Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Cena GTX 1080 nie została obniżona bez powodu, konkurencja będzie chciała tej karcie zagrozić, a co wyjdzie, to premiera i testy pokażą. Co do GTX 1070 zapewne zejdą z ceną, jak AMD wypuści kartę konkurencyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj 1080 FTW2 iCX z mojego upgrejdu i zrobiłem odrazu zgłoszenie na step up do Ti. Finalny koszt to 99 euro upgrade do iCX, 40 euro step up do 1080ti ( evga liczy FTW2 1080 jako karte 779.99 euro) wiec z kosztami wysylki transfer zamknie sie sie w 750 zl. Co w swietle obnizek 1080 (a nowke kupilem za 3600) uwazam za dosyc zwycieskie wyjscie z sytuacji 1080-1080ti. Bo sprzedajac karte by zrobic upgrade wyszlo by mi ponad dwa razy tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odbiór tego gtx 1080 gaming x z wyprzedaży Komputronika za mną. Wciąż zastanawiam się gdzie jest haczyk, bo karta prezentuje się następująco,

 

 

7ePwVL5.jpg

 

 

 

 

Więc panowie - o co chodzi? Czy jest to podobna różnica jak między produktami box/oem? Czy sklep wcisnął mi coś, o czym jeszcze nie wiem i stara się perfidnie pozbyć produktu, czy to ja zrobiłem interes ostatnich 30 lat?

 

Biorąc pod uwagę, że w komputroniku ta karta chodzi obecnie po 3k, obniżka jest przepotężna (w takiej cenie nie chodzą przecież nawet używki) - ba, są sklepy, które sprzedają towar jako outlet, z oznaczeniem, ze pochodzi z naprawy i ma tylko 12 mies. gwary - i przeceniony być potrafi o jedyne +/- 150 zł.

 

:hmm:

 

Widać odcisk czyjegoś palca na śledziu stad taka obniżka:) Zawsze możesz ją zwrócić jeśli Ci przeszkadza lub go wytrzeć i będzie jak nówka:)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać odcisk czyjegoś palca na śledziu stad taka obniżka:) Zawsze możesz ją zwrócić jeśli Ci przeszkadza lub go wytrzeć i będzie jak nówka:)

 

sytuacja wyjaśniona, idę jutro robić awanturę i zgłosić zwrot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest normalna. Nie było oficjalnej obniżki na 1070 stąd spadek (niewielki) cen 1070 bierze się tylko i wyłącznie z podaży oraz wyraźnego wzrostu atrakcyjności 1080.

 

Byla korekta o 30 usd tak samo jak na gtx1080, ktory stanial o 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi piszczącymi cewkami w kartach, które miałem do tej pory czyli MSI 970 i 1070 oraz EVGA 1080 SC to albo mam pecha albo coś innego jest nie tak. Chociaż są tu osoby, które też napisały, że mają już którąś kartę z rzędu, która piszczy.

Nie bardzo mam u kogo podpiąć grafikę, ale może coś wykombinuję i zobaczę na innym sprzęcie.

Słyszałem tez, że piszczenie cewek może być spowodowane przez zasilacz.

Zasilacz mam EVGA Supernova 750 G2 i to raczej dobry zasilacz. Niewykluczone, że może coś w nim się popsuło. MSI GTX970 kupiłem w maju 2016 a piszczenie cewek zauważyłem w październiku, więc może w tym czasie coś padło w zasilaczu. Nie mam od kogo załatwić zasilacz (znajomi albo laptop albo przedpotopowy PC), wiec pewnie będę musiał jakąś 750W (lub więcej) na szybko do testów kupić i zwrócić :/ (trochę chamskie ale nie mam wyjścia).

 

W międzyczasie napisałem do sklepu CaseKing i do supportu EVGA i odpisali:

 

 

Thank you for your email.

 

You have the right to withdraw from this contract within 14 days without giving any reason.

 

The withdrawal period will expire after 14 days from the day on which you acquire, or a third party other than the carrier and indicated by you acquires, physical possession of the goods.

