Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ITCompozer

Cyfrowy Polsat - kilka pytań odnośnie instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Niedługo oddadzą mi dom i muszę rozmieścić kable pod podłogą do TV i internetu.

 

Nie mam tam ani dojścia do neostrady ani do UPC ani do innych kablowych providerów.

 

Zastanawiam się nad Cyfrowym Polsatem i ich "ibiszowym" LTE.

 

Jak to wygląda?

 

Jakie kable potrzebuje poprowadzić pod podłogą prócz internetowych?

 

Chodzi mi o konkretny rodzaj kabla, zgodny ze standardami TV Cyfrowej Polsatu.

 

W przyszłości planuje korzystać z ich usług ale teraz chce mieć kable do ich usług poprowadzone pod podłogą.

 

Chce, żeby w każdym pokoju było dojście do TV oraz internetu.

 

Czy Cyfrowy Polsat ma coś takiego jak multiroom?

 

Jak to wygląda?

 

Ile kabli mogę poprowadzić z talerza?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozgraniczyć obie usługi, tzn telewizyjną i internetową.

Przy pierwszej do każdego telewizora a właściwie dekodera będzie szedł kabel od konwertera /anteny sat./

CP z tego co się orientuję posiada multiroom, możesz wziąść jak widzę max 3 dzieci do matki więc 4 tv obskoczysz , za każdy dopłata to 5 zeta do abo. Mają zniżkę 50% na drugą usługę, jeśli bierzesz tv sat za min 50 zeta to wtedy np net lte 2.0 - 100 gb masz za 50 % czyli 90/2 - 45 zeta router lte z wifi masz za złotówkę czy kilka złotych.

 

Zanim zamówisz internet LTE sprawdź najlepiej jakie masz parametry sieci w okolicy w której mieszkasz, kup startery za kilka zł i potestuj... albo umowa przez neta i masz 14 dni na odstąpienie...

 

ps z anteny pociągniesz tyle kabli ile będziesz miał wyjść z konwertera... tu masz na 4 :

http://allegro.pl/konwerter-satelitarny-quad-polsat-nc-do-multiroom-i5324814372.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet CP/Plus LTE nie jest "lubianą" usługą. FUP jest bardzo surowe i szybko tracisz prędkości. Wciąż pozostaje internetem bez limitu danych przy prędkości 32kb/s :E . Jak kolega wyżej wspomniał musisz wpierw sprawdzić czy w ogóle jesteś w zasięgu. Nie przykładaj większej roli do mapek, bo bywa z nimi różnie. Możesz wziąć internet na próbę, ale z tego co pamiętam będziesz zmuszony ponieść opłatę aktywacyjną (około 30 zł). Najlepszym wyjściem jest kupienie startera i przetestowania na np. telefonie bądź innym urządzeniu.

 

Jeśli chodzi o telewizję, zastanów się w ilu pokojach chcesz mieć odbiór kanałów. Do każdego pokoju policz jeden lub dwa kable (w zależności czy chcesz mieć w nich jedynie odbiór czy dodatkowo PVR - nie jestem jednak pewien czy CP ma taką opcję). Co do kabli, zwykły koncentryk powinien się nadać. W kwestii konwertera nie mogę nic na razie wywróżyć, ale quad powinien w zupełności wystarczyć.

 

PS: Co Cię popchnęło by wybrać ofertę CP? Prometeusz jest na C+ :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

nie polecam, bardzo ciężko rozwiązać z nimi umowę mój tata miał z nimi sprawę w sądzie bo chciał rozwiązać umowę zgodnie z umową :lol2:

 

oczywiście wygrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, nic mną nie pokierowało, żeby wybrać.

 

Co polecacie?

 

Do każdego pokoju prócz łazienki chce mieć TV doprowadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz pokoi? Wydaję mi się, że w tym wypadku będziesz musiał wziąć 8 slotowy konwerter (OCTO). Co do wyboru operatora to musisz kierować się upodobaniami. Jeśli piłka nożna to tylko nc+. No i na c+ od czasu do czasu pojawi się fajny film. HBO masz we wszystkich platformach. Nie wiem co ze sportu jest w CP oprócz siatkówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport mnie nie interesuję, prócz skoków narciarskich :)

 

Tylko diskawery hanel i national geographik :)

 

To domek dwupiętrowy.

 

Dół - Salon, kuchnia.

 

Góra - 4 pokoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje Cię tylko powiedzmy popularno-"naukowe" to kieruj się ceną. Od siebie dodam, że na Planete jest dużo niszowych, ciekawych (zazwyczaj francuskich) programów. Na discovery teraz masz strasznie dużo tych lombardów, magazynowych licytacji i innego crapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...