Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Norkill

SSD BX100 czy 850 EVO 250GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedł czas na zakup dysku ssd i teraz pytanie mieszkam w niemczech i będę kupował w pobliskim sklepie komputerowym, cena praktycznie się nie różni i wynosi 80-85Euro w zależności od sklepu. Miałem brać Cruciala ale dzisiaj zauważyłem tego EVO i posiada on 5 lat gwarancji zamiast 3 cruciala, także w teście tutaj na labie wypadają podobnie. Czy w tym wypadku lepszym wyborem bedzie jednak EVO?

 

CRUCIAL - BX100 250GB (535/370) 84,90 Euro

 

SAMSUNG - 850 EVO 250GB (540/520) 82,90 Euro

 

Dysk standartowo na system + parę programów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 850 EVO, jest wydajniejszy od BX100 (prawdopodobnie nawet tego nie zauważysz w codziennym użytkowaniu, ale jest trochę wydajniejszy), ma dłuższą gwarancję i jest tańszy. Sam od tygodnia użytkuję 850 EVO 250GB i jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie wezmę EVO ze względu na tą gwarancję, można zamykać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego. Poszukaj informacji ile są w stanie Evo zapisów bez problemu przetrwać i już nie powtarzajcie "jest na TLC" jakby to był jakikolwiek problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przegadasz Koledze nowy1982.

On wie swoje i tyle.

TLC, TLC, TLC. Tyle wie o tych pamięciach i tyle chce wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze stabilnością osiągów na 850 Evo?

Robiłem testy w AS SSD zaraz po instalacji systemu (sam system i sterowniki) i teraz po tygodniu (użyte 160 z dostępnych 232GB) i różnica w granicach błędu pomiarowego. Co prawda raz spadł mi zapis z ~490 do 370mb/s podczas testu ale jak później się okazało akurat wtedy W10 instalował sobie aktualizacje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ;)

 

87554259220504845192_thumb.jpg

 

Dysk kupiłem i wsadziłem do komputera 8 października.

Obecnie zajęte 271GB i 1.05TB danych zapisanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Nie masz się czym chwalić Toshiba Q Series Pro i to 128GB a nie 500 jak Samsung ma znacznie lepsze wyniki i niższy czas dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale znowu w czym masz problem Kolego? 8:E W tym, że odpowiedziałem na pytanie Autora pokazując testy? 8:E No... No... No tak to trzeba rozumieć, nie inaczej.

 

Eh... A wiesz... NIE! Zapytam, bo jestem leniem i nie będę googlował. Ile ta Toshiba kosztuje w wersji 480-512GB :question:

Albo, będę lepszy od Ciebie w sumie i sprawdzę :exclam: Kosztuje 1048zł, czyli ponad 300zł więcej niż 850EVO... Hm... :hmm: Teraz wysnuj wnioski, ale sensowne i przestań nadawać na 850EVO i pamięci TLC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań nadawać na 850EVO i pamięci TLC :)

"EVO" i "TLC"... te słowa stojące obok siebie wyglądają równie dobrze jak "Volkswagen" i "diesel". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"EVO" i "TLC"... te słowa stojące obok siebie wyglądają równie dobrze jak "Volkswagen" i "diesel". :D
Mimo afery, która... W zasadzie już ucichał i nikt nie wie o co dokładnie chodziło, a chodziło o to, że ktoś inny miał coś do ukrycia i musiał konkurencję podwalić, to nadal te diesle są bardzo dobrem ekonomiczne i w znakomitej większości trwałe oraz bezawaryjne :)

Nie zmieniło to tego co wypracowały przez lata... No może pomijając małe wpadki jak 2.0TDI w Touran'ie... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...