Skocz do zawartości
patrykos91

Steam Machine Reborn / Lian Li PC-05X / Wall Mounted PC

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Mała porcja fotek z oświetleniem, zrobiona przez moją kochaną dziewczynę Monie

;)

 

A i ogólnie to mimo że zmieniłem taśmę w ledach na Tesa, to i tak własnie w tym momencie górny pasek się odkleił ... będzie do poprawy, i może od razu to logo zasilacza prysnę plastidipem.

 

Zapraszam:

 

IMG_20170131_224205.jpg

 

IMG_20170131_224250.jpg

 

IMG_20170131_224300.jpg

 

IMG_20170131_224330.jpg

 

IMG_20170131_224506.jpg

 

IMG_20170131_224821.jpg

 

IMG_20170131_225034.jpg

 

IMG_20170131_225203.jpg

 

IMG_20170131_224501.jpg

 

IMG_20170131_225523.jpg

Edytowane przez patrykos91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przy okazji doklejania paska led który odkleił się z góry - jak odklei się jeszcze raz, zalewam klejem na gorąco -.- Poszedłem też za radą i nałożyłem plastidip na logo na PSU. Wyszło oczywiście nie idealnie .. i mam wrażenie że przyczyną tutaj jest lipna jakość tej "płynnej gumy" i tej końcówki od sprayu.. no ale trudno.

 

Parę fotek oczywiście się znajdzie:

 

Odpadający pasek :( :

 

WP_20170203_18_11_32_Pro.jpg

 

Grill:

 

WP_20170203_18_10_45_Pro.jpg

 

WP_20170206_23_39_51_Pro.jpg

 

WP_20170206_23_41_22_Pro.jpg

Edytowane przez patrykos91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłeś plastidip z wentylatorów karty? Bo wcześniej chyba był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłeś plastidip z wentylatorów karty? Bo wcześniej chyba był.

 

Niee, po prostu szyba jest przyciemniona i przez nią niebieski jest bardzo słabo widoczny. Kartę będę sprzedawał, dlatego już nie chcę jej niczym brudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście 3:

 

3 lata po moich pierwszych "podrygach" w pisaniu worklogu, trafiłem na ponad miesięczne L4 - zeszło się to mniej więcej ze zmianą monitora na 3440x1440 co z kolei odkryło że setup jest już dość leciwy i wymaga małego upgrade'u.

Przez 3 lata przebudowałem biurko, i w końcu powiesiłem obudowie na ścianie - tak jak została do tego przeznaczona.

Tak to sobie wyglądało do dzisiaj:

 

asEyAy8y_t.jpg

 

Z kolei długie sesje Battlefield'a i innych odkryły że obudowa w wersji X - najmniejszej z całej serii ma bardzo duże problemy z wentylacją.

Trochę żałowałem że nie kupiłem od początku wersji S dostosowanej do montażu AiO z chłodnicą 2x120 - która była nieznacznie większa, ale w przypadku montażu na ścianie nie robiłoby to w zasadzie większej różnicy.

Korzystając z długiego wolnego, stwierdziłem że w końcu poprawię setup i doprowadzę w samej obudowie wszystko do stanu takiego jaki od początku chciałem.

 

Obecnie setup czeka jeszcze na Black Friday w nadziei na jakąś promkę na RX 5700 XT i przedstawia się następująco:



  • Dysk ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe - przesiadka z 240 GB SSD Sata i 1TB HDD
  • Obudowa Lian Li PC-O5 (PC-O5X) - przeszła gruntowną modyfikacje łącznie z wymianą szyby na customową (niestety na razie z pleksi), dodatkowym chłodzeniem, lakierowaniem proszkowym.
  • Pamięć HyperX DDR4 Fury Black, 2x8GB - dołożone 8GB do sensownych na chwilę obecną 16
  • Płyta główna Gigabyte GA-H170N-WIFI
  • Procesor Intel Core i7-7700 KabyLake - przesiadka z I5-6500 na maksymalny na jaki pozwala płyta
  • Zasilacz SilverStone SST-SX500-LG Strider Gold 500W
  • Chłodzenie CPU Akasa Nero LX 2
  • Karta graficzna Gigabyte GeForce® GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB - czeka na wymianę na RX 5700 XT też od Gigabyte - tryb pół-pasywny dobrze komponuje się z pół-pasywnym zasilaczem - przy pracy biurowej cisza totalna.

