Skocz do zawartości
Szewczur

asrock h87 + intel i5 4690k a windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam następujący problem, przed zmiana windowasa (z 8.1 na 10) bez problemu podkręciłem mój zestaw asrock h87 fatallity i intel i5 4690k za pomocą f-stream tuning. Po zmianie windowsa procesor na nic nie reaguje f-strem nic nie zmienia oraz zmiany w biosie nic nie zmieniaja. próbowałem zmieniać BIOS ( orginalnie 1.9 na windows 8.1 bez problemow) na 1.5, 1.6, 2.1 oraz 2.5 i na żadnym procesora nie da się ruszyć.

ma ktoś może pomysł o co może chodzić?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten program, zrob reset biosu i podkrecaj w biosie. Program moze zawsze przy uruchomieniu ladowac standardowe ustawienia.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuźwa, mam to samo. goście się chyba denaturatu opili. procek z K, mobas h97 pc mate z pełnym wsparciem oc w bios, niektóre z97 nie mają tylu opcji co ta pc mate, odpalam po kilku miesiącach leżakowania (z97 pojechał do producenta) i w win10 blokada oc. kogoś nieźle musiało coś w mózgu szarpnąć. tak chcą mnie zachęcić do aktualizacji na nowe okienka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuźwa, mam to samo. goście się chyba denaturatu opili. procek z K, mobas h97 pc mate z pełnym wsparciem oc w bios, niektóre z97 nie mają tylu opcji co ta pc mate, odpalam po kilku miesiącach leżakowania (z97 pojechał do producenta) i w win10 blokada oc. kogoś nieźle musiało coś w mózgu szarpnąć. tak chcą mnie zachęcić do aktualizacji na nowe okienka?

 

Spokojnie. Problem już rozwiązany :) Poszukaj poradników w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Problem już rozwiązany :) Poszukaj poradników w necie.

 

jeżeli masz na myśli wykasowanie pliku: C:\Windows\System32\mcupdate_GenuineIntel.dll to niestety ta metoda już nie działa, przynajmniej na h97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem jeszcze, żeby pojawiła się jakąś nowa poprawka. Pentiumowcy podnieśliby wrzawę. W każdym razie na świeżo zainstalowanym systemie powinno dać się to zrobić. No i trzeba to zrobić dobrze. U mnie na H97 było ok.

 

Druga sprawa to BIOS. Najnowsze aktualizacje próbując naprawić ten błąd usuwają opcje OC więc trzeba mieć BIOS wersje niższą o ile ktoś aktualizował do najnowszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do broadwella nie można wgrać biosu starszego niż z maja 2015. jest kaplica z oc na h97

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszędzie. W moim przypadku najpierw wyszedł bios "Update 5th Generation" i w nim są funkcje OC. Dopiero w następnym biosie "Update Microcode 19" jest lipa, ale ten jest już zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odgrzewane ale czy ktoś zdołał się uporać z tym problemem podkręcania z płytach głównych z chipsetem H97, H87 itp? Swego czasu podkręcanie u mnie działało (mam procesor z odblokowanym mnożnikiem)- w biosie nadal działa, ale jak włączy się windows 10 wszystko znika. Próbowałem różne myki z usuwaniem mcupdategenuiintel.dll w system32 ale to nie pomogło. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...