Skocz do zawartości
MPro

Escape from Tarkov - survival FPS/TPS z elementami RPG

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, skypan napisał:

A nie lepiej poczekać aż ta gra wyjdzie  i wtedy pyknąć PvE by poznać tą porywającą historię w całości ?

Jeżeli to do mnie, to mnie gra nie interesuje :) , tak bardziej z czystej ciekawości chciałem zobaczyć z czym to się je. Za dużo CSa i PUBGa w życiu było :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. To było ogólne pytanie :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiadomo kiedy wyjdzie. :E Poza tym fabularne questy trafią do gry razem z premierą wersji 1.0 i Nikita nie chce innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dalej dostępu brak xD 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rozumiem i współczuję. Jednak kolejki do grania są cały czas masakryczne, matchmaking bardzo rzadko wpuszcza do gry i to stosując patent na wychodzenie z matchmakingu i ponowne próby - czasami za 5-6 razem się uda, a czasami wcale i muszę odpuścić, wyjść z gry, próbować za jakiś czas. Nie są to komfortowe warunki, mnie to w sumie tak nie irytuje bo rozumiem całą sytuację i mam Ghost of Tsushima jako alternatywę ale gdybym opierał swoje granie tylko o Tarkova to by mi wtedy na pewno ciśnienie skakało.

A tak poza tym: https://x.com/nikgeneburn/status/1792187262500774044

Edytowane przez caleb59
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam w co grać, w sumie jak są takie problemy to może i lepiej że nie mam dostępu, tylko bym sobie popsuł odczucia.

A jak dalej będzie taka lipa, to chyba spróbuję tego single moda i najwyżej do oficjalnego wrócę za jakiś czas jak już ogarną ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

By pograć przeciwko botom czekam w kolejce. Współczesny świat gejmingu

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tzn. o tyle dobrze, że w PvE wystarczy 30 sekund czekania by już wiedzieć, że nie wejdziesz więc dalsze próby idą szybko, nie trzeba siedzieć i czekać "x" minut.

Ogólnie tam się ekspresowo szybko wchodzi jak się trafi na mniejsze obciążenie, jak ogarną serwery to powinno być z górki - jest ogólnie szybciej bo nie musi dodatkowo synchronizować innych żywych graczy.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież w PvE w ogólnie nie powinno być czekania. Klikasz i wbijasz. Od dawna mamy przecież tryb OFF Line gdzie są boty i loot, ustawienie poziomu trudności itd. Ale nie. Pierdolollo z wbiciem na jakiś niepotrzebny serwer by kacap mógł tylko zarobić. Na serwerze co najwyżej powinny zapisywać się nasze postępy i nic więcej. Chociaż i to można ogarnąć lokalnie jak i grę ze znajomymi.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety w tej grze sporo rzeczy jest po stronie serwera, dlatego tryb offline chodzi gorzej od pve i pvp, bo wtedy nasz komp te rzeczy ogarnia bez serwera.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście jak mi się urlop skończył i wróciłem do roboty to dostałem dostęp XDDDD

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, bocieque napisał:

Niestety w tej grze sporo rzeczy jest po stronie serwera, dlatego tryb offline chodzi gorzej od pve i pvp, bo wtedy nasz komp te rzeczy ogarnia bez serwera.

Dawno w EFT nie grałem ale tak strzelam, że na mapie jest max z 20-30 botów. I to zależy jeszcze od mapy. Może i z tymi 20-ma jeszcze przesadziłem. I to jest jakaś krytyczna ilość, która wymaga komputera z nasa ? Bądźmy poważni. A może śrubki w szufladach wymagają takiej mocy ? No nie sądzę. To można losowo wygenerować przy wczytywaniu mapy. A może mapa jest tak wielka i w połączeniu z destrukcją otoczenia zarżnie nasze komputery ? No tak :szczerbaty: Kacap ewidentnie robi coś na siłę by kroić kasę.

Edytowane przez skypan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś single mod z lepszym AI potrafi działać sprawniej, bo właśnie liczy wszystko lokalnie :szczerbaty:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

20-30 przeciwników to będziesz miał może maksymalnie. Normalnie respią się 1:1 tak samo jak w PvP tyle,że w PvP tego nie czujesz bo inni gracze ich eliminują - tutaj masz wszystko dla siebie, łącznie z przeciwnikami. Oczywiście co jakiś czas AI PMC pomagają odstrzelić Scavy więc trochę się ta granica zaciera.

