Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

razielOne

Technicy Orange mogą szpiegować twój komputer!

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem wk**wiony, więc przepraszam za opis:

Gwoli wyjaśnienia: siostra ma laptopa i łączy się z internetem przez ROUTER livebox'a. Ja mam stacjonarkę i mam swojego neta dzięki MODEMOWI LTE. Jej router leży przy moim biurku. Zaczynamy:

W związku z niestabilną pracą routera Orange (ich badziewny livebox 2.0) mojej siory, zamówiła ona techników by sprawdzili "co jest nie tak".

W dniu wczorajszym odwiedzili nas pod naszą nieobecność (zaznaczam, że mieli się zjawić po wcześniejszym telefonie i umówieniu się gdy będzie Ona już w domu - nie zadzwonili tylko przyszli ot tak sobie!). Oczywiście rodzice - tępe strzały nie znające się na tym - wpuścili ich i pozwolili robić co chcą. A oni zamiast zając się routerem, który wyświetlał błąd połączenia do Orange, WESZLI MI NA KOMPA, KTÓRY MA ZAŁOŻONE HASŁO!, I ZACZĘLI GRZEBAĆ W SYSTEMIE! Puścili skan antywirem, włączyli niektóre usługi systemy Windows "i *huj wie co jeszcze!" Czy ich pope*doliło?! Jakim prawem mogą grzebać w czyimś komputerze bez zgody właściciela (w zgłoszeniu mieli zaznaczone, że wizyta tylko przy obecności właściciela!). Po prostu zamurowało mnie dziś po włączeniu peceta. Przeszli przez hasło i buszowali po systemie je*ane ciule, jak tak można?! I to jeszcze nie tym co trzeba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co związku z tą informacją mamy zrobić lub czego Ty od nas oczekujesz? Wybacz, ale w ogóle nie rozumiem Twojego myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Jak można tak nazywać swoich rodziców gowniarzu. Może zamiast pisać bezsensowne watki na forum zastanów się nad sobą. Usunęli ci fapfolder czy pirackie GTA żeś taki wściekły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Erys - czy Ty też pozwoliłbyś grzebać i modyfikować system obcej osobie bez twojej zgody? Czy w "serwisie" orange pracują kompetentni ludzie, którzy znają, czytają i przestrzegają warunki zgłoszenia?

@ Dthlfwp - nie znają się na tym i mieli nie wpuszczać ich bez obecności właścicielki, rozumiesz?. Ogólnie są spoko :) A od moich folderów wara.

Chodzi mi o omijanie hasła bez zgody i wiedzy właściciela i ingerowanie w system. A co jakby: spieprzyli windows, skasowali dane, fizycznie zepsuli sprzęt?

Przecież mieli naprawić router, nie komputer! Maja swój sprzęt, niech nim się bawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że WŁAŚCIELE byli w domu.

Hasło do windy miałeś na karteczce obok kompa czy hasło to 1234?

Nie powinni tego robić ale sądzę że dostali pozwolenie od rodziców.

Naucz się dbać o swoją prywatność.

Możesz złożyć skargę do ORANGE ale to strata czasu moim zdaniem.

Ta firma to pomyłka.

 

PS.Szanuj rodziców bo jak zabraknie to wtedy zaboli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ manriusz - Właścicielka routera (mająca umowę z orange) była w pracy, tak samo jak właściciel komputera, czyli ja. Hasło to oni obeszli, bo nigdzie ich nie zapisuję (znam ko***ot, chociaż pewnie mają swój program), a rodzice gdy zauważyli że komp jest włączony kazali natychmiast go wyłączyć - po pół godziny...

