Skocz do zawartości
Sogetsu

Projekt Beloved

Rekomendowane odpowiedzi

Może to przez lampę błyskową na tym zdjęciu, ale jeżeli ten płyn ma tak mało wyraźną barwę w butelce (gdzie jest go więcej), to w rurkach o średnicy wewn. 10mm będzie przezroczysty. Nie myślałeś nad kupnem Pasteli od EK? Mógłbyś wziąć czerwony i biały i je zmieszać żeby uzyskać dokładnie ten odcień jaki chcesz.

ek-ekoolant-pastel_all_800_1_1_1.jpg

Co do malowania chłodnic - ja bym finów nie tykał, u Niklota zrobiło to HWLabs z tego co zrozumiałem, więc wiedzieli co robią i nie nakładali kolejnej warstwy farby na finy.

IMO ten drugi kwiat wyśni wygląda lepiej i mógłbyś taki motyw zaaplikować też na niektóre komponenty (customowa naklejka na psu lub ssd na przykład), coś jak tutaj:

900x900px-LL-77d36ea6_dfuBWEq.jpeg

900x900px-LL-487750b7_ysOAwql.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie płyn mieszany z komponentów Pastel bo Phobya da nędzne nasycenie koloru w rurkach.

Kasety chłodnic można lakierować...lub okleic folią bo w SR1 to prosty mod,

finy to i tak będą niewidoczne pod wentylatorami więc bym ich nie tykał.

Miałem SR1 lakierowaną all na biało i wiem jak lakier na finach wypadł,nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy schemat ciekawszy trochę, bardziej dyskretnie wkomponuje się na białe tło według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sogetsu, jak pisał ELDER, maluj same kasety :thumbup: Przy takiej ilości finów ciężko Ci będzie równomiernie i cienko pokryć każdy z nich plus problemem będą szczególnie narożniki chłodnic, które zakryte są przez fragment blachy, do których montujesz wentylatory. Jak malować to wszystko i dokładnie - w przeciwnym wypadku lepiej odpuścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomsto100, niestety płyny EK odpadają, bo robi je Mayhems, a postanowiłem sobie, że od nich nic już nie kupię. Elder, a co w takim razie byś polecał za płyn? Mayhems/EK odpada - zawziąłem się... :hmm:

 

W takim razie same kasety poszłyby do malowania, oklejanie chyba mija się z celem, bo i tak sporo rzeczy będzie do malowania jechało, no i to co było na zdjęciach z tej lakierni (to chyba u Finaca było, ale mogę się mylić), to czysta poezja.

 

12 złączek 16mm Barrow białych do rurek - powinny przyjść w środę. Tak samo, jak biały zawór Barrow do opróżniania układu - ten nowy design kupiłem, przynajmniej nie będzie problemu z pękającym plastikiem.

 

Co do schematu, też skłaniam się na pierwszy, ale na finalną decyzję mam jeszcze czas.

 

W przyszłym tygodniu wysyłam różowe capy do Sławka i Iksmodiwa, przy okazji zamawiając przedłużki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór nr2 wygrawerujesz w akrylu laserem,wzór nr1 tylko aerograf ogarnie bo ma cieniowane obrysy.

Laser cieniowania nie ogarnie z właściwym tzn delikatnym rozmiękczeniem zewnętrznego obrysu...tu masz przykład grawerowanego laserem akrylu

 

 

 

p1320081b1asb.jpg

 

 

 

Z płynem pink będzie jazda i to poważna dlatego jak odrzucasz Mayhems widział bym biały płyn w układzie a delikatne różowe akcenty dodające smaku i finezji całości

bo łatwiej lakier akrylowy w wersji pink dobrać i lakierować dodatki/logo/części wyposażenia.

Patrzmy na techniczny aspekt wykonania modyfikacji i do niego dostosujmy wygląd projektu.

 

To nie działa tak że co tylko sobie wymyślimy to będzie wykonalne bo technicznie wiele rzeczy jest nie wykonalne w najwyższej jakości

z winy braku właściwej technologii lub dostępu do odpowiednich maszyn.

