłączeniu turbiny, bo nawet 10 minut. Mi to jednak nie przeszkadza, a start/stop działa praktycznie niezauważalnie. Po co w ogóle wyłączać tryb pasywny?

 

25% obrotów praktycznie nie słychać a karta chłodniejsza - sekcja vrm też ma dużo lżej i bardziej komfortowe warunki pracy - referenty chyba trybu półpasywnego nie mają w ogóle(?), start/stop dla wentyla imo nie jest obojętny, lepiej już gdy kręcą się cały czas,

 

btw ten program z którego wyzej wstawiłem screena umożliwia zgranie zmodyfikowanego biosu do pliku, byc moze to umożliwia zmianę taktów, power limitu bez koniecznosci wykorzystania biosu Gamerock do Jetstream-a - nio probowałem jeszcze wgrywac tego biosu nvflashem, i czy w ogole sie da ale skoro jest taka opcja to powinna byc mozliwosc wykorzystania tego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios z GR do SJS i efekt jest taki że pamięci kręcą się o niebo lepiej natomiast gpu ma wyższe zegary bazowe ale oc jest niższe (w sumie wychodzi na to samo, wyższe początkowe-gorsze oc=niższe początkowe-wyższe oc).

Edytowane przez 5891michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości wszedłem w zaawansowane ustawienia grafiki i takie coś zobaczyłem shocked.gif 4GB dedykowana, reszta z systemowej scratchhead.gif

 

d2051765a6bff569med.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być błąd, u mnie tak na starszej generacji

 

24329320aabd29edd2e58640370b9a34.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios z GR do SJS i efekt jest taki że pamięci kręcą się o niebo lepiej natomiast gpu ma wyższe zegary bazowe ale oc jest niższe (w sumie wychodzi na to samo).

 

Skąd ściągnąłeś bios do 1080-tki? Mógłbyś podać sprawdzone źródło? Aktualizację robiłeś "standardowo" - nvflashem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dziś zapodałem bios od najszybszej wersji gainwarda, nowy bios pozwala na trochę wyższe oc, wydaje się że ma bardziej popuszczone lejce na sekcji zasilania, co najlepsze karta puszczona stockowo na tym biosie idzie na 2030mhz po czym po wygrzaniu spada do 2012mhz, przy czym zegar nie spada poniżej 2ghz i to bez żadnego oc, napięcie pozostaje takie samo jak w stockowym biosie karty, wydaj się że poszczególne wersje różnią się jedynie biosem i napisem na pudełku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości wszedłem w zaawansowane ustawienia grafiki i takie coś zobaczyłem shocked.gif 4GB dedykowana, reszta z systemowej scratchhead.gif

 

 

 

JaSsUXq.jpg

ster to 368.95

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości wszedłem w zaawansowane ustawienia grafiki i takie coś zobaczyłem shocked.gif 4GB dedykowana, reszta z systemowej scratchhead.gif

 

d2051765a6bff569med.png

Jeśli masz ten beta sterownik który miał poprawiać dpc latency, to może tak to wyglądać. To jeszcze nie ma certyfikatu whql itd. Z tego co pisano po forach, to karta dalej bez problemu alokuje pełne 8gb więc to tylko błąd odczytu w serowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, przyznam, że oczekiwałem po 1070 Bóg wie czego, a tymczasem w wieśku na uber w nędznym FHD spadki do 45 fps (a nawet stałe 30 fps w tych filmikach na silniku gry) :E oj, ten monitor 4K to będzie mi służył jako podstawka do FHD następne 5 lat :E

 

a karta bzyczy jak szalona, więc jeśli na kompie kolegi sytuacja się powtórzy, to do pudła i na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych sąsiadów w mindfactory gtx 1070

 

1 miejsce MSI GAMING X 513e - 2180 sztuk

2 miejsce Gigabyte Gaming G1 463e - 1070 sztuk

3 miejsce Asus Strix 529e - 900 sztuk

 

