Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KPX.

System nie wstaje po wymianie Core2duo na Core2quad (laptop)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu założyłem temat ( http://forum.pclab.pl/topic/1087298-Wymiana-Procesora-w-laptopie-na-PGA478-2duo-na-quad/ ) o wymiamie core2duo na wspomnianego quada, ogólnie poruszaliśmy tam temat kompatybilności... I w końcu postanowiłem, że zakupie sobie procesor core2quad q9000. I tak... Dostałem dzisiaj wspomniany procesor, zamontowałem go i... no właśnie... Pierwsze co po włączeniu to wszedłem do biosu i wszystko ładnie zostało wykryte :) Więc pocieszony tym faktem postanowiłem uruchomić system... i tu pojawił się problem :/ Po włączeniu, w momencie uruchamiania systemu "laptop" się freezuje i nie można nic z tym zrobić poza wyłączeniem i ponownym włączeniem z guzika... Próbowałem odpalić Windowsa 8.1, 7, ubuntu 15 z pendrive, gparted... i zawsze taki sam efekt :/ Freez... Co ciekawe to to że podczas uruchamiania ubuntu i gparted "laptop" staje w miejscu i w lewym górnym rogu możemy zaobserwować migający prostokącik...(który oczywiście miga bezustannie). Nagrałem na szybko wideo, na którym pokazuje problem, oto link:

Dodam jeszcze, że próbowałem odpalić go na zasilaczu o większej mocy... na nic. Opis oraz specyfikacje "laptopa" już napisałem w poprzednim temacie oto link jeszcze raz: http://forum.pclab.pl/topic/1087298-Wymiana-Procesora-w-laptopie-na-PGA478-2duo-na-quad/

Chętnym do udzielenia JAKIEJKOLWIEK pomocy z góry dziękuje :) Aktualnie mam zły humor i nie wiem co mam z tym począć :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :/ Niestety nic to nie dało :( Coraz bardziej się boje, że będę musiał zakupić na jakimś chińskim portalu aukcyjnym płytę główną do asusa N71vn ponieważ ona obsługuje Q9000, a ja posiadam N71vg :/ Niestety nie jestem milionerem i aby uzbierać ze 300stówki muszę się wysilić :/// I wg przestaje to być w jakikolwiek sposób opłacalne :/ za sam Q9000 dałem 170zł i mi szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim temacie pisałeś, że pamięci jakie masz w lapku to 800'tki... Czy na pewno nie obsługują one więcej?

Jak nie, to sprawdź na szybszych - niewiele kojarzę z tej platformy, ale skoro fsb wynosi 1066, to i takie taktowanie dostają pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak posiadam 800 chyba z cl6, ale są to ddr2 i niestety nie dysponuję szybszymi :/ wg istnieją ddr2 1066?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz do mnie dotarło, że mowa jeszcze o ddr2...

Do desktopów robili takie pamięci, ale do lapków jeżeli były, to zapewne są kompletną egzotyką.

O adapterach nie ma co myśleć - są konstrukcje pozwalające montować pamięci laptopowe do slotów normalnych, desktopowych, ale w drugą stronę? Nie widziałem.

 

Skoro bios pisze, że ustawił taktowanie 2GHz, to chyba serio ustawił fsb na 1066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta vn lata na ddr3 1066, vg ddr2 800 czyli faktycznie tu pies może być pogrzebany czyli wymieniając płytę pamięci także do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku przestaje chyba mieć to jakikolwiek sens :/ Widziałem że płyta do tego lapka chodzi po najniższej cenie za jakieś ponad 60$, co jeszcze po dodaniu pamięci przekracza granice opłacalności... Zastanawiam się, czy by nie sprzedać tego procesora, dzięki temu 100zł dla mnie... Potem uzbierać trochę stówek i nie złożyć sobie pc na używanych częściach :/ Bo co mi pozostaje... Na oko... Obudowa SPC Brutus Q30 bo ładna i mała 150zł + zasilacz to jakieś 100zł + płyta główna na 775 to również jakieś 100zł matx + proc nie wiem jaki ale powiedzmy 150zł + Ram też 100zł... I co? 600zł i to będzie opłacalniejsze niż jakaś wymiana płyty głównej :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepszego mogę dostać w tej cenie :(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium G3258 + Zalman T4 + GoodRam play 4gb + chiftec/corsair/antec 450w + h81m-p33 + dysk ssd 128gb = 1000zł - najtaniej i najlepiej póki co, chyba ze używane to i5 2320 + płta to jakieś 400zł, obudowa i zasiłka za 250zł, ramy 100zł to masz 750zł bez dysku, to wes ssd za 200zł 128gb i dozbieraj jak dasz rade jakies 200zł na prosta grafe typu gtx 460/70 albo jakies readony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo Fermi'ch to nie polecam ;) Chyba, że kolega lubi piec, ze starszych używek tylko jakiś radek, reszta tak jw. w wersji ze starszą i5'tką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat posiadam 3 dyski :) 1.SSD Goodram c50 120gb (bardzo dobry, bezawaryjny dysk) 2. Seagate ST9320325AS 320gb (Dysk okropnie głośny i z tego co czytałem dość awaryjny) 3. Seagate st500lm0 500gb (Dysk obecnie działa jako przenośny usb, ale jest bardzo cichy, szybszy od tego 320gb i jak na razie bezawaryjny). Z kasą u mnie bardzo ciężko... Aktualnie posiadam 100zł (Nie żartuję) :D Przymierzam się do sprzedaży tego Core 2 Quada Q9000 za jakieś 100zł... Posiadam monitor 1080p i resztę szmelcu typu myszka, klawiatura, słuchawki, karta dźwiękowa bla bla bla. Myślałem nad złożeniem budżetowego komputera do GTA5 (oczywiście ustawienia Normal) i cs go, opartego właśnie na podręconym na ~4.4ghz G3258 + 8gb ram + gtx 660 (na allegro widziałem po jakieś 450zł) i wsadzić to w małą budę SPC Brutus Q30 (dlaczego ta? Ponieważ jestem minimalistą i wszystko co małe mi się podoba xd). Oczywiście mowa o używanych częściach. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy ta i5 jest bardziej "opłacalna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdroworozsądkowe minimum to 2 rdzenie + HT. Pentium może i fajny bo się kręci, ale co z tego jak i tak w niektórych grach będą przycinki, bo ma tylko 2 rdzenie i nic więcej?

A więc albo i5, albo i3.

Nie zapomnij o zasilaczu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...