Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DjXbeat

R9 290X VS GTX980

Rekomendowane odpowiedzi

@UP

Nie musisz mieć 144hz by zegary wbijały na maksymalne taktowanie. Ja mam 60hz i w pulpicie wystarczy zwykłe otwieranie okienek eksploratora i taktowanie pamięci wchodzi na 3d - taktowanie skacze góra,dół. Na Nv taktowanie pamięci cały czas stoi w 2D.

W przypadku Flasha taktowanie karty wchodzi w pełne 3D i tak stoi pomimo 1-2% obciążenia. Co prawda na NV tez nie jest idealnie bo karta na chwilę wbija taktowanie 3D ale po chwili spada do 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem (na yt r9 290x dochodziła do 60C na windforce :E). U mnie akurat problem był na 144hz, na 60hz to aż tak nie latało, jak mówisz. Mam nv teraz i rzeczywiście stoi takt pamięci.

A to, że czasem wbija to musi - aby nie było drop frames przy hw decoding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

U gracza hawaii długo nie posiedzi, te wyniki mają nijak do problemów ze sterami i wydajnością oraz płynnościa w szerokim spektrum gier. Jak ktoś gra od czasu do czasu hawaii jest ok zwłaszcza w zimowe wieczory :E

 

Dobrze, że mam te kilka msc 290x i bez emocji mogę patrzeć co odwala amd. Dobrze, że przyrzekłem sobie, że już nigdy nie kupie nic od amd i dobrze na tym wyszedłem.

 

Musisz napisać jakie gry. Bo jak na razie za bardzo nie mam problemów w grach.

Wiem, że coś jest nie tak z afterburnerem i musiałem przerzucić się na frapsa. Pamięci podkręcić się nie chcą ale jest na standardowym napięciu tylko rdzeń na 1050.

 

Na PPC pojechali ostro w najnowszym artykule przedstawiającym wydajność kart i procków po AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PPC pojechali ostro w najnowszym artykule przedstawiającym wydajność kart i procków po AMD.

Tym testem PPC potwierdziło tylko wyniki jakie uzyskał PClab rok temu bądź 2 lata wstecz. Wtedy strasznie się bulwersowano i PClab za taki test został mocno zjechany. Ciekawe jak teraz społeczność zareaguje na test PPC :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60hz i w pulpicie wystarczy zwykłe otwieranie okienek eksploratora i taktowanie pamięci wchodzi na 3d - taktowanie skacze góra,dół.

 

Potwierdzam i tyczy się to chyba wszystkich kart AMD, ponieważ na moim znacznie słabszym R7 260X taktowanie pamięci także ciągle pływa. Kilka sekund tryb 2d 150MHz, kilka sekund tryb 3d 1500MHz i tak w kółko na przemian, dosłownie co kilka sekund. Idealnie to widać na wykresie z GPU-Z, gdzie rysuje nam takie pojedyncze czerwone kreski grubości jednego piksela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w obu przypadkach taktowanie stoi zawsze na max gpu 450 mem 1250 za duża rozdzielczość pulpitu

 

v5w1qo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Tym testem PPC potwierdziło tylko wyniki jakie uzyskał PClab rok temu bądź 2 lata wstecz. Wtedy strasznie się bulwersowano i PClab za taki test został mocno zjechany. Ciekawe jak teraz społeczność zareaguje na test PPC :cool:

 

No ogólnie to ja za bardzo nie wierzę w testy kart na pclabie. Nie raz pokazali, że są stronniczy. Ostatnio nie dostali chyba 380x do testów.

 

Co do wyników to większość graczy nie ma kasy na GF970. Przez graczy rozumiem młodych ludzi nie 30-letnie pryki. Młodzi mają budżet przeważnie 700zł na grafikę no max 1000zł a za to dostanie albo 280x albo 960 albo używkę 290.

 

Ja wiem, że GF970 podkręcona bije radeona 290/390 no ale 960 na pewno nie bije 290/390 jak to na pclabie piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że GF970 podkręcona bije radeona 290/390 no ale 960 na pewno nie bije 290/390 jak to na pclabie piszą.

A gdzie tak piszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie to ja za bardzo nie wierzę w testy kart na pclabie. Nie raz pokazali, że są stronniczy. Ostatnio nie dostali chyba 380x do testów.

