Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Powinni wam produkowac jakies karty z cewkami lepszej jakosci za doplata i problem bylby rozwiazany. Choc teraz mam dekoder tv z dyskiem twardym kolo komputera i nie wyobrazam sobie aby cos cewkami moglo zagluszyc hdd a to przeciez nie jest jakies nietypowe na dzisiejsze czasy urzadzenie. Przeciez nie zmienie w dekoderze dysku na ssd, bo to bezs sensu placic 1000 zl za 1 tb ssd do dekodera, bo taniej nie dostane 960 gb dysku.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak odchodząc od tych piszących cewek to Kingpin podkręcił 1080Ti do ponad 3GHz na rdzeniu, przy takim taktowaniu ta karta to istny szatan :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak odchodząc od tych piszących cewek to Kingpin podkręcił 1080Ti do ponad 3GHz na rdzeniu, przy takim taktowaniu ta karta to istny szatan :E

Ciekawe czy nagrali soundtracka z jej pracy. Piszczała głośno czy wyszła poza zakres ludzkiego ucha i tylko zwierzęta chowały się pod fotele?:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem tylko zrzut z PrecisionX i GPU-Z co do cewek trudno powiedzieć :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieładnie, Panie ReevoX. :kwasny:

Ja zawsze opisuję wszystkie wady i tego samego oczekuję od sprzedawców.

Tobie miło było, gdy karta piszczała? nie?

inni oszukują, to ja też mogę <--- Twoja logika.

Wszyscy handlarze kręcą liczniki przy sprzedaży auta i też nie mówią, że to zrobili:] W treści piszą "stan licznika" a nie "przebieg" i jest fajnie:)

Wniosek jeden, nie wolno sprzedawać auta bez przekrętu, wpierw trzeba zrobić cofkę:)

Rynek używanych GTX-ow robi się jakiś dziwny:)

Karta w pełni sprawna oznacza dzisiaj, że karta nie posiada wad podlegających gwarancji:D ???

A to, że posiada szereg wad których gwarancja nie obejmuje, są mało istotne?:D

Ciekawe jak będzie po gwarancji. Karta w pełni sprawna, nie posiada żadnych wad podlegających aktualnej gwarancji (bo nie ma już żadnej gwary). Czyli odpala pulpit dalej nie sprawdzałem, bo nie mam możliwości pobrania sterowników. 100% sprawna :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jacyś użytkownicy 1080 Ti obecni? Kusi mnie przesiadka z 1080, ale w sumie nie wiem czy jest sens przy 1440p. Dodatkowo trzeba nowy blok kupować, bo niestety od 1080 nie pasuje do Ti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 1440p jest sens, 1080p już mniejszy

Edytowane przez piotr07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 1440p jest sens, 1080p już mniejszy

Hmm, w sumie dolar teraz leci, więc można się jeszcze chwilę wstrzymać. Vega nie sądzę, żeby pokazała coś wyjątkowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jorginto, mam ogromna prośbę o jakieś testy jakbyś zmienił grafikę, bardzo mnie ciekawią osiągi w grach, jakiś 3dmark do porównania.

Procek już leciwy, ale może jeszcze z nim nie jest tak źle i trzeba wymieniać, a widzę że mamy podobne takty, rozdzielczość 1440 z +.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1080Ti do 1080p nadaje się jeśli mamy monitor 120/144Hz to czemu nie jeszcze jest sens do 60Hz wystarczy 1080 a do 1440p w sam raz 1080Ti będzie nawet też można mieć 144Hz.

Do 1080Ti chyba bloki od Titana X Pascal będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinni wam produkowac jakies karty z cewkami lepszej jakosci za doplata i problem bylby rozwiazany. Choc teraz mam dekoder tv z dyskiem twardym kolo komputera i nie wyobrazam sobie aby cos cewkami moglo zagluszyc hdd a to przeciez nie jest jakies nietypowe na dzisiejsze czasy urzadzenie. Przeciez nie zmienie w dekoderze dysku na ssd, bo to bezs sensu placic 1000 zl za 1 tb ssd do dekodera, bo taniej nie dostane 960 gb dysku.

W sumie raz kupiłem taką kartę z "dobrymi cewkami, dodatkowo pokrytymi klejem" od KFA2 i... była najbardziej pierdząca ze wszystkich, jakie miałem :E Powiem więcej, potem odesłałem ją na serwis do nich (bo nie wierzyłem, że to może być az tak trefne) i odpisali mi, że nie ma coil whine. Wtedy utwierdziłem się, że to bzyczenie to jednak norma :E

(potem sprawdzałem nowe karty na różnych płytach i zasilaczach żeby mieć pewność, że to nie ja odwalam).

