Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jednak chyba trzeba było skoro obcięli o 1/4 Cuda i TMU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba było?

 

Nawet nie wiesz dlaczego jak kroi się sp to przy okazji lecą tmu, a to jest podstawowa wiedza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było odnośnie tego co unknown_soldier napisał, że wystarczyło dać tylko wolniejsze pamięci do 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do coil whine:

 

jutro sprawdzę tego palita z innym kompem, ale niestety nie mam dostępu do drogich zasilaczy, więc pozostaje jedynie sprawdzać na takich przeciętnych. Nikt, kogo znam nie ma droższego zasilacza niż 200zł...

 

więc nie będę miał 100% pewności, no, ale whine na dwóch komputerach chyba z grubsza wyjaśni, że to wina karty - a przynajmniej tak zakładam...

 

 

Pisałem kilka stron wcześniej, że na korsarzu AX760 też Palit piszczy. Chyba, że potrzebowałbyś sprawdzić na droższym sprzęcie. A co wydajności 1070, ja nie dałem rady zmusić karty do spadku PONIŻEJ 70 klatek w full hd. Zatem nie jest tak źle :) Intensywnie myślę o zmianie monidła na 27" i 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jest to Palit się chyba nie popisał w przypadku GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie to piszczenie występuję w okolicach 2000 fps. Mnie to zupełnie nie przeszkadza. Niech sobie piszczy :)

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no skoro tak to jak dla mnie też to nie ma znaczenia bo 2000 FPS to można osiągnąć głównie podczas uruchamiania gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych czasach nadal nie potrafią zrobić normalnych cewek, które nie bd brzdękąć wgl? Czy to możliwe, że są karty na rynku, które są całkowicie ciche? Ja na swojej gtx 1060 gaming x pod obciążeniem też słyszę 1 ciągły dźwięk, nie piszczy, nie skwierczy, nie syczy, tylko jakiś 1 dźwięk niezależnie od fps, a jedynie pod obciążeniem. Ehh kupić kartę za ponad 2k jak gtx1070 i użerać się z cewkami co po 20 zł za 1 kosztują ;C

 

Niby słychać go jedynie bez słuchawek i jak się wsłucha, bo np: siostra i mama nic nie słyszą i wg nich jest ok :E Wezmę benchmarka zapętlonego jakiegoś odpalę na ponad 10h, rozgrzeje i wyżyłuje ją i może coś się zmieni. Nie piszczy nic, więc da się żyć, a jak jest takie małe natężenie to może się tego pozbędę z biegiem czasu, albo po wygrzaniu, bo taki cs;go i bf4 dla tej karty to nic jest.

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgranie biosu od GameRock Premium do mojego GameRocka poskutkowalo grubym spadkiem wydajnosci.

 

Testu dokonalem na stockowych zegarach i wyszlo prawie 1500 pkt. mniej na biosie z wersji Premium w Time Spy.

 

Oczywiscie nie jest to wina zbyt wysokich taktowan zastosowanych w Premium bo na stockowym biosie takty z premium jak i wyzsze banglaja az milo.

 

Coz... Obstawiam zryty rom, rozjazd tablicy. Fail FTW! :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych czasach nadal nie potrafią zrobić normalnych cewek, które nie bd brzdękąć wgl? Czy to możliwe, że są karty na rynku, które są całkowicie ciche? Ja na swojej gtx 1060 gaming x pod obciążeniem też słyszę 1 ciągły dźwięk, nie piszczy, nie skwierczy, nie syczy, tylko jakiś 1 dźwięk niezależnie od fps, a jedynie pod obciążeniem. Ehh kupić kartę za ponad 2k jak gtx1070 i użerać się z cewkami co po 20 zł za 1 kosztują ;C

Zrobić to potrafią, ale im się to nie opłaca. Minimalizacja kosztów, więc biorą hurtowo co najtańsze i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie biorą hurtowo najtańsze podzespoły bo i tak na tym zarobią. Powiedzmy 1 na 30 kart piszczy mniej lub bardziej. A na 100 kart piszczących lub mniej piszczących zwróci jedna osoba, a tą zwróconą kartę i tak popchną dalej innej osobie która się tym nie przejmie i będzie zadowolona z wydajności.

