Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DjXbeat

R9 290X VS GTX980

Rekomendowane odpowiedzi

@Art385

Po pierwsze w teście zjechałem z jakością tekstur oczko niżej bo nie dało rady wykonać pomiarów bez takich spadków jak na wykresie, który przedstawiłem wyżej!

Dotyczy to zarówno GTX980 jak i R9 290X.

 

Po drugie MSI afterburner tak odczytuje pamięć więc ja Ci programu nie naprawię.

 

Po trzecie w grze jest kilka dużych lokacji i to w nich występują spadki wydajności sęk w tym, że stanowią one spokojnie 80% całej rozgrywki fabularnej.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotuje dokładny test z filmem i odpowiednimi wykresami. Od poniedziałku mam urlop więc poświęcę na to swój cenny czas.

 

Masz rację, w platformie siedzi i7 6700k tylko nie wiem czy wiesz ale możesz wyłączyć HT, mało tego możesz wyłączyć rdzenie i ustawić taktowanie 3.1Ghz. Fakt, że pamięci cache będzie więcej ale jest symbliczna różnica

Oj oburzasz się? och jak mi przykro. Urlop powiadasz przygotuj proszę, więc jeszcze test na karcie z 8 GB i zrób tak, aby to miało i ręce i nogi. Testy z HT i bez HT, wyłącz też te dodatkowe 2 MB cache w porównaniu do i5, co by mi nie wprowadzały błędu do wyników! kumasz to może być nawet mikrościna raz na 1h w wyjątkowych sytuacjach.

Wymagasz od innych, przygotuj się na to samo. Przygotuj się też na masę zarzutek. Czasu dużo nie mam na męczenie ciebie :E ale coś wygospodaruje.

 

img]http://static.fjcdn.com/gifs/Bait_5c538b_5515578.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłącz też te dodatkowe 2 MB cache w porównaniu do i5, co by mi nie wprowadzały błędu do wyników

W jaki sposób ma to zrobić :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób się nie oburzam ;)

Pytanie po co mam testować różne warianty ustawień procesora skoro ta gra ma znikome wymagania względem cpu bez względu na to czy siedzi karta AMD czy NV? :Up_to_s:

Jeżeli chodzi o kartę z 8GB to się zgadzam. Niebawem dojedzie do mnie Sapphire R9 290X Trix 8GB.

Szkoda, że sam nie pograłeś w nowego TR. Poczytał bym Twoje stękanie no chyba, że się nie będziesz publicznie pucował z tego powodu :cool: No ale jeśli się skusisz na nową Larę to życzę przyjemnej i płynnej rozgrywki na GTX970 z teksturami ustawionymi na Bardzo wysoką jakość :cool:

 

W jaki sposób ma to zrobić :E?

Dla niego wszystko jest możliwe... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jak się pewny rzeczy nie rozumie to się głupotki wypisuje. Gdyby rozdzielczość zegara nie miał wpływu na wyniki w grach to można by to pominąć, a jak przy każdej konfiguracji rozdzielczość jest inna to wyniki z założenia są przekłamane. Wymuszając rozdzielczość uniezależniasz wyniki od softu działającego w tle i wpływu konkretnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ma to zrobić :E?

No trolluje przecież :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się do @focusa przyjechał, chętnie.

W sumie po latach szanuję to co zrobił, w miarę otworzył oczy innym, chociaż i tak niektórzy będą go jechać.

Ja byłem opozycyjny, chociaż teraz jak się temu przyjrzałem, to przyznaję mu w większości rację.

Oczywiście niektóre kwestię, będę nadal bronił, jak chociażby to, że nigdy nie było wrzutek z miejsc testowych (a szkoda), ale reszta była i jest reprezentowalna, a jak ktoś ma lepsze testy - niech się nimi podzieli, a nie kwintuję - źle zrobili, głupoty wychodzą. @sideband - szanuję Cię za działalność i testy, które robiłeś, wiedzę, lecz nie rozumiem, czemu odrzucasz taką propozycję i kwitujesz to bardzo słabo - powiedziałbym, że bez kultury i klasy, chyba, że nie jesteś kimś innym, za kogo Cię uważałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście niektóre kwestię, będę nadal bronił, jak chociażby to, że nigdy nie było wrzutek z miejsc testowych (a szkoda)

Wrzutki z miejsc testowych są od dawna ale nie masz podanej dokładnej procedury testowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzutki z miejsc testowych są od dawna ale nie masz podanej dokładnej procedury testowej.

Echh, miałeś mi odpisać na PW, a jak widać dalej powiesz te nieprawdziwe rzeczy. Masz tutaj dokładny zapis testów:

http://pclab.pl/art64701.html

 

muffin118, dzięki za słowa uznania :) W sprawie miejsc testowych: generalnie od prawie dwóch lat udostępniamy(a raczej udostępnialiśmy, bo już nie mogę pisać w czasie teraźniejszym) zdecydowaną większość informacji dotyczącą miejsc testowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą gdybym jednak nie sprawdził działania crysis 3 + win10, tak jak myśłałem jest dużo gorzej niż na win7. To tyle na temat wiarygodności :lol2: Bez trudu stojąc w miejscu obciązenie gpu spada do ~80% :E

 

Dla ciekawostki na win7 def rozdzielczość to 15.6ms, a win10 na dzień dobry 0.5ms :E

 

Edit:

 

Całkowicie spaprany sterownik pod win10, więc to nie jest problem od strony cpu tylko całkowity klops. Stojąc w miejscu wydajność sama z siebie spada coraz bardziej, ktoś do nas strzeli jeszcze większy spadek.

 

image.jpg

 

Msi pokazuje bzdury, ale fps w tym miejscu spada do 42fps jak ktoś do nas strzeli. Cofamy się i wracamy robi się 52fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liptonowi nie ma co wierzyć. Jeszcze kilka mc temu pokazywał to

i pokazywał jak Radeon źle radzi sobie w GTA 5

Teraz twierdzi że miejsc CPU w GTA 5 nie ma. Jak chorągiewka

Na i3-4160. Radzę dobrze oglądać materiały. Co innego i3-4160, a co innego i5-4460.

Nigdy nie powiedziałem, że miejsc CPU w GTA V nie ma. Jak już to informowałem, że trzeba do tego stworzyć odpowiednie warunki.

 

2016 r. a my ciągle o C3. Żeby jeszcze CryEngine 3 przeżywał jakiś renesans. Nie dość, że rozmawiacie o wymuszaniu rozdzielczości zegara dla promila użytkowników, to jeszcze podkreślacie wagę tego tytułu. Żeby inne tytuły były tak rozbierane na czynniki pierwsze, jak C3.

 

@Djxbeat:

Grałem w Rottr na 290X zaraz po premierze. Przeszedłem 20% gry na v.high. Też nakręcałem się na VRAM i wynikło tyle z tego, że miałem dwa spadki z powodu wejścia do nowych lokacji.

Filmy ukazujące dropy można odłożyć do regału z bajkami i baśniami. Część danych idących na przechwytywanie obrazu jest alokowanych w VRAM, przez co rzeczywiście kompresja w Rottr nie staje się tak skuteczna, jak bez nagrywania SP/OBS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lipton

Doskonale o tym wiem, że przy nagrywaniu programami vram jest dodatkowo zapchany tyle, że ten problem nie dotyczy zewnętrznej kamery więc stwierdzenie "Filmy ukazujące dropy można odłożyć do regału z bajkami i baśniam" jest nie odpowiednie.