Powiem więcej, u was 5000 fps piszczy? pewnie tak, bo nie spotkałem jeszcze osoby, która twierdzi, że karta nie wydaje dźwięków. 3000 też, tylko niżej/ciszej? no właśnie. Chyba nie myślicie, że te dźwięki w pewnym momencie przestają istnieć :E gdybyście płynnie zjeżdżali z 5000 fps do 60 fps (albo 30), to byście zauważyli, że dźwięk z 15 kHz (+/-) zjeżdża znacznie niżej, robi się znacznie cichszy, ale nigdy nie znika całkowicie. Tak to po prostu działa i jak ktoś mi mówi, że u niego na pewno nie piszczy, to mu wierzę... ale że na pewno nie bzyczy cicho, to już kompletnie nie :E

Jak się ma obudowę tylko odrobinę poniżej głowy tak jak ja, idealnie na wprost ucha, i używa się customowego chłodzenia, to po prostu łatwiej to zauważyć. Jak masz kompa pod biurkiem na stockowym "wyjcu" intela, to nie usłyszysz aż nabijesz te 3000 fps :E

Na szczęście, moja obecna karta i tak jest niezła w porównaniu z tym, co miałem, heh. Jedyny ból to że przy odsprzedaży MUSZĘ napisać, że bzyczą cewki (nie będę wzorem innego kolegi tutaj udawał, że nie ma problemu... to nie mój sposób działania), co automatycznie obniży cenę i to pewnie sporo. Alternatywą jest ofc odesłać kartę tuż przed upływem gwary, liczyć na nową i sprzedać nówkę :P zobaczymy, czy ten myk przejdzie z EVGA, właśnie próbuję tak zrobić. Jeśli z EVGA przejdzie, to za półtora roku Phoenix poleci na gwarę :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najskuteczniejszą metodą na bzyczące cewki nie jest wyciszona obudowa, ale undervolting.

Zwróćcie uwagę, że cewki najbardziej słychać przy maksymalnym obciążeniu, a wtedy mamy też najwyższe napięcie (ok. 1.05 V dla Pascali).

Jak obciążenie spada, spada też taktowanie i napięcie i cewek praktycznie nie słychać. Dla mnie poniżej 1.0 V jest już cicho.

Można więc pobawić się krzywą w MSI AB i tak ustawić napięcie, żeby uciszyć cewki. Do tego będzie chłodniej i ciszej. Jedyny minus jest taki, że nie da rady zrobić maksymalnego oc przy niższym napięciu. Trzeba pójść na pewien kompromis.

Jeśli chodzi o gwarancję w Gainwardzie, to wg morele gwarancja jest producenta. Wobec tego gdzie wysyłać te karty na gwarę? Gainward ma serwis gdzieś w Europie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Niemczech, jeśli dobrze pamiętam.

http://www.gainward.com/main/support_detail.php?id=9

z tym, że jak większość firm gainward ma "investigative fee", więc lepiej zwrócić się z tym do sklepu poprzez rękojmię, bo wtedy oni muszą wysłać i to im przywalą :E

(cewki są tak subiektywne, że tutaj serwis ma pełne pole do popisu przecież, jak ci z KFA2).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się w 100 procentach. Sam będę robił SLI Z 1080Ti i dlatego biorę proca na X99.

Zależy jeszcze od monitora, w 4K nie ma na razie żadnej różnicy między 8x a 16x w SLI patrząc na testy w sieci. Generalnie jak od zera składasz to oczywiście lepiej X99 jak jest kasa, ale jak ktoś ma 6700k/7700k albo mimo wszystko napięty budżet to lepiej w drugą kartę zainwestować najpierw. Natomiast x79 zamiast Sky? Hahaha, to już kolega, którego cytowałeś popłynął...:) (to nie Gosu przypadkiem? bo ma alergię na 8x ;))

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porobiłem parę testów z 980ti 1500/800 oraz 1080 2,070/11000 i być może to wina starej platformy z sygnaturki czy co, ale przesiadka nie odczuwalna. Proc puszczony na 4,4 GHz.

Ogólnie avg i min fps wzrósł ledwo o 10 klatek, a max fps o 15. Suma sumarum ogólny wzrost to około 12-13%.

Zauważalnie niższy pobór, bo średnio o 60 wat (ale 980ti mega agresywnie mocno wykręcona bez podnoszenia napięć) oraz cisza (gainward zrobił dobrą robotę).

Strix poszedł za 1600 zł, gainward przyszedł za 2250 zł + rzekomo gra, więc cała zmiana 550 zł jak sprzedam grę i odliczę prowizję.

Czy warto było ? Raczej nie, 980ti na wspomnianych zegarach bez problemu wystarcza do 1440p. Jedynie po wgraniu modów do W3 fps spadał mi do 56-58 fps, ale rzadko kiedy. Przeważnie trzymał 70-75 fps, wszystko ultra 1440p bez hairworksa.

wspcn7.jpg

2web340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porobiłem parę testów z 980ti 1500/800 oraz 1080 2,070/11000 i być może to wina starej platformy z sygnaturki czy co, ale przesiadka nie odczuwalna. Proc puszczony na 4,4 GHz.

Ogólnie avg i min fps wzrósł ledwo o 10 klatek, a max fps o 15. Suma sumarum ogólny wzrost to około 12-13%.

Zauważalnie niższy pobór, bo średnio o 60 wat (ale 980ti mega agresywnie mocno wykręcona bez podnoszenia napięć) oraz cisza (gainward zrobił dobrą robotę).

Strix poszedł za 1600 zł, gainward przyszedł za 2250 zł + rzekomo gra, więc cała zmiana 550 zł jak sprzedam grę i odliczę prowizję.

Czy warto było ? Raczej nie, 980ti na wspomnianych zegarach bez problemu wystarcza do 1440p. Jedynie po wgraniu modów do W3 fps spadał mi do 56-58 fps, ale rzadko kiedy. Przeważnie trzymał 70-75 fps, wszystko ultra 1440p bez hairworksa.

wspcn7.jpg

2web340.jpg

Bo 980Ti na 1500 to jest petarda:) Dopiero gdyby Vram w jakimś rzadkim scenariuszu zaczęło brakować to by mocniej odstawał. Z drugiej strony zalety 1080, które wymieniłeś są wg mnie znacznie więcej warte niż 500 pln, więc zmiana bardzo udana. BTW świetna cena jak za Strixa, może jednak wystawię swoje na próbę na aukcję...

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+15% FPS, cisza i 60W mniej (a więc i mniej ciepła wydzielanego w budzie -> można kręcić proca wyżej :lol2:). Na pewno nie zabuliłeś za gorszą kartę. Udało się już podmienić bios na GLH?

Ofc dyskusyjne jest, czy było warto bulić za to 5 stów, ale z drugiej strony 1080 za rok będzie łatwo odsprzedać za niezłą sumę pewnie, a 980Ti sprzedałeś przyzwoicie, więc pewnie bez większych strat będzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Platformę masz w sam raz https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge?page=0,29, po prostu obecnie zmiana 980ti nie ma sensu. Lepiej poczekać na kolejną generację która wydajnościowo będzie szybsza od 1080ti i o wiele tańsza. Coś w przyszłym roku pewnie się pojawi.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+15% FPS, cisza i 60W mniej (a więc i mniej ciepła wydzielanego w budzie -> można kręcić proca wyżej :lol2:). Na pewno nie zabuliłeś za gorszą kartę. Udało się już podmienić bios na GLH?

Ofc dyskusyjne jest, czy było warto bulić za to 5 stów, ale z drugiej strony 1080 za rok będzie łatwo odsprzedać za niezłą sumę pewnie, a 980Ti sprzedałeś przyzwoicie, więc pewnie bez większych strat będzie :thumbup:

głównie chciałem sprzedać 980ti, bo za rok nikt tego potwora zjadającego ponad 320 wat po oc nie będzie chciał :) A do tego strix jest głośny przez zwalone chłodzenie heatpipe'ami.

Zmieniłem bios, ale karta ma słabe OC, więc nawet na stockowym nie dobija mi Power limit (a to jest jedyna różnica, stock 214 wat, a GLH ma 240 wat)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Platformę masz w sam raz https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge?page=0,29, po prostu obecnie zmiana 980ti nie ma sensu. Lepiej poczekać na kolejną generację która wydajnościowo będzie szybsza od 1080ti i o wiele tańsza. Coś w przyszłym roku pewnie się pojawi.