 

Liczby ot tak podałem, bo nie ma statystyk ile na ile kart ma problemy z cewkami. Ale wiadomo, że zwykle jest to dość mały procent sprzedawanych kart przynajmniej z deklaracji użytkowników. Bo nikt chyba nie robił takich testów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie to piszczenie występuję w okolicach 2000 fps. Mnie to zupełnie nie przeszkadza. Niech sobie piszczy :)

 

 

Ludzie kochane... Wincyj fps się nie da? Włącz synchronizację i po problemie.

No, chyba, że masz monitor 2000 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie każdy usłyszy jakieś dziwne dźwięki. Niektórzy dopóki nie bd to tak dawać, że słychać w drugim pokoju dadzą sobie spokój, jedni (ja) wystarczy, że słyszę to jak przyłożę głowę do topu obudowy, bo tam mam ją otwartą i słyszę nawet nie piszczenie, bo to bym już dawno zwracał, a taki 1 ciągły dźwięk, jak by szum, świst ciągły. O to ma podobny dźwięk do mojego hdd jak pracuje. Jak mam słuchawki (otwarte) i wentyle w obudowie na low prędkość tego już praktycznie nie słychać. Kolega ma gtx 970 gigabyte, ja u niego też słyszę cewki, ale on tego nie słyszy ;D Więc też zależy od osoby, a podobno, że każda karta ćwierka/piszczy/syczy/szumi i inne dźwięki wydaje, tylko nie każdy jest na to wyczulony, bo dźwięki są podobne do normalnie użytkowanego komputera i się z nimi zgrywają.

 

Przypomniało mi się, że też niektórzy mogą nie słyszeć tego dźwięku, a zwłaszcza starsi - powyżej 25 roku życia. Był taki mądry porgram kiedyś na National Geographic... i spr, jaki zakres dźwięku w jakim wieku się słyszy i młodsi (poniżej 20 roku życia) słyszeli większy zakres dźwięków niż starsi. Może też coś w tym jest i tymi cewkami, w końcu one zestrajają się z częstotliwością przepływu proądu.

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane... Wincyj fps się nie da? Włącz synchronizację i po problemie.

No, chyba, że masz monitor 2000 Hz

 

To było 3dmarku Fire Strike :) Pięknie grało ;)

 

@sisterhood

 

potestuj se DSR

 

A dzięki, pobawiłem się. Nawet fajnie wygląda to w Wiesławie. Ale wungla żre ;)

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz synchronizację i po problemie.

 

chciałbym, żeby tak było, ale u mnie jest to niezależne od FPS :P

 

Powiem tak, nie każdy usłyszy jakieś dziwne dźwięki. Niektórzy dopóki nie bd to tak dawać, że słychać w drugim pokoju dadzą sobie spokój, jedni (ja) wystarczy, że słyszę to jak przyłożę głowę do topu obudowy, bo tam mam ją otwartą i słyszę nawet nie piszczenie, bo to bym już dawno zwracał, a taki 1 ciągły dźwięk, jak by szum, świst ciągły. O to ma podobny dźwięk do mojego hdd jak pracuje. Jak mam słuchawki (otwarte) i wentyle w obudowie na low prędkość tego już praktycznie nie słychać. Kolega ma gtx 970 gigabyte, ja u niego też słyszę cewki, ale on tego nie słyszy ;D Więc też zależy od osoby, a podobno, że każda karta ćwierka/piszczy/syczy/szumi i inne dźwięki wydaje, tylko nie każdy jest na to wyczulony, bo dźwięki są podobne do normalnie użytkowanego komputera i się z nimi zgrywają.

 

Przypomniało mi się, że też niektórzy mogą nie słyszeć tego dźwięku, a zwłaszcza starsi - powyżej 25 roku życia. Był taki mądry porgram kiedyś na National Geographic... i spr, jaki zakres dźwięku w jakim wieku się słyszy i młodsi (poniżej 20 roku życia) słyszeli większy zakres dźwięków niż starsi. Może też coś w tym jest i tymi cewkami, w końcu one zestrajają się z częstotliwością przepływu proądu.

 

 

Jest tylko jedno ale, to "ćwierkanie" cewek to nie jest zawsze ciągłe wycie w 15000 hz, tylko bardzo często jest to impulsowe (czyli pyr*pyr*pyr :E) pierdzenie na tysiącu herców, a to już każdy usłyszy.

