Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patyk

Słuchawki do muzyki i filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję słuchawek głównie do oglądania filmów i słuchania muzyki to maja być ich łowne zastosowanie, oczywiście do grania też, ale tutaj ich własności nie są tak istotne.

 

Moje wytyczne:

1. Cena to około 500zł (mogę dołożyć jeszcze z 200zł)

2. Słuchawki nie muszą być wyposażone w mikrofon jest to dla mnie bez znaczenia.

3. Ich konstrukcja to wyłącznie wokółuszne - ucho całkowicie znajduje się wewnątrz padów. Oraz konstrukcja muszli jako ZAMKNIĘTE ze względu na oczekiwany bass który tylko w tego typu konstrukcjach występuje.

4. Zależy mi na jakości dźwięku więc przetworniki o średnicy 50mm (uważam, że 50mm jest znacznie lepszym wyborem jak 45mm czy 40mm).

5. Bardzo ważne jest aby kabel był odpinany, ponieważ, jak to kable mogą się uszkodzić i potem nie chcę mieć problemów z ich wymianą. Ich jakość z którą różnie bywa. Słuchawki będę używał do PC których jest blisko i wystarczy kabel 1.2m ale już przy oglądaniu z TV będę potrzebował 4-5m a nie chcę używać przedłużaczy.

6. Pady wygodne, tutaj dopuszczam materiał welur lub eko-skórę.

Jako wskazówkę podam, że bardzo podobają mi się pady jak i ogólna konstrukcja słuchawek Steelseries Siberia Elite Prism:

002-steelseries_siberialine_1000x575-100466768-orig.pngtweak_dk_steelseries_siberia_elite_prism_11_tykkelse_boeffer_576px.jpg

 

 

7.Rozważam tylko i wyłączenie słuchawki przewodowe na ich bezkonkurencyjną jakość dźwięku w porównaniu z bezprzewodowymi. Miałem najwyższy model SMS-AUDIO SYNC by 50 Cent Wireless Over-Ear i poza wyglądem to jakość dźwięku kiepska, raz, że szum w słuchawkach spowodowany obecnością elektroniki w słuchawkach (jak we wszystkich bezprzewodowych), i bardzo spłycone basy (jak we wszystkich bezprzewodowych).

 

W sumie rozważałem te słuchawki "Steelseries Siberia Elite Prism" ale w RECENZJI przeczytałem, że właśnie w filmach i muzyce wypadają słabiej jak w grach i to mnie zniechęciło. No chyba, że ktoś je ma i zweryfikuje to.

Dodatkowo to wieśniackie podświetlanie, które jest nieporozumieniem (na szczęście można je wyłączyć ale niestety tylko podbija ich cenę)

 

Myślałem też o AKG K550 ale spotkałem się z opinią, że bas jaki oferują nie jest oszałamiający no i nie mają odpinanego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3. Budowa padów jako zamknięte? :hmm: Chyba konstrukcja muszli zamknięta, a nie padów.

Ad. 4. Brednie jakoby tylko wielkość membrany miała znaczenie jakości dźwięku.

 

Siberie Elite Prism to chłam.

Śmiem twierdzić, że interesują autora raczej konstrukcje o charakterystyce bardziej zmierzającej ku funowi (K550 to neutralne słuchawki i nie można pisać, że "bas w nich nie jest oszałamiający", bo jest neutralny, a nie podbity). Niewiele dostaliśmy informacji na temat preferowanej charakterystyki dźwięku, więc można strzelać na ślepo, niemniej po tak krótkim opisie polecałbym lekturę na temat SoundMagic HP100 (w sumie chyba nie kojarzę w tym przedziale cenowym innych słuchawek z odpinanym kablem i grających funowo (delikatnie funowo, bowiem bassheadzi będą zawiedzeni - wtedy trzeba zrezygnować z odpinanego kabla i wziąć pod uwagę inny sprzęt jak np. Beyerdynamic DT 150, acz te potrzebują naprawdę mocnego źródła)). Warto mieć na uwadze, że każde lepsze słuchawki odwdzięczają się zastrzykiem jakościowym jeśli podepnie się je pod lepsze źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. Zależy mi na jakości dźwięku więc przetworniki o średnicy 50mm (uważam, że 50mm jest znacznie lepszym wyborem jak 45mm czy 40mm).

 

Że co? Posłuchaj sobie jak grają 30 (32mm właściwie) przetworniki w takich AKG M220 Pro. Odpowiednio zestrojone.

 

I te ostatnie Ci polecam (z welurowymi padami, które trzeba osobno dokupić) do wyszczególnionych przez Ciebie "wytycznych". Niestety emki sa praktycznie nie do kupienia w PL, są dostępne w niewielkiej ilości na Amazonie, stąd jako alternatywę możesz zainteresowac się Beyerami DT990 ale Edition (nie Pro). Wersja 32 lub 250Ohm. 600Ohm wymagają już dobrego wzmaka do poprawnego ich wysterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT150 wcale nie potrzebują oszałamiająco mocnego źródła. Sprawdzałem grę z samego AIMa oraz w połączeniu z Rapture i Panda AMP. Różnice pomijalne w stosunku do wyłożonej kasy. Dynamiki wcale nie są tak prądożerne, nawet wysokie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT150 wcale nie potrzebują oszałamiająco mocnego źródła. Sprawdzałem grę z samego AIMa oraz w połączeniu z Rapture i Panda AMP. Różnice pomijalne w stosunku do wyłożonej kasy. Dynamiki wcale nie są tak prądożerne, nawet wysokie modele.

