Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ma klękać? Pascal sobie dobrze radzi w tych tytułach DX12, które już są. Widać, że obsługa DX12 została wyraźnie usprawniona w stosunku do Maxwelli.

 

Jeśli RX480 8GB zapewni przyzwoite granie w 1440p w nadchodzących tytułach w DX12 to może być dla mnie tańsza alternatywa właśnie do 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież rx 480 OC jest słabszy od 970 OC a Ty myślisz o wymianie 980 na rx 480? To jest cofanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na horyzoncie będzie nowsza generacja kart, lepiej kupić teraz i sprzedać tuż przed premierą nowej gen.

 

Techplanet ma chyba już problem z dostępnością bo moje zamówienie nadal jest "kompletowane"

 

Na techplanet.pl codziennie inne ceny :lol2:

Aktualna cena za Palit GTX 1070 JetStream to 2059 zł.

***

Kto zamówił kilkanaście minut temu to przepłacił koło 20 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja wczoraj zamowilem palita gtx 1060 za 1274 i teraz zastanawiam sie czy faktycznie go wziac :D dzisiaj juz 1340. Ceny nie zmieniaja sie codziennie, ceny zmieniaja sie kilka razy w ciagu dnia :E

Edytowane przez juventinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się EVGA GTX 1070 SC od FTW (poza możliwością ustawienia kolorów RGB bocznego logo) i czy warto dopłacić różnicę 100 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić w lokalnym sklepie Palita GTX 1060 6GB DUAL za 1280 pln.

Ktoś z forumowiczów posiada takiego Palita i mógłby coś napisać na temat tej karty?

Wydajność, głośność, temperatury, OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na techplanet.pl codziennie inne ceny :lol2:

Aktualna cena za Palit GTX 1070 JetStream to 2059 zł.

***

Kto zamówił kilkanaście minut temu to przepłacił koło 20 zł ;)

Ceny zmienia skrypt, który aktualizuje je pewnie raz dziennie. Pobiera cenę z hurtowni ABC Data + prowizja.

Zresztą jak masz DG to zarejestruj się i będziesz masz podgląd na abc data.

@morele zaś mają opiekunów produktów, mają wewnętrzny system, który zbiera dane z porównywarek cenowych oraz z ofert na allegro i później pracownik ustala cenę.

Edytowane przez michal-prezes1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamierzam kupić GTX 1080 od ZOTAC'a (AMP! albo AMP! Extreme). Jako że wydam na to 3000PLN (dla mnie to dosyć dużo) oczekuje że na tej karcie pociągnę co najmniej 5 lat.

 

Stąd pytanie: na ile lat wystarczy GTX 1080?

 

Najpewniej wydaję mi się że do następnego DirectX'a (DX 13?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamierzam kupić GTX 1080 od ZOTAC'a (AMP! albo AMP! Extreme). Jako że wydam na to 3000PLN (dla mnie to dosyć dużo) oczekuje że na tej karcie pociągnę co najmniej 5 lat.

 

Stąd pytanie: na ile lat wystarczy GTX 1080?

 

Najpewniej wydaję mi się że do następnego DirectX'a (DX 13?)

Czyli co, oczekujesz wróżenia z fusów czy czarodziejskiej szklanej kuli?

Skąd niby ktokolwiek miały wiedzieć na ile to wystarczy? Podejrzewam, że nawet goście z nVidi tego nie wiedzą. A tak bardziej merytorycznie to światem gier rządzą konsole (czy to się komuś podoba czy nie) i zazwyczaj rozwój tychże determinuje zasobożerność gier. Następca Xklocka który ma wyjść w przyszłym roku ponoć będzie bardzo wydajny, a co za tym idzie i wymagania gier pod tym względem na pewno wzrosną.

Tak czy inaczej co do przyszłości to jak mówi stare przysłowie pszczół - pewna jest tylko śmierć i podatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamierzam kupić GTX 1080 od ZOTAC'a (AMP! albo AMP! Extreme). Jako że wydam na to 3000PLN (dla mnie to dosyć dużo) oczekuje że na tej karcie pociągnę co najmniej 5 lat.

 

Stąd pytanie: na ile lat wystarczy GTX 1080?

 

Najpewniej wydaję mi się że do następnego DirectX'a (DX 13?)

 

Bez sensu. Kup teraz np. 1070, sprzedaj za dwa lata za 1000, doloz 1000 i kup 1170 / 1270 czy co tam wtedy bedzie. 1080 za 3 lata bedzie zlomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 1070 EVGA FTW w komputroniku to gostek mi odpisal.

 

Szanowny Kliencie,

 

Dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą.

 

Niestety obecnie Produkt jest niedostępny u Dystrybutora. Dystrybutor niestety nie podaje przybliżonych terminów dostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się EVGA GTX 1070 SC od FTW (poza możliwością ustawienia kolorów RGB bocznego logo) i czy warto dopłacić różnicę 100 zł ?