Ale wiesz, że to liczba sprzedanych a nie dostępnych kart :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś takiego na GTX 1060 6G pokazuje 2GB dedykowanej :lol2:

post-334119-146981922753_thumb.jpg

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, przyznam, że oczekiwałem po 1070 Bóg wie czego, a tymczasem w wieśku na uber w nędznym FHD spadki do 45 fps (a nawet stałe 30 fps w tych filmikach na silniku gry) :E oj, ten monitor 4K to będzie mi służył jako podstawka do FHD następne 5 lat :E

 

a karta bzyczy jak szalona, więc jeśli na kompie kolegi sytuacja się powtórzy, to do pudła i na zwrot.

Wyłącz kilka bzdurnych opcji, przestań być niewolnikiem ultra-nic-nie-dających-detali.

 

edit: na 970 z kulawym ramem w sumie 12GB.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że teraz nie da rady zdjąć chłodzenia bez naruszenia gwarancji. Zawsze po kupnie karciochy nakładałem (lepiej) swoją (lepszą) paste i bez kitu, -5st nawet i w idle i w stresie. a teraz lipton... lipa przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu

Bardzo dziwne, że do 30 fps spadki we fhd. To, że bzyczy też spr dobrze zasilacz, bo ja w swojej 1060 też myślałem, że bzyczy a okazało się, że to zasilacz i tak samo bzyczał już z gtx 660 nawet jak w cs;go grałem ;O I czasem zabzyczy, ale pod obciążeniem sporym jak bf4, albo gdy odpalę benchmarka, bo rozumiem, że cewki na karcie się odzywają tylko gdy jest dużo fps? W lol`u przy tych 600 nic nie słychać to raczej git nie?

 

 

U mnie na win 8.1 normalnie pokazuje pamięć:

https://zapodaj.net/490cc3c2d6fbc.png.html

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25% obrotów praktycznie nie słychać a karta chłodniejsza - sekcja vrm też ma dużo lżej i bardziej komfortowe warunki pracy - referenty chyba trybu półpasywnego nie mają w ogóle(?), start/stop dla wentyla imo nie jest obojętny, lepiej już gdy kręcą się cały czas,

 

btw ten program z którego wyzej wstawiłem screena umożliwia zgranie zmodyfikowanego biosu do pliku, byc moze to umożliwia zmianę taktów, power limitu bez koniecznosci wykorzystania biosu Gamerock do Jetstream-a - nio probowałem jeszcze wgrywac tego biosu nvflashem, i czy w ogole sie da ale skoro jest taka opcja to powinna byc mozliwosc wykorzystania tego biosu.

 

Ja mam na referentach tryb pasywny do 60C i niby 260w power limitu z throttlingiem dopiero od 98C. Turbina jest bardzo lekka i swietnie wyważona, może się np. kręcić 200 rpm. Na standardowym biosie nie ma trybu pasywnego a w idlu obroty turbiny to 1100 rpm, minimalne około 950 rpm. GTX w pulpicie pobiera bodaj 7w, dopiero obciążenie rośnie przy dekodowaniu video. Jak wiadomo referent to zamknięte chłodzenie więc przy włączonej turbinie bardzo szybko się nagrzewa pod pokrywą i powoli stygnie. Sama kultura pracy to jednak wielki plus. Na 980ti na niskich obrotach coś jakby pykało rytmicznie przy każdym obrocie turbiny a powyżej 3000 rpm było słychać wycie. Teraz ma gtx1080 jest poprostu świetnie i nie słychać nic. Przy Normalnie max obroty na 100% to 3200-3950 rpm zależnie od biosu ale prawdziwy max to 5000 rpm Fajne jest to, że przy 5000 rpm nie ma żadnego szurania, tarcia, wycia i nic nie wypada w rezonans. Chłodzenie jest cudownie ciche, słychać jedynie wichurę powietrza. Standardowo turbina chodzi na 55-57% i 2200-2300 rpm przy 83c. Ja mam karty na 0.882v i 1835-1860 mhz i górna turbina leci na 1700-1900, a dolna na 1400-1550 a jest jeszcze rezerwa temperatur żeby skręcić obroty turbin. Na 0.625v udało mi się uzyskać 1200 mhz co wystatrczy aby grać w wiedzmina na wysokich z hairworks w 4k bez aantyaliasingu przy 60fps w trybie pasywnym. Niestety na referencie nie ma odczytu temperatury vrm więc granie w trybie pasywnym niestety odpada dlatego zawsze ustawiam co najmniej 700-800 rpm nawet na 0.625v.