 

To exercise the right of withdrawal, please fill in and submit electronically the model withdrawal form or any other unequivocal statement on our website https://www.caseking.de/Cancellation-form

 

Please send us the parcel and pay the shipping costs in advance. We are going to refund you the shipping costs as soon as we received your withdrawal and its credit note.

 

To meet the withdrawal deadline, it is sufficient for you to send your communication concerning your exercise of the right of withdrawal before the withdrawal period has expired.

 

Effects of withdrawal

 

If you withdraw from this contract, we shall reimburse to you all payments received from you, including the costs of delivery (with the exception of the supplementary costs resulting from your choice of a type of delivery other than the least expensive type of standard delivery offered by us), without undue delay and in any event not later than 14 days from the day on which we are informed about your decision to withdraw from this contract. We will carry out such reimbursement using the same means of payment as you used for the initial transaction, unless you have expressly agreed otherwise; in any event, you will not incur any fees as a result of such reimbursement. We may withhold reimbursement until we have received the goods back or you have supplied evidence of having sent back the goods, whichever is the earliest.

 

You shall send back the goods or hand them over to us, without undue delay and in any event not later than 14 days from the day on which you communicate your withdrawal from this contract to us. The deadline is met if you send back the goods before the period of 14 days has expired. You will have to bear the direct cost of returning the goods. You are only liable for any diminished value of the goods resulting from the handling other than what is necessary to establish the nature, characteristics and functioning of the goods.

 

Hi,

 

Thank you for contacting Technical Support.

 

sorry to hear about inconvenience causing bay Buzzing noise.

 

Please register your product on EVGA Member profile,

 

Below links will assist you further,

https://secure.evga.com/EU/signup.asp - Create an EVGA Account

http://eu.evga.com/support/register.asp - Register Your Product

http://eu.evga.com/support/upload.asp - Upload your Invoice

 

Please do couple of checks before conclde the Graphics card malfunction.

 

The buzzing noise during the Games either caused by your Graphics card or might be caused by faulty power supply.

Some time these whine are heard due to not enough current supplied to Graphics card by Power supply.

We recommend 600 watts 80Plus(80% efficiency) and 40 Amps on +12 Volt rail for GTX 1080 Series Graphics card.

If whine caused by Graphics cards, There are a couple things that can be done though to limit coil whine.

first off, if it mainly happens under load, try enabling Vsync. Extreme frame rates tend to be a major cause of excessive coil whine, so limiting them to your monitor's refresh rate by enabling Vsync will significantly reduce coil whine in these situations, as well as reduce screen tearing. It has been observed these noises gradually vanishes itself after sometime of usage.In case the Buzzing Noises are annoyingly loud then please proceed warrant process by requesting RMA. We can arrange for a pickup In case Graphics card failed withing 30 days of purchase.

 

Please request RMA from your EVGA member profile stating day of purchase,Upload the copy of the invoice to accelerate the process.

 

Regards

EVGA

 

 

Jeśli dobrze rozumiem to w CaseKing (sklep z Niemiec) jest tak jak u nas, czyli mam 14dni na poinformowanie o zwrocie towaru. Potem od dnia poinformowania o zwrocie mam kolejne 14 dni na odesłanie towaru i ważne, aby data wysyłki byłą w trakcie tych 14 dni. Zawracają koszty wysyłki towaru do mnie, ale w kwocie najtańszej opcji u nich (GLS 7 EUR a UPC 11 EUR - wybrałem UPC) czyli 7 EUR. Koszty odesłania towaru muszę pokryć sam.

 

Natomiast z maila od supportu EVGA jeśli dobrze rozumiem, to jeśli zgłoszenie usterki (RMA) produktu nastąpi w ciągu 30 dni od zakupu to oni organizują kuriera na własny koszt? Oczywiście mam na mysli do swojego serwisu w celu naprawy usterki/wymiany karty a nie do sklepu :P

Edytowane przez chytruseq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odblokujesz sync i rozpędzisz kartę to tak, będziesz miał w każdej taki whine że zęby bolą.

 

Jeśli zaś karta w 60hz nie piszczy, tylko terkocze/warczy/buczy, to szczerze mówiąc ja bym to olał, przez 2 lata szukałem karty, która tego nie robi, odsyłałem, próbowałem różnych producentów i szczerze mówiąc to był po prostu próżny trud, bo robi tak każda.