 

Odrzucasz płyny z których pink daje się wygenerować w mocno nasyconej wersji z intensywnym kolorem pink i zostajesz z niczym.

Popatrz na worklogi gdzie płyn pink zastosowano...to Mayhems.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie z tym wzorem mogę być elastyczny - jeden i drugi mi pasuje, więc skoro łatwiej coś wykonać, to jestem za.

 

W kwestii płynu...niby jest wybór, ale jak przychodzi co do czego, to wychodzi na to, że Mayhems ma monopol. Najwyraźniej będę musiał się przeprosić z ich chamskim podejściem do klienta, choć nie uśmiecha mi się to ani trochę. Biały odpada, bo mam już białe złączki, byłoby chyba trochę za dużo tego koloru - biała buda, białe złączki, białe elementy, a różowego tyle, co kot napłakał. No i sprawa z tymi płatkami wiśni na rezie kasetowym - z różowym płynem ma to sens, z białym dziwnie by wyglądało. Obejrzę sobie jeszcze kilka worklogów. W ogóle, to nie planowałem pastelowego płynu, tylko różowy barwnik z X1 Mayhemsa wcześniej :hmm:

 

Jeśli jednak biały płyn - nie Mayhems/EK, to co miałeś na myśli? Bo w sumie, to nawet biały płyn w bloku na mosfety pasowałby do białego ubranka Raystorma, tylko wtedy faktycznie trzeba by coś zmienić w kwestii tego akrylu. :hmm:

 

Edit:

Ma ktoś z Was pojęcie, co się dzieje z marką Primochill? Znalazłem taki mod:

 

https://www.youtube.com/watch?v=q-WxZGlNrNg

 

i gość używał w nim różowego płynu...Primochill, o tego:

http://www.primochill.com/product/primochill-true-infused-insanely-concentrated-liquid-pre-mix-8oz-dragon-sicle/

 

Problem w tym, że w żadnym europejskim sklepie go nie mogę znaleźć.

Edytowane przez Sogetsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik w projekcie Cosmos używał białego nanofluid który z USA był sprowadzany,Ghost White albo Ice Dragon...tego już nie pamiętam dokładnie..to było pięć lat temu i trzeba to sprawdzić w jego worklogu.

 

 

 

widok1m2o9s.jpg

 

 

 

widok2j0uhw.jpg

 

 

 

obudowa0d4u2e.jpg

 

 

 

obudowa2btu5p.jpg

 

 

 

Biały Mayhems Pastel to bazowy płyn z którego wszystkie kolory przez dodanie barwnika da się tworzyć

w właśnie w wersji białej jest najtrwalszy z tego co Biafra testował a on sporo płynów testował.

 

Płyn to tylko płyn,można to zmieniać dowolnie więc to nie problem takiego czy innego producenta płyn zastosować.

Do Black Ice kupiłem biały Pastel Ice White ale zawsze można do tego dać barwnik i zmienić kolorystykę układu.

 

Dajesz szklane rurki w układzie więc płyn nie reaguje jak w przypadku problemów z akrylowymi rurkami czy niektórymi rodzajami węży,

generalnie to wszelkie jazdy ze zmiana koloru płynu fundują sobie ludzie z niewiedzy bo zawalają temat Ph układu.

Układ ma mieć neutralne Ph7 przed wlaniem płynu,czyścimy wszystko a szczególnie chłodnice aby neutralne Ph przywrócić

i nie zmienia nam koloru płynu w trakcie użytkowania i syf się nie robi.

Mało kto sprawdza wstępnie wyczyszczony układ zalany destylką na test wstępny na odczyn Ph papierkami lakmusowymi

tylko leje docelowy płyn a potem płacz i zgrzytanie zębów bo wyblakło.

 

Kto o to nie zadba bo byle szybciej zalane LC działało ma gwarantowane jazdy,płyn degraduje się i zmienia kolor.

Polecam Mayhems Blitz Pro...wszelkie chałupnicze metody typu kwasek ocet itd są tanie ale nie są dobre.

Są tylko tanie.