Generalny pomysł na poprawę chłodzenia wyglądał następująco: podstawowym problemem w tej obudowie jest fakt że zasilacz jest w niej w pełni zamknięty - nie ma z niego odprowadzania powietrza poza obudowę.

Dodatkowo jedyny wlot powietrza to tak naprawdę szpara pomiędzy szybą a obudową i siatka na froncie która jest bardzo daleko od jakiegokolwiek wiatraka. Czyli przewiew w zasadzie zerowy.

 

Zacząłem od zaprojektowania sobie szyby, która oprócz loga Steam'a które miałobyć od początku, będzie miała tak jak starego typu obudowy - otwór na zaciąganie powietrza przez cooler procesora:

B3DvTl4S_t.jpg

 

Zamówiłem zrobienie szyby z dymionej pleksi, a sam wziąłem się za rozłożenie całości na kawałki:

4XFFs6eE_t.jpg AKEbtErk_t.jpg

 

Przy okazji umyłem w końcu klawiaturę której nie ruszałem też od lat... :< - polecam

uY8TQKUq_t.jpg

 

Dalej na pierwszy ogień poszło wywalenie starych dysków - zredukowało to też ilość kabli - na szczęście bo jest ciężko bez customowych - ale aż takim purystą nie jestem.

Potem wyszedł pierwszy zonk.. Żeby założyć dysk m2, i zmieścić dodatkowy radiator, musiałem zeszlifować część podstawki pod płytę główną - na szczęście jest to z tyłu, więc jest zrobione na odwal się, nie widać tego nigdzie:

kjf2ABox_t.jpg

 

Przy okazji złożyłem chyba ze 4 zamówienia na pierdoły typu grzebienie do kabli, śrubki itp u iksmodiwa bo ciągle o czymś zapominałem albo ciągle mi czegoś brakowało ;d

Dysk zmieścił się w końcu na styk, bo mam zjebany dremel i musiałem to pilnikiem ręcznie jechać ....

NTS5gp2B_t.jpg

 

Graty walały się dobry tydzień po całym mieszkaniu ;d

gAOTDSz9_t.jpg

 

Drugą zmianą którą zrobiłem, było pomierzenie i wycięcie otworów w górnej i dolnej części obudowy. Max co można tam upchnąć to slim 80mm - które do powiedzmy 1200 obrotów nie generują dużego hałasu, a odpalać się będą tylko w sytuacjach "kryzysowych".

Tak więc wyciąłem 3 otwory, 2 w górnej i jeden w dolnej części. W górnej jeden będzie bez wiatraka po prostu robi za wylot powietrza dla zasilacza. Poza tym 80 na dole zaciąga, 80 na górze wypycha.

p1yrtPb5_t.jpg piAU7ksn_t.jpg hD79yNYk_t.jpg

 

I tak razem z frontem i tyłem, 4 elementy poszły do lakierni proszkowej, a ja zabrałem się za próbę ogarnięcia kabli na tyle na ile się da w tej obudowie, wyszło mniej więcej tak:

rIYXOrI5_t.jpg lbIEZ3Yb_t.jpg

 

PWaMA6dT_t.jpg KGIY9dkB_t.jpg

 

Jcxh4i7P_t.jpg eo8ZKSBU_t.jpg

 

W między czasie dotarła szyba, maskownice z "filtro-siatkami" SilverStone'a i wiatraczki 80mm slim PWM - Akasa - szału nie ma ale na jej cooler na CPU i wiatrak nie narzekam więc stwierdziłem a co tam.

