Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

To pociągnij ich z niezgodności z umową albo (jak kupiłeś po 25.12.2014 r.) rękojmi. Niezgodność/wadliwość jest ewidentna, bo raz że myszka nie działa, a dwa - nie ma gwarancji producenta, choć wg zapewnień sprzedawcy powinna mieć. Kwestia dobrze napisanego pisma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok gwarancji? To jest ta słynna niemiecka jakość? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ten widziałeś ? :D

 

 

Naprawdę uważasz że tak słaby kloc jak i5 3470 w dodatku jeszcze nawet nie kręcony nie będzie ograniczał 980 ti/1070 ?

Edytowane przez Zielony21122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie patzyles jak ten twoj procek i5 3470 wypada z mocniejszymi kartami. Moze inni posiadacze podobnego configu rozwiazali jakos ten problem. Kolega z tego forum tez mial problem z 1070 i pomogla aktualizacja systemu do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem neta i nie widziałem by ktoś łączył tego konkretnego proca z tą kartą ani podobną.

 

 

Zresztą tu nie ma żadnego problemu jako tako z kartą tylko z cpu

Edytowane przez Zielony21122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

NV nie ma konkurenta, ale sporo ludzi po prostu nie da 1200$ za TXP i koniec, wezmą o połowę tańsze GTX 1080 i tyle. Wydając GTX 1080 Ti kosztującego 800-900$ cześć z takich osób mogłaby się zdecydować na zakup droższej karty zamiast tańszej.

nie potrzeba konkurencji nv co prawda podniosła ceny ale nie wiele karty są tak wydajne ze spokojnie mogli by dodac 10-20% do ceny. Tytan zawsze ma przesadzoną cene ale za to 1080 jest dosc tani dziwi ze wiele osób wybiera sporo tanszego 1070 ze starymi ddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Naprawdę tak dziwi Cię, że ludzie nie wywalają lekką ręką na GPU sporo ponad 3 klocki?

 

Posługując się średnią krajową...to jest kupa szmalcu.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward GTX 1070 Phoenix GS pojawił się w cenie Palita JS.

 

Wiem, że to ta sama firma, ale czy to ten sam produkt? bo są trzy wersje palitow np (JS, SJS, Gamerock).

 

Z tym , że można zamieniać biosy JS na Gamerock np... a w tym Gainwardzie GS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem neta i nie widziałem by ktoś łączył tego konkretnego proca z tą kartą ani podobną.

 

 

Zresztą tu nie ma żadnego problemu jako tako z kartą tylko z cpu

 

Problemy są może teraz a Vulkan a dokładniej rzecz biorąc Doom doskonale pokazuje, że do wielu gier wystarczy byle i3. Doom doskonale pokazał jak bardzo marnowana jest moc obecnych procesorów.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nowa karta MSI GTX 1080 Gaming X :) Przy pierwszych testach OC boostuje do 2050-2120Mhz

 

#szczesliwy #samwdomu

post-44653-147024552405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward GTX 1070 Phoenix GS pojawił się w cenie Palita JS.

 

Wiem, że to ta sama firma, ale czy to ten sam produkt? bo są trzy wersje palitow np (JS, SJS, Gamerock).

 

Z tym , że można zamieniać biosy JS na Gamerock np... a w tym Gainwardzie GS?

 

Z tego co wiem chłodzenie takie same ale na Palita masz 3 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nowa karta MSI GTX 1080 Gaming X :) Przy pierwszych testach OC boostuje do 2050-2120Mhz

 

#szczesliwy #samwdomu

A pamięci ile ci idą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GTX 1080 JS od Palita jest równie dobrze chwalony jak GTX 1070?

 

Jesli tak, to zdecydowanie kupie jakiegoś Palita 1080 tylko nie wiem czy JS czy dopłacić do SJS.

 

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem chłodzenie takie same ale na Palita masz 3 lata gwarancji.

 

OK.

 

Z palitem jest mały problem, w techplanet nie kupię, morele mają resztki (pewnie ze zwrotów, za duże ryzyko), a inne sklepy to jakieś wynalazki.

 

Może proline za 2099zł? nie jest to najlepsza oferta na świecie, ale chciałbym dać szansę jeszcze raz tej karcie. Zanim się poddam i wyciszę obudowę :E

 

http://domsary.bitstore.pl/palit-gf-gtx1070-8192mb-ddr5-256b-d-h-dp-jetstream/p-10246257

 

tutaj jest ich ponoć sporo a cena OK, ale sklep jakiś taki...

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem neta i nie widziałem by ktoś łączył tego konkretnego proca z tą kartą ani podobną.

 

 

Zresztą tu nie ma żadnego problemu jako tako z kartą tylko z cpu

 

jak masz kasę na cpu to pewnie że go zmień napewno będzie lepiej a nie gorzej.

