Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pebuś

[2500zł]Laptop do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze laptopa. Wybór jest ogromny, a łatwo popełnić błąd kupując laptapa ze starej serii (na kiepskich podzespołach) za wysoką cenę. Można też przeoczyć wiele rzeczy, jak np. brak FHD w wielu laptopach, nawet tych za 3000zł (co jest dla mnie nie pojęte).

 

Do czego ma on służyć?

 

Będę korzystał z takich programów jak: TIA PORTAL (zasobożerny), Blender, Autocad, matlab i tym podobne programy, zatem stawiam na dużą ilość pamięci RAM (8GB to minimum), dobry procesor i jakiś dysk SSD (co najmniej 120/128GB). Nie zależy mi na karcie graficznej, nie zamierzam grać na laptopie. Najlepiej matowy ekran, jednak jestem w stanie przyknąc oko na błyszczący, jeśli pozostałe parametry i cena zrekompensują ten minus. Bez systemu operacyjnego.

 

 

Wybrałem taki model:

 

http://www.x-kom.pl/p/243774-notebook-laptop-156-lenovo-z50-70-i5-4210u-16gb-240-gt840m-bialy.html (biały kolor jest praktyczniejszy niż czarny, szczególnie przy błyszczącej obudowie. minus - troche słaby procesor i błyszczący ekran)

 

Ale to też jest ciekawe, skąd taka różnica w cenie?

 

http://www.x-kom.pl/p/251874-notebook-laptop-156-lenovo-b50-80-i5-5200u-16gb-240-r5-m330.html (ekran tylko HD)

 

 

Taki Acer wypada sporo gorzej niż Lenovo pod względem ceny, ale gdyby był 200zł taniej...

 

http://www.x-kom.pl/p/243210-notebook-laptop-133-acer-v3-371-i5-5200u-8gb-240-fhd-bialy.html

 

 

Czy możecie zaproponować coś lepszego?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo z50-70 z i7ulv + GT840M FHD

Polecam tego. Dobra cena, procesor mocniejszy wydajniejszy. Dysk SSD porządny dokupisz później, to nie jest problem bo możesz go zawsze dorzucić - nawet zamiast napędu optycznego. Procesora nie zmienisz bo jest wlutowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...