Skocz do zawartości
MPro

Escape from Tarkov - survival FPS/TPS z elementami RPG

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to bawi, bo zapowiadali tę grę jako przełom, super realizm strzelania itp itd.

Jak wyszło każdy widzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj, że nie ma przełomu - wskaż mi drugą tak rozbudowaną grę fps...

Niektóre rzeczy musiały ulec uproszczeniom bo to w końcu gra komputerowa jednak oddanie detali jest na bardzo wysokim poziomie, sam level design i lokacje są mega rozbudowane i szczegółowe, o mechanikach broni palnej i samej broni nawet nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wipe jest po to, bo ludzie tego chcą. Ja też. Nawet twierdzę, że wipe co 6 miesięcy to ciut za rzadko, a gram w 90% tylko w weekendy. To coś jak sezony w innych grach. Jak zacznie się ogarniać EFT, to po 3 miesiącach przy rzadkim graniu chodzisz w sprzęcie meta co raid. Ja wtedy nawet nic nie zbieram, nie lootuje, bo po co. Kasy mnóstwo. Odkąd wprowadzili karmę scavów forsa w Tarkovie nie stanowi problemu.

Tacy hardcore gracze/strimerzy co w tydzień mają 30lvl i więcej, to malutki odsetek graczy. Po miesiącu grania dalej będzie się spotykać mnóstwo osób na 10-20lvl. Poza tym nikt nigdy nie ukrywał, że nie jest to gra dla każdego. No i jest jedyna w swoim rodzaju. W sumie może była, bo teraz zaczynają jakieś klony powoli wychodzić jak The Cycle czy Marauders, ale oba tytuły nie dla mnie.

Z Trooperem też biegałem od 2lvl, bo się go dostaje jako USEC. Nie jestem początkującym oczywiście, ale kiedyś byłem jak każdy. 900h za mną, teraz 4 albo 5 wipe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, bocieque napisał:

Wipe jest po to, bo ludzie tego chcą.

A dlaczego tego chcą ?

16 godzin temu, bocieque napisał:

To coś jak sezony w innych grach.

Takie tłumaczenie BSG na siłę. Ta gra "wychodzi" już ładnych parę lat. Jaka będzie w finale nie wiadomo. Pomijając konieczność wprowadzenia krytycznych aktualizacji bez Wipe w EFT po pewnym czasie nie ma co robić. No i mamy reset wszystkiego. Taki zajedwabisty End Game serwuje nam BSG na "życzenie" graczy. Róbcie w kółko to samo. W sumie wygodny sposób na uniknięcie krytycznych recenzji. Przecież to jest w wiecznej alfie.

Sam pomysł na grę jest świetny ale za długo to już trwa. Nie ma road mapy, nie wiadomo w sumie w jakim kierunku ta gra zmierza. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eh, jakbym nie znał tej gry... :D 

Ogólnie to z ich rozwojem uważam to za wałek. Ta gra nigdy nie wyjdzie, wieczna alpha. 

image.png.dc12ed88b7b55ad06121cf5d56ca83f0.png

Edytowane przez galakty
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komiczne jest to ile problemów obecnych przy początku bety chyba w 2017 jest obecnych do dzisiaj. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha była w 2017, mam opaskę ;) 

Pograłem trochę z nudów, niby spoko ale MM losuje od 5 do 10 minut... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja czekam zwykle 3-5 minut. Teraz gra mnóstwo ludzi, ale i pod koniec wipe nie ma problemu ze znalezieniem raidu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia jest z matchmaking - u mnie od 8 do 15 minut czekania - osobiście odpuściłem i po prostu nie gram, szkoda czasu na czekanie, próbowałem wybierać manualnie serwery i to samo na każdym europejskim. Oglądając raz na jakiś czas Twitcha to mam wrażenie, że w USA nie ma takiego obciążenia jak u nas w Europie (co jest niby do przewidzenia - u nas gra jest po prostu bardziej popularna).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś komu znudziła się gra? Ja niestety swoje konto sprzedałem, a znowu bym pograł, od razu mówię że nie ma obecnie możliwości na zmianę maila więc i nie ma możliwości żebym konto zajumał :D

Ewentualnie może ktoś chciałby sprzedać swoje konto, ale wtedy to albo razem z mailem, albo po okazyjnej cenie, bo tak jak pisałem mail jest przypisany na stałe do konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, caleb59 napisał:

Tragedia jest z matchmaking - u mnie od 8 do 15 minut czekania - osobiście odpuściłem i po prostu nie gram, szkoda czasu na czekanie, próbowałem wybierać manualnie serwery i to samo na każdym europejskim. Oglądając raz na jakiś czas Twitcha to mam wrażenie, że w USA nie ma takiego obciążenia jak u nas w Europie (co jest niby do przewidzenia - u nas gra jest po prostu bardziej popularna).