 

gdy zmieniałem gtx 480 na 680 przy CPU i5 750@4,0ghz to CPU strasznie ograniczał kartę i w skyrim miałem ciągłe spadki FPS. jak zmieniłem na 3570k@4,6 jak ręką odjął. na 4790k zmieniłem w sumie z kaprysu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Z palitem jest mały problem, w techplanet nie kupię, morele mają resztki (pewnie ze zwrotów, za duże ryzyko), a inne sklepy to jakieś wynalazki.

 

Może proline za 2099zł? nie jest to najlepsza oferta na świecie, ale chciałbym dać szansę jeszcze raz tej karcie. Zanim się poddam i wyciszę obudowę :E

 

http://domsary.bitstore.pl/palit-gf-gtx1070-8192mb-ddr5-256b-d-h-dp-jetstream/p-10246257

 

tutaj jest ich ponoć sporo a cena OK, ale sklep jakiś taki...

Może tutaj Super Jetsream 2092zł http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/palit-gtx1070-super-jetstream-8gb-ddr5-256bit-1

Z tego co pamiętam zawsze podzespoły które u nich kupowałem szły z głównego magazynu Action Wrocław czyli z hurtowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj Super Jetsream 2092zł http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/palit-gtx1070-super-jetstream-8gb-ddr5-256bit-1

Z tego co pamiętam zawsze podzespoły które u nich kupowałem szły z głównego magazynu Action Wrocław czyli z hurtowni.

 

brzmi OK. Można bios zamienić na ten z gamerocka też w SJS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kasę na cpu to pewnie że go zmień napewno będzie lepiej a nie gorzej.

 

gdy zmieniałem gtx 480 na 680 przy CPU i5 750@4,0ghz to CPU strasznie ograniczał kartę i w skyrim miałem ciągłe spadki FPS. jak zmieniłem na 3570k@4,6 jak ręką odjął. na 4790k zmieniłem w sumie z kaprysu :P

 

Kasy na razie nie mam, ale jak sprzedam starego lapka za te około 650zł leżącego w szafie, to zamierzam upolować jakiegoś xeona e3 1230v2 w cenie do 700zł ;)

Edytowane przez Zielony21122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi OK. Można bios zamienić na ten z gamerocka też w SJS?

mozna dowolnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to biorę.

 

Pewnie już to było to pisane, ale 700 stron robi swoje: SJS różni się od JS tylko trochę wyższym taktem?

 

smutno mi że muszę januszować ze zwrotami, ale z drugiej strony - gdyby te karty nie różniły się znacząco - zarówno dźwiękiem cewek, jak i możliwościami podkręcania - to bym nie musiał... :(

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto brać taką 1070 od EVGA w wersji SC? Jak u nich z gwarancją, dodatkami itp? W testach głośności i temeratury wypada przyzwoicie.

23110633137l.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to biorę.

 

Pewnie już to było to pisane, ale 700 stron robi swoje: SJS różni się od JS tylko trochę wyższym taktem?

 

smutno mi że muszę januszować ze zwrotami, ale z drugiej strony - gdyby te karty nie różniły się znacząco - zarówno dźwiękiem cewek, jak i możliwościami podkręcania - to bym nie musiał... :(

 

Wszystko na to z grubsza wygląda, że niczym się nie różnią oprócz biosu.

 

 

Wgrałem dzisiaj bios od Gamerock PE i cóż... Po wgraniu out of box robi stabilne 2025Mhz vs normalny bios gamerock 1924Mhz. Fajnie i tyle z fajnego. Do Palita JS warto go wrzucić, ale w moim przypadku w GameRocku nic, a nic nie zwiększa potencjału OC. Czyli jest to samo stabilne 2076-2088Mhz. Chyba nie ma co marudzić wynik jak najbardziej w normie.

 

Ogólnie wróciłem do oryginalnego biosu Gamerock bo do OC i tak mam profile.

Zrobiłem z ciekawości szybki test procka w GTA V na losowo wybranej ulicy w mieście o dość dużym zagęszczeniu przechodniów i samochodów. 3.6Ghz vs 4.5Ghz różnice ~10fps i minimalny i średni. Jakby zbić pamięć jeszcze do 1600Mhz to różnice za pewne by się powiększyły, ale nie miałem czasu na więcej zabawy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem ten SJS do testów.

 

Powiem tak: jak znowu będzie bzyczeć, to najwyższy czas się z tym pogodzić. Po sześciu kartach z rzędu jak widać należy przyjąć, że każda nowa karta pracująca na dużych częstotliwościach bzyczy pod obciążeniem. :E

 

Mam tylko nadzieję, że jedna z wyciszonych obudów załatwi sprawę, bo z metra jest to już słabo słyszalne. Minus jest taki że, będę dla odmiany pewnie słyszał wiatraki samej wyciszonej obudowy :E ale lepszy szum niż coil whine anyway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...