Skocz do zawartości
heat

Heat PC's

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie to wygląda :thumbup:

 

Mam pytanie do znawców tematu, jak wygląda porównanie węży do rurek pod względem szczelności przy złączkach, co jest lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat szacunek za cierpliwość do gięcia i montażu rurek akrylowych,

myślałem że po Switch810 nie masz już do tego nerwów :D

Wyszło świetnie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co nawet rozpisywac, uklad w tak malej skrzynce prezentuje sie mega czysto i przejrzyście, wyszło świetnie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jakie to małe i jakie fajne :thumbup:

 

Nie ma sie co nawet rozpisywac, uklad w tak malej skrzynce prezentuje sie mega czysto i przejrzyście, wyszło świetnie :thumbup:

 

Dzięki :cool:

 

Moim zdaniem super wyszło. Nic bym nie zmieniał, a już na pewno nie skracał połączeń. Fajnie, symetrycznie wygląda. Swoją drogą pewnie się namęczyłeś z gięciem tych dolnych odcinków idących do szybkozłączek :D

 

Daj spokój - odcinek od szybkozłączki do CPU to była tragedia... Gięcia za blisko siebie żeby użyć narzędzi. Trzeba było rzeźbić na oko a to już generuje straty w materiale... :E

 

Pięknie to wygląda :thumbup: Mam pytanie do znawców tematu, jak wygląda porównanie węży do rurek pod względem szczelności przy złączkach, co jest lepsze?

 

Nie ma różnicy. Skręcane jedne i drugie tak samo dobrze trzymają, nie ma prawa być jakiegokolwiek wycieku.

 

Heat szacunek za cierpliwość do gięcia i montażu rurek akrylowych,myślałem że po Switch810 nie masz już do tego nerwów :D Wyszło świetnie :thumbup:

 

Dzięki ELDER. :thumbup:

Gięcie układ w switchu to była katorga. Jak sobie dzisiaj przypominam gięcie tego dolnego odcinka od SR1 do aqualisa to najchętniej bym to wymazał z pamięci... Ile przy tym poszło materiału i poleciało epitetów :lol2:

 

05.JPG

 

06.JPG

 

07.JPG

 

 

W Q50 było trochę lepiej, ale tak czy inaczej roboty jest nieporównywalnie więcej niż przy wężach. Ale nie powiem - sprawia to radość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad w 810 to byl majstersztyk.

Z gieciem rurek wiem o co Ci chodzi,ja przy gieciu dwoch rurek mialem problem,a co dopiero przy takim ukladzie.Bez osobnego pomieszczenia-garazu/piwnicy nigdy do tego tematu nie podejde,a ze garazu ani pwinicy nie mam(ach te angielskie domki) wiec tematu rurek nie ma-no i to sa koszta,przeciez wywalilem mase kasy na zniszczone rurki...uhhh.

Ty jednak do rureczek wrociles w swietnym stylu-rewelacyjnie to wyglada,choc to takie malenstwo/

Chlodnica wyglada mocarnie,ale juz rez z pompka na chlodnicy mniej mi sie podoba-brakuje mi tu spojnosci,choc wiem ze inej opcji nie ma.O ile doszedlem do punktu w ktorym moglbym zaakceptowac zewnetrzna chlodnice,to cholera pompka/rez na zewnatrz jakos mi nie pasuja.

 

Tak czy inaczej swietna robota.

 

Jak zawsze. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki oizo :cool::thumbup:

Ciężko będzie jakimkolwiek układem przebić mi switch'a bo tam jeszcze dochodził element nowości w postaci rurek 16mm ;) Wtedy wszyscy lecieli na 12mm i to był jeden z niewielu układów na grubych rurach. Czasami żałuję, że się go pozbyłem - ale rury z tego układu mam do dzisiaj :lol2:

Teraz mało co potrafi zaskoczyć - na IEM były kompy po kilkadziesiąt tysi i serio nie robiły jakiegoś większego wrażenia bo to wszystko już "było" - no może poza tym sterowanym zdalnie In-Winem :E

 

Co do gięcia to powiem Ci, że te narzędzia od barrow/primochill i innych naprawdę ułatwiają pracę. Szczególnie jak ktoś nie potrzebuje zawijasów i wystarczą mu pojedyncze łuki 45/90/180o. Nie potrzebujesz do tego garażu - wystarczy jakaś byle jaka deska/półka z szafki (grunt żeby była płaska) i do tego przykręcasz te bajery i robisz łuki w 5 min ;) Schody zaczynają się przy kombinacjach bo masz wygięty jeden łuk, zaczynasz podgrzewać drugi, który ma być w pobliżu i co się dzieje? A no ten wcześniej wygięty zaczyna się prostować :lol2: Czasami przydałyby się dwie dodatkowe ręce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście rurki to fantastyczne odkrycie, bo dają tak duże pole manewru i tyle finezji, a jednocześnie potrafią wyglądać elegancko. Niemniej wymagają bardzo dużo pracy, i zdecydowanie jeszcze więcej cierpliwości, szczególnie tak jak zauważasz kiedy jedną rurkę wyginamy w różnych kątach w różne strony... dzieją się cuda :lol2: Trzeba mieć też dużo precyzyjnej wyobraźni co do samych łuków, ale mogą pochłonąć w nieskończoność :thumbup: Całoś podoba mi się przepysznie, szczególnie sama forma prezentacji - świetna robota :thumbup:

 

S3 CASE LABS mam nadzieje, że będzie dużym wyzwaniem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update :)

 

Długo kombinowałem, który wentyl wrzucić na tylną ściankę. Zależało mi na tym żeby nie "szpecił" a niestety większość wentyli od "d... strony" czyli od strony naklejki wygląda słabo.

