Skocz do zawartości
patrykos91

Steam Machine Reborn / Lian Li PC-05X / Wall Mounted PC

Rekomendowane odpowiedzi

W budkach LL tak.

 

SS też dołącza w swoich htpc, z tym że u nich na sztywno są. Ale za to 5 razy taniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta pokroju 980Ti zadusi sie w takiej obudowie niestety,tu by pasowalo cos pokroju 950.

 

Skoro dali szklo zamaiast pleksi,to jest progres.

 

a cena tej obudowy faktycznie sroga :o

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania i drogie materiały plus zysk dla korpo i mamy takie ceny.

 

Co kto lubi.

Ma być tanio jest blaszano plasticzana masówka Corsaira produkowana w Chinach.

Może być hartowane szkło i anodowane aluminium...ale nie będzie tanio.

 

Dla jednych wystarcza fastfood inni śmieci nie jedzą i wybiorą restaurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Lsawek ze za jakosc sie placi-ale mimo wszystko uwazam ze cena jest przesadzona....co absolutnie nie jest przytykiem do pieniedzy wydanych przez patryka.Hobby i chcec posiadania danej rzeczy to sprawa mocno indywidualna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście 1 - zdjęcia:

 

Zgadzam się w 100% że cena jest przesadzona.. zwłaszcza że sam na pieniądzach nie śpie, i na prawdę długo na nią odkładałem. Zrobiłem porządki a więc troche reklamy:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1080872-Sprzedam-ProcesorRamZasilaczKarta-Dzwi%C4%99kowa-i-inne/

http://forum.pclab.pl/topic/1083989-Sprzedam-Tani-zestaw-PC-z-monitorem/

 

Może ktoś coś kupi, zbieram na grawerowanie loga, zrobienie podświetlenia, wymianę wiatraków itp.. :D

 

Przy okazji parę fotek całości, już nie z telefonu:

 

SAM_5703.jpg

SAM_5700.jpg

SAM_5698.jpg

SAM_5697.jpg

SAM_5694.jpg

 

Marny ze mnie fotograf, a tryb auto moim przyjacielem ;dd

Edytowane przez patrykos91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupony już wykorzystane ;)

 

Pytanko:

 

Czy jeśli podłącze paski led do jakiegoś regulatora obrotów wentyli na śledziu to da mi to w praktyce regulacje natężenia świecenia?

 

Trzeba będzie tylko przerobić wtyczkę z molexa (http://allegro.pl/lamptron-flexlight-professional-pasek-15x-led-i5762641310.html) na 2 pin ;d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

 

Jeśli chodzi o kable zasilacza, to jak polecacie to rozwiązać?

 

Patrzyłem na oplecione kable SilverStone, są dłuższe niż te które mam teraz i to dobrze bo te co mam są miejscami na styk i przez to ciężko je ładnie ułożyć.

Wychodzi to jednak jak dla mnie drogo... http://proline.pl/?fn=koszyk&1:SST+SST-PP06B-MB55;1:SST+SST-PP06B-EPS55;1:SST+SST-PP06B-4SATA10;1:SST+SST-PP06B-2PCIE70

 

200zł za 4 kable, ma to sens? Jakie mam alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się tutaj : bit-tech

 

 

Ttylko i wylacznie bit-tech.

 

Do tego kable w kastetatch-kable w tej budce sa bardzo wazne-jak kiedys wroce do malej obudowy to tez bede takie zamawial.

Iksmodiw zrobi wszystko pierwsza klasa-tutaj innej drogi nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaka jest regulacja. Ja np. u siebie zmieniałem natężenie światła poprzez zmianę rezystancji tylko potencjometrem. Była ona niedokładna i przeskoki były zauważalne. Przy większej ilości potencjometr może się grzać. Inaczej jest z układami LM czyli stabilizatorach napięcia. Regulacja bardzo płynna, ciepło odprowadza LM-ka a nie potencjometr.

Ja szykuję się do podjęcia budowy regulatora wyłącznie na PWM z układem NE 555. Tam napięcie jest stałe, a regulacja odbywa się poprzez modulacje szerokości impulsów, krótko mówiąc - żeby świeciły ciemniej sygnał jest przerywany bardzo często (włącz/wyłacz), żeby jaśniej - rzadziej. Mając na myśli często, rzadko dzieje się i tak to bardzo szybko że tego nie widzimy, widzimy tylko efekt natężenia światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przerywanie i włączanie z powrotem wpływa na żywotność diody, zdecydowanie dłużej popracuje jeśli będzie pracować ciągle a nie włączana i wyłączana non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM nie wpłynie na żywotność diody, a raczej nie spali się ona po roku czy dwóch.

