Skocz do zawartości
ProGRAMer

[2500zł] Laptop do obliczeń numerycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję laptopa z najlepszym CPU jakim można mieć za podaną kwotę oraz dyskiem SSD. Matryca o rozdzielczości FHD mile widziana. Laptop nie będzie służył do grania a wyłącznie do wstępnych obliczeń przed wysłaniem na klaster oraz obróbce zebranych danych.

Dodatkowym atutem była by możliwość dokupienia do danego modelu adaptera na dysk zamiast napędu optycznego.

Zastanawiam się nad:

http://www.x-kom.pl/p/251873-notebook-laptop-156-lenovo-b50-80-i5-5200u-8gb-240-r5-m330.html

oraz nad

http://www.x-kom.pl/p/264553-notebook-laptop-156-acer-f5-572g-i5-6200u-8gb-120-gt940m-fhd.html

Niestety ten drugi przekracza budżet. Jakieś rady lub propozycję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenovo G510 z i5M + 8gb ramu + win

Tutaj masz procesor i5 ale w wersji M, o pełnym wysokim taktowaniu - mocniejszy od powyższych. Najmocniejszy w tej cenie. W cenie jest jeszcze oryginalny system operacyjny (wart osobno 350zł~ w wersji OEM). Do tego dokupiłbym porządny dysk SSD:

Samsung SSD EVO 250GB - jeden z lepszych na rynku, te dodane przez sklep standardowo są najczęściej słabej jakości.

i poprosił w uwagach do zamówienia o montaż.

Dysk HDD z wnętrza dostaniesz do ręki.

Wymierzysz sobie później wielkość kieszeni i dokupisz o odpowiednim rozmiarze HDD CADDY SATA:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=hdd+caddy&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-2-1211

Porównanie z i7-5500u, na korzyść i5M:

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2277&pid2=2082&compare=core-i7-5500u-2-core-2-4ghz-vs-core-i5-4210m-2-6ghz

Edytowane przez heaven92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenovo B50-80 i7-5500U/8GB/240 R5 M330

Budzetowka od Lenovo, laptop ma praktyczna obudowę oraz matowa matryca która nie odbija otoczenia, dobra kultura pracy, bateria wytrzyma około 4h działania na wifi. Jest to nowa odsłona starszego modelu Lenovo B50-70 którego trochę podrasowali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Visit, Pluto, flash. Część wykresów jest generowanych z ponad 3k plików z których każdy waży około 0,5MB. Ogólnie obliczenia astrofizyczne. Używam mpi do obliczeń równoległych.

Warto wspomnieć że w tej chwili posiadam Lenovo g500 z celeron 1005m.

Edytowane przez ProGRAMer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OpenCl odpada, o ile sprawdza się do obliczeń innego typu, przy tym co ja pracuje wydajniejsze są cpu. Kod który uruchamiam jest specjalnie kompilowanym programem napisanym w C oraz fortran. Musiałbym przepisać sporo kodu żeby liczyć na GPU a i tak nie wiadomo czy byłby jakikolwiek wzrost wydajności.

Nie mam co pisać na forach bo nikt się tym nie zajmuje oprócz kilku, kilkunastu osób na świecie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procesory U i i5 do obliczeń? Wy się dobrze czujecie?

Używki wchodzą w grę? Do 2500 da się wyrwać już spokojnie laptopa z 4700MQ, którego to można wymienić później na 4900MQ (polecam proca, najlepszy z Haswelli). Jeśli tak, to PW, przekopiemy się przez Allegro, bo akurat jestem na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale chce kupić nówkę ze sklepu bo raz że chce mieć gwarancję a dwa to że chcę brać i tak na raty a do 2500zł raty wynoszą tyle ile jestem w stanie spłacać.

Większość obliczeń i tak robię na klastrze uczelnianym ale żeby sprawdzić czy z symulacja wszystko ok to zanim dodam zadnie na klastrze sprawdzam na laptopie kilka pierwszych sekund symulacji. Nie bardzo mi się widzi przy obecnym lapku czekać 1-2h na jakiekolwiek wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi