Skocz do zawartości
m@rcinpl

DO SKASOWANIA

Rekomendowane odpowiedzi

w jakiej cenie sam morfeusz bez wentyli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up@

Edytowane przez fosgen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Ma trzy wentyle, błąd w opisie na X-Kom. Radzę się nigdy nie sugerować opisami w sklepach bo tam dużo baboli. Ze strony producenta: Front : 2 x 120mm Rear : 1 x 120mm.   Grafe najlepiej zamówić osobno np. stąd - https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-MSI-RTX-3060-Ti-GAMING-X-8GB-GDDR6-LHR-GeForce-RTX-3060-Ti-GAMING-X-8G-LHR-/16154 - dobry model w przyzwoitej cenie. W X-Kom słaby wybór, tylko bieda-modele mają akceptowalne ceny. Z Gigabyte dopiero Gaming OC warto polecić, model Eagle jest dość budżetowy i trzeba ręcznie mu ustawiać obroty wentyli bo inaczej jest głośny.
    • Swoją drogą to być może sam coś popełnię pod autokonsumpcję w 2023, bo jest taki mały gamechanger: w 2022 wygasły patenty na LiFePO4. Czyli za jakiś strzelam rok powinny pokazać się tanie chińczyki. Jeśli dołożymy do tego dopłatę za magazyn, to taki bardzo mały magazyn (tylko do bilansowania dnia i nocy) od chinola może się okazać całkiem atrakcyjny. Do tego dwa panele i jadziem, przez parę m-cy niskie rachunki, a koszt instalacji może być śmiesznie mały* * o ile ceny spadną tak jak przewiduję Chyba @Wu70 tak kombinował. Tylko mu pisałem że to się nadal nie opyla w 2022, ale w 2023 może być inaczej
    • Ceny na instalację do średniej wielkości domu, czyli około 4,5 do 5kWp to spokojnie zamykają się w 20k brutto. Obecnie u mnie w okolicy cena za 1kWp to od 3900 do 4300 PLN w zależności od tego co się chce mieć na dachu i pod dachem ( falownik ). Także owszem, wyłoży się te uśrednione 20k ale tak jak wspomniałem 6.7k z tej kwoty idzie odzyskać.    Daj te wyliczenia zwrotu po 10 latach zakładając, że prąd zdrożeje w 2023 o co najmniej 20% - a zapewne zdrożeje dużo bardziej. Czekam. Moja na starych zasadach miała się zwracać 8 lat a już widzę, że zwróci się maks po 5. Także śmiało - publikuj te wyliczenia, bo się nie mogę doczekać 
    • Tak, na pewno do końca roku pojawią się nowe procesory i karty. Różnica powinna być wyraźna, szczególnie w przypadku kart, choć i pewnie CPU pójdą wyraźnie do przodu w kwestii wydajności. Co do części - no niby można zamawiać, ale będą leżeć kilka miesięcy i tracić gwarancję, więc nie wiem czy ma to sens. Chyba, że faktycznie rozbicie wydatków jest dla ciebie istotne.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...