Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Speed024

Laptop do 3000 zł (używany) filmy, gry

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam obecnie laptopa albo używanego albo nowego tak maks. do 3000 zł.

Na lapku będę chciał oglądać filmy HD 1920x1080p, ewentualnie grać w jakieś gry.

Czasami też chciałbym popracować nad biznesem.

Nad ekranem myślałem może 15.7 lub 15.6 albo 17 cal-a .

Nie będę bawił się zbytnio w przenoszenie lapka, także rozmiar nie ma dla mnie aż takiego znaczenia.

 

Przeglądnąłem już dużo tematów na temat doboru laptopa i naprawdę nie wiem jaki wybrać, liczę na waszą pomoc.

Z góry dzięki za pomoc. (lapka chciałbym kupić za granicą, w Angli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p to full hd a nie hd

głupia sprawa bo do max 3000 zdostaniesz Asus r510 z i5h + gtx950

natomiast laptop ma matryce jedynie hd

w tejze rozdzieloczsi pograsz na nim spokojnie we wszystkie nowe gry w przyzwoitych "detalach"

z co najmniej równie mocną grafiką i full hd musial bys zwiększyc budzet ( a i tak dostaniesz laptopa bez systemu)

jakos wykonania asusa zadowalająca zważywszy na podzespoł i system w zestawie

nie ma bajerów zanych typu podsw klawa czy super audio, typowa maszyna z naciskiem na moc , kosztem reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tzn. wiesz w gry dużo bym nie grał, bardziej filmy full HD lub HD, lub praca ogólnie przy komputerze biurowa (zależało by mi ma dobrej jakości audio, dużym dysku twardym i może USB 3.0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za granica pewnie bedziesz musiał więcej dac.

 

Lenovo Z51-70 i7-5500U/8GB/1000 R9 M375 FHD biały

Matryca FULL HD matowa, wygodna podświetlana klawiatura, niskie tempratury, ładna stylistyka (design) dobre głośniki JBL, dobra wydajność w niskiej cenie. Jest to nowa odsłona Lenovo z50-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek myślałeś nad HP Elitebookiem?

 

http://allegro.pl/hp-workstation-8560w-i7-quad-16gb-ssd-quadro-fhd-7-i5769151741.html

 

Wysokiej jakości matryca full hd, pełna i7 wydajnościowo niszcząca większość jednostek niskonapięciowych obecnie montowanych w popularnych laptopach, dedykowana grafika pozwalająca na odpalenie gierek. W komplecie windows 7 z możliwością uaktualnienia do 10, dysk ssd, gwarancja. A za pieniądze które Ci zostaną możesz dokupić sobie drugi dysk jeśli zabraknie Ci miejsca.

 

No i nie muszę wspominać o jego prestiżu biznesowym, więc jeśli dobrze interpretuję Twoje pytanie powinien się idealnie sprawdzić.

 

Chwalę bo takiego mam, ot co! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gier, jak czasem starsze to GT840M powinno dać radę w niższych detalach.

 

Acer e5-571g z i7ulv + 240GB SSD i GT840M FHD + win

Masz tutaj dobry sprzęt, nowy nieźle wykonany. Matryca FullHD matowa antyrefleksyjna. Procesor i7ulv Hasswell i szybki pojemny dysk SSD w cenie znacznie podnoszący komfort pracy. Bardzo dobra bateria 6-komorowa 5000mAh gwarantuje długi czas pracy bez zasilania - do 7-8h na wifi. W cenie masz także system operacyjny - koszt osobno to 350+ zł w wersji OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie LEnovo z70 z i5ulv broadwel + gt840m

gt840m jest o połowe wolniejszy od gtx850

natomiast zyskujesz matryce Full hd IPS bardzo dobrej jakosci jak na segment multimedialny. Bez porówniania lepszą niz te matryce z r510 czy TN FHD z acera i z51 gdzie fhd jest tylko z rozdzielczosci...

MAsz częściowo aluminiową obudowe

MAsz też audio JBL to jest dopełnieniem tych pro filmowych multimedió w laptopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na oglądaniu filmów full HD, i na pojemności dysku, by fajnie chodziły na nim programy diagnostyczne do samochodu, dobrze w miarę się zarządzało strona, pisało wpisy na bloga itd

, a gry to raczej drugo rzedna rzecz bo mam dobrego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to polecam jeśli Ci zależy także na dobrej baterii - Acera powyżej. Spełni swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że acer nie słynie z dobrej jakości jak minie gwarancja. Jak to jest na prawdę?