 

kurde, przyznam, że oczekiwałem po 1070 Bóg wie czego, a tymczasem w wieśku na uber w nędznym FHD spadki do 45 fps (a nawet stałe 30 fps w tych filmikach na silniku gry) :E oj, ten monitor 4K to będzie mi służył jako podstawka do FHD następne 5 lat :E

 

a karta bzyczy jak szalona, więc jeśli na kompie kolegi sytuacja się powtórzy, to do pudła i na zwrot.

Przykro mi bardzo, że nasz firmowy przyjaciel wprowadził Cie w błąd. Do 4k potrzebne jest sli, można grać na pojedynczej gtx1080 ale to festiwal kompromisów a czasem i tak mimo tego będziesz miał spadki poniżej 60 fps. Granie na gtx1070 w 4k nie różni się specjalnie od grania w 2560x1440 na gtx960 - owszem da się grać w 60 fps lub blisko 60 fps ale nie jest to komfortowe rozwiązanie. Możesz jeszcze odesłać monitor? Ewentualnie będziesz musiał kupić niedługo drugą kartę i wszystko zacznie banglać. 4k wygląda wspaniale ale jest bardzo wymagające.

 

Aaa

Czyli to nie "urok" 1070 (czy GPU boost 3.0) skoro tak nie masz. :(

Choć kolega Fuudimitzu potwierdza to wyżej w swoim przypadku też.

 

Tak. Była zrobiona czysta instalka sterowników.

 

Na marginesie, czy ktoś może 1 zdaniem opisać zalety (i czy faktycznie są) przejścia na GPU boost 3.0 ?

 

Potwierdzam. Po starcie trybu 3d karta często potrzebuje sekundy albo dwóch aby się rozkręcić, w trybie maksymalnej wydajności maksymalny zegar wchodził niemal od razu ale w ostatnich sterach i to się zmieniło.

 

Zdaniem nvidi boost 3.0 jest lepszy od 2.0, bo pozwala uzyskać jeszcze lepszą wydajność w zakresie niskich temperatur i na tym się nowe zalety kończą. Z ich punktu widzenia boost to oc w stosunku do zegara bazowego a moim zdaniem boost to zaawansowana forma throttlingu, który obcina zegar wraz ze wzrostem temperatur i dodatkowo dostosuje szybkość karty do power limit. Założenia boost 1.0 były słuszne, a były głównie to pierwsze dwa;

1. Każda karta ma inną jakość a więc jedno taktowanie dla wszystkich kart nie ma sensu.

2. Karty nie mogą uzyskiwać max zegara przy różnym napięciu, bo różnice między nimi, a raczej ich właściwościami będą za duże.

3. Wraz ze wzrostem temperatury możliwości oc spadają więc gpu zwolni o 13 mhz przy 70C.

4. Zabezpieczenie przed furmarkiem może być agresywniejsze i chronič przed złym oc i źle napisanym softem

5. Przy okazji skoro i tak zegar spada przy 70C, 80C, 85C, 90C i 95C to mogłoby spadać napięcie dzięki czemu wzrost temperatur będzie wolniejszy a wpływ na wydajność niewielki

 

Boost 2.0 to już bezsens wynurzający się z opadów absurdu, zwykły konfigurowalny throttling z zazwyczaj nie wystarczającym power limitem

 

Boost 3.0 spowodował dalsze obniżenie power limitu, dodatkowo karty zrzucają zegar wraz z napięciem już od 50c więc max boost jest użyteczny tylko na kartach chłodzonych wodą. Jedyne co to daje na powietrzu to niepotrzebnie wysokie napięcie zanim karta osiągnie normalną temperature pracy.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że to liczba sprzedanych a nie dostępnych kart :) ?

Ta chodziło o popularność.

Jak widać 3 śmigła od Gigabyte są w czołówce :D

 

W Polsce będzie to chyba trochę inaczej wyglądało. Chociaż MSI na pewno będzie w czołówce i podejrzewam, że powoli będzie tanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo, że nasz firmowy przyjaciel wprowadził Cie w błąd. Do 4k potrzebne jest sli, można grać na pojedynczej gtx1080 ale to festiwal kompromisów a czasem i tak mimo tego będziesz miał spadki poniżej 60 fps. Granie na gtx1070 w 4k nie różni się specjalnie od grania w 2560x1440 na gtx960 - owszem da się grać w 60 fps lub blisko 60 fps ale nie jest to komfortowe rozwiązanie. Możesz jeszcze odesłać monitor? Ewentualnie będziesz musiał kupić niedługo drugą kartę i wszystko zacznie banglać. 4k wygląda wspaniale ale jest bardzo wymagające.

 

Monitor kupiłem używany, tanio i na gwarancji (nie drożej, niż zapłaciłbym za dobry FHD - trochę ponad 1k), więc nie ma obiektywnie czego żałować, tym bardziej, że świetnie się sprawdza do FHD z racji skalowania 1:1.

 

A na samą myśl o zakupie dwóch kręci mi się w głowie, bo od roku nie mogę kupić nawet jednej :P :P A SLI to trochę lipa, nieprawdaż? nie wszystkie gry wspierają SLI, dochodzi microstutter, trzeba mieć odpowiednią płytę, prądu ciągnie jak smok, wymaga bardzo mocnego zasilacza... :(

 

@Kaiketsu

bo rozumiem, że cewki na karcie się odzywają tylko gdy jest dużo fps?

 

nie, są nawet przy 30 fps, wystarczy jakieś obciążenie typu Wieśmin albo np benchmark

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać 3 śmigła od Gigabyte są w czołówce :D

Jak lubią wykastrowaną suszarkę 2 ciepłowodach to czemu nie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ściągnąłeś bios do 1080-tki? Mógłbyś podać sprawdzone źródło? Aktualizację robiłeś "standardowo" - nvflashem?

 

Bios z techpowerup (tak mi się wydaję) ale za cholerę nie mogę znaleźć (daj znać jak nie znajdziesz to wyślę). Użyłem nvflash 5.292 (z pomocą jednego kolegi z forum)

 

Znalazłem Bios Palit 1080 GameRock

Edytowane przez 5891michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na samą myśl o zakupie dwóch kręci mi się w głowie, bo od roku nie mogę kupić nawet jednej :P :P A SLI to trochę lipa, nieprawdaż? nie wszystkie gry wspierają SLI, dochodzi microstutter, trzeba mieć odpowiednią płytę, prądu ciągnie jak smok, wymaga bardzo mocnego zasilacza... :(

 

 

Wszystko to prawda jest tylko jeden szczegół. Około 70% gier działa lepiej (czasem trochę lepiej a czasem dużo lepiej) na dwóch kartach niż kiedy ma się tylko jedną. Tak więc chociaż nie można z czystym sumieniem sli polecić nikomu to ono robi robotę i zazwyczaj zwiększa wydajność. Jeśli jest inaczej to można sli wyłączyć tak więc mając jedną kartę w najlepszym razie masz wydajność taką jak na sli. A 99% hejtu sli wynika z tego, że płaci się 200% za średnio 140% wydajności pojedynczej karty.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A 99% hejtu sli wynika z tego, że płaci się 200% za średnio 140% wydajności pojedynczej karty.

 

I tu jest pies pogrzebany. Impreza dla tych co mogą sobie na to z palcem w nosie pozwolić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...