Skocz do zawartości
MPro

Escape from Tarkov - survival FPS/TPS z elementami RPG

Rekomendowane odpowiedzi

Nieudasy z bsg znów w formie. Od tyłu lat idą stabilnie ??

Odpaliłem parę razy wczoraj light house, przed update miałem ok 110 Fps, wczoraj w tych samych miejscach w bólach dobijały do 60. 

Wykorzystanie karty okolice 30/40%

Zaprawde powiadam wam: słuszna linie ma nasze studio ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lighthouse chodzi miejscami kiepawo, to fakt ale nawet u mnie nie ma takich dropów - jak ustawiłeś detale grafiki, jaki masz CPU?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz amd? ostatnio dosc sporo problemow z nimi bylo a lighhouse to jedna z bardziej wymagajacych map w tej grze ;)

20 godzin temu, caleb59 napisał:

Zmiany w systemie amunicji robią największą robotę, nie broń.

Poza tym naucz się gdzie są ukryte schowki na mapach i po prostu je lootuj - największa szansa na szybki zarobek i lepszy loot, poza tym robić questy i rozwinąć kryjówkę. Nie pamiętam już który konkretnie moduł kryjówki odpowiada za otrzymywanie większej ilości pieniędzy od handlarzy za wykonywanie questów i tym trzeba się zająć jak najszybciej. Kolejna sprawa to odblokować sobie pchli targ na 15 lvl i sprzedawać co rzadsze znaleziska innym graczom z przebitką (oczywiście nie zawsze się to opłaca ale trzeba sprawdzać na bieżąco).

 

inteligence center << jakos tak sie to pisze

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Lighthouse chodzi miejscami kiepawo, to fakt ale nawet u mnie nie ma takich dropów - jak ustawiłeś detale grafiki, jaki masz CPU?

12700k 5038 i 4000 mhz

3080ti UV oc

32 ram 3900mhz

Wiem, że to nie mój grat jest problemem, jak pisałem: identyczne ustawienia przed patchem i wipem dawały mi w tych samych miejscach 110/120fps

2560x1440 i zasięgi widzenia zjechane do przykazanych przez papca nikite. 

Już nawet nie wspominam jak kolega na customs mnie nie słyszy a stoi 5 metrów dalej. 

Wiem kiedy wczytuje na do rajdu bo nawet nie można obejrzeć na alt tabie jutubka - wszystko zaczyna się dławić w momencie wbicia do rajdu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść DLSS w ruch - zawsze to 10-20fps w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem, że dziś coś usmażyli, zobaczymy. 

Serio uważasz, że powinienem  nawet myśleć o dlss ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś ale jesteś zmuszony. :E Ja też jak ten gamoń mam włączone AMD FSR bo mam boosta fps, a w tej grze jak wiesz każdy fps jest na wagę złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w EFT lepiej sprawuje się 5800X3D czy 12 generacja Alder Lake (konkretnie 12700K)? Zastanawiam się między zakupem 5800X3D, a poczekaniem na Raptor Lake.

Podobno Tarkov wykorzystuje moc jednego rdzenia i Cache. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

5800x3d będzie 20-25% szybsze od i7 12700k w EFT.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak nowe amd (podobno kozak) ale eft od zawsze mialo problem z amd, jesli myslisz nad zmiana pod ten konkretny tytul to zasiegnij porady na forum gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Średnio 160fps na customs

Albo 140fps na interchange na średniej karcie 6600xt

 

Gość ma sporo takich filmików na kanale. W starszych ma i9 12900k.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, SZAFIR00 napisał:

Nie wiem jak nowe amd (podobno kozak) ale eft od zawsze mialo problem z amd, jesli myslisz nad zmiana pod ten konkretny tytul to zasiegnij porady na forum gry.

Nie ma żadnych problemów, do tego dla AMD większość poleca wyłączyć "use only physical cores" bo ta opcja była wprowadzona specjalnie dla Inteli, AMD i ich architektura CCX działają w nieco inny sposób dlatego włączając lub wyłączając tą opcję nie czuć żadnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opieram sie na postach oficialnego forum gry, ktorego obaj jestesmy aktywnymi uzytkownikami.

Btw. Wylaczanie watkow (i w bios i w grze) testowalem na 8700k i nic mi to nie dawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie market od 15 lvla to tylko zniechęca ludzi do gry. Wiem, że zrobili to ze względu na cheaterów, ale wystarczyłby 10 poziom. A tak to trzeba grać z gearem którym wcale się grać nie chce, bo po prostu nic nie można sensownego kupić. Muszę latać z gównem typu glock jakiś shotgun gdzie inni gracze z 15+ lvlem latają sobie w pełnym armorze z zmodowanymi weaponami... Przez to wiele osób odpada już na starcie. Pro gracze i tak wbiją ten 15 lvl w dzień/dwa, a nowicjusze się męczą tygodniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że kiedyś market był od 1 lvl i działy się cuda wianki - ekonomię szlag trafiał i ludzie zbyt szybko się wzbogacali - o szybszej dostępności lepszego lootu nie wspominając co zaburzało ogólne mechaniki i sens całej gry.

