Skocz do zawartości
MPro

Escape from Tarkov - survival FPS/TPS z elementami RPG

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy gdzie najtaniej znajdę klucz do tej gry. Bardzo chętnie bym zagrał, ale jak widzę ceny po 170zl no to niestety, ale to za duży wydatek dla mnie.

 

Mam do rozdania jeden klucz do Standard Edition. Zainteresowanych zapraszam na PW. Kto pierwszy ten lepszy.

 

Szkoda że się nie załapałem bo bym zapłacił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione za 170zł, ryżen 5 1600x + rx 580 4gb + 8gb ramu.

Dam znać jak się gra w 1080p :).

 

Znaczy się dam znać jak się ginie, bo gierke widziałem tylko na twitchu :E

 

Taktyka grania tylko SCAVem nadal aktualna?

-

@edit

Znalazłem "okazje" zakupu gierki za 35 euro przez kartę revoluta (z 15zł na start wychodziłoby niby 135 zł), ale jak się okazuje po, kliknięciu opcji zakupu i wpisaniu danych karty bankowej cena dolicza VAT oraz dodatkową opłatę za płatność (? :E ) - cena wzrasta do 44,80 Euro.

 

Także oferta na pewnym portalu aukcyjnym nadal lepsza :mad2:

 

@up

Jedynie opcja odkupienia od kogoś konta :lol2: , ale ludzie i tak sobie cenią po 80-120zł.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo, jak Ci dezaktywują konto za zakup u nieautoryzowanego dostawcy to nie przychodź z płaczem, a robią to BARDZO często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam gdzie wszyscy, mają sklep na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam gdzie wszyscy, mają sklep na allegro.

Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz ? każdy klucz zakupiony na allegro jest był i będzie nieautoryzowanym produktem od lewego sprzedawcy i tyle.

Edytowane przez djcasey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam gdzie wszyscy, mają sklep na allegro.

Kto ma sklep na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma sklep na allegro?

Myślałem, że developer (lub ktoś kto ma deala z developerem). Opinie też bardzo dobre.

 

Z tego co wiem, klucze są z dystrybucji oficjalnej - ale z jakiego IP kupowane to już niepewne :E

W razie bana mam zawsze możliwość zwrotu zakupu, także to też nie problem.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się gierka podoba.

Polecam, szczególnie ze znajomym / znjaomymi.

Samemu cięzko się wkręcić, gra ma dosyć wysoki próg wejścia i bez pomocy cięzko odnaleźć się na mapce (mnie pierwsze 8-10 gierek do punktów ekstrakcji musiał prowadzić znajomy, a nadal mam czasami problem).

Można sobie pomóc i wydrukować mapki.

-

Co do samej wydajności - gierka ma skłonności do stutterów. Czasami stuttery biorą się ze spawnu postaci na mapie, jednak często podczas nagłego obrotu postaci w innym kierunku lub wchodzenia do dużych pomieszczeń (np. hal magazynowych). Najpewniej jest to spowodowane doładowywaniem tekstur itp.

Nie sprawdzałem ile mam dokładnie fps, ale na pewno 75 + (mam monitor z odświeżaniem 75hz). Gram na low, dla najlepszej wydajności i widoczności.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom trudności jest spoko, ale debilizmy już nie. Dla przykładu chciałem ostatnio odblokować sobie jaegera, czyli trza znaleźć taką notatkę koło samolotu na woodsach i się wyexitowac. To że nie znałem mapy i pół dnia zmarnowałem ginąc (biegałem na pusto, chciałem tylko tą notatkę), rozumiem - z czasem już wiedziałem jak mam biegać.

Za którymś razem zdobyłem notatkę, przeczekalem w krzakach najbardziej ruchliwy okres no i idę do extraktu. Miałem do wyboru outskirty i factory Gate. Factory Gate bliżej więc biegnę tam. Udało się, dobiegam do bramy a tu wyskakuje napis że wyjść mogę jedynie z friendly scavem. No myślałem że wypie.... tą tępa grę raz na zawsze. Nie mogli dać jakichś znaków zapytania przy tym ekstrakcie żebym wiedział że nie zawsze można z niego skorzystać ? Oczywiście czasu już mi nie starczyło żeby przebiec cała mapę.

 

Poziom scavow też debilny, raz nie potrafią pocelowac z 2 metrów, raz dostaje heada bez zapowiedzi z drugiej strony mapy...

 

Serwery też do dupy, czasami plecaki się buguja a na dołączenie do serwera czekam 15 minut.

 

No i jak już się wypłakałem to mam jedno pytanie, czy ilość scavow na mapie jest losowa? Jak to się ma do poszczególnych map? Pytam bo raz zabijam ich kilkanaście a raz nie widzę ani jednego. Jak wygląda też ilość graczy na mapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz scavem gra gracz, a raz steruje nim komputer, stąd różnica w celności :)

Dodatkowo bossowie mają lepszą celność.

 

Zadań jeszcze nie robiłem, odrzuca mnie to lekko.

Polecam wydrukować sobie mapki w dobrej jakości, znacznie pomaga.