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chciałem zasugeorować Ice Dragon Nanofluid, ale w europejskich sklepach jako producent figuruje Mayhems (choć wątpię by oni to faktycznie produkowali, pewnie jedynie brandują to w EU), do tego jest okropnie drogi - to już 'mniejszym złem' byłby barwnik EK, bo Mayhems ma raczej niższe marże na nim niż na Ice Dragonie.

Co do czyszczenia chłodnic - spokojnie można to zrobić bez używania produktów Mayhems (można też zamiast tego użyć kwasu fosforowego którego bodajże właśnie Mayhems używa w tym Blitz Pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mi od zawsze wydawało się, że Ice Dragon to właśnie produkt Mayhems (Jayz też chyba wspominał przy swoim układzie - a on jest z US). Z wyborem płynu mam na szczęście dużo czasu, choć widzę, że wszyscy mnie usilnie próbują przekabacić na różowy pastel, z transparentnego :lol2: Jeśli faktycznie nie będzie alternatywy, to pójdę w Mayhems, choć ciągle chodzi mi po głowie X1 + różowy barwnik i finalnie transparentny róż - po tych wszystkich jazdach Jaya z pastelami. Może faktycznie to coś z niedoczyszczonymi chłodnicami, choć on to raczej fachowiec :hmm: Do finalnego zalewania jeszcze bardzo długa droga, więc mam sporo czasu na przemyślenia. No i czy gotowe premixy różowego pastelu też są na Ice Dragonie? Tak z ciekawości pytam. EK nie ma w swojej ofercie różowego barwnika, a nie wiem czy wskazane jest mieszać różne? Nie zmieni to właściwości chemicznych i samego pH?

 

Z moich pomysłów, to napomknę jeszcze, że raczej na 100% stracę gwarancję na blok Aquacomputer :lol2: Jestem już po słowie ze Sławkiem i cały blok zostanie rozebrany, przezroczysta część na bloku dostanie grawer, tak samo backplate. Mocno zastanawia mnie też modzenie bloku Raystorma ;)

 

Już za 10 dni temat obudowy, którą zdecydowałem się kupić, zostanie wyjaśniony - wtedy będę mógł wrzucać zdjęcia, no i na pewno sugestii co do modyfikacji będzie od Was więcej.

 

Elder, Blitz Pro to nie do konca jest mi potrzebny, miernik pH mam w domu, zarówno elektroniczny, jak i papierki, to samo z rękawicami, czy goglami...w sumie, to szkoda, że samego płynu nie sprzedają. No chyba, że poszedłbym w pomysł kol Tomsto100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tych wszystkich jazdach Jaya z pastelami. Może faktycznie to coś z niedoczyszczonymi chłodnicami, choć on to raczej fachowiec :hmm:

 

Z jego wypowiedzi wynika, że kilka razy przepłukał cały układ. Pytanie czy płukał go czymś do tego stworzonym jak choćby wspomniany przez Sławka blitz, czy po prostu tak jak większość destylka i tyle.

Ta druga opcja w 99% przypadków wystarczy, ale są takie sytuacje, w których coś siedzi (szczególnie w chłodnicach) i zwykła destylką się tego nie pozbędziesz.

 

Miałem identyczną sytuację w moim TJ 07

Po zalaniu DP Ultra kolor był taki :

 

07.JPG

 

A po niecałych dwóch miesiącach :

 

01.jpg

 

02.JPG

 

Po rozebraniu układu, zero syfu. Kilka razy przepłukałem i nic.

 

Zalałem innym płynem, od innego producenta (Mayhems :E )

 

0001.jpg

 

A i tak po rozbieraniu układu jakiś miesiąc później kolor był już zupełnie inny (nie mam niestety zdjęć)

 

Tak więc szanując Jay'a, każdy ma słabsze dni i być może wina leżała po jego stronie. Co nie zmienia faktu, że pr'owo Mayhems wypadł naprawdę słabo, ale nie skreślałbym ich na Twoim miejscu ;)

Moim zdaniem pastele i dp ultra to najlepsze płyny jakie są na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, heat. No ochłonąłem trochę i skreślał ich nie będę. gdyby to był inny kolor, to byłoby łatwiej (DP), ale różowy, to jak pisał Sławek - chyba tylko Mayhems porządny ma. Pytanie, jaki będzie się lepiej prezentował - transparentny róż Mayhemsa, czy jednak pastel?

