Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Biorąc pod uwagę to że test time spy wydatnie korzysta z architektury turing, to twój wynik jest naprawdę imponujący w porównaniu do mojego podkręconego rtx'a 2080 (+ 170mhz , + 1100mhz ):

https://www.3dmark.com/3dm/34127801

 

 

Przestuj teraz jeszcze w fire strike ultra i dowiesz się czy aby na pewno te zegary są w 100% stabilne ;)

Edytowane przez Zielony21122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat wynik Timespy jest słaby, minimalnie niższe wynik to miałem na zegarku 2050mhz wink.gif

 

Link

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś niższy wynik i twierdzisz że wynik kaylo jest słaby ? :E

 

Nie kumam.

 

 

 

Mój wynik jest słaby bo trafił mi się akurat odpad rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytasz co napisałem? Patrz na jego i moje taktowania, różnica w wyniku GPU 50pkt wink.gif

 

Dlatego wynik jak na takie taktowania jest słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ten sposób, sry źle cię zrozumiałem :D

 

 

Może wynika to z tego że miał tylko troche wyższy minimalny boost albo z tego że rdzeń jak i pamięci się zwyczajnie przestały już skalować.

A i brak stabilności bym tu nie wykluczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Time Spy uruchomiony przez Steam, antywirus wł itp. i punkty lecą. Nie przykładam do tego wagi ważne, że w grach czuć różnicę. Time Spy to kiepski program do sprawdzania stabilności. Unigine Heaven 4.0 na wstęp a później rundka w Wiedźmina i OC stabilne jak skała.

 

Edit. Korzystał ktoś z prostego programu Voltage Tool? MSI nie pozwala na ustawienie większego napięcia jak 1.2V. Ten programik pozwala podbić napięcie jeszcze więcej ale u mnie jakoś to nie trybi. Zapas temperatury jest więc mnie trochę korci.

Edytowane przez kaylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie da rady te 1.2v masz odblokowane w biosie, programowo nic nie zdziałasz co najwyżej lutowany vmod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time Spy uruchomiony przez Steam, antywirus wł itp. i punkty lecą. Nie przykładam do tego wagi ważne, że w grach czuć różnicę. Time Spy to kiepski program do sprawdzania stabilności. Unigine Heaven 4.0 na wstęp a później rundka w Wiedźmina i OC stabilne jak skała.

 

Edit. Korzystał ktoś z prostego programu Voltage Tool? MSI nie pozwala na ustawienie większego napięcia jak 1.2V. Ten programik pozwala podbić napięcie jeszcze więcej ale u mnie jakoś to nie trybi. Zapas temperatury jest więc mnie trochę korci.

 

 

TS i FS na Ultra i 20 loopow test obciążenia i na bank sie wysypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TS i FS na Ultra i 20 loopow test obciążenia i na bank sie wysypie

 

XOC BIOS ma odblokowane napięcie, można ustawić do 1.52V (ktoś opisywał jak podkręcał pod LN2 tym biosem do 1.52V. bez żadnych modyfikacji). Tylko właśnie trzeb się tym programikiem posługiwać bo w Afterburner skali brakuje. Z tego co przeczytałem w necie powyżej 1.2V i tak trzeba mieć temp. 0 lub poniżej aby coś wycisnąć, także daje sobie spokój. I tak karta pobiera w 4K 400W a mam zasilacz tylko 550. Finalnie po wielu testach łącznie z graniem w Wiedźmina uzyskałem 2177 na rdzeniu i 1626 na pamięciach, nie ma co narzekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci bym na twoim miejscu zostawil na OEM, ja mam Blok Full cover IN leci przez sekcje a mimo tego nie krece Pamieci i o dziwo karta po dwoch latach smiga idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XOC BIOS ma odblokowane napięcie, można ustawić do 1.52V (ktoś opisywał jak podkręcał pod LN2 tym biosem do 1.52V. bez żadnych modyfikacji). Tylko właśnie trzeb się tym programikiem posługiwać bo w Afterburner skali brakuje. Z tego co przeczytałem w necie powyżej 1.2V i tak trzeba mieć temp. 0 lub poniżej aby coś wycisnąć, także daje sobie spokój. I tak karta pobiera w 4K 400W a mam zasilacz tylko 550. Finalnie po wielu testach łącznie z graniem w Wiedźmina uzyskałem 2177 na rdzeniu i 1626 na pamięciach, nie ma co narzekać :)

Regulacje na tym biosie masz z poziomu vid-a i jest odblokowany do 1.2v, a tablica napięć kończy się na 1.25v. Każdy inna karta na której możesz wbić wyższe napięcie ma pwm z szyną i2c przez którą można regulować napięcie tylko trzeba posiadać program z obsługą pwm na karcie. To jest regulacja poza vid tylko bezpośrednio w pwm, więc soft typu msi af, który monitoruje vid nawet nie zauważy zmiany napięcia. Taki sofcik m.in można znaleźć do kart kigping i classfified, a u ciebie żaden podobny programik nie będzie działa bo nie ma prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci bym na twoim miejscu zostawil na OEM, ja mam Blok Full cover IN leci przez sekcje a mimo tego nie krece Pamieci i o dziwo karta po dwoch latach smiga idealnie

 

Gdyby nie kręcił pamięci to całe OC traci sens, przepustowość zatrzyma skalowanie, nie wiem czego Wy się boicie, pamięci mam od początku wykręcone i od prawie 2 lat nic się nie dzieje, trzeba tylko znać umiar a nie upitalać na siłę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby nie kręcił pamięci to całe OC traci sens, przepustowość zatrzyma skalowanie, nie wiem czego Wy się boicie, pamięci mam od początku wykręcone i od prawie 2 lat nic się nie dzieje, trzeba tylko znać umiar a nie upitalać na siłę ;)

 

+++ DisconnecT mam takie samo podejście. Sprzęt za taką kasę to i wymagania użytkownika wysokie. Ma hulać na max możliwości 24/7, nie ma przeproś. Tym bardziej, że tyle kasy włożyłem w chłodzenie.

