Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

no, nie przesadzajmy, 1080 jest bez wątpienia lepszą kartą od 980Ti pod każdym względem :)

Tak, ale ta lepsza słabo się skaluje. Patrząc, że po premierze 1070 nowe 980ti latały po 1600 zł, bo sklepy chciały się pozbyć jak ta sama wydajność była za 2200 zł w postaci 1070 to ten co kupił 980ti zrobił interes życia.

Ja otrzymałem 10% wydajności i 25% mniejszy pobór, więc jest ok, ale różnicy tak naprawdę nie odczułem

 

Ktoś wie jak pamięci w 1080 się skalują z timingami ?

Na 11 gbps mam lepszy wynik niż na 11.4 gbps o prawie 4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Ty patrzysz przez pryzmat swojej udanej sztuki na 1500Mhz. Dużo 980Ti miało problem z takim OC. No i po takim OC miałeś często wyjca+piekarnik.

 

1600 za 980Ti rok temu było OK ceną, ale oszczędzenie 100-200 zł interesem życia bym nie nazwał. Tak jak ten phoenix za 2250 teraz, fajna cena, ale bez przesady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit to samo - uszkodzona plomba=brak gwarancji... tylko po co ją uszkadzać, jak można ją ładnie odkleić

 

suszarka i nozyk czy inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ta lepsza słabo się skaluje. Patrząc, że po premierze 1070 nowe 980ti latały po 1600 zł, bo sklepy chciały się pozbyć jak ta sama wydajność była za 2200 zł w postaci 1070 to ten co kupił 980ti zrobił interes życia.

Ja otrzymałem 10% wydajności i 25% mniejszy pobór, więc jest ok, ale różnicy tak naprawdę nie odczułem

 

Ktoś wie jak pamięci w 1080 się skalują z timingami ?

Na 11 gbps mam lepszy wynik niż na 11.4 gbps o prawie 4%

 

Generalnie jest tak, że Nvidia co dwie generacje praktycznie podwaja wydajność segmentami, a nawet lepiej. Przykładowo 2x 780Ti OC vs 1080 OC , 780Ti odstają . 2x 980 są szybsze od 1080. 2x 980Ti są szybsze od 1x 1080Ti, ale pewnie od 1x 2080 już szybsze nie będą.

 

Co do wydajności to na przykładzie kilku kart wygląda to tak:

 

980Ti@1460/7800 około 10% wolniejsza od 1080 stock, wydajność równa 1070@2050/8800

TITAN X Maxwell@ 1460/7800 wydajność ta sama co 1080 stock, wolniejsza około 10% od 1080@2062/10800

 

TITAN X Maxwell@1460/7800 vs 1080Ti@2050/11800 , różnice do około 40% na korzyść 1080Ti oraz przy 980Ti/1070 vs 1080Ti około 50% na korzyść 1080Ti.

 

1080 OC vs 1080Ti OC - Około 30% różnicy na korzyść 1080Ti. Mam porobione już materiały (teraz się systematycznie będą pojawiać na kanale) oraz liczby pospisywane z wynikami i procentami.

 

Volta pewnie przyniesie to co w ostatnich latach, czyli karta TI po OC nie wiele będzie odstawać od karty x80 stock. Tak jak obecnie jest z 780Ti OC vs 980 stock oraz 980Ti vs 1080 stock.

 

Za to TITAN / Ti Volty to będą już prawdziwie karty do 4k60+ fps :)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suszarka i nozyk czy inny sposób?

ogólnie tak, ale dzisiaj odklejałem z msi - po nagrzaniu sama odpadła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit/gainward "nie daje plomb"

 

chwytasz paznokciem ... 0.3s i juz

 

na msi "jest juz plomba"

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit/gainward "nie daje plomb"

 

chwytasz paznokciem ... 0.3s i juz

 

na msi "jest juz plomba"

 

Żebyś się nie zdziwił.

 

34380_gainward%20gtx%201070%20phoenix%20gs%20review%20-%20rear.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o łatwość usunięcia bez niszczenia ...

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, moja "locha" w końcu dojechała. Prosto z pudełka boostuje na 2025 mhz, jest dobrze. Temperatury śmiesznie niskie, ale to nic nowego przy tym chłodzeniu ;) Widać sporą różnicę na plus tej wersji Hybrid w stosunku do Maxwella - w 980/980ti użyto referencyjnego PCB + turbiny, tutaj jest lepszej klasy wentylator na rdzeniu GPU + chłodzenie obejmuje VRM + PCB wzięte z FTW. Idę pomęczyć "Wiedźmina" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,kupiłem dzisiaj na allegro Asus GTX 1080 Strix , Karta ma 4 miesiące zakupiona w sklepie Arest.pl we Wrocławiu a więc jeszcze na długiej gwarancji ,ksero faktury zbiorczej + ksero karty gwarancyjnej . Asus daję kartę gwarancyjną ?