 

Doszły złączki na rurki szklane 16mm Barrow oraz nowy zawór (też Barrow). Zawór ze zmienionym "pokrętłem", bo poprzednie pękało i widocznie sami zauważyli ten problem. Jakość oceniam tak sobie, nie jest idealnie, ale same złączki są ładne. Jak będę rozbierał układ, to okaże się, czy wejdą bez problemu na Raystorma :lol2:

 

EOps0Feh.jpg

MrNkpq8h.jpg

xm90Nlxh.jpg

t0kW9vQh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyglądają białe złączki, "pokrętło" z zaworka jednak nie bardzo mi się podoba, ono jest metalowe?

 

BTW: Na moich złączkach logotyp Barrow jest inny - przypomina znak BP - ciekawe skąd ta różnica :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje złączki pod rurki dostałem równo po 8 dniach zamówienia i też mam logo jak u bitsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, złączki Barrow w UK mają w logo cały napis i chyba wolę to, niż "przypadkowe" podobieństwo do logo Bitsa. Co do pokrętła, tak - jakiś metal. Tutaj wrzucam porównanie obydwu zaworów, będzie widać miejsce, w którym te stare wersje z plastikiem pękały - ja dwa razy odsyłałem do reklamacji i za każdym razem to samo, a kółeczko ze środka wypadało. Jak dla mnie nowy design może być, szkoda tylko, że nie jest pomalowany jak reszta. Ten smok w starym i tak mnie irytował :lol2:

 

wk9HbmZh.jpg

EHD4FVMh.jpg

l6nrKveh.jpg

Edytowane przez Sogetsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak do tej pory nie miałem problemu z plastikowym pokrętłem, ale metalowe faktycznie będzie trwalsze.

 

Co do logo smoka, to zgadzam się w zupełności - wolę czyste złączki - dlatego nie podoba mi się w zasadzie nic od BP, bo wszędzie muszą pchać swoje logo.

 

Na co teraz czekasz? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też pękło pokrętło w zaworku, ale ja to olałem. Zcisnąłem cienką trytytką, dałem szerszą podkładkę do środka pod śrubę i trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo - dlatego Bitsa skreśliłem już na samym początku moich przygód z LC. Choćby robili złączki z samego tytanu, to i tak te durne smoki będą mnie odstraszały - to nie dla mnie. No chyba, że ktoś ma super hiper adamantium godlike edition płytę od MSI - w te klimaty złączki Bitsa idealnie się wpasują :lol2: Szkoda, bo jakościowo to chyba jedne z najlepszych złączek na rynku.

 

Teraz to będę wysyłał niebawem do Sławka kilka złączek na testy ze szklanymi rurkami, które polecał. Chodzi o to, by sprawdzić, czy wszystko będzie pasowało przed finalnym zamówieniem większej ilości tych rurek - wolę wiedzieć zawczasu, niż później płakać ;) Myślę nad wzorem oplotów do przedłużek, tzn nad ułożeniem kolorów i czy dać same róż+biel, czy może też czarny rząd dla przebicia tych dwóch kolorów :hmm: jak się zdecyduję, to złożę zamówienie u naszego kabelkowego mistrza moddingu, czyli iksmodiwa (jakby ktoś nie wiedział :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie teraz nastraszyliście z tym zaworem, będę musiał bardziej na niego uważać :P.

 

Robisz tylko przedłużki czy całe kable? Osobiście wydaje mi się, że czarne wstawki w przedłużkach przy tego typu kolorystyce to nie najlepszy pomysł - może zamiast tego jakieś odcienie szarości?

 

Nie mogę się doczekać szklanych rurek :). Ja czekam na nowe mobo (:P) oraz jeszcze jedną nieplanowaną zmianę w LC + dwie przesyłki z Ali żeby ruszyć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super te biale zlaczki.

 

Szklane rurki z obudowa ktora bedziesz mial-coz,to razem powinno gniesc jajca...bedzie projekt jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawisza - uważaj, mój przy pierwszym zakręcaniu pękł, a ja nie jestem jakimś mocarzem, jak choćby oizo :lol2:

 

Będą same przedłużki, z bardzo prostej przyczyny - mój zasilacz Super Flower jest tylko częściowo modularny. Co do koloru, też chodziło mi przebicie bieli i różu szarym, ale z drugiej strony, pomyślałem sobie, że to byłby już czwarty kolor w projekcie, bo czarne mam przecież mobo i część tej czerni będzie widoczna, a w szarym kolorze nie mam tam absolutnie nic i byłoby to tylko takie dokładanie dodatkowego...w sumie, to sam nie wiem, bo nie mam aż takiego doświadczenia :hmm:

Z drugiej strony, też odnoszę wrażenie, że czarny będzie zbyt mocnym kolorem w oplotach, jak na dodatek do bieli i różowego...muszę to jeszcze przemyśleć, może ostatecznie zostaną tylko te dwa kolory w oplotach :lol2:

Ja tam boję się tych szklanych rurek, najbardziej tego, że okaże się iż nie będą pasowały do złączek - to spędza mi sen z powiek.

Co to za zmiana u Ciebie będzie? Skoro nieplanowana, to czyżby to o płyn i odbarwienie chodziło?

 

Rafał - czy będzie gnieść, to się okaże - najważniejsze, żebym ja był zadowolony i żeby małej się spodobało :) zobaczysz, że na forum to nie będzie lubiany projekt, nikt tutaj w tej kolorystyce nie gustuje raczej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworem bawiłem się od razu jak go dostałem odkręcając i zakręcając go kilkanaście razy i nie było problemu, przy opróżnianiu pętli tez nie miałem problemów i oby tak zostało :P.

 

Najprostsze jest najlepsze - wydaje mi się, że oplot tylko w dwóch kolorach spisze się jednak najlepiej :).

 

Ja się bałem swoich rurek, że do złączek nie będą pasować, ale po wstępnych przymiarkach jest dobrze. Potem się obawiałem, że będą problemy z sylikonowym insertem, ale pasuje idealnie. W Twoim przypadku pewnie będzie podobnie - jeśli rurki mają 16mm OD to nie będzie problemu. Jak rozwiążesz kwestię gięcia rurek? Chcesz iść w "SingularityComputers style"?

 

Z płynem wszystko u mnie ok - prawdopodobnie zmieniam blok na CPU, bo obecny nie spisuje się tak jak powinien, ale muszę wykonać jeszcze kilka testów czy to na pewno jego wina - do tego potrzebne mi min. nowe mobo, ze starym też są problemy, więc leci na gwarancję + sporo czasu, bo kilka razy muszę pętlę opróżnić i napełnić.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, mi dopiero pękł jak oparłem na nim całą "tejotkę" także spoko, miał prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworem bawiłem się od razu jak go dostałem odkręcając i zakręcając go kilkanaście razy i nie było problemu, przy opróżnianiu pętli tez nie miałem problemów i oby tak zostało :P.

 

Najprostsze jest najlepsze - wydaje mi się, że oplot tylko w dwóch kolorach spisze się jednak najlepiej :).

 

Ja się bałem swoich rurek, że do złączek nie będą pasować, ale po wstępnych przymiarkach jest dobrze. Potem się obawiałem, że będą problemy z sylikonowym insertem, ale pasuje idealnie. W Twoim przypadku pewnie będzie podobnie - jeśli rurki mają 16mm OD to nie będzie problemu. Jak rozwiążesz kwestię gięcia rurek? Chcesz iść w "SingularityComputers style"?

 

Z płynem wszystko u mnie ok - prawdopodobnie zmieniam blok na CPU, bo obecny nie spisuje się tak jak powinien, ale muszę wykonać jeszcze kilka testów czy to na pewno jego wina - do tego potrzebne mi min. nowe mobo, ze starym też są problemy, więc leci na gwarancję + sporo czasu, bo kilka razy muszę pętlę opróżnić i napełnić.