Do tego dobrym pomysłem jest druknięcie ammunicji ( jest apka na telefon, z szczegółami).

Są na nich oznaczone miejsca gdzie można się extractować scavami, gdzie PMC, a gdzie obiema frakcjami.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz scavem gra gracz, a raz steruje nim komputer, stąd różnica w celności :)

Dodatkowo bossowie mają lepszą celność.

 

To to wiem, ale jeśli jeszcze nigdy nie miałeś sytuacji gdy scav bot Ci z dupy heada walnął gdy uciekłeś obładowany to jeszcze dobrze tej gry nie poznałeś xD

 

A jeszcze camperzy w tej grze to też niezła zmora o ile rozumiem że w tej grze nawet wypada grać powoli i się chować o tyle sytuacja gdzie wracam obładowany po pół godzinnym lootowaniu nocnych customsow, a tu chłop leży pod pociągiem na military railroad i zabija mnie 0.5 sekundy przed extractem to już lekkie przegięcie. Takie chwile zniechęcają do dalszej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to wiem, ale jeśli jeszcze nigdy nie miałeś sytuacji gdy scav bot Ci z dupy heada walnął gdy uciekłeś obładowany to jeszcze dobrze tej gry nie poznałeś xD

 

A jeszcze camperzy w tej grze to też niezła zmora o ile rozumiem że w tej grze nawet wypada grać powoli i się chować o tyle sytuacja gdzie wracam obładowany po pół godzinnym lootowaniu nocnych customsow, a tu chłop leży pod pociągiem na military railroad i zabija mnie 0.5 sekundy przed extractem to już lekkie przegięcie. Takie chwile zniechęcają do dalszej gry.

Mam zawsze kask 3/4 to na hita nie padam ;)

Poza tym jeszcze mi się nie zdarzyło, abym nie dostrzegł / usłyszał scava nim on dostrzegł mnie. No może poza snajperami na customsach.

Ostatnio z kolegą ubiliśmy jednego snajpera i spadł na ziemię - miał eq warte z 400-500k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom trudności jest spoko, ale debilizmy już nie. Dla przykładu chciałem ostatnio odblokować sobie jaegera, czyli trza znaleźć taką notatkę koło samolotu na woodsach i się wyexitowac. To że nie znałem mapy i pół dnia zmarnowałem ginąc (biegałem na pusto, chciałem tylko tą notatkę), rozumiem - z czasem już wiedziałem jak mam biegać.

Za którymś razem zdobyłem notatkę, przeczekalem w krzakach najbardziej ruchliwy okres no i idę do extraktu. Miałem do wyboru outskirty i factory Gate. Factory Gate bliżej więc biegnę tam. Udało się, dobiegam do bramy a tu wyskakuje napis że wyjść mogę jedynie z friendly scavem. No myślałem że wypie.... tą tępa grę raz na zawsze. Nie mogli dać jakichś znaków zapytania przy tym ekstrakcie żebym wiedział że nie zawsze można z niego skorzystać ? Oczywiście czasu już mi nie starczyło żeby przebiec cała mapę.

 

Poziom scavow też debilny, raz nie potrafią pocelowac z 2 metrów, raz dostaje heada bez zapowiedzi z drugiej strony mapy...

 

Serwery też do dupy, czasami plecaki się buguja a na dołączenie do serwera czekam 15 minut.

 

No i jak już się wypłakałem to mam jedno pytanie, czy ilość scavow na mapie jest losowa? Jak to się ma do poszczególnych map? Pytam bo raz zabijam ich kilkanaście a raz nie widzę ani jednego. Jak wygląda też ilość graczy na mapie?

 

Odpuść sobie tą grę.

 

To to wiem, ale jeśli jeszcze nigdy nie miałeś sytuacji gdy scav bot Ci z dupy heada walnął gdy uciekłeś obładowany to jeszcze dobrze tej gry nie poznałeś xD

 

A jeszcze camperzy w tej grze to też niezła zmora o ile rozumiem że w tej grze nawet wypada grać powoli i się chować o tyle sytuacja gdzie wracam obładowany po pół godzinnym lootowaniu nocnych customsow, a tu chłop leży pod pociągiem na military railroad i zabija mnie 0.5 sekundy przed extractem to już lekkie przegięcie. Takie chwile zniechęcają do dalszej gry.

 

Seryjnie, odpuść. Szkoda Twoich nerwów

 

Ta gra nie jest dla każdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tą grę.

 

 

 

Seryjnie, odpuść. Szkoda Twoich nerwów

 

Ta gra nie jest dla każdego

 

Oj już nie przesadzaj i nie rób też z tej gry czegoś dla profesjonalistów czy coś. To że nie podobają mi się heady z dupy od npcow to chyba normalne, u najlepszych streamerow też to się zdarzało. Hełm nie pomoze jak się dostaje na twarz.

Gra mi się podoba a głównie to że jest rozbudowana i można grać na sto różnych sposobów, a może być tylko lepiej, bo wiele rzeczy jest jeszcze do poprawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj już nie przesadzaj i nie rób też z tej gry czegoś dla profesjonalistów czy coś.