 

Mówicie że lepiej kupić nowego laptopa za 3 tys niż używanego za podobną cenę, ale o lepszych właściwosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najwydajniejszy z nowych:

Acer vn7 z i5H + GTX860M

Procesor i5h - mocne 2-rdzenie 4wątki, grafika o wiele wydajniejsza od powyższych - GTX860M na DDR5, szybsza mocna - z matrycą HD matową znacznie większa wydajność jeszcze w grach w natywnej rozdzielczości. Dobre wykonanie, dość lekki jak na 15", podświetlana klawiatura, dodatkowy slot pod M.2 na jeszcze jeden dysk wewnątrz- SSD. Wciąż rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez model z70 i pare detali o nim podawalem juz w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale jak to ma się w porównaniu do innych modeli?

Nie ma może podobnego laptopa, bez systemu operacyjnego tylko ze z delikatnie lepsza grafika? Który.ciągle by miał dobry ekran IPS itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Lenovo y50 z i5h + gtx960

laptop ma smukła obudowe wykonaną w znacznej mierze z aluminium

ma matryce full HD IPS dobre jakosci jak na sprzet multimedialny

ma bardzo mocne gpu 30-40% mocniejsze niz gtx950 ddr3

ma takze audio JBL zreszta jak jak z70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na oglądaniu filmów full HD, i na pojemności dysku, by fajnie chodziły na nim programy diagnostyczne do samochodu, dobrze w miarę się zarządzało strona, pisało wpisy na bloga itd

, a gry to raczej drugo rzedna rzecz bo mam dobrego PC.

Czy do obsługi i diagnostyki nie jest Ci potrzebne przypadkiem złącze com/lpt? Bo w zwykłych nowych multimedialnych laptopach go nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do diagnostyki mam złącze USB, a pozatym będe miał inny laptop do takiej zabawy.

Właśnie nie wiem czy używany czy nowy, jak doradzacie?

Chciałbym by np. GTA 5 chodziło dobrze na lapku, zależy mi na HD lub Full HD i by miał tamte same praktycznie zalety co Lenovo (ekran itd.) tylko mocniejsze GPU u fajnie by było na i7.

 

Bo na tym Lenovo co podałem nie pogram zbytnio w GTA lub fallout?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840m to gtav na srednich w hd 1366 768, jak bys sie pobawil w maly OC +135 mhz to jao tako na high do pogrania w 3x fps

 

gtx960 z y50 to gta V nawet na high i to w Full hd

 

o procku 4 rdzeniowym zapomnij z miejsca w tym budzecie. Nierealne i niepotrzebne zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840/850 to badziew, na który próbują Cię naciągnąć naganiacze, bo dostaną z tego prowizję. Za 3 tys. widziałem już laptopa używkę z 870M, więc szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze uzywka będzie wydajniejsza, ale to uzywka. Jesli ktos przez rok 2 uzywkowal laptop do gier wymagajacych laptop będzie miał o wiele gorsza kultura pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć sam często polecam używki/outlety (tylko serie biznesowe) to obawiał bym się kupować używkę z mocną kartą graficzną. Po pierwsze okres życia laptopa gamingowego/multimedialnego to maks 4 lata, i tylko jeśli ktoś bardzo dba o sprzęt, a tak nigdy nie ma pewności czy laptop non stop się nie przegrzewał - teraz laptopy praktycznie już ze sklepu są na granicy przegrzewania.

 

Inna sprawa to kupowanie za prawie 3000 sprzętu z 840M z myślą o grach.

Dołóż te 150zł do http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i5-4gb-1tb-gtx960m-mysz-i5807446458.html i bardzo dobra baza do upgrade w przyszłości (dołożenie 4gb ram, dysk ssd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy laptop dla graczy się grzeje. Grafiki laptopowe żyją zwykle koło czterech-pięciu lat. Więc warto szukać takiego z wymienną, jak padnie, to się za 800-1000 zł kupuje samą kartę a nie całego laptopa. MSI GT60/70 są fajne, tylko trzeba trafić na okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...