Odnośnie szacunku do rodziców: słyszałeś o kradzieży na "wnuczka", "policjanta", czy cokolwiek innego? Ostatnio przyjęli list polecony (niepotrzebnie odebrany) bez mojej zgody i skontaktowania się ze mną, przecież można zadzwonić. Człowiek śmieje się widząc reportaże w TV, ale z wiekiem sam daje się tak robić, i nawet moje tłumaczenie nic nie pomaga. I dlatego moje wk*rwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem nerw.Brudy jednak się pierze w zaciszu domowym bo jak widzisz, reakcja ludzi jest bardzo negatywna.Jeśłi masz możliwość to zmień operatora bo to naprawdę gó..na firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeszliśmy od tematu ;) Moim operatorem jest Play, a siostry Orange. Po prostu serwisanci zamiast naprawić/ustawić router weszli na zablokowany hasłem komputer - NIE TEN CO TRZEBA - siora ma laptopa! I zaczęli w nim grzebać. Jakim prawem? Z tego co wiem nie mieli zgody, po prostu samowolka. Czy zrobili to wykorzystując niewiedzę rodziców? Czy oprócz tego co zauważyłem zrobili/wgrali coś jeszcze? Oto jest pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz skargę lub niech właściciel umowy to zrobi.Przeskanuj kompa, sprawdz logi,sprawdz co działa w tle.Popatrz na jakieś dziwne procesy uruchamiane ze startem komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi głównie co mogli zainstalować, zmienić w systemie (chociaż nie wiem na KOGO trafiłem). Chodzi o fakt, że weszli na cudzy komputer bez pytania, omijając czy tam łamiąc hasło. Czy tylko ja trafiłem na specjalistów z CERT Orange, którzy przy okazji "poprawili i zwiększyli zabezpieczenia" w moim kompie? Przy okazji: mam telefon w orange i nieraz zaglądam na orange blog (zaczęli opisywać zmianę na fiber net 600 - fajna rzecz :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ciekawy filozoficzny post, ja to odbieram inaczej - 9800X3D potrafi być 30% szybszy od 7800X3D i to przyrost w 18 miesięcy. Jeżeli upgrade dokonujesz w tej samych "widełkach" wydajnościowych zmieniajac starsze i5 na nowsze i5 to przyrost potrafi być przez 2 lata mniejszy niż nawet 5% za to energetycznie bywa że jest 30% lepiej, ostatecznie jest to jakaś ewolucja - pamiętaj że rozwój technologii jest iteratywny i polega na małych przyrostach które ostatecznie składają się na coś wielkiego ale ostatecznie masz rację - i7-2600 do dzisiaj może stanowić podstawę użytecznego komputera biurowego, skylake posłuszy pewnie i do 2030 w takich celach. Rasteryzacja w kartach graficznych faktycznie stoi nieco w miejscu, nVidia próbuje zrewolucjonizować rynek vendorlockowymi technikami jak swoje DLSSy, ostatecznie doprowadzi to do stagnacji gdzie bez zamydlonego ekranu nie pogramy w 4K, silniki graficzne też nie rozwijają się w oczekiwanym tempie - unity rozpadło się przez kiepski zarząd, unreal engine 5 to król mikroopóźnień, od zakończenia akceleracji sprzętowej dźwięku w windows vista (okolice 2007) nie było w audio żadnej rewolucji a wręcz ewolucji - id Tech to do dzisiaj jedyny engine który potrafi wyrysować łuk a nie koła z nakładanych trójkątów... Także sygnałów że branża kuleje nigdy nie brakowało - grunt to realizować swoje cele i jak tak jak ja od lat 2000 celujesz w średnią półkę cenową - szukać takich upgrade które faktycznie coś dają no i mieć świadomość że rtx 5090 to będzie 600w potwór z gddr7 i ceną na poziomie 12000 pln, takiej wydajności w kartach do 2000zł nie zobaczymy do 2030r. Pamiętam WOW jakie zrobił na mnie Teoria Chaosu splinter cella (mądrze zaprogramowana gra działająca również na konsolach) Far Cry 1 (był nieziemski na premierę) Crysis wyrywał z butów (8800gtx ledwo dawał radę), wszystko potem to sidegrade z momentami które pokazywały że 200 mln usd budżetu może dać jakościowy tytuł jak Red Dead 2, przez ostatnie 20 lat dobrych gier pctowych nie brakowało ale większość to ciągły sidegrade niepotrzebujący najmocniejszych sprzętów, dobieranie timingów pamięci to zawsze była nieco sztuka dla sztuki
    • Na ITH podobna wolność słowa jak na X/Twitterze. No cóż, trzeba będzie po prostu listę ignorowanych wydłużyć  
    • Tak, ale są związane z usługą udostępnienia platformy z ramienia podmiotu X. W tym wypadku RASP. Jeśli treść, nawet przerobioną na anonimową, przetwarzać zacząłby ktoś inny, nie wiem czy przypadkiem nie potrzeba uzyskać ponownie zgody na przetwarzanie wtórne/dziedziczne. Być może bezpośrednio z RASP, ale już stwierdzono, że nie ma takiej opcji. Głośno myślę jedynie, nie wczytywałem się tak głęboko w przepisy. Ok, ale co jeśli posty zawierają informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości piszącego/piszących? Tu już robi się niestety grubiej.    
    • Ja odpowiem bo nie wybieram się na tamto forum. Zależy czy masz boxy, gwarancję i jak szybko chcesz sprzedać ale coś koło 2100.
    • Polecam zapytać na Forum ITHardware.pl tutaj już raczej nikt ci nie odpowie, to forum się zamyka i wszyscy przeszli na ith.   @MuziPL .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...