 

uykir3zx_t.jpg GMCSHq0x_t.jpg

 

Odebrałem od lakiernika elementy obudowy i zacząłem składać całość:

a2RGrN5F_t.jpg GHN0tS6t_t.jpg

 

hAEPagwv_t.jpg ZjnAX7OI_t.jpg

 

Przeciągnięcie kabla zasilania, poprawienie umiejscowienia pasków led itp. - kolejna ciekawostka - przeciągnięcie wtyczki głównego zasilania do zasilacza wymaga jej lekkiego pocięcia (można zobaczyć na zdjęciu że ma ścięty jeden rant) - inaczej nie da się jej przecisnąć przez przeznaczone do tego otwory :D

ZdymjzlE_t.jpg mVjt0hEF_t.jpg

 

Kolejną rzeczą na którą natrafiłem to to że żeby założyć dolny panel z zamontowanym wiatrakiem 80, musiałem wyciąć kawałek szkieletu obudowy tak żeby wiatrak wpasował się akurat pomiędzy:

Ga5Yo27L_t.jpg n6oHT0wj_t.jpg WP8j1iU5_t.jpg

 

Na szczęście to wyszło mi ładnie i całość udało się złożyć i skręcić.

NBRm6Dye_t.jpg 0nQKF2rR_t.jpg vZmKQcdr_t.jpg

Finalnie całość prezentuje się tak:

rbm45Zva_t.jpg 3M1JVOX7_t.jpg

 

No i to w sumie tyle, teraz tylko wsadzić grafikę - która będzie dłuższa i z 3 wiatrakami więc też lepiej wypełni przestrzeń wewnątrz obudowy i będzie się to lepiej komponować.

 

Na dole więcej fotek złożonej i podświetlonej obudowy :) Pozdro !

 

 

To jak mocno świecą ledy raz że mogę regulować pilotem, dwa że zależy w dużej mierze od tego czy siedzę przy zapalonym głównym świetle (wtedy obudowa w środku jest raczej mroczna) czy przy przyciemnionym - wtedy czerwone ledy troche mocniej ją rozświetlają - widać to na części zdjęć.

AGQGq7dX_t.jpg WroggPnw_t.jpg ELa9abZ3_t.jpg

q1sQaTcX_t.jpg mQsV2wiz_t.jpg 1qA7EEk7_t.jpg

Edytowane przez patrykos91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny sprzęt, gratuluję pomysłu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobry wieczór,

 

No i w końcu Steam Machine doczekał się update'u grafiki, która aż prosiła się o zmianę przy tym monitorze.

 

Wybór ze względów wydajnościowych i wizualnych padł na PowerColor Radeon RX 5700 XT. Idealnie się wpasowuje w moją "czerwoną" koncepcje.

 

W między czasie zmieniła się część peryferiów, i teraz całość można uznać za skończoną. Planuje jeszcze tylko wymianę klawiatury na Wooting Two i będzie cacy.

 

Upchnięcie karty i podłączenie kabli wymagało rozwalenia wszystkich poupinanych kabli, więc jak tylko przyjdą mi carbonowe grzebienie, będzie poprawa cable managementu ;)

Prezentuje się tak:

 

F71FKH0a_t.jpg hfBZbwxy_t.jpg 7qTqzKj4_t.jpg

Edytowane przez patrykos91
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model Navi wybrałeś, pod Twoje graty. Diabeł będzie Ci się teraz przyglądać zza szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,
Mikro update po długim czasie.
 


Okazało się że piekarnik generowany przez Red Devila w tej obudowie, powodował hotspot 100 stopni i okazjonalne crashe karty, a na powierzchni samej obudowy można było grillować.
Konieczne okazało się przeprojektowanie szyby aby karta miała skąd zaciągać zimne powietrze. Stwierdziłem że jakoś przeżyje brak filtrów i po prostu zrobiłem szybę w wersji "dziurawej".

Vriw9Y3N_t.jpg       ruq0mniZ_t.jpg

Temperatury spadły o jakieś 20 stopni.
Btw. Red devil bardzo nie lubi pracy w pozycji "na boku". Niezbędna okazała się też wymiana wiatraków na inne - oryginalne w 3 kolejnych kartach pracujących w tej pozycji wydawały dziwne terkotanie.

 

Niedługo przeprowadzka i projektowanie regulowanego elektrycznie biurka na którym całość będzie dalej mogła wisieć i jeździć sobie góra/dół. Planuje zdecydowanie lepszy cable management całego setupu, wymiane tej dramatycznej podkładki pod mysz (swoją drogą bardzo nie polecam CoolerMaster MP510 XL) i generalnie zrobienie z tego ładnego i funkcjonalnego stanowiska do pracy.
 

Edytowane przez patrykos91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...