 

No i pozostaną dwa kolory na oploty, waham się tylko, którego koloru ma być więcej, w weekend składam zamówienie :)

 

Gięcie szklanych rurek jest niemożliwe. Dlatego rozglądam się za sporą ilością złączek kątowych...SingularityComputers to nie jest zły przykład do naśladowania przecież. Choć projektów nie ma co porównywać, dla mnie są sufitem, na który spoglądam z poziomu podłogi :lol2: ale w kwestii rozwiązania połączeń, to tak - kątówki.

 

Płyn będzie jednak biały pastel + barwnik różowy Mayhemsa. Zrobię sobie taki róż, jaki mi będzie odpowiadał do reszty.

 

Sprzęt na szczęście działa u mnie bez zarzutu, więc wymuszanych zmian nie będzie.

 

Aha, kastety na kabelki, mały szczegół, ale wydaje mi się, że polepszy wizualnie całość.

 

Kwiat do projektu - wersja numer dwa.

 

Pojutrze wypalam z obudową. Po cichu powiem, że w prywatnych wiadomościach, jak z ludźmi piszę, to przy okazji pytam, czy stawiają na obudowę CaseLabs, czy LD Cooling, to zdecydowana większość uważa, że to na Amerykanów postawiłem :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A przeczytałeś artykuł czy tylko nagłówek?  Jasno wynika z artykułu, że działanie zaczęło się od pewnej prowokacji służb. I teraz po tym kto ten materiał odtwarzał po prostu chcą do niego dotrzeć i sprawdzić czy ma wspólników. Nie chodzi tylko o pranie pieniędzy, ale też o dochodzenie w sprawie umieszczenia materiałów wybuchowych w śmietniku.  Także próba pozyskania pewnych informacji jak najbardziej zasadna, bo nie do końca wiedzą kogo szukają, a tak mogą wychwycić podejrzanych.  Nie do końca rozumiem czemu akurat tutaj czepiają się faktu, że chcieli dane użytkowników. Jest wiele portali i usługodawców, którzy takie dane przekazują na wniosek sądów do działań operacyjnych. Pierwszy lepszy przykład to dane dotyczące użytkowników przekazane przez znany portal aukcyjny w celu rozpoznania sprawy sprzedaży nielegalnych kluczy do kart przedpłaconych czy licencji na oprogramowanie. Wiem, bo sam byłem na takim przesłuchaniu w charakterze świadka. Policja dostała numer aukcji, nazwę kupionego produktu, kwotę, rodzaj i datę transakcji, moje dane teleadresowe, nazwę użytkownika, a co jeszcze tego nie wiem.  Zatem jeżeli mają te dane służyć do ścigania przestępstw to czemu ich pozyskanie miałoby być zabronione? Należy jedynie uregulować prawo tak, by nie dopuszczać do nadużyć. 
    • Życia plemnika? Twoje nieuctwo osiąga szczyty ;). Zapoznaj się może czym właściwie jest pigułka po i czemu legalnie można ją używać w Polsce(tyle, że w obecnym stanie prawnym na receptę). Z twoją logiką to każdy seks powinien kończyć się zapłodnieniem(i jest to wręcz wskazane) :D.
    • gral ktos z was cyberpunka 2077 na boosteroid?bo mi cos nie dziala;/
    • Nie kojarzę takich tweaków, ja nic nie zmieniałem.
    • Hahah co nazywasz wysrywem, to że bronie życia i jak to nazywacie nienarodzonego pasożyta czy tam płodu... Moja Ciotka wychowuje przeszło 40 lat niepełnosprawną ruchowo i umysłowo dziewczynę, i powiem Ci że kiedyś powiedziała nigdy tabletki dzień po bym nie użyła, nawet jeśli by została zgwałcona, lub wiedziała że będzie po urodzeniu chora, lub niepełnosprawna .Więc jeśli to nazywasz wysrywem to Gratuluję. Użyj tabletki kilka lat po...    @Voodoo2 Pisz tak dalej to zaraz pięknego bana tu wyłapiesz specjalisto od seksu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...