Wbrew pozorom w tej grze nie chodzi tylko i wyłącznie o PvP jak to wielu ludziom się wydaje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze tarkof jest przedstawiany jako hardcore, aby go pokochac calym serduszkiem trzeba tez go nienawidzic - taki model tworza.

Btw. Byly pomysly usuniecia marketu, jak dla mnie bez sensu, nie po to sie cos tak duzego wprowadza aby po paru latach skasowac, dzis odwalilem 43 lvl, jestem slaby i mam malo czasu, mam 10 lvl, chlop na 43 lvl ma juz wszystko i praktycznie uciekl z tarkofa

Mamy 2 tygodnie po wipe 

Edytowane przez SZAFIR00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ewenementy, ktoś ma za dużo wolnego czasu albo streamer "wannabe" z twitcha co na graniu w to jakoś tam zarabia. Takich się nie bierze pod uwagę bo to tylko procent normalnych graczy, dziś grałem z kumplem duo i ustrzeliłem typa na 4 lvl więc to nie jest reguła jak sam wiesz, dużo też biega scav graczy co jest zrozumiałe bo Customs to obecnie raj jeśli chodzi o zbieranie lootu po trupach PMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2022 o 06:59, SZAFIR00 napisał:

Nieudasy z bsg znów w formie. Od tyłu lat idą stabilnie ??

Odpaliłem parę razy wczoraj light house, przed update miałem ok 110 Fps, wczoraj w tych samych miejscach w bólach dobijały do 60. 

Wykorzystanie karty okolice 30/40%

Zaprawde powiadam wam: słuszna linie ma nasze studio ???

Nie zgodzę się, u mnie Tarkov działa stabilnie, jakbyś grał "od początku" to byś mów co innego xD
Ja mam takie ustawienia - https://imgur.com/a/jkmz8oD
Lighthouse poniżej 60 nie spada, reszta okolice 100 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

królu złoty, ja pisałem o pierwszym odpaleniu po wipe i patch, nie wiem czy patch czy inne okoliczności przyrody ale moje fps wróciły do normy.

btw. 10900k i 3080 ma mój kolega i ma na latarni 80 fps z mocnymi dropami, mocno wierzę, że jest to nieudactwo Bsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SZAFIR00 napisał:

btw. 10900k i 3080 ma mój kolega i ma na latarni 80 fps z mocnymi dropami, mocno wierzę, że jest to nieudactwo Bsg.

U mnie okolice 60 cały czas, BEZ dropów, ale dla pewności pójdę na Rajd i dla pewności sprawdzę.

EDIT:
Rajd z Lighthouse (FPS) - https://imgur.com/a/HtMPjDj 

Edytowane przez Junx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym gearem. Trochę wróciłem do gry, mam 6 lvl.

Ciągle donoszę jakieś snajperki, karabiny i inne. Jeszcze żadnej broni nie kupiłem u traderów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

Bez przesady z tym gearem. Trochę wróciłem do gry, mam 6 lvl.

Ciągle donoszę jakieś snajperki, karabiny i inne. Jeszcze żadnej broni nie kupiłem u traderów. 

Ta i biegaj sobie do 15 lvl w PACA i tym kutasianym helmecie, a jako broń glock - no rzeczywiście, szanse na przeżycie ogromne. Nawet głupiej salewy kupić nie można bez marketu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Glockiem to ja biegłem raz, resztę pistoletów sprzedałem bo tym się nie da wygrać. Jakaś strzelba co najmniej musi być. 

W tej chwili mam z 5 strzelb w ekwipunku, Mosina, SKS, 2x Kadar, Kedr, SV98(albo coś podobnego) i coś tam jeszcze. 

Wszystko zebrane na Customs/Factory. Kasy 1,4 mln. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Z Glockiem to ja biegłem raz, resztę pistoletów sprzedałem bo tym się nie da wygrać. Jakaś strzelba co najmniej musi być. 

W tej chwili mam z 5 strzelb w ekwipunku, Mosina, SKS, 2x Kadar, Kedr, SV98(albo coś podobnego) i coś tam jeszcze. 

Wszystko zebrane na Customs/Factory. Kasy 1,4 mln. 

Nie żebym się czepiał czy coś ale strzelba na powyższe bronie jest raczej złym nazewnictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Nie żebym się czepiał czy coś ale strzelba na powyższe bronie jest raczej złym nazewnictwem.

Serio myślisz że miałem to na myśli? Strzelby liczę osobno... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Może spróbuję zrobić jakiś profil UV do starszych gierek które nie wymagają pełnej mocy jak CP2077 z PT. UV jednak jest bardziej czasochłonne/męczące pod względem ustalenia optymalnego punktu wydajność/pobór i żeby to jeszcze było stabilne.
    • To w końcu mają rozwijać komunikację zbiorową czy nie? 🙃 Spojrzałem też na rozkład dla Wojszyc i średnio wypada pociąg co pół godziny. W jaki sposób to ma korkować? Jedyny problem, to brak parkingów. Przystanki gdzieś w polu, na obrzeżach dzielnic/osiedli, nikt nie będzie na piechotę robić kilometrów.
    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...