Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

gtx 1070 jest wolniejszą kartą od gtx 980 ti i nie ma co do tego wątpliwości

ja mam ogromne wątpliwości i zapewne większość osób w tym temacie ;)

 

Do tego kultura pracy i coraz fajniejsze ceny- np w takim techplanet już kilka modeli oscyluje w okolicy 2k, ogryzek itx Gigabyte i jakiś Palit są już nawet pod kreską

 

kto da mniej?

 

1947zł za ogryzka itx:

Mój link

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gtx 1070 jest wolniejszą kartą od gtx 980 ti i nie ma co do tego wątpliwości

A testy na labie widział, czy tylko filmikiem z yt się posiłkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link

 

Ciekawostka o architekturze nv, spory kop względem maxwella w niektórych grach to też pewnie zasługa nieujawnionych zmian czy optymalizacji względem maxwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i coraz fajniejsze ceny- np w takim techplanet już kilka modeli oscyluje w okolicy 2k, ogryzek itx Gigabyte i jakiś Palit są już nawet pod kreską

 

kto da mniej?

 

1947zł za ogryzka itx:

Mój link

Faktycznie ten sklep ma naprawdę fajne ceny MSI gaming X 1070 około 50 zł tańsza, a Zotac AMP Extreme w cenie MSI gaming X z Komputronika i Morele.

 

Ktoś kupował w tym sklepie, jak w razie czego ze zwrotami, nie ma niepotrzebnych komplikacji?

I jeszcze jedno, czy przesyłka jest gratis bo jak nie to wychodzi podobnie jak w innych sklepach.

Edytowane przez clapton1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, Gamerock (2137 zł) czy Jetstream (2042 zł) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, Gamerock (2137 zł) czy Jetstream (2042 zł) ?

Chociaż ja nie celuje w Palita to GameRock ma lepsze taktowanie więc wydaje się ciekawszą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten sklep ma naprawdę fajne ceny MSI gaming X 1070 około 50 zł tańsza, a Zotac AMP Extreme w cenie MSI gaming X z Komputronika i Morele.

 

Ktoś kupował w tym sklepie, jak w razie czego ze zwrotami, nie ma niepotrzebnych komplikacji?

I jeszcze jedno, czy przesyłka jest gratis bo jak nie to wychodzi podobnie jak w innych sklepach.

 

Ja zamówiłem w czwartek z tego sklepu palit 1060 sjs dzisiaj go dostałem. Chyba jakiś niekompetentny pracownik to pakował, między pudełkiem a ścianami paczki było 5 i 10 cm wolnej przestrzeni, żadnych zabezpieczeń normalnie karta mogła latać po całej paczce. Zero zabezpieczenia ani foli bąbelkowej ani nic, to dla mnie jest absurdalne jak na produkt warty 1450 zł. Na szczęście pudełko jest solidnie wykonane i nie było uszkodzone. Czy ktoś kto zamawiał z tego sklepu miał taką sytuacje czy tylko mi się to zdarzyło?

 

Edit: przesyłka 10zł

Edytowane przez kennen33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ogromne wątpliwości i zapewne większość osób w tym temacie ;)

 

Do tego kultura pracy i coraz fajniejsze ceny- np w takim techplanet już kilka modeli oscyluje w okolicy 2k, ogryzek itx Gigabyte i jakiś Palit są już nawet pod kreską

 

kto da mniej?

 

1947zł za ogryzka itx:

Mój link

 

hmm czy każdy z was ma przed oczami tylko ceneo, i polskie sklepy?

 

980ti zotac amp omega kupić można za 1720zł z gratis wysyłką... szukać szukać :) z amazona już wyparowały po 1760zł zostały na niemieckim za 420 ojro..., google nie boli na te karty jest 5 lat gwarancji po rejstracji, serwis anglia, kanada i honk kong :E msi i pny w francji zawsze taniej

Można polować na msi też są tanie póżniej gigaszit (tego to wrogowi nie polecam), swiat nie konczy się na skąpiec, ceneo i allegro...

 

Tam gdzie mają dużo i są tanie nowe wersje, tam i są tańsze 980ti ;)

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w czwartek z tego sklepu palit 1060 sjs dzisiaj go dostałem. Chyba jakiś niekompetentny pracownik to pakował, między pudełkiem a ścianami paczki było 5 i 10 cm wolnej przestrzeni, żadnych zabezpieczeń normalnie karta mogła latać po całej paczce. Zero zabezpieczenia ani foli bąbelkowej ani nic, to dla mnie jest absurdalne jak na produkt warty 1450 zł. Na szczęście pudełko jest solidnie wykonane i nie było uszkodzone. Czy ktoś kto zamawiał z tego sklepu miał taką sytuacje czy tylko mi się to zdarzyło?

A przesyłka była gratis?

Ja prawie wszystkie podzespoły i inne artykuły kupuje w Agito, akurat mieszkam w Warszawie a oni mają swoje magazyny w tym mieście więc towar jest w moim domu tego samego dnia i zawsze starannie zapakowany plus do tego firma kurierska tez jest sympatyczna i nawet nie marudzi jak chcę sprawdzić towar. Ale z 1070 mają bardzo mało modeli i do tego dodali chyba dzisiaj MSI gaming tylko nie weim czy to X bo opis mają fatalny.

Edytowane przez clapton1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ja nie celuje w Palita to GameRock ma lepsze taktowanie więc wydaje się ciekawszą propozycją.

Clap, co Ty gadasz? Co ma taktowanie do rzeczy? To dwie identyczne karty, które różnią biosem. Maksymalne takowanie zależy od oc, a te od loterii. Wgrywasz bios od gamerocka do js i masz gamerocka. Absolutnie nie warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clap, co Ty gadasz? Co ma taktowanie do rzeczy? To dwie identyczne karty, które różnią biosem. Maksymalne takowanie zależy od oc, a te od loterii. Wgrywasz bios od gamerocka do js i masz gamerocka. Absolutnie nie warto dopłacać.

A skąd ja mam wiedzieć czy ta osoba będzie chciała wgrywać bios i robić oc karty, ja tylko parzę na dane od producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Strixa w przyzwoitej cenie Mój link . Opłaca się dorzucić 100zł do tego modelu ?

Edytowane przez Bastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie czytałeś ani nie oglądałeś żadnych testów porównawczych.

Asus spaprał sprawę i w tej serii to najmniej opłacalny produkt!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Jutro start sprzedaży TX nowego, a nawet przecieków o wydajności nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób z forum go kupi a może od razu dwa do SLI :E

 

Ciekawe jaka cena u nas będzie pewnie 6K zł a w tej cenie powinien być te 70/80% szybszy od 1080 się wszystko okaże.

 

Osobiście bardziej mnie ciekawi 1080 Ti o ile zieloni planują taką kartę wypuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, Gamerock (2137 zł) czy Jetstream (2042 zł) ?

przeciez jetstream to to samo co gamerock

wystarczy wgrac do js bios od gamerocka i takty te same, po co w nich masz dualbiosa? trzeba korzystac jak ma

 

A wincej miedzi w Gamerock?

nie ma wiecej, to samo jest

dopiero dual nie ma miedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The new GameRock cooler design adding 22% more fin and large size copper base directly adhered with GPU and heatpipes, performs a lot better than previous design."

 

 

Hmm?

Edytowane przez silverkin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The new GameRock cooler design adding 22% more fin and large size copper base directly adhered with GPU and heatpipes, performs a lot better than previous design."

 

 

Hmm?

bylo juz o tym pisane ponad 100postow wyzej

gainward i jetstream ma taki sam radiator

 

w tym co podajesz wyzej, co jest napisane? przetlumacz, jest mowa ze lepszy od jetstream?

 

pudelko od jetstreama, czytaj co napisane :)

https://zapodaj.net/97c9b1bf883b8.jpg.html

Edytowane przez IKSBOKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro start sprzedaży TX nowego, a nawet przecieków o wydajności nie ma?

Jak nie ma jak są, to nie karta do gier, więc testy nie były w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czy każdy z was ma przed oczami tylko ceneo, i polskie sklepy?

 

980ti zotac amp omega kupić można za 1720zł z gratis wysyłką... szukać szukać :) z amazona już wyparowały po 1760zł zostały na niemieckim za 420 ojro..., google nie boli na te karty jest 5 lat gwarancji po rejstracji, serwis anglia, kanada i honk kong :E msi i pny w francji zawsze taniej

Można polować na msi też są tanie póżniej gigaszit (tego to wrogowi nie polecam), swiat nie konczy się na skąpiec, ceneo i allegro...

 

Tam gdzie mają dużo i są tanie nowe wersje, tam i są tańsze 980ti ;)

 

Naprawdę ? Coś ci pokaże

 

Zotac GeForce GTX 980 Ti AMP! Extreme

http://www.guru3d.com/articles-pages/zotac-geforce-gtx-980-ti-amp-extreme-review,8.html

 

EVGA GeForce GTX 1070 SC Gaming

http://www.guru3d.com/articles_pages/evga_geforce_gtx_1070_sc_superclocked_gaming_review,8.html

 

power-consumption-645x513.jpg

 

dcfaed5b1bb2.gif

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 980ti i teraz 1070, swego czasu opisałem wrażenia :)

 

Dobra, tak jak napisałem wczoraj naskrobię coś o wydajności 980ti i 1070 :)

 

980ti kupiłem ponad 2 tygodnie temu, wtedy nie było tak różowo z dostępnością i ceną 1070'tek, stąd taki wybór a nie inny. Udało mi się kupić wersję AMP Extreme w niezłej cenie. Karta robiła na default 1418MHz na rdzeniu tak więc sporo dzieli ją od refa. Po głębszych przemyśleniach i zobaczeniu cen Pascali na esc.pl doszedłem do wniosku że jednak kupuję 1070 dopóki 980ti trzyma się ceny, kartę wczoraj sprzedałem za ciut więcej niż ją kupiłem tak więc nie jest źle :E

 

Gainward 1070 trafił mi się pamięciami Samsunga (w końcu! Pierwsza w życiu karta na Samsungach :E) i chyba nie takim złym asiciem, karta na standardowym napięciu robi 2118MHz, oczywiście w smarkach TDP limit lubi je zrzucić (poniżej 2050 nie spada). Same pamięci kręcą się na 9.2GHz na luzie i podejrzewam że ściana jest sporo dalej, na razie nie chciało mi się sprawdzać.

 

Co do wyglądu karty i chłodzenia, Gainward P to wg. mnie najlepiej wyglądająca wersja spośród trójcy karty od G/Palita. Jest naprawdę masywna i solidnie zbudowana, na poziomie Zotaca Extreme nawet. Zgodnie z trendami posiada ledowe podświetlana logo które normalnie reprezentuje temperaturę karty, jednak przy pomocy utility od Pality (Gainward nie daje...) można kontrolować kolory lub je wyłączyć.

Chłodzenie to masakra, wydaje się za mocne jak na ten rdzeń, jednak przy GPU Boost 3 który potrafi zbijać takty już w 60-kilku stopniach jest świetnie. Niestety na obrotach nadawanych przez bios karta dobija do 70 stopni przy obrotach na zaledwie 30-40%, niby fajnie ale jak pisałem boost 3 zbija takty. Po zabawie w AB pozwalam rokręcić im się do 60% co daje 60 stopni w Wieśku zostawionym na godzinę (nielimitowany fps, wyłączony vsync). Chłodzenie zostaje przy tych wartościach bardzo ciche, prawie nie wyróżnia się na tle wentylów CPU i case'a.

 

Tak więc Gainward to świetna karta, moim zdaniem w tym momencie razem z Palitem to najlepszy wybór dla Pascali :)

 

Jeszcze kwestia porównania podkręconego 980ti i 1070. Mój 980ti robił na rdzeniu 1496MHz, problem w tym że karta miała lejce na TDP i zbija zegary w smarkach. Można je zdjąć edytując bios co wcześniej sprawdzałem jednak w teście jest stockowy bios karty co może jest bardziej sprawiedliwe bo 1070 w tym momencie też jest na łasce limitów TDP. Pierwsze wyniki mnie trochę zmartwiły bo nie byłem w stanie dojść do wydajności 980ti, jednak po oc pamięci do 9GHz było już dobrze :E

 

Bencze:

 

980ti stc (1418)     oc (1496)                1070stc            oc (2118)       oc + mem oc

3dm11

18689 G26414      19120 G27340             18008 G24582       18886 G26959      19097 G27451

3dm13

15116 G19724      15653 G20621             14349 G18248       15129 G19792      15560 G20671

UHB4

122.1-3077        128.5-3236               116.8-2941         123.5 3110        130.8 3294 

UV

97.8-4092         103.9-4348               91.1-3810          94.7-3962         101.6-4251

 

980ti ~1500 to poziom 1070 ~2100.

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, Gamerock (2137 zł) czy Jetstream (2042 zł) ?

Model JetStream ma niższy power limit i trochę gorsze chłodzenie w porównaniu do GameRock i odpowiednika Super (finy, łopatki, itd.). Jak nie przeszkadza Ci wygląd to bierz GameRock.

Edytowane przez razielOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz o tym pisane ponad 100postow wyzej

gainward i jetstream ma taki sam radiator

 

w tym co podajesz wyzej, co jest napisane? przetlumacz, jest mowa ze lepszy od jetstream?

 

pudelko od jetstreama, czytaj co napisane :)

https://zapodaj.net/97c9b1bf883b8.jpg.html

 

Czyli na stronie Pallita jest błąd w opisie jetStreama? Albo na pudełku

"The new JetStream cooler design adding 15% more fin and large size copper base directly adhered with GPU and heatpipes, performs a lot better than previous design."

 

http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2624&lang=en

http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2634&lang=en

Trochę inaczej wyglądają podstawy na zdjęciach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...