Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki. Teraz inny problem, komunikat że nie może otworzyć pliku :/

Dobra, załapał. Ile trwa zmiana biosu na karcie? Bo jakoś szybko poszło...

Edytowane przez 5891michal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bios zmieniony, zapomniałem o restarcie na koniec :) Na stock karta boostuje do stabilnych 1949, a teraz testy oc:)

Karta boostuje w overwatch zamiast 2038 (Bios SJS) to 2025 (GR). Jednak na biosie SJS pamięci chodziły maksymalnie na 10300 a powyżej tekstury robiły się czarne a na biosie z GR pamięci aktualnie chodzą na 11114 i zero artefaktów czy jakichkolwiek problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dysponuje ktoś biosem od Palita 1070 GameRock Premium? Na techpowerup-ie jeszcze chyba nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.overclock.net/t/1601329/gtx-1070-1080-titan-x-2nd-gen-bios-who-has-it/280#post_25366101

Przesłuchałem sobie jeszcze raz testy głośności z testu Liptona na słuchawkach. JetStream delikatnie słychać łożyska, Gamerock mniej słychać od JetStreama. MSI w trybie OC jest głośniejsza zauważalnie(albo usłyszalnie) od obydwu Palitów. Podmuchy powietrza podczas testu MSI trochę zniekształcają odbiór, ale jak się wsłuchać też delikatnie słychać łożyska aczkolwiek mniej niż na Palitach.

Ogólnie dalej moim zdaniem czy Palit wyląduje w budzie czy MSI to raczej większych różnic nie usłyszymy pomiędzy tymi kartami.

Zresztą jak wiem z praktyki często karta karcie nie równa. Miałem kiedyś trochę sztuk TwinFrozr IV tylko AMD r9 270x i na każdej karcie inaczej pracowały wentyle. Na jednej nawet w pewnym zakresie obrotów wpadały w wibrację. U innych producentów jest podobnie zależy co się trafi. Nie oszukujmy się to nie są High-endowe chłodzenia. Ale i tak MSI i Pality w porównaniu do reszty są na prawdę super ciche.

Gigabyte to nieporozumienie totalne. Jak można coś takiego wypuścić na rynek 2300rpm na trzech wentylach i 69 stopni :E

Po Asusie też spodziewałem się dużo więcej tym bardziej, że przeważnie karty od nich są najdroższe.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak z plombami w palicie? Ile ich ma? Gdzieś w kacapskiej recenzji widziałem 2 :P

Wie ktoś jak palit odnosi się do demontowania chłodzenia z ich kart?

Ma 2 plomby

Klik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, ktoś już testował to oprogramowanie?

ac60137a84758833.jpg

Ciekawi mnie opcja zapisywania ustawień do biosu karty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.overclock...0#post_25366101

Przesłuchałem sobie jeszcze raz testy głośności z testu Liptona na słuchawkach. JetStream delikatnie słychać łożyska, Gamerock mniej słychać od JetStreama. MSI w trybie OC jest głośniejsza zauważalnie(albo usłyszalnie) od obydwu Palitów. Podmuchy powietrza podczas testu MSI trochę zniekształcają odbiór, ale jak się wsłuchać też delikatnie słychać łożyska aczkolwiek mniej niż na Palitach.

Ogólnie dalej moim zdaniem czy Palit wyląduje w budzie czy MSI to raczej większych różnic nie usłyszymy pomiędzy tymi kartami.

Zresztą jak wiem z praktyki często karta karcie nie równa. Miałem kiedyś trochę sztuk TwinFrozr IV tylko AMD r9 270x i na każdej karcie inaczej pracowały wentyle. Na jednej nawet w pewnym zakresie obrotów wpadały w wibrację. U innych producentów jest podobnie zależy co się trafi. Nie oszukujmy się to nie są High-endowe chłodzenia. Ale i tak MSI i Pality w porównaniu do reszty są na prawdę super ciche.

Gigabyte to nieporozumienie totalne. Jak można coś takiego wypuścić na rynek 2300rpm na trzech wentylach i 69 stopni :E

Po Asusie też spodziewałem się dużo więcej tym bardziej, że przeważnie karty od nich są najdroższe.

największa różnica to ~200zł w kieszeni ;)

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I dla tego te karty są tak popularne. Nie tylko w Polsce. Jak będzie z trwałością okaże się po jakimś czasie. Ale tu myślę, że Palit celowo chce wybić się na rynku i zyskać renomę. MSI i ASUS są strasznie drogie. Palit wbił się z świetnym chłodzeniem w świetnej cenie.

Różnica pomiędzy JetStream a Asus Strix/rog to 300 i 350pln na morele, w przypadku MSI to jak piszesz 200pln. Ale Asus się zawsze sprzeda ma za dużo fanów. MSI zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście bo pality tak bardzo popularne u nas nie są, a teraz mogą być :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Palit zawsze był bardzo popularny ale nie w Polsce. Palit bardzo dużo tłukł dobrze wycenionych referentów w poprzednich seriach, a w europie sprzedają się niemal wyłącznie karty autorskie.

oczywiście bo pality tak bardzo popularne u nas nie są, a teraz mogą być :)

Najpopularniejsze są gigabyte? Tanie a w testach wygrywają z powodu bardzo wysokich zegarów.

Z MSI i Gigabyte powinno być na odwrót. Pracowałem nad materiałem kilka godzin, przeglądałem go dwukrotnie. Chyba sam już tych błędów nie widziałem.