 

Początkowo miał być czarny eloop od phobya, ale nie byłem do końca przekonany. Później air penetrator od SS, ale ostatecznie zaryzykowałem romans z NOCTUA ;)

 

01.JPG

 

Oczywiście z obowiązkowym zestawem naprawczym :

 

02.JPG

 

03.JPG

 

Po korekcie wentyl wygląda tak jak powinien, chociaż nie powiem czarny z brązowymi gumkami też wygląda ciekawie. ;)

 

04.JPG

 

05.JPG

 

 

Od strony technicznej wentyl jest naprawdę rewelacyjny.

Bałem się tego, że będzie suszarką, ale zupełnie niepotrzebnie. W błąd wprowadził mnie jakiś test na YT, który sugerował, że wentyl wstaje dopiero przy około 800rpm.

Prawda jest taka, że jego zakres działania to 200-2000rpm i w przedziale od 200-600rpm jest praktycznie niesłyszalny. Do 900/1000rpm da się wytrzymać - słychać go, ale dźwięk nie jest irytujący no i już naprawdę konkretnie wieje... Powyżej 1500 już jest masakra :E

 

To co mi się nie podoba to, że w tak drogim wentylatorze jedyne co dostajemy to cztery śrubki... Miałem już kilka wentyli od Noctua i nawet do 40mm, którego mam w NAS dostałem chyba z trzy różne przejściówki, kołki gumowe, śrubki i jakieś inne duperele.

Otwierając pudełko miało się wrażenie, ze dostaje się absolutny TOP a tutaj po otwarciu myślałem, że ktoś się pomylił przy pakowaniu ;)

 

 

Wymieniłem też pamięci. Polowałem na Dominatory, ale nic ciekawego nie znalazłem.

W zeszłym tygodniu pojawiła się fajna oferta na morelach na KLEVV no i się skusiłem ;)

http://www.morele.net/pamiec-klevv-ddr3-2400mhz-8gb-4gbx2-cl11-genuinekit-km3g4gx2y-2400-750590/

 

 

06.JPG

 

07.JPG

 

08.JPG

 

 

Zrobiłem jeszcze foto jak wyglądają z odpalonymi ledami na grzebieniach. Przy okazji ogarnąłem też ten kabel atx 24pin i chyba rzeczywiście lepiej wygląda taki schowany.

 

 

11.JPG

 

 

Ostatnią zmianą będzie wymiana węży łączących obudowę z chłodnicą. Obecne przezroczyste jakoś mi nie pasują, więc zamówiłem czarne, matowe od EK.

 

09.JPG

 

 

To będzie już ostatnia zmiana w tym konfigu.

 

Kolejny etap to powrót do układu zamkniętego w obudowie, więc gdyby ktoś był zainteresowany to za jakiś czas MORA będzie na allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zewnętrzna chłodnica odchodzi? za duża? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat, jakie masz średnice złączek i jaką wziąłeś węża? Pytam bo też mam ten matowy wąż i jest strasznie ciasny. Nie da rady niemal na nic założyć...

 

Ps. odezwę się w temacie Mory :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawał bym Mory. To niemal unikat, a diabli wiedzą, co Ci za rok czy dwa przyjdzie do głowy.

 

ps ATX24 wygląda o wiele lepiej. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9.5 x 15.9 czyli tak jak stary Tygon + skręcana BP 16mm i Koolance QDC też 16mm.

Tylko mi nie mów, że masz taki i jest jakiś problem bo olałem sprawdzonego R3400 na rzecz "czegoś nowego" i jak nie będzie pasować to się chyba pochlastam :E

 

Nie sprzedawał bym Mory. To niemal unikat, a diabli wiedzą, co Ci za rok czy dwa przyjdzie do głowy.

 

ps ATX24 wygląda o wiele lepiej. thumbup.gif

 

 

Też mi się bardziej podoba - miałeś rację :]

 

Co do sprzedaży MORA to spokojnie - na to się musi znaleźć klient a w PL raczej ich za wielu nie ma ;) Wystarczy popatrzeć ile inne tego typu chłodnice wisiały niesprzedane.

Więc jeszcze trochę się nią nacieszę.

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Noctuy i za brak wyposażenia przy tej cenie to ktoś powinien dostać po tyłku. Sam się zdziwiłem jak po otwarciu pudełka wyleciała paczka śrubek... i tyle :E

Nie wiem czy może jakaś nowsza wersja wyszła czy coś ale moje już przy 1000 RPM stawały się nieznośne, nie tyle głośne co było słychać specyficzny świst powietrza?

Nie pamiętam też od ilu startowały ale na pewno nie było to 200RPM.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie różny poziom tolerancji na uciążliwe odgłosy. To może być przyczyna odmiennych wrażeń dot. pracy tych wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusiczku,jakie te pamieci piekne...idz do dupy-smaka narobiles :0 :lol2:

 

Co do przesiadki do innej obudowy-wiedzialem ze cos knujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heat, czyżby kolor podświetlenia grzebieni wskazywał B&W w kolejnym modzie? Czarno-szara obudowa po niklocie będzie się ładnie komponować z bielą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heat, czyżby kolor podświetlenia grzebieni wskazywał B&W w kolejnym modzie? Czarno-szara obudowa po niklocie będzie się ładnie komponować z bielą :P

O czymś nie wiem ? ;)

Edytowane przez niklot1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niklto1981, wydedukowałem z Twojej wypowiedzi i napokmnięciu heata o zamknięciu układu w obudowie. Czyżby dedukcja była u mnie do naprawy :hmm::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niklto1981, wydedukowałem z Twojej wypowiedzi i napokmnięciu heata o zamknięciu układu w obudowie. Czyżby dedukcja była u mnie do naprawy :hmm::lol2:

Obawiam się, że tak ;)

 

Za to należałoby spytać Heat(a) jak duży będzie nowy układ i w jakim formacie ?

Edytowane przez niklot1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Fajny układzik, a pójdzie w niebyt. sad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dal ogloszenie ze szuka 360 oraz 240 chlodnicy :)

Ale klamal ze nic nie planuje....ale mu nie wierzylem-i slusznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9.5 x 15.9 czyli tak jak stary Tygon + skręcana BP 16mm i Koolance QDC też 16mm.

Tylko mi nie mów, że masz taki i jest jakiś problem bo olałem sprawdzonego R3400 na rzecz "czegoś nowego" i jak nie będzie pasować to się chyba pochlastam :E

 

Obawiam się że się rozczarujesz, ale sprawdzę jeszcze dziś na BP. Na Koolanca nie szło założyć w sposób gwarantujący bezpieczną, dalszą eksploatację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Noctuy i za brak wyposażenia przy tej cenie to ktoś powinien dostać po tyłku. Sam się zdziwiłem jak po otwarciu pudełka wyleciała paczka śrubek... i tyle :ENie wiem czy może jakaś nowsza wersja wyszła czy coś ale moje już przy 1000 RPM stawały się nieznośne, nie tyle głośne co było słychać specyficzny świst powietrza?Nie pamiętam też od ilu startowały ale na pewno nie było to 200RPM.

 

Pod tym względem dali naprawdę ciała.

Co do głośności to jest pewnie tak jak piszę bielas, aczkolwiek ja na tym punkcie jestem bardzo wyczulony i nie słyszałem nic niepokojącego. Hałas oczywiście jest i na dłuższą metę się przy tym nie wysiedzi, ale nie jest on tak wkurzający jak np. grające łożyska, dziwne popiskiwania itp. wkurzające dźwięki, szczególnie po skręceniu na minimum. Tego w tym wentylu nie uświadczysz ;)

 

 

Co do przesiadki do innej obudowy-wiedzialem ze cos knujesz ;)

 

A tam od razu knuję ;) Na razie nawet nie mam pomysłu na co się przesiądę. :lol2:

 

heat, czyżby kolor podświetlenia grzebieni wskazywał B&W w kolejnym modzie? Czarno-szara obudowa po niklocie będzie się ładnie komponować z bielą :P

 

S3 od niklota? :) Kawał dobrej budy, ale to nie ten budżet i raczej chciałbym już zapomnieć o itx. Szczególnie po ostatniej wymianie ramu, przy której musiałem żonę prosić żeby mi odpinała zaczepy bo mi się łapy nie mieściły :lol2:

 

Szkoda. Fajny układzik, a pójdzie w niebyt. sad.gif

 

Jeśli będę robił przesiadkę na coś innego to z tego kompa jedyne co zostawię to GPU z blokiem i ewentualnie ramy+cpu (jeśli zostanę na Z97). Tak więc wiesz... chętnie komuś przekażę projekt w takiej formie jak jest obecnie ;)

 

Obawiam się że się rozczarujesz, ale sprawdzę jeszcze dziś na BP. Na Koolanca nie szło założyć w sposób gwarantujący bezpieczną, dalszą eksploatację.

 

No to nieźle. Koolance mam tylko te dwie sztuki, więc nawet nie mam jak sprawdzić na sucho. No nic, jutro się okaże... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż wymieniony i nie było przy tym żadnych problemów - wąż siedzi pewnie na złączce i nie ma szans żeby się zsunął.

Sprawdzałem na 10/16 Koolance, Bitspowera i jakieś noname.

 

Zizu może Ty masz 11.1/16.1? :hmm:

 

01mora.jpg

 

 

Buda ma już nowego właściciela, ale LC w niej nie będzie :(

 

Jak już poskładam w niej konfig AC to wrzucę do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...