Samo OC pamięci podnosi fpsy z 60 do 64.

 

DisconnecT czy jest możliwość sprawdzenia temperatur VRM na 1080Ti Strix? Jeśli tak to jakim programem.

Edytowane przez kaylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość bo Strix posiada sensor VRM, odczytasz go w programie HWInfo64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. VRM 57-59 stopni przy 30 stopniach na rdzeniu. Czyli w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najtańsza karta z portem DP zdolna obsłużyć 4k@60hz ? Gtx 760 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R260 R260X

 

Bo dostaniesz freesync sensowniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R260 R260X

 

Bo dostaniesz freesync sensowniejszy.

Wedlug specyfikacji,r260 i r260x max rozdz.to 2560 x 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz zauważyłem ,że GTX 1070 jest po tej samej cenie co rtx 2060 tyle, że 1070 ma 8 Gb vram a 2060 tylko 6Gb vram ale jest wydajniejsza. Co jest bardziej przyszłościowe wydajność czy ilość ramu w karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie wolałbym rtx2060 niż gtx1070. Do hd wystarczy mu pamięci. Jedynie tej opcji może zagrozić gtx1080, ale już trudno o długie gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie wolałbym rtx2060 niż gtx1070. Do hd wystarczy mu pamięci. Jedynie tej opcji może zagrozić gtx1080, ale już trudno o długie gwarancje.

Tak tylko ja patrzę na to ,że w przyszłości wszystkie gry mogą wymagać minimum 8 Gb ram i wtedy rtx nie podoła nawet minimum mimo lepszej wydajności?

Zauważ ,że już dzisiaj 6gb to absolutne minimum w wielu grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji w HD, za dużo jest już kart na rynku żeby mogli je pominąć. Sam pytałeś się co jest bardzie przyszłościowe. W średniej klasy karcie zdecydowanie wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wedlug specyfikacji,r260 i r260x max rozdz.to 2560 x 1600.

 

U mnie ciągneła 3440 x 1440 @ 100Hz.

 

GCN 1.x z DP1.2 powinna spokojnie obsługiwać 4K 60Hz. 4:4:4 8bit. Jedna ze specyfikacji niżej podaje nawet obsługiwane pasmo:

21.6 Gbps bandwidth

 

 

Ty chyba podajesz to co oferuje ta karta przez kabel DVI?

 

 

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=38D17047-E956-4D7A-AA1B-050A3F519239&lang=eng

4096x2160 Pixel DisplayPort Resolution

2560x1600 Pixel Dual Link DVI Resolution

4096x3112 HDMI Resolution

 

 

 

 

Następna:

http://www.xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-260x-core-edition-r7-260x-cnf4

 

DisplayPort 1.2

Max resolution: 4096x2160 per display

Multi-Stream Transport

21.6 Gbps bandwidth

High bit-rate audio

Quad HD/4K/UHDTV video support

1080p60 Stereoscopic 3D

 

HDMI® (With 4K, 3D, x.v.Color™ and Deep Color)

Max resolution: 4096x2160

1600p60 Stereoscopic 3D

Quad HD/4K/UHDTV video support

 

Dual-link DVI with HDCP

Max resolution: 2560x1600

 

VGA

Max resolution: 2048x1536

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do core i5 7500 3,4 ghz(3,8 w trybie boost) która lepsza będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie ciągneła 3440 x 1440 @ 100Hz.

 

GCN 1.x z DP1.2 powinna spokojnie obsługiwać 4K 60Hz. 4:4:4 8bit. Jedna ze specyfikacji niżej podaje nawet obsługiwane pasmo:

21.6 Gbps bandwidth

 

 

Ty chyba podajesz to co oferuje ta karta przez kabel DVI?

 

 

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=38D17047-E956-4D7A-AA1B-050A3F519239&lang=eng

4096x2160 Pixel DisplayPort Resolution

2560x1600 Pixel Dual Link DVI Resolution

4096x3112 HDMI Resolution

 

 

 

 

Następna:

http://www.xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-260x-core-edition-r7-260x-cnf4

 

DisplayPort 1.2

Max resolution: 4096x2160 per display

Multi-Stream Transport

21.6 Gbps bandwidth

High bit-rate audio

Quad HD/4K/UHDTV video support

1080p60 Stereoscopic 3D

 

HDMI® (With 4K, 3D, x.v.Color™ and Deep Color)

Max resolution: 4096x2160

1600p60 Stereoscopic 3D

Quad HD/4K/UHDTV video support

 

Dual-link DVI with HDCP

Max resolution: 2560x1600

 

VGA

Max resolution: 2048x1536

Tak,mój błąd ;) składam kompa znajomemu i zamówił już płytę msi z390 ace.Ona nie ma integry i trzeba coś kupić na przeczekanie ;)

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...