Tranzystor jak mówiłem robi to bardzo szybko. Na podobnej zasadzie działają wentylatory pwm, dlatego możemy je regulować programowo regulując impuls,a nie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie pomyślałem "droga"... No pewnie te 600-800 zł to faktycznie sporawo...

 

..i później zobaczyłem cenę w sklepie 8:E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Superplastyfikator - ale wg mnie jest to jedyny słuszny kierunek (buda wąska ale wysoka) - tak jak bloki mieszkalne :) Mała nie jest ale musi pomieścić porządną kartę graficzną i dyski ..

Kierunek jak najbardziej ok. Spojrzałem na niby mniejszą ML07 i stwierdziłem, że aż takiej tragedii nie ma jak na to co wchodzi do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktoś w stanie na szybko odpowiedzieć/podpowiedzieć, czy takiego typu ściemniacz LED http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Sciemniacz-Radiowy-do-Tasm-Led-8A-96W-12V-Pilot/106 będzie pamiętał ustawienie jasności po odcięciu zasilania (włączanie/wyłączanie kompa - zasilanie z molexa)?

 

Paczka do zrobienia oświetlenia zamówiona :)

 

Edit: Podjąłem decyzje co do okna. Nie mogę się tylko zdecydować czy grawer czy sitodruk czy co innego.. jakieś podpowiedzi?

A może ktoś wie gdzie w Łodzi mi to fachowo zrobią?

 

Będzie takie logo, 20x20cm na środku okna - czarna cześć będzie wygrawerowana/nadrukowana a biała przeźroczysta. Bedzie dobrze?

 

steam_300dpi.png

Edytowane przez patrykos91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przesunąć logo do krawędzi i zrobić je mniejsze? np 7x7cm

Jeśli będzie centralne na środku to będzie zasłaniać wnętrze i skupiać uwagę na sobie, a wydaje mi się że a być tylko dodatkiem - akcentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Dokładnie, szkoda zasłaniać wnętrza logiem na środku. Mały akcent w rogu będzie IMO wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zamiast pełnego logo zrób kontur, albo zrób odwrócone logo, tzn zamalowujesz wszystko co nie jest logiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sam się zdecydować nie mogę. Szkoda ze się nie da podglądu efektu zrobić przed wykonaniem. Bo jak już zrobię to będzie... A jak wyjdzie lipa :/ to może faktycznie odwrócić kolory i zrobić tylko ten mechanizm bez koła. Logo w rogu musiał bym zrobić przesunięte tak żeby śruby go nie zasłaniały, ani podstawka od stania w pionie. Jakoś nie mam przekonania, a z drugiej strony nie chce oszpecic i zasłonić całego widoku. Muszę to wydrukować i przyłożyć do szyby i zobaczę.

 

Opcja odwrócenia w sumie chyba najbarxziej do mniecprzemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj,przymierz do szyby wzór i oceń czy pasuje...w firmie reklamowej zamów wycięcie elementu z folii ploterowej.

Ploter czy laser nie istotne,jak plik cdr w Corelu przygotujesz i zabierzesz do firmy na pendrive zrobią w minutę zamówienie.

Wtedy grosze to Ciebie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już do pobliskiej firmy zajmującej się tego typu rzeczami. Opisałem co i jak, czekam na odpowiedź.

 

W między czasie przyszła paczuszka z ledami, ściemniaczem itp. Czekam jeszcze na paczkę z oplotami i termokurczami od iksmodiwa, i w weekend jeśli przyjdzie, biorę się za lutowanie i robienie oświetlenia.

 

W między czasie iksmodiw zrobił mi wycenę kabli do zasilacza, i niestety tanio nie jest, co za tym idzie będzie to musiało poczekać.

 

Czy ktoś ma rozeznanie w wentylach Cryorig?

 

Chciałbym wymienić wszystkie na zestaw od nich (procek, zasilacz, boczna scianka) - bardzo podoba mi się design, mają slim z PWM, i ciekaw jestem tylko jak z ich jakością:

 

A4UF_1_20140424505619271.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma rozeznanie w wentylach Cryorig?

 

Chciałbym wymienić wszystkie na zestaw od nich (procek, zasilacz, boczna scianka) - bardzo podoba mi się design, mają slim z PWM, i ciekaw jestem tylko jak z ich jakością:

 

Kultura pracy na średnim poziomie. Dupy nie urywają - szczególnie przy pracy w pionie, bo w poziomie jest trochę lepiej.

Edytowane przez Zizu32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...