Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

A jasne sprawdzilem to od razu :) Nic nie wyrzuciło nie ma logów.

 

Ja mam gtx1070 G1 od Gigabyte i też u siebie to zauważyłem. Grając w wieśka 3 przy którymś zgonie po wczytaniu się poziomu spojrzałem na zegary, a tam też od 1200 do 1400MHz. Dziwne, bo wydajność nie spadła, tylko te takty. Tylko u mnie po jakimś czasie wskakiwały normalne zegary bez restartu. Taką sytuację miałem na win7 64bit a teraz przeszedłem na win10 i jakoś nie zwracałem na to uwagi. Coś może rzeczywiście jest skopane w sterach i karta głupieje, zwłaszcza, że w wieśku taktowanie i obciążenie karty bez ustawienia maksymalnej wydajności ostro skacze. Nawet jak wbijam się do ekwipunku to w jednej zakładce trzyma zegary 3d a w innej już taktowanie i napięcie spada. Chociaż nie jestem pewny ale w gta v też miałem coś takiego. Na win 7 i win 10 sterowniki 368.81

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kojarzę litwicki to człowiek z ciągłymi problemami ze sprzętem?

Masz jakis problem widze kolego z sobą a ja ze sprzętem chociaz. Nie masz wiedzy wystarczającej by komuś coś doradzić odpowiedzieć to nie udzielaj się nie na temat. Chyba po to jest ten dział ,że można pisać o swoich kartach tak? A ty brniesz od rzeczy.

 

 

 

Theza ja mam 368.69 sterowniki,ale przez jeden taki wypadek nie chce mi się sterów zmieniać.:) W wiedzminie 3 sprawdze tez z ciekawosci jak zainstaluje:)

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w najbliższym czasie zamierzam kupić 1070-tkę, ale trochę się "wystraszyłem" po obejrzeniu na youtube paru filmów odnośnie i5 4690k i tzw. bottlenecku procka, który powoduje, że GPU load (usage) jest na poziome 50-80% a nie 99% przez co fpsy są dość niskie porównywalne z 970. Fakt film dotyczył głównie monitorów FHD z odświeżaniem plus 100hz, ja osobiście gram na NEC-u w rozdzielczości 1440p w 60 mhz ale dało mi to do zastanowienia i postanowiłem spytać się was, czy procesor i5 4690k (bez OC) będzie ograniczał 1070 w rozdzielczości 1440p 60 mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc miałem zagwózdkę. Jak to możliwe, że fps skacze w dół mimo sporej rezerwy GPU (nigdy na 100%) i o dziwo niezabiciu słabego CPU (tu już lepiej czasami 99%, ale nie w momentach chrupnięć). Poprzestawiałem sobie pozycję MSI AB - blisko siebie FPU, GPU i CPU i ewidentnie widać, że wraz ze spadkiem fpu leci kolosalnie uzycie gpu ! (a myślałem, że to koślawy cpu zaniży mi wydolność zestawu ;). Pytanie zatem - co "trzyma" (chwyta) GPU 1070ki?

Sterowniki?

Jak u reszty userów?

 

Witam,

w najbliższym czasie zamierzam kupić 1070-tkę, ale trochę się "wystraszyłem" po obejrzeniu na youtube paru filmów odnośnie i5 4690k i tzw. bottlenecku procka, który powoduje, że GPU load (usage) jest na poziome 50-80% a nie 99% przez co fpsy są dość niskie porównywalne z 970. Fakt film dotyczył głównie monitorów FHD z odświeżaniem plus 100hz, ja osobiście gram na NEC-u w rozdzielczości 1440p w 60 mhz ale dało mi to do zastanowienia i postanowiłem spytać się was, czy procesor i5 4690k (bez OC) będzie ograniczał 1070 w rozdzielczości 1440p 60 mhz?

Można link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Nic nie mam. Tylko tak mi się kojarzyło;). chłopie ty nie masz poprostu szczęścia do sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc miałem zagwózdkę. Jak to możliwe, że fps skacze w dół mimo sporej rezerwy GPU (nigdy na 100%) i o dziwo niezabiciu słabego CPU (tu już lepiej czasami 99%, ale nie w momentach chrupnięć). Poprzestawiałem sobie pozycję MSI AB - blisko siebie FPU, GPU i CPU i ewidentnie widać, że wraz ze spadkiem fpu leci kolosalnie uzycie gpu ! (a myślałem, że to koślawy cpu zaniży mi wydolność zestawu ;). Pytanie zatem - co "trzyma" (chwyta) GPU 1070ki?

Sterowniki?

Jak u reszty userów?

 

 

Można link?

 

A jakie masz wyniki w smarkac (11, Firestrike, Time Spy)? Jeżeli coś jest nie halo to powinno wyjść w tych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę się okaże, że seria 10xx doścignie sławną serie FXów.

 

Problemy z DPC Latency i stutteringiem, cewki, problemy z taktowaniami i sterownikami i coś jeszcze zapomniałem?

 

Jutro moja powinna przyjść sam jestem ciekawy jak to będzie działać. :D

 

Ale jak coś to jak Unkown pisał zmieni się na nowego kotleta Fury jak Nvidia dalej tak będzie osiadać na laurach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc miałem zagwózdkę. Jak to możliwe, że fps skacze w dół mimo sporej rezerwy GPU (nigdy na 100%) i o dziwo niezabiciu słabego CPU (tu już lepiej czasami 99%, ale nie w momentach chrupnięć). Poprzestawiałem sobie pozycję MSI AB - blisko siebie FPU, GPU i CPU i ewidentnie widać, że wraz ze spadkiem fpu leci kolosalnie uzycie gpu ! (a myślałem, że to koślawy cpu zaniży mi wydolność zestawu ;). Pytanie zatem - co "trzyma" (chwyta) GPU 1070ki?

Sterowniki?

Jak u reszty userów?

 

 

Można link?

Np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jak komp jest zbyt dlugo w idle. Miałem włączony 4 dni idle, po czym po paru dniach ,czyli dzisiaj coś odpalam i boost to 1275mhz max. Restart pomógł:

 

 

Tutaj ktoś pisze o tym:

https://forums.geforce.com/default/topic/949132/gtx-1080-boost-clock-stuck-at-low-speeds-after-pc-has-been-on-for-a-while/

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które chcą kupić 1070 znalazłem na youtubue fajny kanał odnoście wcześniej wspomnianej karty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unknown soldier to nie wina karty albo zasilacza to o czym wspomniałem?? Tylko ciekawe bo restart kompa wlasnie pomógł.

 

To wina oprogramowania. Nic nie wskazuje na awarię zasilacza lub karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wyniki w smarkac (11, Firestrike, Time Spy)? Jeżeli coś jest nie halo to powinno wyjść w tych testach.

Time spy - lipa, bo dx12 (siedzie na win 7)

FireStrike - dosyć w normie 11.000 pkt. (obiążenie gpu min. 96% max 99%) - combine cpu+gpu = 99% + 99%.

 

Nie wiem, o co biega w grach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time spy - lipa, bo dx12 (siedzie na win 7)

FireStrike - dosyć w normie 11.000 pkt. (obiążenie gpu min. 96% max 99%) - combine cpu+gpu = 99% + 99%.

 

Nie wiem, o co biega w grach :(

Widzę, że masz podobny procek do mojego czyli obciążenie gpu w normie, a jak w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time spy - lipa, bo dx12 (siedzie na win 7)

FireStrike - dosyć w normie 11.000 pkt. (obiążenie gpu min. 96% max 99%) - combine cpu+gpu = 99% + 99%.

 

Nie wiem, o co biega w grach :(

 

A jak w ogólnym i graphics? U mnie to odpowiednio 14349/18248 na niepodkręconej karcie i 15560/20671 po OC.

 

Edit: "Zwykły" FS, nie E lub U.

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Czy tylko ja jakiś problemów z tą kartą nie mam ? zamiast się zmartwień poprostu gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jakiś problemów z tą kartą nie mam ? zamiast się zmartwień poprostu gram

 

U mnie też spokój, ostatnio wnerwiał mnie R9 290, narzut na CPU i helikopter Gigabyte'a, później smooth sailing na 970 i teraz 1070 :)

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jakiś problemów z tą kartą nie mam ? zamiast się zmartwień poprostu gram

 

Też nie wiem o co biega z tymi problemami z 1070'tkami :P

 

Mnie tylko wkurza boost 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz podobny procek do mojego czyli obciążenie gpu w normie, a jak w grach?