 

 

FeX, już o tym pisałem swego czasu na forum mp3store - u mnie dobrze już grają Q701 podpięte pod zwykłe Prodigy Audiotraka, więc pełna zgoda :)

 

[OT]

 

@falusi

 

Czy Ty w tym oto wątku:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1078354-S%C5%82uchawki-od-200-do-300zl/

 

usunąłeś mój post/ukryłeś go? I czy stało się li tylko, że podałem w nim link do AF (który jest zwykłym blogiem i jako żadna, komercyjna konkurencja PCL traktowana być nie może). Rozumiem usunięcie tego wątku, był wtórny i sam bym tak samo postapił swego czasu, natomiast niepokoi mnie skasowanie nim mojego postu z wyżej wymienionym odnośnikiem do "Polecanych" Evila. I dlatego proszę o jasną i klarowną odpowiedź: czy takowe odnośniki do tego typu blogów można zamieszczać? Proszę o wykładnię :) Żebym (na przyszłość) wiedział w jakich ramach i jak mogę pisać na tym forum. I oczekuję odpowiedzi tutaj, nie via PW (które to mam z premedytacją zapchane od dobrych 6-7 lat, czyli "trochę dłużej" niż jesteś tutaj/moderujesz to podforum). Jakiś nieformalny prikaz z góry?

 

Proszę o jasną odpowiedź.

 

[/OT]

 

edit: tak, screenshota zrobiłem.

 

Żeby znowu coś nie zostało "przypadkowo" skasowane.

 

 

//Posty przeniosłem do tematu: Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat, bo niezły OT nam wyszedł. :) /f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3. Budowa padów jako zamknięte? :hmm: Chyba konstrukcja muszli zamknięta, a nie padów.

Ad. 4. Brednie jakoby tylko wielkość membrany miała znaczenie jakości dźwięku.

 

Siberie Elite Prism to chłam.

Śmiem twierdzić, że interesują autora raczej konstrukcje o charakterystyce bardziej zmierzającej ku funowi (K550 to neutralne słuchawki i nie można pisać, że "bas w nich nie jest oszałamiający", bo jest neutralny, a nie podbity). Niewiele dostaliśmy informacji na temat preferowanej charakterystyki dźwięku, więc można strzelać na ślepo, niemniej po tak krótkim opisie polecałbym lekturę na temat SoundMagic HP100 (w sumie chyba nie kojarzę w tym przedziale cenowym innych słuchawek z odpinanym kablem i grających funowo (delikatnie funowo, bowiem bassheadzi będą zawiedzeni - wtedy trzeba zrezygnować z odpinanego kabla i wziąć pod uwagę inny sprzęt jak np. Beyerdynamic DT 150, acz te potrzebują naprawdę mocnego źródła)). Warto mieć na uwadze, że każde lepsze słuchawki odwdzięczają się zastrzykiem jakościowym jeśli podepnie się je pod lepsze źródło.

 

Ad.3 Tak przepraszam wdarła się pomyłka, oczywiście, że chodziło mi o konstrukcję muszli. Już poprawiłem

 

Ad.4 Możliwe że jest tak jak mówisz, zasugerowałem się głośnikiem w którym większa membrana jest w przyczyn czysto fizycznych wstanie przepompować więcej powietrza co ma bezpośrednie przełożenie na niskie tony. Oczywiście porównując tej samej klasy głośniki tylko różniące się średnicą membrany.

 

Co do preferowanej charakterystyki dźwięku to grające w tzw "V" czyli z nastawieniem na niskie tony ale bez przesady. Tu właśnie widziałbym AKG K550 ale niestety spotykałem się z opiniami odnośnie niskich tonów i jedni zaprzeczali drugim. Aczkolwiek nie ukrywam iż jest to pozycja którą jeszcze rozważę, tylko ten kabel nieodpinany.

 

A co powiecie o Audio-Technica ATH-M50x ? Tylko tutaj jak i we wspomnianych SoundMagic HP100 (a raczej SoundMagic HP150 które są ich bezpośrednim następcom bo HP100 już rzadko spotykane) występuje odpinany kabel z "udziwnioną" wtyczką mini-jack i nie wiem czy dałoby się wpiąć zwyczajną wtyczkę. Bo co mi z odpinanego kabla jak wtyczka jest tak spersonalizowana że nie do zastąpienia.

 

Co do Beyerdynamic DT 150 to jak w/w nieodpinany kabel i problem z ich napędzeniem przez zwyczajne źródło jak np w TV ale muszle jak i konstrukcja jak najbardziej in-plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT150 mają odpinany kabel...

