Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flantive

[Współpraca] - prowadzenie i rozwój gry online

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam na imię Mateusz i od dłuższego czasu pracuję nad grą online na przeglądarkę. Na chwilę obecną pracuję sam, a jak zapewne część z Was wie lub potrafi sobie wyobrazić - robiąc wszystko, na wszystko brakuje czasu. Właśnie dlatego postanowiłem poszukać wspólników, dla których tworzenie gier jest pasją. Ludzi podobnych do mnie, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą gier.

 

Najważniejsze informacje dot. gry:

- gra działa i jest obecnie w wersji beta.

- aktualnie aktywne są 2 serwery (światy) gry. Pierwszy uruchomiony w listopadzie 2014 roku i drugi uruchomiony w sierpniu 2015 roku. Planowane jest uruchomienie trzeciego serwera w listopadzie br.

- gra istnieje tak na prawdę od 2008 roku, jednak najnowsza jej wersja (całkowity rework) została opublikowana w listopadzie 2014 roku (pierwszy serwer nowej odsłony). Do lipca 2015 roku gra była projektem bardziej hobbystycznym, jednak od tego czasu stała się projektem, który w niedalekiej przyszłości ma szansę ewoluować w biznes umożliwiający tworzenie i zarządzanie większą ilością gier tego typu.

- typ gry: strategiczno-ekonomiczna gra czasu rzeczywistego na przeglądarkę.

- do listopada 2014 roku gra była prywatnym serwerem gry Ogame, jednak została przerobiona na nowo i obecnie istnieje niewiele elementów, które łączą obie gry.

- krótki opis: rozgrywka odbywa się w przyszłości, gracz startuje mając do dyspozycji planetę, na której buduje infrastrukturę, odkrywa nowe technologie oraz konstruuje flotę. W trakcie rozgrywki gracz zatrudnia dowódców, których zadaniem jest dowodzenie flotą w walkach i innych dostępnych misjach. Gracz walczy z piratami i innymi graczami, szkoli dowódców, zdobywa cenne obiekty w galaktyce, itp.

 

Adres gry: Gorwen.pl

 

Informacje techniczne:

- gra po stronie serwera napisana jest w całości w PHP (framework Yii 1.1), jednak w niedalekiej przyszłości niektóre systemy zostaną przeniesione na node.js (np. chat).

- baza danych: PostgreSQL

- po stronie klienta HTML5, CSS3 + JS z frameworkiem jQuery.

- system kontroli wersji: GIT

 

Obecnie wszystkimi rzeczami związanymi z grą zajmuję się osobiście, jednak jest wiele zajęć, które ktoś mógłby zrobić szybciej i lepiej.

 

Kogo szukam?

- osoby, która pomoże mi tworzyć nową i ulepszać istniejącą grafikę w grze.

- osoby, która pomoże mi w wymyślaniu, projektowaniu i tworzeniu nowych systemów.

- osoby, która pomoże mi w reklamie gry.

- osoby, która pomoże mi w opiece nad grą (pisanie opisów, artykułów, poradników, tworzenie fabuły, organizowanie konkursów, interakcja z użytkownikami, itp.).

Najbardziej na chwilę obecną brakuje osoby od grafiki i frontend’u.

 

Czego oczekuję?

- posiadasz wiedzę i doświadczenie, aby pomóc w jednej (a najlepiej wielu) rzeczy z powyższej listy.

- można na Tobie polegać i jesteś w stanie poświęcić na współpracę minimum 80 godzin miesięcznie (ja pracuję po 100-200 godzin miesięcznie).

- nie liczysz na łatwy zysk - wiesz, że bez ciężkiej pracy nie ma szans na powodzenie w tej branży.

- jesteś otwarty na krytykę, ale nie boisz się krytykować (oczywiście z uzasadnieniem).

 

Co oferuję?

Nie jest to oferta o pracę, a o współpracę, dlatego oferuję procent z zysków. Mówiąc zysków mam na myśli zarobków pomniejszonych o koszty działania (utrzymanie serwera, księgowość, ewentualne płatne reklamy, itp.). Ustalanie procentów z zysków polegać będzie na porównaniu ilości przepracowanych godzin. Osobiście na rozwój gry poświęciłem ok. 1500 godzin pracy (codziennie piszę ile pracowałem i co robiłem).

Prosty przykład takiego rozliczenia:

- dołączasz w listopadzie i przepracowujesz 100 godzin.

- ja mam 1500 godzin i w listopadzie przepracowałem również 100 godzin.

- pod koniec listopada mamy: 1600 godzin (ja) i 100 godzin (Ty), co odpowiednio wynosi 94% i 6% całości przepracowanych godzin.

- zyskiem z listopada dzielimy się więc w proporcjach 94% - 6%

- w grudniu pracujemy po 150 godzin i mamy: 1750h (87,5%) i 250h (12,5%)

- zyskiem z grudnia dzielimy się w proporcjach: 87,5% - 12,5%

Taki podział zysków wydaje się najbardziej sprawiedliwy oraz nagradza za zaangażowanie (im więcej pracujesz tym większą cześć zysków otrzymasz).

 

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub masz więcej pytań, to zapraszam do kontaktu pod adresem email: mateusz.kmiecik@gorwen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...