Upiornie. Właśnie z tym walczę. Może to winda 7?

Do wglądu mój FILM z poleceniem 0,28 sek oraz 0, 38 sek.

O co tu ku...wa chodzi ? To jest karta za 2K? :(

 

0,28 min. = 25% GPU (?!?!)

 

Przecież ewidentnie, gdyby GPU zawsze siorbało 99% byłoby 60 fps, jak żyleta ;(

 

 

A jak w ogólnym i graphics? U mnie to odpowiednio 14349/18248 na niepodkręconej karcie i 15560/20671 po OC.

Zaraz sprawdzę.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieciekawe te dropy, a ten tachometr wentyla to sprawny jest?

 

Jutro mogę wrzucić film z tego samego miejsca.

 

Sugerujesz przesiadkę?

Obecnie win 7 64.

 

Zależy jak bardzo zależy ci na aero i prywatności (:E), system jest IMO prawie pod każdym względem lepszy od 7.

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10?

Sugerujesz przesiadkę?

Obecnie win 7 64.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upiornie. Właśnie z tym walczę. Może to winda 7?

Do wglądu mój FILM z poleceniem 0,28 sek oraz 0, 38 sek.

O co tu ku...wa chodzi ? To jest karta za 2K? :(

 

 

Zaraz sprawdzę.

oglądając filmy na youtube (sorry ale nie pamiętam linkow do tych filmów) zauważyłem, że wraz ze spadkiem użycia gpu lecą klatki i autorzy tych filmów mówili, że jest to wina słabego cpu. dlatego wcześniej zadałem pytanie odnośnie tego problemu. Na twoim filmie widać, że spadki klatek powiązane ze spadkami obciążenia gpu. Chyba, że się mylę. W moim przypadku gram w 1440p 60mhz, gdzie bardziej obciążone jest gpu niż cpu, ale i tak to mnie trochę martwi i może osoby mające podobne, a najlepiej te same procki to mój (przypominam i5 4690k (bez oc) podzielą się swoimi obserwacjami w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieciekawe te dropy, a ten tachometr wentyla to sprawny jest?

 

Jutro mogę wrzucić film z tego samego miejsca.

Sprawny, sprawny... karta zimna.

W obecnym stanie wrzenia i  wqrwie...nia nie mam serca do zabawy krzywymi wentyla.

Leci na defaultcie.

 

Tak późno (ok. 55'C) w palicie łaskawie się załącza ;)

 

Wrzuć proszę.

Będę zobowiązany.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny, sprawny... karta zimna.

W obecnej sytuacji wqrwie..nia nie mam serca do zabawy krzywymi.

Tak późno (ok. 55'C) w palicie łaskawie się załącza ;)

 

Wrzuć proszę.

Będę zobowiązany.

 

Pyknij sobie taką krzywą i sprawdź, a nóż się poprawi coś :E

 

DlziJiz.jpg

 

Edit: Wieśka najpierw muszę pobrać z GOG'a znowu, na jutro w okolicach południa powinienem mieć filmik :)

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upiornie. Właśnie z tym walczę. Może to winda 7?

Do wglądu mój FILM z poleceniem 0,28 sek oraz 0, 38 sek.

O co tu ku...wa chodzi ? To jest karta za 2K? :(

 

0,28 min. = 25% GPU (?!?!)

 

Przecież ewidentnie, gdyby GPU zawsze siorbało 99% byłoby 60 fps, jak żyleta ;(

 

 

 

Zaraz sprawdzę.

 

U mnie przy vsyncu liczba klatek cały czas w okolicach 60. Nie ma takich spadków jak u Ciebie, chociaż karta potrafi się nudzić i 50-70% użycia GPU. Ale te spadki u Ciebie to nie za ciekawe. Sytuacja z 0:28 44fps i użycie GPU na poziomie 54%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...