Wyraźnie tańsza od 1080Ti raczej nie będzie patrząc na ceny premierowe 1080. Chociaż oczywiście bardzo bym sobie tego życzył, bo sam czekam na Voltę, chyba, że nie doczekam i w końcu szarpnę się na nową Ti:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyraźnie tańsza od 1080Ti raczej nie będzie patrząc na ceny premierowe 1080. Chociaż oczywiście bardzo bym sobie tego życzył, bo sam czekam na Voltę, chyba, że nie doczekam i w końcu szarpnę się na nową Ti:)

Będą tańsze, 1070 odpowiednik 980ti na starcie był tańszy. Obecnie trzeba tylko przeboleć skręcanie detali z ultra na high :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak na razie to kolejne edycje Ti w ogóle nie są opłacalne i kasuje je coś z serii x70 następnej generacji za pół ceny.

Ktoś wie jak nazywa się generacja po Volcie? Einstein? na nią będę raczej czekał, Voltę odpuszczę, wymiana co 2 generację IMHO to najlepszy deal. I tak mi już proc muli, kolejna karta będzie wymagać przebudowania całej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak na razie to kolejne edycje Ti w ogóle nie są opłacalne i kasuje je coś z serii x70 następnej generacji za pół ceny.

Ktoś wie jak nazywa się generacja po Volcie? Einstein? na nią będę raczej czekał, Voltę odpuszczę, wymiana co 2 generację IMHO to najlepszy deal. I tak mi już proc muli, kolejna karta będzie wymagać przebudowania całej platformy.

Jak najbardziej, to nie są karty dla ludzi którzy patrzą na "opłacalność". Takie osoby muszą niestety czekać rok na kolejne generacje, żeby mieć podobną wydajność. I tak w kółko:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej, to nie są karty dla ludzi którzy patrzą na "opłacalność". Takie osoby muszą niestety czekać rok na kolejne generacje, żeby mieć podobną wydajność. I tak w kółko:)

To nie o to chodzi. Jak ktos nie kupuje nowej karty przy kazdym odswiezeniu oferty to lepiej bylo zmieniac 680-980-1080 i czekac na 1180 niz przechodzic 780ti-980ti-1080ti. Nowa architektura na premiere daje zdecydowanie wiecej korzysci i lepszy efekt niz zakup duzego kloca w starej architekturze. Lepiej zmieniac karty na wejsciu nowej architektury niz czekac na obnizki czy tam wieksze gpu. Za rok 1180 pewnie bedzie 20-30% wydajniejszy na premiere od 1080ti i bez porownania efektywniejszy w nowych grach a z czasem odskoczy znacznie bardziej. Realnie jak na 1080 bedzie 30 fps to na 1080ti 40, a stara architekturs czesto slabo sobie radzi w nowych grach juz niedlugo po premierze nowszych kart. Wiadomo, ze mozna zmieniac karty w trybie 980-980ti-1080-1080ti i to tez fajne rozwiazanie. Zakup 1080ti z mysla uzywania go jakis czas po premierze volty w oczekiwaniu na duza volte to moim zdaniem gorszy wybor niz zakup na premiere 1080 a potem volty na premiere. Jak mialem 980ti i titana pascala to w sumie nie bylo sie czym bawic a jak wyszla 980 i 1080 to mialem zdecydowanie wiecej zabawy w testowaniu calkiem nowych ukladow.

I sa gry gdzie naprawde 980ti wyla a byly scinki a po przejsciu na 1080 karta nawet nie wbija boost. Na przesiadce z 980 na 980ti nie bylo mowy o takim efekcie, teraz roznica nawet jest mniejsza. Tyle tylko, ze pierwsze pascale titany fatalnie sie krecily a teraz jednak jakosc produkcji jest wyzsza i 1080ti kreci sie zdecydowanie fajniej (podobno). Cenowo to wszystko jedno czy ktos wydal 3 tys na 980 czy na 980ti, wydawac by sie moglo ze ten co kupil 980ti czekajac zrobil interes zycia ale to nie do konca takie proste. Maxwell to maxwell, +/- 30% roznicy juz widac ale ciagle nie jest to jakis ogromny przeskok a przejscie na nowa generecje zawsze daje lepsze doznania.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wszystko wiecie nie wiedząc nic lol2.gif

To Was doinformuje, że tylko co najwyżej Xavier będzie wykonany w procesie 12FFC.

Patrząc co się dzieje z procesem 10nm nie można wykluczyć, że Volta będzie wykonana w tym samym procesie co Pascal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi