Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Modyfikator

szukam obudowy do itx -

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie)

Szukam od długiego czasu obudowy itx. Ale nie byle jakiej. Miałem już kilka i mimo że były fajne to w każdej coś mi nie pasowało.

Główe kryterium poszukiwań (opórcz oczywiście że ma być jak najmniejsza), to żeby miała miejsce na zasilacz POD lub PRZED płytą główną, a nie nad.

Do tego mam krótką kartę graf (jakieś 20cm) i tylko 2 dyski 2,5" które się zawsze gdzieś upchnie. Z napędów optycznych również nie korzystam.

Wyobrażam to sobie jako coś w stylu Bitfenix Phenom, ale bez tych miejsc na dyski.

 

W środku będzie siedział i5-4690k i gtx970. Zależy mi oczywiście na dobrej wentylacji - mile widziane otwory z tyłu obudwy i na topie.

 

Po prostu niemożliwe, żeby nikt nie zrobił takiej budy...poradźcie coś! :)

 

prawie idealna buda byłaby taka (po przycięciu w paincie)

Bez_tytu_u.jpg

 

jest to przycięta buda Bitfenix Phenom.

Phenom_Open1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie budżetu to powiem tak, jak się zakocham to moge wydać irracjonalnie dużo... ale na razie myślę trzeźwo więc i mniej tym lepiej :)

Wszystkie te budy widziałem i większość które podesłałeś nie ma dobrej wentylacji albo wręcz nie ma wcale, np taki metis. Albo są za duże jak Core V1.

 

Teraz mam sugo sg13 i byłaby niezła gdyby zasilacz zamiast nad płytą był przed nią. Gdyby była 1cm dłuższa to by się tam zmieścił nawet teraz i na mobo możnaby dać jakieś wielkie chłodzenie.

coś takiego jak sg13 tylko z zasilaczem z przodu byłoby w sam raz.

chyba będę musiał kupić zasilacz SFX i upchnąć go z przodu w tym sg13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...not bad! póki co najlepsza, chociaż trochę długa, lepiej gdyby zasilacz był umieszczony pionowo, wtedy buda może być krótsza a zasilacz ciągnie powietrze np przez front budy.Wentylacja wygląda ok. Wiem że wybrzydzam no ale w końcu szukam obudowy idealnej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silverstone sugo SG08 i SG07 mają też zasilacz montowany z przodu, ale też jest w pozycji poziomej

 

Antec ISK 600 - zasilacz z przodu w pozycji poziomej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuurde ta isk 600 jest niezla, niestety skresla ja brak otworow wentylacyjnych w boku przy karcie graficznej. Juz prawie prawie :)

 

Kuurde ta isk 600 jest niezla, niestety skresla ja brak otworow wentylacyjnych w boku przy karcie graficznej. Juz prawie prawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety skresla ja brak otworow wentylacyjnych w boku przy karcie graficznej.

 

 

Z Twoimi zdolnościami manualnymi to chyba nie jest wielki problem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie będe miał na sprzedaż Metisa, którego fotki wrzucałem w worklogu. Perforowany top (wielkość i układ otworów jak w panelu bocznym) z możliwością zamontowania dwóch śmigieł 120 mm. Stan igiełka - lepszy niż od producenta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...