Dokładnie, czekanie mnie odrzuciło. Chwilę sobie pobiegałem z M4, nawet ubiłem kogoś na 17 lvl, trochę na SCAV i wyszedłem, bo nie będe czekał 10 minut na mapę. 

A wydajnościowo jest lepiej, to chyba jedna z niewielu rzeczy które faktycznie poprawili. 

Chociaż z drugiej strony ostatnio grałem na Ryzenie 2600... 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet bez AMD FSR czy Nvidia DLSS jest lepiej ale z perspektywy niedawnego używania Ryzena 3600 powiem, że to właśnie wymiana na Ryzena 5600X zrobiła u mnie największą różnicę w tej grze. Ponoć 5800X3D jeszcze bardziej kosi w tym tytule i widać dosłownie masakryczne wzrosty wydajności, no ale płacić ponad 2000zł dla jednej gry, gdzie 99% pozostałych siedzi na GPU?

Jakoś mi się to nie klei na ten czas...

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się nie opłaca pod kątem tej gry, chyba że to Twoje życie i masz 500-1000 godzin nabite. 

Ja procka zmieniałem pod Squad żeby mniej dropów mieć, ale ja tu potrafię codziennie po kilka godzin siedzieć więc prosta sprawa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra wciaga i jesli ktos chce miec normalne zycie i grac w ta gre to sie nie da :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sposoby na szybki hajs?

Tylko bez filmów trwających po 20 minut :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma sposobu na szybki hajs ;) ta gra opiera się na rng ( w kwestii gunplay'u) i na nieustannej kamperce . Złotego środka nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tarkov zestarzal sie okropnie, grafika jest odpychajaca, no ale dojenie kasy chyba spowolnilo na rowni z rozwojem tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, rymek1987 napisał:

Tu nie ma sposobu na szybki hajs ;) ta gra opiera się na rng ( w kwestii gunplay'u) i na nieustannej kamperce . Złotego środka nie ma ;)

Taaaaa, mam niski level (3) i czasem tak koszę ludzi na 15-20 że nie wierzę, że to możliwe. Gorsza broń, gorszy pancerz i mimo to wygrywam 1 vs 1 na odległości dwóch metrów :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, joloxx9 napisał:

Moze to scavy :E 

nie kupiłem tej gry wczoraj ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w systemie amunicji robią największą robotę, nie broń.

Poza tym naucz się gdzie są ukryte schowki na mapach i po prostu je lootuj - największa szansa na szybki zarobek i lepszy loot, poza tym robić questy i rozwinąć kryjówkę. Nie pamiętam już który konkretnie moduł kryjówki odpowiada za otrzymywanie większej ilości pieniędzy od handlarzy za wykonywanie questów i tym trzeba się zająć jak najszybciej. Kolejna sprawa to odblokować sobie pchli targ na 15 lvl i sprzedawać co rzadsze znaleziska innym graczom z przebitką (oczywiście nie zawsze się to opłaca ale trzeba sprawdzać na bieżąco).

2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Niestety ale tarkov zestarzal sie okropnie, grafika jest odpychajaca, no ale dojenie kasy chyba spowolnilo na rowni z rozwojem tej gry.

Odpalałeś grę na max detalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odpalalem na maxa, oswietlenie w tej grze sprawia, ze wyglada ona dziwnie i sztucznie w moim odczuciu.

Swoja droga polaczyli juz te mapy bo slysze o tym od 4 lat i nic nie widac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio pytasz? XD

Tu MM losuje po 13 minut, a ten by mapy łączone chciał :D Zamiast je łączyć to dorzucają nowe i jeszcze bardziej MM cierpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Unity to nie Unreal więc nie liczyłbym na cuda technologiczne czy oświetlenie na topowym poziomie.

Jeszcze nie połączyli, nie wszystkie lokacje zostały ukończone - teraz najbliżej jest Terminal lub Streets of Tarkov. Z tego co pamiętam Suburbs oraz Town ma być w DLC.

Matchmaking od wczoraj u mnie i u znajomego znowu działa normalnie więc albo się zluzowało miejsce albo dokupili nowe serwery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem o 23, może już nie było ludzi? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...