Skocz do zawartości
niklot1981

Unknown by Niklot

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie natomiast taki motyw mega się podoba. Chętnie będę tutaj zaglądać. Jest on po prostu inny niż większość rzeczy którą widzi się każdego dnia. W dodatku proste, eleganckie rozwiązania są dla mnie o wiele fajniejsze niż "transformersy" które niektórzy uwielbiają. Oczywiście jest to kwestia gustu, a o nich się nie dyskutuje. Co się tyczy fotografii - zdjęcia są niesamowite i tyle. Nie znam się na tym wystarczająco, żeby być w stanie ocenić czy można takie coś w ogóle nazwać "kopiowaniem" czy nie. Rozumiem jak ktoś napisze np. jakiś skomplikowany algorytm, a ktoś inny go skopiuje bez uszanowania licencji. Może wyjdę na prostaczka, ale dla mnie to tylko zdjęcie części, bądź też configu z zazwyczaj pustym, ciemnym tłem. Co tam może być inaczej? Kąt pod którym był ustawiony obiektyw, światło? Takie kompozycje po prostu są chyba najestetyczniejsze i wyglądają najprzyjemniej. Wtedy takie zdjęcie nadal będzie podobne (przynajmniej dla mnie). To trochę tak jak z smartfonami - Apple pozywa Samsunga, że ten skopiował kształt ich słuchawek. Tylko chwila - to jaki smartfon ma mieć kształt? Prostokątny, kwadratowy, a może być walcem? Co ma się znajdować na jego bryle oprócz podstawowych przycisków i ekranu który zajmuje zazwyczaj 70-90% powierzchni? Speaker na złączu 4-pinowym służący do odtwarzania dźwięku powiadomienia? Oczywiście niektórzy kombinują (np. LG), ale te rozwiązania cieszą się raczej średnią popularnością.

To jest oczywiście moje osobiste zdanie i podkreślam raz jeszcze - nie jestem znawcą, ba nawet nie jestem laikiem. Z fotografią mam tyle wspólnego co zrobię 3 zdjęcia ze szczytu Rysów smartfonem.

 

PS.

Wypowiedź może być trochę chaotyczna, ale ze względu na godzinę o której to pisałem - proszę, przymknijcie na to oko. ;)

Edytowane przez nceis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wracamy do tematu...najbardziej ciekawi mnie czy powalczysz z rurkami akrylowymi

bo złączki pod klasyczne węże tu widzę a kilka takich CL widziałem z akrylem i sprawdza się tutaj bdb.

http://www.thinkcomputers.org/case-mod-friday-white-metropolis/

Metropolis jeden z ostatnich najciekawszych :thumbup:

 

Tak naprawdę jest to temat otwarty. Jeśli na tak małej powierzchni 17x17 cm, węży nie uda się ułożyć by zachowały formę i równoległość do innych, będzie zmiana na rurki. Nie odebrałem jeszcze nowych bloków z cła, dużo zależy od rozstawu wlotów na bloku na 980 TI Strix, liczę na bardziej równoległe do wlotów na bloku płyty, niż miało to miejsce w bloku na 780 GTX. Bitspower na kartę jest też dużo wyższy, analogicznie do PCB, jest tam sporo zmian, które mogą pomóc w zachowaniu pożądanego rozstawu linii przy wężach. Bloku na pamięci nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już się komplikator włączył.

 

Zastanawiam się czy możliwe jest zastosowanie rozwiązania na które nikt się nie porwał w tej budce.

 

Dwie chłodnice do piwnicy,zasilacz modularny SFX Silverstone 600W na front budy (powinien spox wejść poniżej poziomu montażu Aquaero)

Rez i pompa mieści się wtedy między PSU i mobo a mamy bardzo wydajne LC pod 980Ti i 9700K.

Chłodnice przez perforowane boczne panele dostają powietrze a blendy za chłodnicami kierują je dalej w dół pod budę (S3 jest szeroka więc jest to do ogarnięcia,to prosty mod)

 

Masz możliwość sprawdzenia to napisz proszę czy dwie szt rad wejdą do piwnicy w S3 w pionie?

 

Pytam o to gdyż nie pasuje mi chłodnica zamontowana na górze obudowy zasłaniająca widok na układ przez szybę montowaną na top,

budka powinna być maksymalnie wykorzystana bez marnowania miejsca i jak nie zrobili za niskiej piwnicy to pomysł wypali.

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już się komplikator włączył.

 

Zastanawiam się czy możliwe jest zastosowanie rozwiązania na które nikt się nie porwał w tej budce.

 

Dwie chłodnice do piwnicy,zasilacz modularny SFX Silverstone 600W na front budy (powinien spox wejść poniżej poziomu montażu Aquaero)

Rez i pompa mieści się wtedy między PSU i mobo a mamy bardzo wydajne LC pod 980Ti i 9700K.

Chłodnice przez perforowane boczne panele dostają powietrze a blendy za chłodnicami kierują je dalej w dół pod budę (S3 jest szeroka więc jest to do ogarnięcia,to prosty mod)

 

Masz możliwość sprawdzenia to napisz proszę czy dwie szt rad wejdą do piwnicy w S3 w pionie?

 

Pytam o to gdyż nie pasuje mi chłodnica zamontowana na górze obudowy zasłaniająca widok na układ przez szybę montowaną na top,

budka powinna być maksymalnie wykorzystana bez marnowania miejsca i jak nie zrobili za niskiej piwnicy to pomysł wypali.