Poza tym respi się kilku PMC i Scavów, jeśli ich wybijesz to respią się po czasie nowi - nie ma tak, że masz 20-30 przeciwników jednocześnie na lokacji bo tak nawet w PvP nigdy nie było.

Najgorszym wrogiem obecnie jest skrócony czas rajdów o 10 minut. Niby nic ale wystarczy dłuższa strzelanina, lootowanie i zaraz się okazuje, że zostaje 15 minut, pokręcisz się jeszcze po lokacji chwilę i nagle na czerwono 9 minut i już masz z tyłu głowy, że trzeba naginać do wyjścia a gdzie czas żeby jeszcze questa zrobić- wczoraj przez te inby z licznikiem czasu pomyliłem jak noob wyjścia na Customsach (ZB-12 i ZB-13) i zabrakło mi czasu na powrót do tego właściwego - i cyk - missing in action. :E Gdyby licznik czasu działał normalnie jak zwykle to spokojnie mimo tej pomyłki zdążyłbym dojść do właściwego wyjścia a tak póki serwery leżą i dostęp do PvE jest rozsyłany falami dotąd czasy rajdów będą skrócone by odciążać ruch na serwerach chociaż szczerze mało to moim zdaniem pomaga bo kolejki w matchmakingu to i tak jakiś kosmos.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, galakty napisał:

Jakoś single mod z lepszym AI potrafi działać sprawniej, bo właśnie liczy wszystko lokalnie :szczerbaty:

Bo im się chciało to zrobić a nie od...bać na sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plus taki że podobno Nikita zapowiedział współpracę z moderami, więc może PvE faktycznie będzie przyjemną grą, inną od PvP. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli nawet to sporo czasu upłynie, póki co niech oni skupią się na podstawach, czyli serwerach + czasy matchmakingu i rajdów.

Nikita obecnie zajęty lokacją Terminal i nowym handlarzem + questy, które powiążą postępy w EFT i w Arenie w jedno.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby ulepszyć serwery to musi wymyślić coś co potem sprzeda i będzie kasa, na razie to jest w plecy bo obiecał EoD dostęp do PvE :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez godzinę udało mi się jeden raz wbić...

W ogóle można grać SCAVem? Nie pozwoliło wbić do meczu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można, to jest normalny Tarkov ze wszystkimi mechanikami i założeniami tylko bez żywych graczy. Ostrzegałem, że matchmaking jest upierdliwy, po 30 sekundach rób cofki i próbuj do skutku, nie ma sensu wisieć po "x" minut w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem tak ale po 10 razie mi się odechciało :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle jest jakiś pro tip do ustawienia grafiki? Które opcje warto ustawić żeby było lepiej widać przeciwników albo nie zabijać FPS? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja tam mam wszystko na High, LOD - 2, zasięg widzenia - 1000, DLSS - jakość, anizo - on, nvidia reflex - on, wszystkie kwadraciki na dole wyłączone poza "niższymi teksturami na Streets of Tarkov" - to każdy radzi zaznaczyć.

Obecnie testuję wpływ "use only physical cores" oraz "automatic ram cleaner" na wydajność bo do tej pory miałem to off.

Tu masz całkiem dobry poradnik dosyć aktualny:

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kant pupy rozbić te wszystkie poradniki, od 2016/17 ludzie szukają magicznego sposobu aby zoptymalizować to guano.

Komputery mamy coraz silniejsze, tarkov działa coraz gorzej, chyba zastosowanie ma powiedzenie ,,z kupy bata nie ukręcisz,,

Kwestie postfx itp ustawień są moim zdaniem uzależnione od odbiorcy, jeden jest głuchy, drugi ślepy i tak sobie razem podróżują przez krainę small raszian studio.

Wspomnę że chłop z filmiku gra na rtx 4090 i 7950x3d

Kibicuję mocno każdemu projektowi który może dołożyć cegiełkę do grobu BSG - a dla graczy powinna to być nauczka na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi