Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie aż ciężko się było domyślić 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pierwszego dnia ustawiłem profil w Afterburnerze i nie ruszałem od tego czasu. Wentyle wskakują na 60% od 50 stopni, krzywa dobija do 70%-70 stopni, ale zwykle to 60-kilka dla odpowiednio 60-kilku stopni, jeszcze nigdy nie widziałem górnej granicy. Przy takich ustawieniach hałas zrównuje się mniej więcej z wentylami na CPU i w budzie, nie ma więc sensu niżej ustawiać. Miałem już głośne i ciche karty i ten Gainward jest w czołówce tych drugich na ww ustawieniach. Mam 2 wentyle pod kartą, pewnie coś tam pomaga :P

 

Zrobiłem test w Wieśku, wyniki są dla mnie zaskakujące. Pierwsza lokacja to las na Skellige, druga Novigrad, vsync i framelimit wyłączone, wszystko na uber z HW na wysokim i HWAA na x8.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipP-7-SfFM5k93DXCep8_5inatIC0mwgORZAhgz7_5tX2BQZTcpG5HXburmgm_qfyw?key=WWltQXJ4S0gyMlFmZ1Zoc25XVDlQMWZBcWxVVEZ3

 

Rozdziałki to odpowenio 2560x1080, 3840x1620, 4434x1871, 5120x2160

 

Dopiero na 2 ostatnich pojawia się power limit i od dziwo nie działa zbyt agresywnie (~2080MHz dla 5120x to nie jest zły wynik ;)).

 

Edit: Policzyłem w kalkulatorze i 4434x1871 to odpowienik 4K pikselowo, czyli power limit w Wieśku ogranicza mnie od 4K wzywż ;)

 

 

Pożycz bios :E sprawdzę jak to wygląda u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wziąłbym 1080 FE, zamontowałbym ją w pierwszym slocie a tego 2,5 slotowego Palita dał w gniazdo niżej, chyba tak się to zmieści? I teraz najważniejsze, jaki wziąć mostek SLI, czy potrzebuje 60mm czy 40mm?

Zasilacz styknie? BeQuiet! 700W Pure Power L8

 

Zmieści się. Mostek Sli raczej ten 60mm. Co do zasilacza to powinien wystarczyć ale nie wiem co masz tam jeszcze podpięte do kompa :)

Edytowane przez 1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hennepin

 

zasilacz szczytem technologii nie jest, ale wystarczy

 

ps. co do TylkoTak, to lepiej nie wywoływać wilka z lasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kolo siedzi na purepc, razem z raufem liżą se... gtxy Tajtany i śmieją się z pclola :E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kolo siedzi na purepc, razem z raufem liżą se... gtxy i śmieją z pclola :E

 

Szybko stamtąd polecą jak zaczną się wojenki z posiadaczami AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, kolo siedzi na purepc, razem z raufem liżą se... gtxy Tajtany i śmieją się z pclola :E

 

I oby tak już zostało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kolo siedzi na purepc, razem z raufem liżą se... gtxy Tajtany i śmieją się z pclola :E

 

No i jeszcze na tej swojej grupce komputerowej na fb xD ...

gdzie to " uprawiają " poglądy jak za czasów Stalina, czyli masz inne poglądy niż on to wylatujesz stamtąd :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Ktory gtx 1080 niereferencyjny bedzie najlepszy (oc,temp, glosnosc) za mniej wiecej 3100 zl? Czy I5 3570K , 4.4GHZ nie bedzie blokowal mozliwosci pojedynczego GTX-a 1080 po OC?

 

2. Czy wiadomo cos o pojawieniu sie GTX 1080TI, jesli nie to jakie macie przeczucie. Ile bedzie kosztowal na start, kiedy moze wyjsc, i jaka bedzie mial wydajnosc ?

 

 

 

dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Ktory gtx 1080 niereferencyjny bedzie najlepszy (oc,temp, glosnosc) za mniej wiecej 3100 zl? Czy I5 3570K , 4.4GHZ nie bedzie blokowal mozliwosci pojedynczego GTX-a 1080 po OC?

 

2. Czy wiadomo cos o pojawieniu sie GTX 1080TI, jesli nie to jakie macie przeczucie. Ile bedzie kosztowal na start, kiedy moze wyjsc, i jaka bedzie mial wydajnosc ?

 

 

 

dzieki, pozdrawiam

 

2. Pewnie w okolicy premiery Vegi, czyli tak obstawiam drugi kwartał przyszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku będzie już seria geforce 11. Nawet jeśli wyjdzie ten 1080ti czyli gp102 to pewnie będzie się nazywał gtx 1180.

 

 

Wziąłbym 1080 FE, zamontowałbym ją w pierwszym slocie a tego 2,5 slotowego Palita dał w gniazdo niżej, chyba tak się to zmieści? I teraz najważniejsze, jaki wziąć mostek SLI, potrzebuje 60mm czy 40mm?

Zasilacz styknie? BeQuiet! 700W Pure Power L8

 

Potrzebujesz 60 mm hb bridge. Żar z dolnej karty pozostający w obudowie będzie rozgrzewał górną kartę, po ściągnięciu kagańca będzie około 88-89C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ No wiem właśnie, no ale chyba najlepiej brać FE czy może jakiegoś 2 slotowego nie referenta jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Pewnie w okolicy premiery Vegi, czyli tak obstawiam drugi kwartał przyszłego roku.

Czyli dlugo dlugo jeszcze.

 

Ta vega to bedzie duzy wzrost wydajnosci czy raczej nie?

 

ponawiam zapytanie:

 

1. Ktory gtx 1080 niereferencyjny bedzie najlepszy (oc,temp, glosnosc) za mniej wiecej 3100 zl? Czy I5 3570K , 4.4GHZ nie bedzie blokowal mozliwosci pojedynczego GTX-a 1080 po OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku będzie już seria geforce 11. Nawet jeśli wyjdzie ten 1080ti czyli gp102 to pewnie będzie się nazywał gtx 1180.

 

 

Mimo że krążą różne ploty to wątpię że Volta pojawi się w przyszłym roku w GPU konsumenckim, a refresh Pascali mi się nie widzi, w końcu na Maxwellach jechali 2 lata. Jakby nie patrzeć odległa premiera Vegi daje im dużo czasu żeby nachapać się na Titan x, znacznie lepiej to przemyśleli niż ostatnim razem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę was ponownie o pomoc, bo pierwsze pytanie przeszło bez echa. Czym może być spowodowane to, że karta po wyjściu z gry nie zrzuca taktowania do trybu 2D, czyli 215 MHz? Mówię o 1070 Gaming X. Próbowałem różnych gier z tych które mam, i zawsze jest tak samo. Wrzuciłem starszy sterownik, nadal uparcie wisi 1582 MHz na pulpicie. Próbowałem różnych ustawień w panelu nVidia, nic. System to Win7 x64.Pomaga jedynie reset komputera, ale bez sensu jest po każdym graniu resetować budę. Czasem i tydzień nie wyłączam, nie chcę żeby karta niepotrzebnie żarła prąd. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit JetStream lub GameRock, ciche, chłodne do tego w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że krążą różne ploty to wątpię że Volta pojawi się w przyszłym roku w GPU konsumenckim, a refresh Pascali mi się nie widzi, w końcu na Maxwellach jechali 2 lata. Jakby nie patrzeć odległa premiera Vegi daje im dużo czasu żeby nachapać się na Titan x, znacznie lepiej to przemyśleli niż ostatnim razem :E

 

Wrzesień 2014 wypuścili gtx980, a potem w czerwcu/lipcu wyszła 980ti, kolejna premiera gtx1080 po 10 miesiącach. Mamy więc częściej niż co roku nową kartę. Napewno gp102 będzie użyty w regularnej seri geforce ale nie wiadomo kiedy i nie wiadomo czy w obecnej serii kart. Pamiętam jak ludzie pisali o 780ti, mniej więcej to samo co obecnie o 980ti. 512 bitów szyna i 256 rop i 32 gb vram nawet przy wydajności integry mogłoby się dobrze sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit JetStream lub GameRock, ciche, chłodne do tego w dobrej cenie.

Jakie sa miedzy nimi roznice? jedynie BIOS, ktory mozna podmienic, wgrac nowy i beda identyczne?

 

Czy w przyszlosci ich gabaryty uniemozliwia zrobienie SLI?

 

Twoim zdaniem 3tys zl za 1080, gdzie za rok czasu bedzie kosztowac z 2tys zl, to dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę was ponownie o pomoc, bo pierwsze pytanie przeszło bez echa. Czym może być spowodowane to, że karta po wyjściu z gry nie zrzuca taktowania do trybu 2D, czyli 215 MHz? Mówię o 1070 Gaming X. Próbowałem różnych gier z tych które mam, i zawsze jest tak samo. Wrzuciłem starszy sterownik, nadal uparcie wisi 1582 MHz na pulpicie. Próbowałem różnych ustawień w panelu nVidia, nic. System to Win7 x64.Pomaga jedynie reset komputera, ale bez sensu jest po każdym graniu resetować budę. Czasem i tydzień nie wyłączam, nie chcę żeby karta niepotrzebnie żarła prąd. Jakieś sugestie?

 

Ciężko powiedzieć, ja bym strzyknął formata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę was ponownie o pomoc, bo pierwsze pytanie przeszło bez echa. Czym może być spowodowane to, że karta po wyjściu z gry nie zrzuca taktowania do trybu 2D, czyli 215 MHz? Mówię o 1070 Gaming X. Próbowałem różnych gier z tych które mam, i zawsze jest tak samo. Wrzuciłem starszy sterownik, nadal uparcie wisi 1582 MHz na pulpicie. Próbowałem różnych ustawień w panelu nVidia, nic. System to Win7 x64.Pomaga jedynie reset komputera, ale bez sensu jest po każdym graniu resetować budę. Czasem i tydzień nie wyłączam, nie chcę żeby karta niepotrzebnie żarła prąd. Jakieś sugestie?

 

U mnie to samo tyle, że Win 10 64bit i Palit JS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa miedzy nimi roznice? jedynie BIOS, ktory mozna podmienic, wgrac nowy i beda identyczne?

różnią się tylko biosem

 

Czy w przyszlosci ich gabaryty uniemozliwia zrobienie SLI?

decyduje rozstaw slotów na płycie

 

Twoim zdaniem 3tys zl za 1080, gdzie za rok czasu bedzie kosztowac z 2tys zl, to dobra cena?

moim zdaniem do Twojego procka 1080 to za dużo... przynajmniej podkręcony hasłel lub skajlejk + kwestia monitora (pow. fhd lub wysoki refresh rate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...