Staram się w adnotacjach o tym informować widzów.

edit:

Torx MSI pracują nieco przyjemniej od wentylatorów Palita, ale to różnice które wybada ktoś kto ma słuch psa, albo komputer przy uchu.

Brak oc pamięci? W części karty może i szkoda puli power ale był w teście i zotac i game rock...

Osobiście obstawiam, że po włożeniu do budy jedna i druga będzie bardzo cicha. Palita niedługo będe miał to dam znać jak pracują wentyle.

Oczywiście, że tak. Obydwie karty są bardzo ciche.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W naszych sąsiadów w mindfactory gtx 1070

1 miejsce MSI GAMING X 513e - 2180 sztuk

2 miejsce Gigabyte Gaming G1 463e - 1070 sztuk

3 miejsce Asus Strix 529e - 900 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, ile razy można to powtarzać - w MSI Afterburner można krzywą obrotów wentylatora dopasować suwaczkiem dokładnie jak nam pasuje, imo lepiej by wentyl w idle pracował cały czas a nie start/stop - 25% obrotów do np. 55 stopni i jest cicho, chłodno w spoczynku.

Referent bardzo długo stygnie po wyłączeniu turbiny, bo nawet 10 minut. Mi to jednak nie przeszkadza, a start/stop działa praktycznie niezauważalnie. Po co w ogóle wyłączać tryb pasywny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączyłem UPS z filtrami i sprawdziłem kartę - zero różnicy, więc teksty o "brudnym prądzie z kiepskiej instalacji" można wsadzić między bajki.

Pozostaje jeszcze mi sprawdzić to a) na innym zasilaczu b) na innym komputerze.

czwarta karta z rzędu... :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Referent bardzo długo stygnie po wyłączeniu turbiny, bo nawet 10 minut. Mi to jednak nie przeszkadza, a start/stop działa praktycznie niezauważalnie. Po co w ogóle wyłączać tryb pasywny?

dokładnie turbiny do 1000rmp nie słychać

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

25% obrotów praktycznie nie słychać a karta chłodniejsza - sekcja vrm też ma dużo lżej i bardziej komfortowe warunki pracy - referenty chyba trybu półpasywnego nie mają w ogóle(?), start/stop dla wentyla imo nie jest obojętny, lepiej już gdy kręcą się cały czas,

btw ten program z którego wyzej wstawiłem screena umożliwia zgranie zmodyfikowanego biosu do pliku, byc moze to umożliwia zmianę taktów, power limitu bez koniecznosci wykorzystania biosu Gamerock do Jetstream-a - nio probowałem jeszcze wgrywac tego biosu nvflashem, i czy w ogole sie da ale skoro jest taka opcja to powinna byc mozliwosc wykorzystania tego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem bios z GR do SJS i efekt jest taki że pamięci kręcą się o niebo lepiej natomiast gpu ma wyższe zegary bazowe ale oc jest niższe (w sumie wychodzi na to samo, wyższe początkowe-gorsze oc=niższe początkowe-wyższe oc).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj z ciekawości wszedłem w zaawansowane ustawienia grafiki i takie coś zobaczyłem shocked.gif 4GB dedykowana, reszta z systemowej scratchhead.gif

d2051765a6bff569med.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To musi być błąd, u mnie tak na starszej generacji

24329320aabd29edd2e58640370b9a34.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem bios z GR do SJS i efekt jest taki że pamięci kręcą się o niebo lepiej natomiast gpu ma wyższe zegary bazowe ale oc jest niższe (w sumie wychodzi na to samo).

Skąd ściągnąłeś bios do 1080-tki? Mógłbyś podać sprawdzone źródło? Aktualizację robiłeś "standardowo" - nvflashem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też dziś zapodałem bios od najszybszej wersji gainwarda, nowy bios pozwala na trochę wyższe oc, wydaje się że ma bardziej popuszczone lejce na sekcji zasilania, co najlepsze karta puszczona stockowo na tym biosie idzie na 2030mhz po czym po wygrzaniu spada do 2012mhz, przy czym zegar nie spada poniżej 2ghz i to bez żadnego oc, napięcie pozostaje takie samo jak w stockowym biosie karty, wydaj się że poszczególne wersje różnią się jedynie biosem i napisem na pudełku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj z ciekawości wszedłem w zaawansowane ustawienia grafiki i takie coś zobaczyłem shocked.gif 4GB dedykowana, reszta z systemowej scratchhead.gif

JaSsUXq.jpg

ster to 368.95

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

d2051765a6bff569med.png

Jeśli masz ten beta sterownik który miał poprawiać dpc latency, to może tak to wyglądać. To jeszcze nie ma certyfikatu whql itd. Z tego co pisano po forach, to karta dalej bez problemu alokuje pełne 8gb więc to tylko błąd odczytu w serowniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde, przyznam, że oczekiwałem po 1070 Bóg wie czego, a tymczasem w wieśku na uber w nędznym FHD spadki do 45 fps (a nawet stałe 30 fps w tych filmikach na silniku gry) :E oj, ten monitor 4K to będzie mi służył jako podstawka do FHD następne 5 lat :E

a karta bzyczy jak szalona, więc jeśli na kompie kolegi sytuacja się powtórzy, to do pudła i na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W naszych sąsiadów w mindfactory gtx 1070

1 miejsce MSI GAMING X 513e - 2180 sztuk

2 miejsce Gigabyte Gaming G1 463e - 1070 sztuk

3 miejsce Asus Strix 529e - 900 sztuk

Ale wiesz, że to liczba sprzedanych a nie dostępnych kart :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi