Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gremlin@@@

CLU korozja na rdzeniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio przy okazji czyszczenia/przeróbki LC bardzo zmartwił mnie widok rdzenia na moim procku. Nie wiem czy to przylutowały się kawałeczki Coolabolatory Liquid Ultra czy skorodowała błyszcząca część rdzenia... Pod palcem powierzchnia jest troszkę chropowata.

Czyszczę ściereczkami bezpyłowymi i izopropylem. Dodam, że bloku z tego ustrojstwa też wyczyścić nie mogę (chyba bez polerowania się nie obejdzie).

Czy miał ktoś coś takiego na rdzeniu? Dodam, że koło 8 miesięcy ten CLU był na procku.

 

http://naforum.zapodaj.net/606397e0fbb9.jpg.html

 

606397e0fbb9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio przy okazji czyszczenia/przeróbki LC bardzo zmartwił mnie widok rdzenia na moim procku. Nie wiem czy to przylutowały się kawałeczki Coolabolatory Liquid Ultra czy skorodowała błyszcząca część rdzenia... Pod palcem powierzchnia jest troszkę chropowata.

Czyszczę ściereczkami bezpyłowymi i izopropylem. Dodam, że bloku z tego ustrojstwa też wyczyścić nie mogę (chyba bez polerowania się nie obejdzie).

Czy miał ktoś coś takiego na rdzeniu? Dodam, że koło 8 miesięcy ten CLU był na procku.

 

http://naforum.zapodaj.net/606397e0fbb9.jpg.html

 

[url=http://naforum.zapodaj.net/606397e0fbb9.jpg.html]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/606397e0fbb9.jpg[/img[/url

jaki blok? po LC mogą zostać wżery lub zapieczone drobinki (w końcu to metal), blok możesz drobnym papierem ściernym doczyścić - właściwie, to zeszlifować (taki laping) - inaczej tego nie zrobisz

 

ps. rdzeń procka zostaw w spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ek supremacy, ale blokiem się nie martwie.

Wszędzie piszą i stosują CLU na rdzeń a tu taka lipa. Nawet nie mogę stwierdzić czy to właśnie zapieczone drobinki z pasty czy też wyżarty rdzeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro powierzchnia jest chropowata wiec pewnie to pozostałości po CLU.

Chyba masz rację, tu ta sama sytuacja Mój link ale nie mam zamiaru rysować rdzenia tą gąbką ścierną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paznokciem spróbuj lub kawałkiem drewna. Miałem to samo i u mnie drapanie paznokciem załatwiło sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż blok, odpal jakiegoś wygrzewacza i po rozgrzaniu się zdrapuj pastę, może zejdzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie - o tego typu problemach można poczytać od dluższego czasu. Sam wolałbym mieć np. 2 stopnie więcej na innej paście, niż stosować coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tego drapał na siłę bo trochę strach - teraz po prostu wypolerowałem IHS i go założę - między nim a rdzeniem dam Coolabolatory Liquid Pro (ta ultra i tak mi się już skończyła) i niech się nawet zespawa z czapką. Jednak blok na rdzeniu w tym sensie to trochę lipa, że trzeba uważać przy zdejmowaniu chłodzenia bo proc się przykleja i wychodzi od razu z socketa a bloczek wodny jednak od czasu do czasu trzeba czyścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj...potrafisz zdjąć procesor Intela z soketu LGA, który jest zamknięty? :E Przecież konstrukcja klapy soketu opiera się o PCB/IHS proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage, nie da się założyć chłodzenia przy zdjętym ihs i jednocześnie zamontowanej zapince. Zapinka u intela blokuje procka za ihs nie pcb,zresztą po zdjęciu ihs trzeba też pozbyć się zapinki gdyż powstają 2 problemy : 1 między zapinką a pcb procka powstaje ok 2mm przerwa, 2 problem to to że rdzeń jest poniżej poziomu zapinki.

 

@gremlin@@@, olej ihs i montuj bez. Możesz zrobić opcje profi i zdobyć gdzie MSi delid die guard, lub wersje cebula i poprostu przykleić taśmą izolacyjną procka. Ja od ponad roku stosuję patent z taśmą i jest git. Dwa paski taśmy po jednej i drugiej stronie rdzenia przyklejone do mobo i procek siedzi w sockecie.

 

 

p.s. przy CLP też się robią takie ślady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się uspokoiłem bo myślałem, że ta pasta wyżarła mi procka, a jak to po prostu kawałki metalu z pasty przypieczone to nic nie szkodzi - i tak dalej będę taką pastę stosował :)

Ile *C mogę stracić dając blok na IHS a nie bezpośrednio na rdzeń? IHS mam wypolerowany na lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica była na poziomie 10st, clu miedzy rdzeń a ihs, mx-2 między blok i ihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage, nie da się założyć chłodzenia przy zdjętym ihs i jednocześnie zamontowanej zapince. Zapinka u intela blokuje procka za ihs nie pcb,zresztą po zdjęciu ihs trzeba też pozbyć się zapinki gdyż powstają 2 problemy : 1 między zapinką a pcb procka powstaje ok 2mm przerwa, 2 problem to to że rdzeń jest poniżej poziomu zapinki.

Dziękuję za wyjaśnienie ;)

 

BTW - soro soket nie jest zablokowany to każdy demontaż bloku musi odbywać sie z "duszą na ramieniu" - uszkodzenie pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenie pinów to pikuś przy ukruszeniu rdzenia, o które jest dużo prościej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na odwrót jest w przypadku bloku wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinów nigdy nie uwaliłem, w przeciwieństwie do rdzenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzej suszarką rdzeń i zejdzie bez większego problemu przy pomocy rozpuszczalnika, może zejść nawet bez nagrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzej suszarką rdzeń i zejdzie bez większego problemu przy pomocy rozpuszczalnika, może zejść nawet bez nagrzewania.

Chyba to przy piekło się na amen, bo grałem suszarką dość mocno, że pod palcem rdzeń był ciepły i od razu wycierane czy to rozpuszczalnikiem czy izopropylem nic nie daje. No nic, grunt że procek działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne mnie zawsze to schodziło a clp używam od lat, clp wżera się w niedoskonałości rdzenia. Może za słabo tarłeś, możesz też spróbować pasty bhp itp z niewielkimi ziarnami + rozpuszcalnik, ale póki rdzeń nie będzie miał styczności z aluminium to nic się nie będzie dziać z tymi pozostałościami clp na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...