Skocz do zawartości
braders2

Jaki laptop do 3500zł, a może komputer za tą cenę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czego oczekuję to laptop na studia informatyczne, czyli jak wiadomo:

Ram 8-16GB

Procesor tak aby uciągnął kilka wymagających środowisk javowych nie wiem może i7?

Grafika taka, żeby można od czasu do czasu zagrać w najnowsze tytuły

Dysk twardy: myślałem nad SSD małym na system i HDD

Przekątna ekranu: 17cali

Matryca matowa

Zależy mi na niskich temperaturach czyli dobrym wykonaniu laptopa

Myślałem nad sprzętem z proponowanych, a mianowicie MSI GP70 - i5-4210H/8GB/GTX950m/FHD. Czy w tej cenie znajdę coś konkretnego, które przewyższa ten sprzęt? Może, któryś z modeli lenovo?

Czy w tej cenie uda mi się złożyć lepszy sprzęt komputerowy wraz z monitorem, który wydajnościowo będzie lepszy niż laptop? Co się bardziej opłaca do programowania w tej cenie laptop czy komputer? Wiadomo, nie bierzemy pod uwagę możliwości przenoszenia sprzętu. Za porady i uwagi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie wygdniej pracuje się na stacjonarce- nie trzeba się ograniczać do jednego, malutkiego wyśwetlacza i niewygodnej klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz możliwość na stacjonarkę to nawet się nie zastanawiaj nad laptopem.

Up podobnego wydajnościowo piecyka złożysz za 2500zł z monitorem 21", dysk jest jeden, drugi działa jak pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• https://wccftech.com/msi-motherboards-with-legacy-game-compatibility-mode-run-all-games-on-intel-alder-lake-cpus-without-drm-issues/
    • Phoenixsuple dzięki To jeszcze jak byś dał namiary  na soft MSI Dragon Ball  i  bios 1.13  bo go znaleźć nie mogę.
    • Nie musze sobie czegos przypominac oraz nie udaje,ze czegos nie ma, a co jest napisane w postach. Zawsze mozesz tam wrocic i przeczytac jeszcze raz, fantazja jest to, ze przytaczasz cos co nie wnosi do tego watku, a co zostalo juz napisane dawno i nikt od tego nie ucieka. Ty masz jakikolwiek honor?? Piszesz glupotki do, ktorych sie odnosze po czym nazywasz mnie dzbanem?? To jest ten honor, przeciez dawno by tej rozmowy nie bylo gdybys sprostowal to co napsiales honorowy czlowieku, wtedy odrobine bys odrobine go mial Twoj poziom zaklamania wskazuje, ze slowo honor co najwyzej jest ci obce
    • 4 lata temu uważałem gtx 1050 ti za badziew a teraz ludzie to łykają.
    • Ostatnio dorzuciłem do komputera 8GB RAMu i dysk SSD na SATA, a także zainstalowałem na świeżo system Windows 10. Okazało się, że od tego czasu nie da się normalnie grać w gry (przeglądarka, czy Discord działają normalnie). Internet momentalnie zwalnia, ping podskakuje do nawet 500 (normalnie miałem ok. 50). Zdarza się, że przez około 30s wszystko działa jak powinno. Dostawca internetu nie pomógł (chociaż uważam, że to nie po tej stronie leży przyczyna), próbowałem chociażby odpinania nowego RAMu, bo wyczytałem gdzieś, że zasilacz może nie wyrabiać i jest słabe zasilanie na USB, do którego mam podpięty modem. Sprawdzałem już wszystkie wejścia USB, chciałbym odpiąć SSD, żeby przetestować czy rzeczywiście ta teoria się potwierdzi, ale to skutkowałoby brakiem systemu na dysku, więc może istnieje inny sposób. Próbowałem też tworzenia nowego profilu w systemie, bo nawet takie coś wyczytałem w internecie, lecz nic nie pomogło. Modem na USB jest nowo kupiony oraz posiada aktualne sterowniki. Co może być przyczyną tego wszystkiego, jak to rozwiązać?
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...