Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lipton

Bloodstained Liptona

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zaczynam moje drugie podejście do tematu LC. Poprzednio próbowałem swoich sił z układem dla samego cepa. Wyszło jak wyszło, trochę pracy przy tym było, ale efekt finalnie mi się podobał. Teraz chciałbym pochylić się nad tematem chłodzenia wodnego na dłuższy czas.

Projekt przewiduje stworzenie czarno-czerwonej konfiguracji dla CPU i GPU z wykorzystaniem dwóch 360 milimetrowych chłodnic i obudowy Phanteks Enthoo Pro M lub Fractal Design Define S.

 

Na dzień dzisiejszy kupiłem taki zestaw części:


  •  
  • Chłodnica gruba: EK RAD XT 360 - 250 PLN
  • Chłodnica cienka: Magicool 360 - 100 PLN
  • Blok CPU: EK Supremacy EVO - 180 PLN
  • Blok GPU: Aqua Computer na R9 290X - 500 PLN
  • Węże: Primochill 10/16 2 metry: 35 PLN
  • Rezerwuar: EK RES X3 150 - 120 PLN
  • Pompka: Laing DDC-1T + TOP z plexi - 150 PLN
  • Płyn: zagadka, może podpowiecie?
  • Złączki: Bitspower - też przydałaby się pomoc, mam dostęp do całej ich oferty.
  • Wentylatory: Noctua Industrial 2000-PWM - 7 sztuk, 6x 120 + 1x 140 mm.

 

Wszystko będzie zakładane na sprzęt:


  •  
  • Intel Core i7-4790K po skalpie.
  • ASRock Fata1lty Z97X Killer
  • A-DATA 2x4GB 2133 MHz CL10
  • XFX Radeon R9 290X DD BE
  • Zasilacz Super Flower (jeszcze nie wybrałem modelu)
  • Crucial SSD MX100 256GB

 

ok8qFGM.jpg

 

Z etapu unboxingu części i ich montażu powstanie film. Zostało mi tylko do ustalenia, jakie mam wybrać złączki i czy próbować zamienić RAD na jakąś 280-tkę, którą mógłbym dać na froncie Phanteksa/Fractala.

Co do płynu, to myślałem nad tym: http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-aqua-computer-double-protect-ultra-1l-czerwony-53118-509058/

 

Na pewno nie zabraknie fajnych filmów i zdjęć w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że jak chcesz przykitrać zasilacz to enthoo m - przynajmniej ja się tym kierowałem, od define s odrzucił mnie paskudny top po zdjęciu zaślepek + brak filtra w to miejsce - a to będziesz musiał zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z Enthoo M jest taki problem, że tam mało jest miejsca na pompkę i rez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z Enthoo M jest taki problem, że tam mało jest miejsca na pompkę i rez :)

no jak dasz chłodnice na przód, to rez praktycznie będzie jej dotykał - obojętne, czy dasz na piwnicy, czy pod nią (wywalając koszyk na hdd) - wejdzie to na styk..

 

ps. możesz ew. koło karciochy zainstalować (przy śledziach) - o ile będzie pasować

 

ps.2 spojrzałem na sprzęt...reza na pompke nie postawisz, ale można go dać np. na ściance na hdd, a pompke do piwnicy schować - w miejsce klatki na hdd (i tak chyba nie będziesz używał) i do tego 2x360 (powinny na styk wejść)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przełożę rez na tył Enthoo M? Tuż obok zaślepek dla kart rozszerzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przełożę rez na tył Enthoo M? Tuż obok zaślepek dla kart rozszerzeń.

 

 

(...)

ps. możesz ew. koło karciochy zainstalować (przy śledziach) - o ile będzie pasować

(...)

 

o to właśnie mi chodziło, zaraz zmierzę, ile jest szerokości na reza w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chyba już pora się kłaść.

Czuję że i tak będę musiał wymienić RAD na 280-tke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładając, że pcb karty jest ciut szersze od śledzia, to jest 8cm szerokości na reza

 

ps. czyli po średnicy reza od ek, wejdzie z palcem w d... ;)

 

ps2. blok zakładasz ten - KLIK ? czy jednak coś na 280?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ciekawe, ile miejsca będzie po zainstalowaniu karty z tym blokiem - może rez zahaczyć w miejscu gdzie węże wchodzą w blok

 

chodzi mi dokładnie, o to, czy w zaznaczonym na rysunku miejscu będzie wystarczająco dużo miejsca

 

dsc_08111eerat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na wszystko i wtedy zobaczymy co i jak. Zawsze jest dwojakie wyjście: zamienić Enthoo M na Define S lub sprzedać slima 360 i kupić slim 280.

Z obudów pod LC mam jeszcze X90 i X95W. Znajdzie się Phanteks Enthoo Primo, ale jego wolałbym nie włączać od tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t2907EO.jpg

 

Kolejne bebechy na miejscu.

edit:

 

kHyGZtg.jpg

 

Zamówiona kolejna paczka bebechów. Tym razem 18 złączek i przedłużki.

Doszła już Define S (niestety bez okna) i 7 wentylatorów Noctua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadchodzi zmiana z buyloga na workloga... powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/CJv4V

 

Jak sami widzicie kolejne bebechy już na miejscu.

Dzisiaj przyszła także obudowa - Define S z oknem. Niestety, jest za mała na konfig 360 + 360, dlatego wymieniam Magicool slim na:

http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/chlodnice/radiatorychlodnice/12348/alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-240mm

 

Kolejne rzeczy zamówione: backplate dla R9 290X i tuba 250 na rez EK.

Powoli powstają plany PC Desk z LC, ale to temat na przyszły rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solaris przyszedł do mnie i razem wymodziliśmy coś takiego:

 

 

 

2xzXyGP.jpg

53RT6dl.jpg

0jWrshB.jpg

1qWAzv4.jpg

5VqmTNT.jpg

7QXZgF3.jpg

rhTdHgJ.jpg

ZAlljRV.jpg

 

 

 

Jest pomysł na 360 tuż przy zasilaczu, ale obawiam się o przerost formy nad treścią.

Gaming M7 nie będzie docelową płytą do LC. W Define S miejsce dla siebie znajdzie Z97X Killer. Do tego 4x4 A-DATA ;)

 

Czekam na plastdip - czarny mat. Będę malował gumki Noctua, chłodnice z wierzchu i zaślepki dla kart rozszerzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super. Ale czy czasem ta jeszcze jedna 360 jak na CPU i 1xGPU to nie za dużo? Moim zdaniem nie zmniejszy to temperatury podzespołów tylko temp. płynu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana 240 na 480 (teraz jest 360+480) zbiła temperatury w grach o średnio 8-9 stopni na podzespołach. Dodatkowo jeszcze polepszyła się kultura pracy samego układu. Wnioski można wyciągnąć samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Noctua wypuściła dodatki do wentylatorów industrialPPC o nazwie "noctua chromax". Za 6,90 euro kołki i rogi. Ile w komplecie to nie wiem czy na sztukę czy więcej. Różne kolory.

 

Tu np. czerwone.

6_long_30225.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua wypuściła dodatki do wentylatorów industrialPPC o nazwie "noctua chromax". Za 6,90 euro kołki i rogi. Ile w komplecie to nie wiem czy na sztukę czy więcej. Różne kolory.

 

Zestaw gumek na rogi NA-SAVP1 16 sztuk. Zestaw kołków NA-SAV2 20 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...