Skocz do zawartości
MPro

Escape from Tarkov - survival FPS/TPS z elementami RPG

Rekomendowane odpowiedzi

@caleb59 Na customs to ja wchodzę co najwyżej SCAVem. Wiem ile razy próbowałem golden watch zrobić... 

Która mapa jest dobra pod loot? Czytałem że Lighthouse. Tylko to też duża mapa i trzeba mieć dobrą broń/pancerz, a nie mam jeszcze 15 lvl i jest słabo. Dlatego gram głównie na Factory, bo tam nawet ze strzelbą czy MP5 idzie się obronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, galakty napisał:

Na poważnie zacznę grać jak gra wyjdzie, czyli w 2035 ;) 

Tylko czy to dużo zmieni? Po "premierze" wipe dalej będą. Co najwyżej zrobią jeden tryb perma bez wipe.

Expa w grze robi się szybko, nawet za szybko. Choć te 2-3 lata temu sam głównie latełem factory i szło wszystko jak krew z nosa. Ten wipe praktycznie nie gram, jedynie pierwsze 2 dni pograłem kilkanaście raidów i 11lvl. Wipe w środku lata tak średnio do mnie trafia. Sporo więcej gram w tym zimowym.

Ja grając PMC nie patrzę zbytnio na wynoszenie lootu (wyjątek itemy do questów) i zarabianie. Na 30+ lvl często zapominam w ogóle lootować. Parę raidów scavem i można mieć kilka baniek wróbli.W celach zarobkowych zwykle chodzę na reserve nocą, szybki 5-6 minutowy raidzik i średnio te 200-300k się wynosi. Czasem tylko 100, a czasem prawie bańkę jak wpadnie gpu, aesa, militarne kable, filtry i dobre lunety. Raid scavem u mnie to oczywiście mózg off, po prostu biegnę przed siebie po swojej ścieżce. Jak mi się znudzi to wybieram się na interchange.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, caleb59 napisał:

No chyba robisz podpuchę na biednego @galakty. :E Nie słuchaj pana wyżej bo Customs to ostra strefa wojny PvP. Nawet jak uda Ci się zrespić blisko akademika to na 90% kogoś tam spotkasz w przeciągu najbliższych minut. Dodatkowo może się tam respić Reshala razem ze swoją ekipą czy też zwykłe Scavy. Trzeba mieć ogólnie farta by wejść do obu akademików i wyjść żywym z lootem, a jeszcze przecież trzeba na drugi koniec lokacji zasuwać by trafić bezpiecznie do wyjścia, które też często potrafi być obstawione przez kamperów.

Customs jest zbyt popularne by można było mówić o komfortowym graniu, tak ogólnie to nigdzie nie jesteś w tej grze bezpieczny.

Bardzo często jest ekstrakt ten przy samych dormsach, 5k rubli i uciekasz. A ludzi jest pełno ale na 3 piętrowym dormsie, na dwójkę mało kto wbija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bocieque napisał:

Ten wipe praktycznie nie gram, jedynie pierwsze 2 dni pograłem kilkanaście raidów i 11lvl. Wipe w środku lata tak średnio do mnie trafia. Sporo więcej gram w tym zimowym.

Ciekawi mnie jak wbijasz tyle expa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś dobry i rajdy układają się fajnie, tzn. odstrzelisz trochę scavów, kilku graczy, wyniesiesz questowe itemy to idzie szybko, to jest możliwe kiedy wie się co dokładnie robić. Właściwie tak na oko dopiero od 15 lvl czuję wolniejszy przyrost exp chociaż osoby, które są na jeszcze wyższych poziomach mają jeszcze wolniejszy przyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Ciekawi mnie jak wbijasz tyle expa ;) 

Zrobiłem 9 questów, plus 4 dzienne.

Ok, źle pamiętałem, mam prawie 11lvl.

MhYx7ck.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh chyba czeka mnie jednak robienie tych questów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, galakty napisał:

Ehhh chyba czeka mnie jednak robienie tych questów :) 

Nikogo nie namawiam, ale ja np. robiłem wyłącznie questy na customach (no + odblokowanie jagera wiadomo), potem sobie tylko expiłem i nagromadziłem tyle tych questów, że robiłem po 4 questy na jednym raidzie np. na shoreline/factory itp. Reszty map wcale nie ruszam reserve/lighthouse/woodsy bo po prostu ich nie trawię. No i 24 lvl obecnie jest, bitcoiny się kopią, czekam jeszcze na scav boxa w hideoucie to też będzie dodatkowy profit. 

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zrobić questa na Woods i paść 10 metrów od extraction point :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 metrów od wyjścia? Zgaduję, że pewnie klasyczna kampa w krzakach na Outskirts i nie wiesz skąd dostałeś kulkę. :E Ogólnie w tego typu grach to sami ludzie potrafią zniszczyć przyjemność z grania, jeszcze w takim CoD kampienie nie jest tak dokuczliwe bo same mapy są malutkie i gra jest dynamiczna ale tutaj idzie już dostać psychozy patrząc jak niektórzy próbują "grać".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, caleb59 napisał:

10 metrów od wyjścia? Zgaduję, że pewnie klasyczna kampa w krzakach na Outskirts i nie wiesz skąd dostałeś kulkę. :E Ogólnie w tego typu grach to sami ludzie potrafią zniszczyć przyjemność z grania, jeszcze w takim CoD kampienie nie jest tak dokuczliwe bo same mapy są malutkie i gra jest dynamiczna ale tutaj idzie już dostać psychozy patrząc jak niektórzy próbują "grać".

Dokładnie tak, wyjście Outskirts (jedyne które mogłem bo nie miałem rubli). Zabiłem 3 SCAVy i potem kulka od PMC z krzaków...

Na factory też się zdarzało przy Gate 3 że koleś campi przy wyjściu. Ba, raz DWÓCH CAMPIŁO w party XDDDD

EDIT: Kolejny camper, tym razem przy Smuggler Boat... Zdziwił się chłop prawdopodobnie, 21 lvl i jak wypadłem z AK-74 to leżał po sekundzie xD Boże jakie to smutne...

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po premierze będą resety :szczerbaty: Najpierw musi ta premiera nastąpić co nie jest na rękę kacapom.

Już wyobrażam sobie zadowolenie graczy w pełnej wersji gry co po mozolnym wbijaniu poziomów dostali reset wszystkiego. 

13 godzin temu, bocieque napisał:

Po "premierze" wipe dalej będą. Co najwyżej zrobią jeden tryb perma bez wipe.

Tak. Wiadomo jak będzie. Road map-a wszystko wyjaśnia.

ps.

Ciekawe co by było jak by wydawcy Unity/UE przyłączyli się do sankcji na kacapów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to info o wipe'ach po premierze, jeszcze za czasów kiedy byłem modem na ich oficjalnym forum i miałem dostęp bezpośrednio do BSG to mogłem z nimi porozmawiać na różne tematy i nikt nigdy nie twierdził, że po premierze będą wipe'y - wręcz odwrotnie i zawsze było mówione, że to tylko wymóg na okres prac nad grą i wdrażaniu nowych mechanik/dodatków.

To, że obecnie ludzie uważają to za coś oczywistego zmieni się razem z dalszym rozwojem gry. Zresztą nie raz Nikita twierdził, żeby się nie przyzwyczajać do tego co jest bo wszystko z czasem ulegnie zmianom - aż mi się przypomina płacz ludzi kiedy np. dodali animacje leczenia się czy normalne używanie granatów.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą dwa profile z wipe i bez. Nikita w tamtym roku o tym wspominał. Tak jak jest w serii diablo czy poe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei niedawno słyszałem, że będą dwa profile pod EFT oraz pod Arenę ale posiadacze EFT EOD będą mogli używać swojego profilu w Arenie. No cóż, być może mi to umknęło i pozostaje wierzyć na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegam po Woods, strzela ktoś do mnie. Golas z M700, level 41.

Chyba kupione konto :E

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego. Sporo gości biega na golasa mając level ponad 40, bo kasy nie mają i nie wytrzymują już psychicznie biegnąc nieubranym na raid bez nadziei w oczach :E. Są ludzie mający kilka tysięcy godzin w tą grę, a grają jakby tydzień temu ją kupili i jeszcze strimują. Na 40 lvl ubierają się tak jak ja na 10-20. Może być gość 10 lvl co czyści mapę i 50lvl który nie ogarnia. Ta gra jest taka, że możesz mieć tysiące godzin przegranych i dalej się jej uczysz.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski argument. Kasy to w tej grze nie brakuje, zrobiłem 100 raidów gdzie ginę i rzadko dobiegam do końca, a broni i kasy mam nadto xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo o kasę w eft nie trudno. Jednak jak się człowiek zacznie dobrze ubierać i parę raidów z rzędu nie wyjdzie to kilka milionów w dzień można spalić. Jedni odbiją się scavem w moment, a innym zajmie to sporo więcej czasu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no rozumiem, ale bieganie na golasa z dobrą bronią to marnowanie kasy... Przecież głupim pistoletem go położysz. 

13 lvl, mam dość :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m700 to taka sobie broń, ogólnie bolt action w Tarkovie są takie sobie. sr-25, rfb są na to samo ammo, a strzelają sporo szybciej. Plus sr25 można tak zmodować, że ma minimalny recoil. Gość biegał z tym bo pewnie robił questa na bolt action. I "czada" ubranego za prawie milion rubli też możesz głupim pistolem położyć.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może różnica w amunicji - dobry przykład to ja z wczoraj ubrany w pancerz lvl 4. Trafiłem na "pięknego" pana na Interchange, w którego wpakowałem kilkanaście kulek 5.45x39 PP, a on w tym czasie wystrzelił 2-3 kulki ale 5.45x39 BP co skończyło się moim ekstremalnie szybkim zgonem (nie, nie dostałem w głowę).

Jaki z tego wniosek? Nieważne co na siebie założysz, ważne jest na kogo trafisz i co ten ktoś ma w magazynku załadowane - this is Tarkov, tutaj ważniejsze od broni czy pancerza jest sama amunicja i jej konkretne parametry.

Ogólnie przyjęło się, że pancerze lvl 3 są przeznaczone do jako takiej ochrony przed Scavami - są nędzne do PvP, gdzie z kolei minimum to właśnie pancerz lvl 4 - mowa o tych ogólnie dostępnych bo resztę topowych i drogich trzeba znaleźć lub ściągać z martwych bossów/rouge'ów.

Co do biegania z gołą klatą na Woodsach - jedno z początkowych zadań od Jeagera wymaga zabicia kilku Scavów bez pancerza więc może trafiłeś na kogoś, kto męczył bułę i chciał to zaliczyć.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, caleb59 napisał:

Co do biegania z gołą klatą na Woodsach - jedno z początkowych zadań od Jeagera wymaga zabicia kilku Scavów bez pancerza więc może trafiłeś na kogoś, kto męczył bułę i chciał to zaliczyć.

Chyba że tak...

Chociaż nie sądzę, bo głupek zaczął do mnie strzelać jak się wspinałem na miejscówkę snajpera SCAV. Nie trafił, odwróciłem się i strzeliłem z tego krótkiego Mosina śmiesznego :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TL/DW? mam dziwne przeczucie, ze ten 15 minutowy filmik moznaby w 5 zdaniach strescic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...