Tak, wpasują się, będą co prawda stykać się z górą półki i mobotray, jednak wejdą. O ile tam jest dość wąsko na linii krawędź a ścianka półki na dyski, o tyle z wentylatorami - chłodnica slim się zmieści po tej stronie. Po stronie zasilacza tak naprawdę możesz położyć chłodnicę na płasko.

 

dsc_16770rpqz.jpg

 

dsc_1682mcodz.jpg

 

dsc_1684ooqfz.jpg

 

dsc_1685ahoxf.jpg

 

dsc_16879kokb.jpg

 

dsc_1689i1oab.jpg

 

dsc_1693gtoxx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mała obudowa a tak dużo można zmieścić - imponujące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest duża, maksymalnie pomieści właściwie 3 chłodnice - 2 x 240 + 1x120 fabrycznie, po samej półce na dyski widać że do małych nie należy.

 

dsc_1697i1sbi.jpg

 

dsc_1700tiqvi.jpg

 

dsc_17035wbkl.jpg

 

dsc_1708udy0c.jpg

Edytowane przez niklot1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale,dzięki za fotki :thumbup:

Spokojnie można tu przy dwu chłodnicach w piwnicy set 980Ti i 9700K zwodować i pyknąć szklany top budy i szyby w obydwu bocznych panelach,

wyeksponować cały hardware z LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł. Z tym że nie jestem przekonany czy aby na pewno zmieści się rez i psu z przodu budki, przed mobotray :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł. Z tym że nie jestem przekonany czy aby na pewno zmieści się rez i psu z przodu budki, przed mobotray :P

Stojak na chłodnicę z przodu zabiera swoje miejsce, jest jednak w pełni modularny, i przy tej głębokości front panelu, znacznie luźniej się tam robi po jego usunięciu. To mogłoby się udać :thumbup:

Edytowane przez niklot1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PSU full size problem ale mi chodzi po głowie krasnal SFX SilverStone 600W identyczny jak w NCASE M1 użyłem.

Z takim PSU rez i pompa pomieszczą się nie kolidując z mobo.

 

 

 

p1320953iodfl.jpg

 

 

 

p1320957pni7b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok bitsa fajnie by wygladał jakby śrubki dali od spodu bloku - góra gładka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając projekty w tej budce myślę że trzeba odejść od schematu.Wkładając chłodnicę na top i front będzie to kolejny podobny układ.

Wręcz trzeba pójść tropem ELDERa mimo że może być trochę pod górkę.Sam projekt nabierze indywidualnego charakteru.Mając mobo horyzontalnie byłoby grzechem dać chłodnicę na top a nie szkło.

Życzę powodzenia i liczę że posłuchasz porad ELDERa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko luźny pomysł jak zrobić w S3 układ wychodzący na krok przed już istniejące projekty LC w S3.

Wcześniej czy później ktoś się zdecyduje i to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...tak mało brakuje żeby 360mm rad pomieścić w piwnicy S3,ale...dwie 240mm chłodnice w piwnicy wystarczą do mocnego konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niklot1981 jaką opcje paneli bocznych wybrałeś samo okno czy z dodatkową wentylacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już doświadczone osoby w takie klocki się wypowiadają to zapytam.

Mając taką małą i ciasną skrzynkę, obsadzając wentylatory tak by tłoczyły powietrze do środka, mocno podgrzewamy środek? Co w sytuacji gdy ustawimy wentylatory w pozycji pull, tak by ciągnęły powietrze ze skrzynki i zaraz się jej pozbywały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niklot1981 jaką opcje paneli bocznych wybrałeś samo okno czy z dodatkową wentylacją?

Boki to okna połówki, nie mam wersji wentylowanych. Top mam w dwóch wersjach - okno oraz panel na chłodnicę z wentylowanym top(em).

Edytowane przez niklot1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boki to okna połówki, nie mam wersji wentylowanych. Top mam w dwóch wersjach - okno oraz panel na chłodnicę z wentylowanym top(em).

 

W takiej konfiguracji boków z samym oknem byłby problem z wentylacją dla chłodnic/y.Oczywiście chcąc umieścić choć jedną obok zasilacza.

 

JKm.

Lepiej tłoczyć powietrze do środka obudowy.W Lian Li X2000 to przerabiałem początkowo miałem na froncie trzy wentylatory które tłoczyły powietrze na zewnątrz.

I był problem z temperaturami w środku budy i temp cieczy była większa.Po zmianie kierunku tłoczenia wszystkie temp się poprawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JKm.

Kto nie widzi różnicy, ten nie widzi różnicy ;)

Ja tam widzę różnicę pomiędzy zdjęciami Niklota i Malika, oboje po prostu robią zdjęcia na wysokim poziomie, może dlatego niektórym trudno je rozróżnić.

 

A blok AIO i RAM w połączeniu ze srebrnymi złączkami wygląda bardzo zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JKm.

Kto nie widzi różnicy, ten nie widzi różnicy ;)

Ja tam widzę różnicę pomiędzy zdjęciami Niklota i Malika, oboje po prostu robią zdjęcia na wysokim poziomie, może dlatego niektórym trudno je rozróżnić.

Napisałem tylko, że mają bardzo podobny styl i nic więcej. Wiedziałem o tym, że nie są to zdjęcia Malika udowadniając to wychwyconą różnicą. Mnie łatwo zadowolić, jak coś jest piękne a do tego bardzo unikalne to ja już jestem kupiony...

Panu Bartłomiejowi życzę jak najwięcej unikalnych doświadczeń z produktami typu CL :)

Edytowane przez JKm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...