 

Z tego co mi Sideband pisał to ma zdjęte limity mocy. I ma większe OC prosto z pudełka.

Bios z FTW można wgrać do SC także nie ma sensu branie FTW.

No i pamiętaj, że EVGA są cieplejsze niż Pality, Asusy itp...szczególnie bardziej grzeje się sekcja zasilania.

Ale przy supporcie EVGA to szczegół.

Jak padnie to dadzą nową :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi Sideband pisał to ma zdjęte limity mocy. I ma większe OC prosto z pudełka.

Bios z FTW można wgrać do SC także nie ma sensu branie FTW.

No i pamiętaj, że EVGA są cieplejsze niż Pality, Asusy itp...szczególnie bardziej grzeje się sekcja zasilania.

Ale przy supporcie EVGA to szczegół.

Jak padnie to dadzą nową :P

 

PCB te same ma FTW co SC ? Bo ktoś tam pisał, że SC ma od referenta.

 

Co do biosu to w razie gdyby karta padła i wyślesz na serwis to nie ma problemu że w SC był bios od FTW ?

(jak karta będzie kaput to nie da się wgrać biosu starego od SC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak SC ma pcb referenta.

 

Co do biosu. To z tego co wiem to nie jest to problemem dla serwisu EVGA. Ale dla pewności niech ktoś jeszcze bardziej obeznany się wypowie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej nie dopłacać tych kilkaset złotych i wziąć 1060tkę do fullHD? Przy ewentualnej sprzedaży łatwiej będzie "nie stracić" na tańszej, prawda?

Przy obecnym stosunku wydajność/cena 1060 w PL wypada tak sobie, a niektóre typu Asusa za 1700 w xkom - tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone

Widzę, że posiadasz wersje EVGA GTX 1070 SC

Jak u Ciebie z temp. w default i pod obciążeniem się przedstawiają.

Jak z głośnością chłodzenia pod obciążeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na domyślnych ustawieniach producenta karta trzyma w stresie 71-73C. Przy czym rpm wentyli oscyluje w okolicach 870-900. Karta jest ultra cicha. Gdyby nie ledy to nie wiedziałbyś że pracuje :E

 

Jak wyłączyłem pół-pasyw w AF i ustawiłem krzywą rpm w zakresie 30-40%, czyli max. 1200rpm, tempy w stresie nie przekraczają 67C. Jak wyłączysz dźwięki z gry, usłyszysz delikatny szumek wentyli, ale to naprawdę delikatny. Kartę mam na benchu i dla mnie jest bardzo cicha przy tych 40% rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak masz DG to zarejestruj się i będziesz masz podgląd na abc data.

Uwielbiam to "pdk" na forach, DG...i wszystko jasne. W ogóle od czasów pojawienia się instytucji gimnazjum mam ultra zarąbiste problemy z rozumieniem 1/3 tekstu pisanego w polskim internecie.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Kup teraz np. 1070, sprzedaj za dwa lata za 1000, doloz 1000 i kup 1170 / 1270 czy co tam wtedy bedzie. 1080 za 3 lata bedzie zlomem.

Ty tak na serio? Pokaz mi karte, ktora 3 lata temu kosztowala 3K a teraz jest zlomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to "pdk" na forach, DG...i wszystko jasne. W ogóle od czasów pojawienia się instytucji gimnazjum mam ultra zarąbiste problemy z rozumieniem 1/3 tekstu pisanego w polskim internecie.

 

 

Chodziło o to, że musi mieć jakiś ciuch z Dolce Gabbana żeby się tam zarejestrować. ;)

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie EVGA leży i kwiczy z dostępnością kart z autorskim PCB, a już nie wspomnę o realizacji STEP-UP sad.gif czekam i czekam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te całe MSAA w GTA V to potrzebne jest? Bo z tego co widzę na ono głownie zbija fpsy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra w 4k gdzie muszę to pieruństwo używać, niestety okupione jest to dość dużym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na domyślnych ustawieniach producenta karta trzyma w stresie 71-73C. Przy czym rpm wentyli oscyluje w okolicach 870-900. Karta jest ultra cicha. Gdyby nie ledy to nie wiedziałbyś że pracuje :E

 

Jak wyłączyłem pół-pasyw w AF i ustawiłem krzywą rpm w zakresie 30-40%, czyli max. 1200rpm, tempy w stresie nie przekraczają 67C. Jak wyłączysz dźwięki z gry, usłyszysz delikatny szumek wentyli, ale to naprawdę delikatny. Kartę mam na benchu i dla mnie jest bardzo cicha przy tych 40% rpm.

 

Potwierdzam. Ja też jestem bardzo zadowolony z chłodzenia. Co prawda mam dobrze wentylowaną budę. U mnie nie przekracza 70C przy obecnych bardzo ciepłych dniach.

 

 

Chodziło o to, że musi mieć jakiś ciuch z Dolce Gabbana żeby się tam zarejestrować. ;)

 

HAHA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...