Jeszcze nie sfinalizowałem transakcji bo czekam na zdjęcia tych faktur i trochę się obawiam bo gość jeszcze nic nie sprzedał na allegro do tej pory,ale płacąc przez PayU odzyskam kasę w razie W ? link do aukcji poniżej :

 

http://allegro.pl/asus-strix-gtx-1080-8gb-256bit-i6761610719.html?snapshot=MjAxNy0wMy0yM1QxMToyNDo0Ni42OTRaO2J1eWVyOzU2OTcyYTJlMWNmZDFjZjc3Yjk1OTU3NWUwZDM3NzU1MzYyNmEyYWMzZGI1ZTgwNDljMDdlN2I3NmU2YzY2NTg%3D#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,kupiłem dzisiaj na allegro Asus GTX 1080 Strix , Karta ma 4 miesiące zakupiona w sklepie Arest.pl we Wrocławiu a więc jeszcze na długiej gwarancji ,ksero faktury zbiorczej + ksero karty gwarancyjnej . Asus daję kartę gwarancyjną ?

Jeszcze nie sfinalizowałem transakcji bo czekam na zdjęcia tych faktur i trochę się obawiam bo gość jeszcze nic nie sprzedał na allegro do tej pory,ale płacąc przez PayU odzyskam kasę w razie W ? link do aukcji poniżej :

 

http://allegro.pl/asus-strix-gtx-1080-8gb-256bit-i6761610719.html?snapshot=MjAxNy0wMy0yM1QxMToyNDo0Ni42OTRaO2J1eWVyOzU2OTcyYTJlMWNmZDFjZjc3Yjk1OTU3NWUwZDM3NzU1MzYyNmEyYWMzZGI1ZTgwNDljMDdlN2I3NmU2YzY2NTg%3D#thumb/1

PayU niczego tak na prawdę nie gwarantuje ;)

Asus nie daje chyba karty gwarancyjnej. Miałem strixa gtx 1080 z komputronika i nie było żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktoś jeszcze daje karty gwarancyjne? jak na żelazko z ikei w 2000 roku? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktoś jeszcze daje karty gwarancyjne? jak na żelazko z ikei w 2000 roku? :E

 

O przepraszam, jak składałem kompa w 2005 roku to dostałem do wszystkiego kartę gwarancyjną :E

 

 

Widzę że nie żałują, żeby dostać się do rdzenia to jeszcze, ale jak ktoś będzie chciał dostać się dalej to czeka go długie odklejanie :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć radiator, trzeba odkleić obie

 

A te z przodu pod śledziem to nie są plomby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwracam honor, z daleka tak to wygląda jak plomby, w równych odstępach na tej samej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich sterowników używacie do gtx 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2000 roku? :E

 

Ja w 2000r to miałem voodoo 2 i grałem Colin mcae 1 i Quake 2 to były czasy.

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2000r to miałem voodoo 2 i grałem Colin mcae 1 i Quake 2 to były czasy.

 

czasy jak każde inne, ale za młodu trawa zawsze wydaje się bardziej zielona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica w wydajności dobija do 50% :) Skok jest solidny.

 

BF1 to miazga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą 1080 Ti FE brać najlepiej, co by najłatwiej plomby usunąć pod LC?

Zastanawiam się nad MSI i Gygabyte, bo póki co tylko takie są do wyboru w sklepie w którym zamierzam kupić.

Już można gdzieś kupić LC pod 1080 Ti, bo na stronie EK nie widziałem by było do wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica w wydajności dobija do 50% :) Skok jest solidny.

 

BF1 to miazga :)

Haha, rzeczywiście kuriozum:) Strach oglądać takie testy, niestety jeszcze ktoś może pomyśleć, że rzeczywiście jest różnica 40-50% między tymi kartami. Więcej szkody niż pożytku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, rzeczywiście kuriozum:) Strach oglądać takie testy, niestety jeszcze ktoś może pomyśleć, że rzeczywiście jest różnica 40-50% między tymi kartami. Więcej szkody niż pożytku;)

 

No jak ma się samemu u siebie karty i się dokładnie testuje to wszystko jest jasne. Można też nic nie wnoszący komentarz napisać i dalej patrzeć w słupki na różnych portalach, bez dokładnej świadomości co te słupki reprezentują itd.

 

Więcej szkody niż pożytku :)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...