Gra z teksturami ustawionymi na "bardzo wysokie" na kartach z 4GB vram jest po prostu niegrywalna i co chwile są spadki wydajności szczególnie gdy coś się dzieje i zrobimy szybki obrót. Grę ukończyłem dwukrotnie. Za pierwszym razem na GTX980 a drugim na R9 290X. W obydwu przypadkach musiałem zjeżdżać z teksturami oczko niżej bo było niegrywalne a żadnego materiału nie nagrywałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica, między very high, i high, czy po prostu na v. high jest wyłączona kompresja tekstur i zajmuje niebotyczne ilości gb w pamięci :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w jakości tekstur jest symboliczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tutaj w większości jak to kiedyś określił @sideband - są suwakowi i "bez maksa" nie zagrają, ale skoro gra lepiej działa i na 1 i na 2 karcie przy high, a różnicy praktycznie nie ma, to po co zarzynać na max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@muffin118

Już od bardzo dawna obserwuję taką tendencję, że ludzie muszą grać ze wszystkim na maksa i nie raz potrafią dla jednej, mało znaczącej opcji graficznej poświęcić 15-20-30% wydajności tylko po to by ta opcja była włączona. Sam w ten wir wpadłem ale się z tego wyleczyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli ktoś jest niewolnikiem ULTRA60FPS, to musi ładować pełnego GM200 w SLI. Inne opcji nei ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na szczęście nie mam, choć też nie tnę wszystkiego bez bólu. Ale zazwyczaj w grze są jakieś takie opcje pojedyncze zabijające sprzęt, typu Ubersampling w W2, HW w W3, można grać bez i nagle zaczyna chodzić dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele detali graficznych nie ma większego wpływu na realizm w grach i żaden jeżeli chodzi o wpływ na rozgrywkę. Ludzie często przestają grać, ponieważ gry są mało realistyczne i czasem wręcz śmieszne.

 

Dlaczego do tej pory w grach nie można się potykać o kamienie, drzewa etc. Zamiast wprowadzać to co jest istotne to devsi bawią w się głupoty. Czy to tylu latach nie wydaje się śmieszne, że wpadamy całym impetem w obiekt typu auto czy drzewo i nie ma to jakiekolwiek wpływu. Powiedzmy cofamy się z broną i mamy drobne kamienie, krzewa to też nie ma wpływu na zachowanie postaci strata równowagi etc. Jest wiele drobnych szczegółów, które można by wprowadzić i mają wpływ na rozgrywkę i realizm.

 

Mamy piękną tesselacje na kamyczkach, która i tak nie mają jakiekolwiek wpływu na zachowanie postaci bięgnącej po niej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brednie. Teraz wyskakujesz z jakimś narzutem.

 

 

Nie podajesz wyników tylko wrzuciłeś F4 który wiadome było od początku, że będzie gorzej działał na radeonach. Wrzuciłeś jeden z wykresów na którym widać jakiś problem. Bo specjalnie innych nie widzisz. Z takimi jak ty się nie da gadać. Czy problem rozwiązany jest dzisiaj nie wiem ty na pewno też nie wiesz.

 

U mnie działa dobrze wszystko w co grałem. Z podkręconym i5 haswellem też działa dobrze. Jak działa z dwurdzeniowym prockiem czy jakimś celeronem nie wiem i mnie to nie interesuje.

 

 

No ale 970 po oc odskakuje konkurencji ale zaczyna się od 1300zł. 780 raczej już z gwarancją sie nie dostanie chyba, że evga i gdzieś wysyłać za granicę. Dla mnie karty za tą cenę bez gwarancji odpadają od razu. Za często są problemy. R9 290 można dostać jeszcze z gwrancją w cenie 1000zł z sensownym chłodzeniem.

 

 

Co ci z gwary w R9 290/x gdy karty te są o wiele bardziej awaryjne od konkurencji http://pclab.pl/news55086.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci z gwary w R9 290/x gdy karty te są o wiele bardziej awaryjne od konkurencji http://pclab.pl/news55086.html

Jakbys byl w temacie to bys tych glupot nie wypisywal. W tamtym czasie to i R 2xx jeszcze nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówił, ale mając 3x gtx 780 1x 770 1x 980 i 2x R9 290 1x 290X i 2x 7950, to tylko 290X mi się zepsuła, pamiętam, że z jedną 7950 też były jaja, nv była w porządku.

Więc w sumie bym uwierzył w te rankingi. 2 razy większą awaryjność ma radeon. Tak samo w mobilkach - radki nowe częściej padają od keplerów czy maxwell mobile.

7970M tak często się pali, m.in na sekcji, że niektórzy przestali je polecać. A karty były fajne, bo dużo tańsze od nv, a miały taką samą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się spalił Geforce MX440 od Chaintech i Geforce 7900 GS Galaxy-Zalman a tak reszta działała i działa nadal w gablotce kilka GF2 GTS GF4 5900XT MSI 2x 9600GT Galaxy 9600 GT Asus 8600 GTS asus i stare radeony 9200 9550 x500 2x 4850 2x 6950 4x 290x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mi oprócz zatartego woatraczka na starym FX5200, się nic nie spaliło. Ale problem z vram na radeonach miałem z 2-3 razy, bo 7950 i chyba z 280X, też czasem coś mignęło no chyba że stery były walnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówił, ale mając 3x gtx 780 1x 770 1x 980 i 2x R9 290 1x 290X i 2x 7950, to tylko 290X mi się zepsuła, pamiętam, że z jedną 7950 też były jaja, nv była w porządku.

Więc w sumie bym uwierzył w te rankingi. 2 razy większą awaryjność ma radeon. Tak samo w mobilkach - radki nowe częściej padają od keplerów czy maxwell mobile.

7970M tak często się pali, m.in na sekcji, że niektórzy przestali je polecać. A karty były fajne, bo dużo tańsze od nv, a miały taką samą wydajność.

 

Hmmm z 5 gtx 480 tylko jedna jeszcze żyje :E

Nie mówiąc o Gtx 680 które pokazało pazurki na pulpicie.

O laptowyach grafach od zielonych nawet nie chce wspominać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • No przecież nie zakładam. Ten jeden blok na który trzeba by obsiać 670 kilometrów kwadratowych kukurydzy to jak pisałem 8,1% obecnej mocy cieplnej warszawskich elektrociepłowni. Lokalne źródła ciepła - jak najbardziej, tylko czym opalane, bo przecież nie przydomowe reaktory jądrowe.
    • Problem w tym że ja nigdzie nie pisałem o konkretnym modelu płyty głównej tylko wyszstkich tanich płytach asrocka, Ty twierdzisz uparcie że ja złapałem się jakiegoś modelu. Nie, mówię o tanich asrockach bo odkąd pamiętam czyli 15 lat wstecz, gdy wychodziła jakaś podstawka to polecane były tanie asrocki bo były tanie. Jak normalne płyty staniały patrz msi Asus gigabyte to już nikt nie polecał ty h tanich asrockow i tylko o to mi chodzi. To jest temat który się przewija od lat i to wielu. I powtórzę, cały paradoks polega na tym że tych tanich asrockow bronią ludzie którzy nie mają tych płyt bo woleli dopłacić do czegos lepszego. Powtórzę po raz ostatni. Nie liczą się słowa a czyny. 
    • TV Samsung dodaje jeden plik, nie wiem jak inni producenci
    • Taniej klucze kupisz na Instant gaming albo cdkeys. Co kto lubi. Dla mnie RDR2 jest niegrywalne. Podejmowałem ze dwie próby i nie dałem rady. Ślamazarna rozgrywka, konieczność czytania napisów w czasie konnej jazdy, śmieszny, Rockstarowy celowniczek. Ryb nie łowię, na zwierzynę nie lubię polować. W HZD dziki czy szopy też potrzebuję tylko po to, żeby ulepszyć sprzęt - rozwalam je lancą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...