 

To brzmi raczej jak gra dla masochistów, a nie prosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi raczej jak gra dla masochistów, a nie prosów.

 

I po części tak jest, ale porównując (choć to zupełnie inne gry) do battleroyali typu pubg gdzie czy umrzesz czy wygrasz tak nie dostajesz nic oprócz satysfakcji. A tutaj jak się wyextraktujesz to progresujesz, zarabiasz, masz nowe itemy itp. Mi właśnie podoba się jak jest jakikolwiek rozwój postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki cena tej gry mocno nie spadnie to nie bd miał okazji się przekonać samemu o tym ;) Pozostaje mi granie w Stalkera z modami, na szczęście modów do niego dostatek zarówno tych mniej jak i bardziej utrudniających życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo Escape from Tarkov zasługuje na miano jednej z najlepszych shooterów. Gra wniosła sporo nowości takich jak np. insurance, czy hideouts. Odeszła od rutynowych copycatów, które serwuje nam call of duty czy battlefield. Ta gra jest nieco inna i za to ją kocham. Ostatnimi czasy moim hobby stała się nawet farma rubli. Kto gra ten wie że dzięki rublom można zdobyć prawie wszystko w grze (więcej na ten temat w artykule eft roubles), dlatego postawiłem sobie za cel, zgromadzić jak największe możliwe ilosći, żeby zostać jednym z lepszych graczy i jednocześnie pomóc swojej drużynie w misjach grupowych. Apropo, może ktoś z Was chciałby dołączyć do mnie i koleżków? Gramy razem od pół roku, świetnie się dogadujemy ale przydały by się dodatkowe karabiny do pomocy, to jak będzie, ktoś chętny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dlatego postawiłem sobie za cel, zgromadzić jak największe możliwe ilosći, żeby zostać jednym z lepszych graczy i jednocześnie pomóc swojej drużynie w misjach grupowych

 

Ergo gra pay 2 win i jak podepnę kartę kredytową to z miejsca bd prosem bo kupię najlepszy gear jaki jest w grze? No, thank you.

 

A tak serio to jestem zdziwiony, że ta gra jeszcze nie zdechła (podobnie choćby Survarium niemiło zaskakuje).

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bredzisz jak potłuczony z tym "pay 2 win" ale to trzeba zagrać by zrozumieć, powtarzaj dalej zasłyszane pierdoły z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skąd ta agresja? Tryb oblężonej twierdzy Ci się włączył czy jak?

 

Po prostu komentuję wypowiedź sugerującą, że wystarczy zgromadzić w chu rubli i będziemy najlepszym graczem co jest śmieszne. Zresztą wypowiedź była zakończona '?' więc liczyłem na jakieś objaśnienie ze strony autora tejże wypowiedzi.

Co do samej gry to po obejrzeniu paru gameplayów doszedłem do wniosku, że szkoda mojej kasy na tą grę, mimo iż pierwotnie byłem nią mocno zainteresowany. Może jakby wreszcie wyszła z wiecznej bety to by było co innego ale to takie Survarium 2.0 czy Star Citizen, co to utknęły w wersji beta i 'kiedyś' będą.

 

Oby Stalker 2 nie utknął w takiej wiecznej becie i był strawny.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka agresja? :E W sumie słowo czytane może być interpretowane wedle potrzeb więc co ja będę udawał zdziwienie, chyba czekałeś aż ktoś przyjdzie i spuści Cię na ziemię.

 

Wracając do gry - zanim te jak to ująłeś "w ch** rubli" zdobędziesz to czeka Cię długa droga grając normalnie i po prostu bawiąc się grą, a nie latając z siekierką jak wyczynowiec grindując co popadnie psując tym samym doznania i odbiór gry.

 

Spora ilość gotówki ułatwia Ci tylko dostęp do droższego ekwipunku, którego i tak nie kupisz normalnie bo trzeba robić zadania dla handlarzy by odblokowywać wyższe poziomy lojalności oraz lepsze wyposażenie, do tego istnieje coś takiego jak reputacja, która w przyszłości będzie jeszcze bardziej rozwijana.

 

Nie ma tak, że kupisz sobie top pancerz i top broń bo nawet pierwszolevelowy gracz może posłać Cie do piachu jednym strzałem z mosina między oczy bo zapomnisz/nie będziesz chciał kupić sobie osłony do hełmu, w tej grze wszystko jest możliwe i jest ona póki co najbardziej kompetentnym i rozwiniętym shooterem fpp jaki ujrzał światło dzienne czy to się komuś podoba czy nie, mechaniki w niej zawarte są unikatowe, założenia gry świeże bo łączą systemy rpg z fpp oraz mmo i wszystko jest na bieżąco dodawane/modyfikowane.

 

Moim zdaniem porównywanie tej gry do Star Citizena to duża niesprawiedliwość zważywszy jak bardzo zmieniła się gra od czas wersji alpha ale jak wspomniałem - trzeba zagrać by zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z aktywacją gry? Można kupić klucz rosyjski, aktywować przez vpn i normalnie potem grać? Nie chcę mi się wydawać 150zł, jeśli gra mi się nie spodoba. Rosyjski kupię za połowę tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...