 

u mnie właśnie jest to impulsowe bzyczenie które potwierdza każdy. Dobiega z sekcji zasilania karty (a raczej kart, licząc z poprzednimi 970) i zawsze brzmi podobnie, tzn. jest to zawsze pyrkotanie i zawsze o podobnym tonie.

 

(i nie, nie jest to zasilacz, bo postawiłem go na biurku dla testów i dźwięk nie dochodził z niego, tylko ewidentnie z karty, chyba, że to jakieś dźwięki z samej płyty głównej z czegoś w pobliżu karty, lol)

 

 

jutro wszystko się wyjaśni, gdy włożę kartę do innego kompa i odpalę marka.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Ja tylko się wam dziwie z tymi cewkami że robicie przez to tyle krzyku, czy karta źle chodzi ? wyświetla za mało fps? wywala gry do pulpitu ? za dużo prądu wtedy zjada? Nigdy na cewki nie zwracałem uwagi i żeby nie nagłośniony temat przez parę osób które grając trzymają uszy 5 cm od kart graficznej, słuchając szumu wentylatorów zamiast dźwięku płynącego z głośników, nigdy bym o tym temacie nie słyszał. Wiec latanie oddawanie kilka razy karty do serwisu na wymianę zamiast rozkoszować się z płynności rozgrywki w grach jest dla mnie nieporozumieniem.

 

PS słuch mam dobry, bo słyszę w pracy bzyczenie 3 KW UPS w pokoju, gdzie inna osoba tego nie słyszy. Ale serio nie zwracam na to uwagi bo wiem że UPS spełnia swoją rolę.

Edytowane przez chotom19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę racji w tym jest. Gdy coś bzyczy/terkocze/piszczy w idle - to JEST problem. Bo to wszystko słychać i to wszystko wk...a. Ale jeśli coś bzyczy tylko w czasie gry i jednocześnie nie jest oznaką jakiejś usterki, która wpływa na żywotność/pracę urządzenia, to chyba NAWET JA bym odpuścił. A niektórzy na forum pewnie wiedzą, jakie pierdoły mnie potrafią niepokoić.

 

Mój 6950 też bzyczy/ćwieka pod obciążeniem...

Kiedyś bałem się, że to coś niebezpiecznego.

Teraz mam to w nosie. W idle jest cicho.

 

No chyba, że to o czym piszcie to naprawdę jakaś masakra słyszalna bardzo dobrze... Przyznaję też, że nie mam komputera na biurku tylko pod, a to jednak sporo zmienia.

 

Też mam (niestety? nie, chyba na szczęście, tak usłyszałem problem z rozdzielnicą swego czasu :E) dobry słuch.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem swoje lekkie porownanie co mialem wczesniej i teraz - przy podobnych temp, OC, 1440p , Ustawienia gry MAx

TX

 

1080

 

 

 

kurde, przyznam, że oczekiwałem po 1070 Bóg wie czego, a tymczasem w wieśku na uber w nędznym FHD spadki do 45 fps (a nawet stałe 30 fps w tych filmikach na silniku gry) :E oj, ten monitor 4K to będzie mi służył jako podstawka do FHD następne 5 lat :E

 

a karta bzyczy jak szalona, więc jeśli na kompie kolegi sytuacja się powtórzy, to do pudła i na zwrot.

cos masz chyba nie tak, tyle to moze w 1440p gdzies moze by moglo spasc

 

tak mialem w 1080P

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma czym się przejmować, bo ten mój problem jak pisałem wcześniej, przy otwartej budzie na topie i ze wsłuchiwaniem się, moja mama i siostra już tego nie słyszą ;D Ale kurde czemu moja karta boostuje mniej niż u innych jej posiadaczy u mnie to 1924, na wielu filmach na yt, praktycznie wszystkie z gaming x i mają zegary 1974/1987,są 3 osoby na forum co ich gaming x boostuje na 1974/1987, niby to raczej da z 1 fps różnicy, ale no zawsze mniejszy boost. Nwm to zależy tak samo jak od oc karty/procka, że od sztuki czy każda powinna mieć ten sam boost ? Jak jest w 1070, bo dużo osób je posiada i każda danej firmy tam samo boostuje?