 

Mam teraz bardzo fajne słuchawki Yamaha HPH-MT220, są dla mnie półką jakościową dźwięku zgodną z M50X, ale wykonanie o klasę wyżej, przynajmniej. Bardzo wygodne i komfortowe. Nie mają dużych wymagań, co do źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te Yamaha HPH-MT220 mają odpinany kabel ? Jeżeli tak to czy wtyczka jest normalna 3.5mm czy też jakaś pomodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patyk

K550 nie są ocieplone. Mają po prostu tyle basu, ile im trzeba. Dla niektórych przez to są określane jako "nudne", czy "bez życia". Warto to mieć na uwadze.

 

@FeX

DT 150 co prawda mają odpinany kabel, ale komplikuje tutaj wtyczka.

Zapomniałem o ATH-M50X, też są spoko (i łatwe w napędzeniu), ale IMO jakościowo jednak gorsze od np. DT 150. Niemniej jak pisałem w swym poradniku:

Bardzo dużo grają gusta, a często i tańsze słuchawki są jakościowo lepsze od tych droższych. Czemu więc ludzie wybierają jednak te droższe? Jak wspomniałem - chęć posiadania innej charakterystyki brzmienia, wpasowującej się w gusta. Znam przypadek, gdzie pewien osobnik wolał HD681 EVO, kosztujące prawie 5x mniej, niż AKG K550. Wolał po prostu inne brzmienie, takie mu się bardziej podobało i okazało się, że tańsze słuchawki dają mu więcej frajdy, a K550 to niewątpliwie dobre słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że niezłe OT się tutaj zrobiło.

 

Tommo, z całym szacunkiem ale nie widzę sensu w polecniu słuchawek o tak nikłej dostępności tylko dlatego że masz i ci się podobają :P.

 

Ustalmy może na początku pod jakie źródło mają być podłączane te słuchawki?

3. Ich konstrukcja to wyłącznie wokółuszne - ucho całkowicie znajduje się wewnątrz padów. Oraz konstrukcja muszli jako ZAMKNIĘTE ze względu na oczekiwany bass który tylko w tego typu konstrukcjach występuje.

Jest wiele słuchawek otwartych z wyrazistym i uwypuklonym basem. Przykładem mogą być Beyerdynamic DT990, które jednak odradzam ze względu na stosunkowo wysokie wymagania prądowe (właściwie napięciowe) od źródła. Kolejnym przykładem mogą być Sennheisery HD650, podobna sytuacja.

 

4. Zależy mi na jakości dźwięku więc przetworniki o średnicy 50mm (uważam, że 50mm jest znacznie lepszym wyborem jak 45mm czy 40mm).

To dobre :P.

 

 

Sprawa wielkosci przetwornika nie jest jednoznaczna a już na pewno nie można stawiać równej zależności miedzy średnicą membrany przetwornika a jakością dźwięku. Znakomita większość wysokiej klasy słuchawek dynamicznych wyposażona jest właśnie w przetworniki o średnicy od 35mm do 45mm. Sprawa jest o tyle skomplikowana że im dalej od cewki która jest w centralnej części przetwornika, tym gorsza kontrola nad membraną. Membrana jest plastyczna, wygina się, pracuje. Dlatego producenci w swoich powiedzmy drogich słuchawkach, jeśli już stosują duże przetworniki to są one z reguły wykonane z materiałów które same w sobie mają tendencję to tłumienia niepożądanych zjawisk (przykładem mogą być membrany z biocelulozy).

 

W skrócie mówiąc: nie interesuje nas wielkość przetwornika, a jego jakość i rzeczywiste parametry.

 

 

Proponuje Beyerdynamic DT770 Pro w wersji 80ohm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD650 uwypuklony bas? One tam mają braki, na górze też braki, a muzyki na nich się po prostu słucha, bo są niesamowicie muzykalne, słabości Senka są jego mocną stroną w tym modelu.

 

DT770Pro 80 ohm, hmmm zależy jakie ma źródło, bo może być kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

770 dadza radę w 80ohm - gorzej przy 250

 

tylko masa źle wpływa na użytkowanie - od pałąka po paru godzinach boli głowaco trzeba mieć na uwadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tommo, z całym szacunkiem ale nie widzę sensu w polecniu słuchawek o tak nikłej dostępności tylko dlatego że masz i ci się podobają :P.

 

 

 

Ja sobie zdaję sprawę z ich nikłej dostępności. Marginalnej praktycznie. Natomast jeśli komuś z Was udałoby się je zdobyć w normalnej, "ludzkiej" cenie tj. ~400zł to brać/kupować i nie zastanawiać się nad sensem takowego zakupu. Wiem, że z dwóch transz Massdropa poszło w świat 200 sztuk tych słuchawek. Z czego dwie sztuki znajdują się w Polsce (jedną mam ja, drugą Evil, zresztą mój egzemplarz zdobyłem z jego pomocą za co kolejne podziękowania :) ).

 

Te słuchawki grają "szkołą AKG", ale taką z wygładzoną górą, bez tego cholernego peak'a 11kHz. Grają jak słuchawki Austriaków kosztujące 2-3 razy tyle :| I chyba nie bez powodu i na "dzień dobry" wygryzły u mnie moje ukochane Q701.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...