 

Moim zdaniem osoby, którym karta "nie wydaje dźwięków" po prostu nie są wrażliwe na elektryczne odgłosy, bo mój kolega też się zarzekał,że karta jest bezgłośna, przyszedłem do niego, włączył wiedźmina i jazgot cewek aż miło :E

 

Bo chyba nikt nie wierzy, że można kupić 8 różnych modeli kart, od różnych producentów, i zawsze trafiać to samo pierdzenie sekcji zasilania? nie ma takich szczęściarzy :E

 

Olej, włącz frame limit i kup wygłuszoną obudowę, chyba, że chcesz tak jak ja szukać kwiatu paproci przez lata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni wam produkowac jakies karty z cewkami lepszej jakosci za doplata i problem bylby rozwiazany. Choc teraz mam dekoder tv z dyskiem twardym kolo komputera i nie wyobrazam sobie aby cos cewkami moglo zagluszyc hdd a to przeciez nie jest jakies nietypowe na dzisiejsze czasy urzadzenie. Przeciez nie zmienie w dekoderze dysku na ssd, bo to bezs sensu placic 1000 zl za 1 tb ssd do dekodera, bo taniej nie dostane 960 gb dysku.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odchodząc od tych piszących cewek to Kingpin podkręcił 1080Ti do ponad 3GHz na rdzeniu, przy takim taktowaniu ta karta to istny szatan :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odchodząc od tych piszących cewek to Kingpin podkręcił 1080Ti do ponad 3GHz na rdzeniu, przy takim taktowaniu ta karta to istny szatan :E

 

Ciekawe czy nagrali soundtracka z jej pracy. Piszczała głośno czy wyszła poza zakres ludzkiego ucha i tylko zwierzęta chowały się pod fotele?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tylko zrzut z PrecisionX i GPU-Z co do cewek trudno powiedzieć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie, Panie ReevoX. :kwasny:

 

Ja zawsze opisuję wszystkie wady i tego samego oczekuję od sprzedawców.

 

Tobie miło było, gdy karta piszczała? nie?

 

inni oszukują, to ja też mogę <--- Twoja logika.

 

Wszyscy handlarze kręcą liczniki przy sprzedaży auta i też nie mówią, że to zrobili:] W treści piszą "stan licznika" a nie "przebieg" i jest fajnie:)

Wniosek jeden, nie wolno sprzedawać auta bez przekrętu, wpierw trzeba zrobić cofkę:)

 

Rynek używanych GTX-ow robi się jakiś dziwny:)

 

Karta w pełni sprawna oznacza dzisiaj, że karta nie posiada wad podlegających gwarancji:D ???

A to, że posiada szereg wad których gwarancja nie obejmuje, są mało istotne?:D

 

 

Ciekawe jak będzie po gwarancji. Karta w pełni sprawna, nie posiada żadnych wad podlegających aktualnej gwarancji (bo nie ma już żadnej gwary). Czyli odpala pulpit dalej nie sprawdzałem, bo nie mam możliwości pobrania sterowników. 100% sprawna :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacyś użytkownicy 1080 Ti obecni? Kusi mnie przesiadka z 1080, ale w sumie nie wiem czy jest sens przy 1440p. Dodatkowo trzeba nowy blok kupować, bo niestety od 1080 nie pasuje do Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1440p jest sens, 1080p już mniejszy

Edytowane przez piotr07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1440p jest sens, 1080p już mniejszy

 

Hmm, w sumie dolar teraz leci, więc można się jeszcze chwilę wstrzymać. Vega nie sądzę, żeby pokazała coś wyjątkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jorginto, mam ogromna prośbę o jakieś testy jakbyś zmienił grafikę, bardzo mnie ciekawią osiągi w grach, jakiś 3dmark do porównania.

Procek już leciwy, ale może jeszcze z nim nie jest tak źle i trzeba wymieniać, a widzę że mamy podobne takty, rozdzielczość 1440 z +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti do 1080p nadaje się jeśli mamy monitor 120/144Hz to czemu nie jeszcze jest sens do 60Hz wystarczy 1080 a do 1440p w sam raz 1080Ti będzie nawet też można mieć 144Hz.

 

Do 1080Ti chyba bloki od Titana X Pascal będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni wam produkowac jakies karty z cewkami lepszej jakosci za doplata i problem bylby rozwiazany. Choc teraz mam dekoder tv z dyskiem twardym kolo komputera i nie wyobrazam sobie aby cos cewkami moglo zagluszyc hdd a to przeciez nie jest jakies nietypowe na dzisiejsze czasy urzadzenie. Przeciez nie zmienie w dekoderze dysku na ssd, bo to bezs sensu placic 1000 zl za 1 tb ssd do dekodera, bo taniej nie dostane 960 gb dysku.

 

W sumie raz kupiłem taką kartę z "dobrymi cewkami, dodatkowo pokrytymi klejem" od KFA2 i... była najbardziej pierdząca ze wszystkich, jakie miałem :E Powiem więcej, potem odesłałem ją na serwis do nich (bo nie wierzyłem, że to może być az tak trefne) i odpisali mi, że nie ma coil whine. Wtedy utwierdziłem się, że to bzyczenie to jednak norma :E

(potem sprawdzałem nowe karty na różnych płytach i zasilaczach żeby mieć pewność, że to nie ja odwalam).

 

Powiem więcej, u was 5000 fps piszczy? pewnie tak, bo nie spotkałem jeszcze osoby, która twierdzi, że karta nie wydaje dźwięków. 3000 też, tylko niżej/ciszej? no właśnie. Chyba nie myślicie, że te dźwięki w pewnym momencie przestają istnieć :E gdybyście płynnie zjeżdżali z 5000 fps do 60 fps (albo 30), to byście zauważyli, że dźwięk z 15 kHz (+/-) zjeżdża znacznie niżej, robi się znacznie cichszy, ale nigdy nie znika całkowicie. Tak to po prostu działa i jak ktoś mi mówi, że u niego na pewno nie piszczy, to mu wierzę... ale że na pewno nie bzyczy cicho, to już kompletnie nie :E

 

Jak się ma obudowę tylko odrobinę poniżej głowy tak jak ja, idealnie na wprost ucha, i używa się customowego chłodzenia, to po prostu łatwiej to zauważyć. Jak masz kompa pod biurkiem na stockowym "wyjcu" intela, to nie usłyszysz aż nabijesz te 3000 fps :E

 

Na szczęście, moja obecna karta i tak jest niezła w porównaniu z tym, co miałem, heh. Jedyny ból to że przy odsprzedaży MUSZĘ napisać, że bzyczą cewki (nie będę wzorem innego kolegi tutaj udawał, że nie ma problemu... to nie mój sposób działania), co automatycznie obniży cenę i to pewnie sporo. Alternatywą jest ofc odesłać kartę tuż przed upływem gwary, liczyć na nową i sprzedać nówkę :P zobaczymy, czy ten myk przejdzie z EVGA, właśnie próbuję tak zrobić. Jeśli z EVGA przejdzie, to za półtora roku Phoenix poleci na gwarę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszą metodą na bzyczące cewki nie jest wyciszona obudowa, ale undervolting.

Zwróćcie uwagę, że cewki najbardziej słychać przy maksymalnym obciążeniu, a wtedy mamy też najwyższe napięcie (ok. 1.05 V dla Pascali).

Jak obciążenie spada, spada też taktowanie i napięcie i cewek praktycznie nie słychać. Dla mnie poniżej 1.0 V jest już cicho.

Można więc pobawić się krzywą w MSI AB i tak ustawić napięcie, żeby uciszyć cewki. Do tego będzie chłodniej i ciszej. Jedyny minus jest taki, że nie da rady zrobić maksymalnego oc przy niższym napięciu. Trzeba pójść na pewien kompromis.

 

Jeśli chodzi o gwarancję w Gainwardzie, to wg morele gwarancja jest producenta. Wobec tego gdzie wysyłać te karty na gwarę? Gainward ma serwis gdzieś w Europie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech, jeśli dobrze pamiętam.

 

http://www.gainward.com/main/support_detail.php?id=9

 

z tym, że jak większość firm gainward ma "investigative fee", więc lepiej zwrócić się z tym do sklepu poprzez rękojmię, bo wtedy oni muszą wysłać i to im przywalą :E

 

(cewki są tak subiektywne, że tutaj serwis ma pełne pole do popisu przecież, jak ci z KFA2).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 procentach. Sam będę robił SLI Z 1080Ti i dlatego biorę proca na X99.

 

Zależy jeszcze od monitora, w 4K nie ma na razie żadnej różnicy między 8x a 16x w SLI patrząc na testy w sieci. Generalnie jak od zera składasz to oczywiście lepiej X99 jak jest kasa, ale jak ktoś ma 6700k/7700k albo mimo wszystko napięty budżet to lepiej w drugą kartę zainwestować najpierw. Natomiast x79 zamiast Sky? Hahaha, to już kolega, którego cytowałeś popłynął...:) (to nie Gosu przypadkiem? bo ma alergię na 8x ;))

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem parę testów z 980ti 1500/800 oraz 1080 2,070/11000 i być może to wina starej platformy z sygnaturki czy co, ale przesiadka nie odczuwalna. Proc puszczony na 4,4 GHz.

Ogólnie avg i min fps wzrósł ledwo o 10 klatek, a max fps o 15. Suma sumarum ogólny wzrost to około 12-13%.

Zauważalnie niższy pobór, bo średnio o 60 wat (ale 980ti mega agresywnie mocno wykręcona bez podnoszenia napięć) oraz cisza (gainward zrobił dobrą robotę).

Strix poszedł za 1600 zł, gainward przyszedł za 2250 zł + rzekomo gra, więc cała zmiana 550 zł jak sprzedam grę i odliczę prowizję.

Czy warto było ? Raczej nie, 980ti na wspomnianych zegarach bez problemu wystarcza do 1440p. Jedynie po wgraniu modów do W3 fps spadał mi do 56-58 fps, ale rzadko kiedy. Przeważnie trzymał 70-75 fps, wszystko ultra 1440p bez hairworksa.

wspcn7.jpg

2web340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem parę testów z 980ti 1500/800 oraz 1080 2,070/11000 i być może to wina starej platformy z sygnaturki czy co, ale przesiadka nie odczuwalna. Proc puszczony na 4,4 GHz.

Ogólnie avg i min fps wzrósł ledwo o 10 klatek, a max fps o 15. Suma sumarum ogólny wzrost to około 12-13%.

Zauważalnie niższy pobór, bo średnio o 60 wat (ale 980ti mega agresywnie mocno wykręcona bez podnoszenia napięć) oraz cisza (gainward zrobił dobrą robotę).

Strix poszedł za 1600 zł, gainward przyszedł za 2250 zł + rzekomo gra, więc cała zmiana 550 zł jak sprzedam grę i odliczę prowizję.

Czy warto było ? Raczej nie, 980ti na wspomnianych zegarach bez problemu wystarcza do 1440p. Jedynie po wgraniu modów do W3 fps spadał mi do 56-58 fps, ale rzadko kiedy. Przeważnie trzymał 70-75 fps, wszystko ultra 1440p bez hairworksa.

wspcn7.jpg

2web340.jpg

 

Bo 980Ti na 1500 to jest petarda:) Dopiero gdyby Vram w jakimś rzadkim scenariuszu zaczęło brakować to by mocniej odstawał. Z drugiej strony zalety 1080, które wymieniłeś są wg mnie znacznie więcej warte niż 500 pln, więc zmiana bardzo udana. BTW świetna cena jak za Strixa, może jednak wystawię swoje na próbę na aukcję...

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+15% FPS, cisza i 60W mniej (a więc i mniej ciepła wydzielanego w budzie -> można kręcić proca wyżej :lol2:). Na pewno nie zabuliłeś za gorszą kartę. Udało się już podmienić bios na GLH?

 

Ofc dyskusyjne jest, czy było warto bulić za to 5 stów, ale z drugiej strony 1080 za rok będzie łatwo odsprzedać za niezłą sumę pewnie, a 980Ti sprzedałeś przyzwoicie, więc pewnie bez większych strat będzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...