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma czym się przejmować, bo ten mój problem jak pisałem wcześniej, przy otwartej budzie na topie i ze wsłuchiwaniem się, moja mama i siostra już tego nie słyszą ;D Ale kurde czemu moja karta boostuje mniej niż u innych jej posiadaczy u mnie to 1924, na wielu filmach na yt, praktycznie wszystkie z gaming x i mają zegary 1974/1987,są 3 osoby na forum co ich gaming x boostuje na 1974/1987, niby to raczej da z 1 fps różnicy, ale no zawsze mniejszy boost. Nwm to zależy tak samo jak od oc karty/procka, że od sztuki czy każda powinna mieć ten sam boost ? Jak jest w 1070, bo dużo osób je posiada i każda danej firmy tam samo boostuje?

 

Kazda karta moze miec inny maksymalny zegar boost. Maksymalny zegar konkretnego egzemplarza zalerzy od ASIC czyli upraszczajac od jakosci czipu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że też niektórzy mogą nie słyszeć tego dźwięku, a zwłaszcza starsi - powyżej 25 roku życia. Był taki mądry porgram kiedyś na National Geographic... i spr, jaki zakres dźwięku w jakim wieku się słyszy i młodsi (poniżej 20 roku życia) słyszeli większy zakres dźwięków niż starsi. Może też coś w tym jest i tymi cewkami, w końcu one zestrajają się z częstotliwością przepływu proądu.

 

Na pewno wrazliwosc na dzwieki spada z wiekiem jednak nie moge tego do konca potwierdzic, mysle ze to zalezy od srodowiska w jakim sluch byl niszczony a nie bezposrednio od wieku. Wszystkie moje karty z serii 900,700 i 600 mniej lub nardziej piszczaly przy ponad 2000 fps, najlepszy z nich byl EVGA 980 SC najgorszy tez EVGA 780 FTW. Troche tych kart bylo - samych 980ti trzy sztuki. Teraz nie slysze zadnych dzwiekow z gtx1080 chociaz majac SLI ma sie 2x wieksze prawdopodobienstwo, ze co najmniej jedna karta bedzie piszczec. Moze ktos mlodszy bylby w stanie cos uslyszec ale ja TOTALNIE NIC nie slysze z glowa w obudowie przy 2000 fps. Nawet jakby cos gralo to i tak to zagluszy mi SSD Samsunga (piszczy przy zapisie) albo drukarka (dziwny dzwiek) albo nawet oddalony o 2 metry elektryczny grzejnik, w ktorym piszcza cewki. I tak jak trafi sie piszczaca karta to nie zamierzam zglaszac RMA, bo moim zdaniem jest to niewielka wada poza ekstremalnymi przypadkami.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

MSI GTX 1070 Gaming X po ponad tygodniu spokojnej pracy odmówił posłuszeństwa. No signal na monitorze przez 3x DP oraz HDMI(kaba DVI-D nie posiadam..). Nie pokazuje nawet logo producenta płyty, biosu etc. Na integrze przez HDMI wszystko hula bez prolemów. Monitor U2515h 2560x1440x60Hz

Przy próbie ponownego podpięcia karty raz udało mi się uzyskać obraz pulpitu przez 5s. Od tamtej pory nic. Poszperałem trochę i okazuję się , że takie problemy to nie są odosobnione przypadki. Rożni producenci.

 

Karta zakupiona w Komputroniku 10 dni temu i teraz pytanie czy prawo zwrotu przysługuje w momencie gdy towar przestał działać?( Niestety nie mam chwilowo jak zweryfikować w innym komputerze..)

 

jakieś pomysły?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie karty, 980 Ti, 780GHZ, 670 od Gigabyte piszczały ale problem znikał po około 2tygodniach (wygrzały się?). Obecna karta natomiast jest totalnie cicha, miło, że tak jest, ale też nie byłoby to dla mnie problemem bo z doświadczenia wiem, że z czasem to piszczenie ustaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bento

Po co werifikowac w innym kompie, integra dziala, jak masz staro jakos grafe to dla pewnosci sprawdzic pcie slot, lub spruboj ta msi reszte pcie. Mi padla po 2 dniach evga

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...