Skocz do zawartości
Firekage

Wyginający się laminat w procesorach Skylake

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się co martwić na zapas. Komuś się wygiął laminat i może to potwierdzić?

Dla mnie jest to podobna sytuacja jak ta z obsługą pamięci tylko do 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co martwić na zapas. Komuś się wygiął laminat i może to potwierdzić?

Dla mnie jest to podobna sytuacja jak ta z obsługą pamięci tylko do 1.35V

wziąłeś zły przykład

o napięciu wypowiedziała się tylko chipzilla, producenci płyt mimo że podają na płytach obsługę wyższych napięć oficjalnie nie zabrali głosu

tutaj masz inną sytuację,

kilka firm się wypowiedziało i przyznało że problem jest im znany,

Scynthe sam z siebie by nie wysyłał ludziom nowych mocowań gdyby nie było takiej potrzeby,

EK by nie ostrzegało przed starszymi blokami - choć tutaj można pomyśleć iż chcą by ludzie kupili nowe, które tego problemu nie mają :P

ale Scynthe w taki scenariusz się nie wpisuje, dla nich to dodatkowy koszt

czy się wygiął to też za jakiś czas wyjdzie, nikt nie ściąga co tydzień/miesiąc chłodzenia, nigdy nie było potrzeby sprawdzać, więc tylko jakiś serwis czy redakcja testująca płyty może mieć tą wiedzę na tą chwilę

ale za rok lamentów może nie być końca

w najgorszym scenariuszu chipzilla zrzuci na chłodzenie, producent chłodzenia na użytkownika a ten zostanie ze szmelcem i będzie musiał kupić nowego procka

Edytowane przez Sławekpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]nikt nie ściąga co tydzień/miesiąc chłodzenia, nigdy nie było potrzeby sprawdzać[...]

Może warto by było zawołać Opsona, autora testów płyt Z170 - przewalił proca 6600K przez masę płyt http://pclab.pl/art65601.html Ciekawe, jak egzemplarz testowy wygląda po przerobieniu kilkudziesięciu płyt.

Chyba, że procki też były za każdym razem nowe. nie wiem, czy redakcja ma swojego i5-6600k, czy za każdym razem był wypożyczany.

 

Ah Intelik. Rekordowa ilość kontrowersji przy tym Skylake;u. Totalna blokada OC, problemy z dostępnością, pożydzili na grubszy laminat.

Jak ich nie kochać?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa z Freezerem tak przewoziłem. Z Zalmanem też. Kładłem na płasko na podłogę w bagażniku. Nic mu nigdy nie było. Więc to lipa z cienkim PCB, a nie nagle konieczny odzew zdrowego rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa z Freezerem tak przewoziłem. Z Zalmanem też. Kładłem na płasko na podłogę w bagażniku. Nic mu nigdy nie było. Więc to lipa z cienkim PCB, a nie nagle konieczny odzew zdrowego rozsądku.

po Twojej stopce nie widzę byś miał Skylake, a o nim mowa, on ma cieńszy laminat i grubszy IHS, wcześniejszych procków to nie dotyczy, choć też nie można ponad kilogramowego chłodzenia zostawiać przymocowanego do płyty na czas transportu - to podpowiada zdrowy rozsądek, choć fakt, nie każdy go ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto by było zawołać Opsona, autora testów płyt Z170 - przewalił proca 6600K przez masę płyt http://pclab.pl/art65601.html Ciekawe, jak egzemplarz testowy wygląda po przerobieniu kilkudziesięciu płyt.

Chyba, że procki też były za każdym razem nowe. nie wiem, czy redakcja ma swojego i5-6600k, czy za każdym razem był wypożyczany.

 

Ah Intelik. Rekordowa ilość kontrowersji przy tym Skylake;u. Totalna blokada OC, problemy z dostępnością, pożydzili na grubszy laminat.

Jak ich nie kochać?

skoro nie dali o tym newsa to jak sądzisz jaka będzie odpowiedź? :E

zresztą testowali z Enermax Liqtech 120X, blok z pompką nie jest tak ciężki jak co poniektóre radiatory

kolejna sprawa to procek nie siedział cały czas w płycie dociśnięty mocowaniem

niby napisali że cały czas to był ten sam cep ale jakoś mi w to trudno uwierzyć

biorąc to wszystko to czy jest sens się pytać? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że starsze procki można, a to że w Skylake się tak dzieje to oczywiście "nie wina intela". No tak, przewozić kompa ze zwykłym towerem 120 mm to wielki nierozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli warto kupować Skylaka, czy nie ma sensu?

Muszę zmienić całą skrzynkę i nie mam pojęcia w tej chwili co wybrać, przez tą "aferę" ze Skylakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli warto kupować Skylaka, czy nie ma sensu?

Muszę zmienić całą skrzynkę i nie mam pojęcia w tej chwili co wybrać, przez tą "aferę" ze Skylakiem.

zależy czy masz już jakieś droższe dobre chłodzenie czy będziesz dopiero kupować

jeśli masz a nie jest na śrubach ze sprężynami to wcześniejsze Haswell, Broadwell

jeśli i tak musisz kupić radiator i nie zamierzasz katować cepa to bierz co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic.

Dopiero będę wszystko kupował i próbuję dowiedzieć się "co w trawie piszczy":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, patrząc na to co się dzieje to zaraz po premierze zmieniam proca na Zen, albo tymczasowo nawet może i APU na AM4 :o

Edytowane przez nawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat przez to brac Skylake 6700K czy jednak Haswella 4790K.

Chlodzenie bede mial Noctua NH-U12P SE2 o wadze 770g z jednym wentylem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię stać to bierz 6700k jak nie będziesz dokręcał chłodzenia wkrętarką jak to któryś producent powiedział to nic Ci się nie wygnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej cenie to i tak czekam.

 

Laminat opiera sie rowno na pinach w sokecie to jakim cudem Skylake sie wyginają to musialyby przy okazji uszkodzić wygiac piny :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie plastik socketu na obrzeżu ma chronić przed nadmiernym dociskiem procesora... Oczywiście do pewnego momentu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jesli ktos skreci przesadnie mocno majac radiator bez sprezyn w srubach to czy to Haswell czy Skylake to uszkodzi i tu i tu, to nawet Skylake lepszy w takim przypadku bo sie podda bardziej i możliwe mniej uwali piny.

Sam juz nie wiem co oni tam wymyslają i rozdmuchują problem ktory zapewne nie istnieje bo wiadomo od dawna ze jak ktos ma radiator jak cegla to raz ze glupota miec takowy, dwa na czas transportu trzeba odkrecac takie bydle.

 

IMG_7045-pcgh.JPG

An LGA socket damaged from a bent Skylake CPU (credit: pcgameshardware)

 

Uwalony socket, to niby jak by tam siedzial Haswell z grubszym laminatem to by sie tak nie stalo :lol2:

Zresztą patrząc na to zdjęcie to jeśli radiator bylby zbyt ciężki gdzie ciezar idzie w dol to oba wygięcia bylyby na gorze a nie oba z lewej strony od gniazd pamięci.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy w ręku Skylake nie mieli... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie na dole, to raczej bardziej zależy od docisku chłodzenia a nie wagi, może ktoś dokręcił jedną górną śrubke mocniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy w ręku Skylake nie mieli... :D

Yyy pijesz do mnie ? bo akurat Skylake juz w reku mialem tyle ze oddalem bo dostalem sztuke ze zwrotu

 

Niekoniecznie na dole, to raczej bardziej zależy od docisku chłodzenia a nie wagi, może ktoś dokręcił jedną górną śrubke mocniej ?

Na to jedynie wygląda ze ktos przekrecil zbyt mocno skoro uszkodzil z jednej strony socket, zapewne chlodzeniem pokroju Scythe Mugen 4 ktore nie ma spreżyn.

Ale takie cos moze stac sie w kazdym cpu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, mogło ale jakimś cudem tak się nie działo.

Wygląda na to, że chłodzenia trzeba montować na klej i nie ryzykować nawet śrubokręta, bo wystarczy przejrzeć forum żeby zobaczyć, że tutejsi użytkownicy też mają powyginane procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy rzucić w cholerę LGA i przenieść się z powrotem na jedyne słuszne PGA ;) U AMD nie ma takich problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, mogło ale jakimś cudem tak się nie działo.

Wygląda na to, że chłodzenia trzeba montować na klej i nie ryzykować nawet śrubokręta, bo wystarczy przejrzeć forum żeby zobaczyć, że tutejsi użytkownicy też mają powyginane procesory.

Pokaz mi te osoby, bo cos mi sie nie chce wierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z nich odpowiedziała Ci wyżej ;) Choć w jego przypadku wygięcie jest delikatnie, nie taki banan jak ten od którego bendgate się zaczęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ProlimaTech, Phanteks i Noctua - te miałem w rękach i się dokładnie przyjrzałem - jest częściowy gwint plus sprężyna

 

Noctua ma tylko sprężyny w dodatku tuleje dystansowe są ciutkę za krótkie i dokręcać do oporu raczej nie polecam. Trzeba by dodać po dodatkowej podkładce

 

Kto wie może to zależy też od płyty, przynajmniej u mnie wygina się cała płyta po zamontowaniu i to bez radiatora.

 

 

Reasumując noctue docisk zapinka płyta jest masakrycznie duża, radiator<>procesor docisk na sprężynie i mocno nie dokręcająć jest przyzwoicie

 

 

 

Niekoniecznie na dole, to raczej bardziej zależy od docisku chłodzenia a nie wagi, może ktoś dokręcił jedną górną śrubke mocniej ?

 

Docisk + waga ciążenia = katastrofa nie zależnie od typu procesora

 

 

Płyta sama się wygnie po tygodniu używania :) Dziś dostałam zapinkę do noctua i przy instalowaniu patrze a płyta jak łódka koło socketu zapewne przez ten socket skręcony. Noctua była tylko postawiona na płasko, lużno :D jak ją skręciłam to z łudki było czułenko i praktycznie dalej leży na płasko z lużnymi srubami bo jeszcze na stojąco by wyrwało połowę płyty. Takie badziewie robią oszczędne.

 

Mam płytę na lga 775 działa tylko i wyłącznie na leżąco po postawieniu ekran smierci i restarty :) a był na niej zwykły fryzjer 450gram

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z nich odpowiedziała Ci wyżej ;) Choć w jego przypadku wygięcie jest delikatnie, nie taki banan jak ten od którego bendgate się zaczęła.

Pozwole sobie zacytowac

Scythe appears to be the only major cooling company affected in reports so far. However it already has a free solution in place for customers who want to prevent the chance of processor and motherboard damage. Owners of the Ashura, Mugen 4, Mugen 4 PCGH-Edition, Fuma, Ninja 4, Grand Kama Cross 3, Mugen Max and Kotetsucan request a free replacement screw set.

@chauwa - ja uzywalem Noctua NH-U12P SE2 z i7 2600K kilka lat i nigdy nie bylo problemow.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...