Skocz do zawartości
Sheyu

Frytownica beztłuszczowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z was miał do czynienia z frytkownicą beztłuszczową? Zastanawiam się nad kupnem takiego urządzenia żebym mógł żreć smażone mając przy tym czyste sumienie :cool: . Ogólnie zastanawiam się nad najnowszym Philipsem Philips tylko nie wiem czy jest sens wydawać taką kasę gdy odejmując jedynkę z przodu mogę kupić to: Berlinger

Tak więc ponawiam pytanie: czy ktoś z was korzystał z takiego urządzenia? No i czy polecacie?

Edytowane przez Sheyu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na necie, że efekt jest taki sam, jakbyś te frytki wrzucił do piekarnika (i w sumie, znając zasadę działania takie "frytkownicy" nie może być inny, bo to tylko gorące powietrze), więc zakup urządzenia do tego nie ma specjalnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tefal Actifry gdzie się daje tylko łyżkę oleju i frytki są znacznie lepsze niż z frytkownicy. I w tym Actifryu możesz gotować znacznie więcej, więc wybrałbym go zamiast tej frytkownicy beztłuszczowej.

Edytowane przez lones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o frytki to mi najmniej chodzi :D. Miałem zamiar przyrządzać w nim głównie mięso i warzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej się sprawdzi. Ja w tym całe obiady robię:) Są nawet książki kucharskie tylko do dań a Actifry.

Edytowane przez lones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie polecasz? :D Jedzenie jest lepsze niż przygotowane tradycyjnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe jest smażone tylko pieczone, co jak co wole zjeść frytki z oleju ,niż takie nijakie z piekarnika.Zadaj sobie to samo pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wolę frytki/ziemniaki pieczone niż smażone ;). Wcale nie muszą być nijakie jeżeli potrafi się coś więcej w kuchni niż zagotowanie wody i wrzucenie frytek do oleju ;).

Edytowane przez Sheyu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe jest smażone tylko pieczone, co jak co wole zjeść frytki z oleju ,niż takie nijakie z piekarnika.Zadaj sobie to samo pytanie.

Widać nie jadłeś frytek z actifry. Tam jest olej, ale w ilości jednej łyżki. i to wystarcza, żeby frytki byłyy identyczne jak te z oleju.

Sheyu. Jeśli chcesz urządzenie gdize jedzenie będzie bardiej soczyste i pełne smaku to kup wolnowar. Tam jedzenie robi się kilka godzin w niskiej temperaturze i smaki nie uciekają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie jadłeś frytek z actifry. Tam jest olej, ale w ilości jednej łyżki. i to wystarcza, żeby frytki byłyy identyczne jak te z oleju.

 

 

I pewnie są tak samo szkodliwe. Jak się robi dobrze frytki to na ziemniaku pozostaje skrobia, przy kontakcie z gorącym olejem tworzy ona płaszczyk. Przez co prawidłowo zrobione frytki nie są wcale tłuste. A to co w frytce jest rakotwórcze to właśnie ten płaszczyk ze skrobi i niema znaczenia czy łyżka oleju czy jak w przypadku frytkownicy kilka litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat :) pomijając już zupełnie fakt czy to szkodliwe czy nie zapytam czy ktoś miał doczynienia faktycznie z taką frytkownicą i jakie są rzeczywiste odczucia na ten temat ;) Czy z podanej listy polecicie jakiś model? Mój link Raczej jestem zdecydowana ale tak dla pewności czasem warto zaczerpnąć opinii u osób bezstronnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tefal Actifry gdzie się daje tylko łyżkę oleju i frytki są znacznie lepsze niż z frytkownicy.

 

Heh, jasne - oblane łyżką oleju i ogrzewane gorącym powietrzem ziemniaki lepsze niż z głębokiego tłuszczu. Jakieś nowe prawa fizyki tworzysz stary. Siorka moja ma tego Tefala i jak kolega z góry pisał - to nic innego jak piekarnik z termoobiegiem i obracającym się koszykiem. Co kto lubi ale jako frytki to te z tej pseudo frytkownicy lepsze być zwyczajnie nie mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tefal Actifry to jest piekarnik i tyle. Dlatego jak ktoś ma piekarnik a chyba prawie każdy ma to w nim frytki smakuja bardzo dobrze.

 

Ja osobiscie wole sobie obrać i pokroić ziemniaki i dodać rózne dodatki pokroju przyprawy by lepiej smakowało.. Do piekarnika i wio pysznosci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...