 

Co do wyników to większość graczy nie ma kasy na GF970. Przez graczy rozumiem młodych ludzi nie 30-letnie pryki. Młodzi mają budżet przeważnie 700zł na grafikę no max 1000zł a za to dostanie albo 280x albo 960 albo używkę 290.

 

Ja wiem, że GF970 podkręcona bije radeona 290/390 no ale 960 na pewno nie bije 290/390 jak to na pclabie piszą.

 

Farmazony, pomijając fakt poboru energii i narzutu sterownika Radeonów do 1000zł można kupić 780'tke która i tak jest wydajniejsza od 290 a po OC nawet od podkręconej 290x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

A gdzie tak piszą?

Był długi temat na pclabie o tym.

 

Farmazony, pomijając fakt poboru energii i narzutu sterownika Radeonów do 1000zł można kupić 780'tke która i tak jest wydajniejsza od 290 a po OC nawet od podkręconej 290x.

Pewnie bez gwarancji to raz a dwa wcale nie bije. Pokazują to nawet ostatnie testy pclaba. Podkręcona 780 ma taką samą wydajność jak 290 a już na pewno nie przebija 290x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak, za to do 1000zł na pewno kupisz 290'tke na gwarancji z chłodzeniem które nie wyje jak suszarka do włosów, i link poproszę, tylko nie do jednej gry, a kilku, i nie porównujące stockowej 780'tki z topowym 290 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

 

Dzisiaj nic nie znajdziesz na allegro z 290x wszystkie fajne 290x poszły jako prezent pod iglaste drzewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

przecież piszę o podkręconej 780 i to porządnie bo 1020MHz + boost to będzie realnie gdzieś koło 1200.

 

kliknij na głównej w zakładkę karty graficzne i tam sobie przejrzyj wyniki z gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i nie widzę, Just Cause 3? Na równo z 290'tką w dodatku niższy minimalny, Rainbow Six? Lepsza nawet od 390x. Nowy Assassin? Znowu 780 wygrywa, czy może 290 jest lepsza z innych powodów? Niski pobór mocy? Lepsze sterowniki? Nie, nie wydaje mi się.

 

@A tu masz przykład co narzut sterownika Radeonów robi z podkręconą do 4,5GHz i7'ką w falloucie:

 

-GeForce GTX 980 Ti: 57,9 kl./s

-GeForce GTX 970: 49,8 kl./s

-Radeon R9 Fury X: 34,9 kl./s

-Radeon R9 390: 34,5 kl./s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

to chyba inne wyniki oglądamy.

porównujesz podkręconą 780 ze stockowym 290?

 

to bez sensu.

 

ale z takimi jak ty nie da się gadać.

 

i po co wyskakujesz z jakąś 970, 980? No i nie od dziś wiadomo, że na tym silniku radeony działają źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kieros

To nie jest podkręcona 780 tylko Ghz Edition. Aby zachować równowagę należy porównać R9 390 vs 780 Ghz.

Generalnie R9 390, GTX780 Ghz i GTX970 to są karty oferujące podobne osiągi. W zależności od gry i miejsca testowego wyniki będą się zmieniać więc nie ma się o co spinać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję ci wyniki, a ty tylko bełkoczesz, smutne, a gdybyś nie doczytał, to chodziło o narzut sterownika, nie wydajność samej karty. Nie mówię, że 290'tka to zła karta, ale jeśli w tej samej cenie do wyboru jest ona albo 780'tka, to lepiej wybrać tą drugą.

 

No i nie od dziś wiadomo, że na tym silniku radeony działają źle.

 

A na ilu działają dobrze ;)?

 

@Tu jest ładne podsumowanie wyników po OC: http://pclab.pl/art55381-15.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam :P Aczkolwiek 780 dalej wydaje się lepszym wyborem, szczególnie jeśli ktoś nie ma wyżyłowanej i5'tki i ważna jest dla niego kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ale brednie. Teraz wyskakujesz z jakimś narzutem.

 

 

Nie podajesz wyników tylko wrzuciłeś F4 który wiadome było od początku, że będzie gorzej działał na radeonach. Wrzuciłeś jeden z wykresów na którym widać jakiś problem. Bo specjalnie innych nie widzisz. Z takimi jak ty się nie da gadać. Czy problem rozwiązany jest dzisiaj nie wiem ty na pewno też nie wiesz.

 

U mnie działa dobrze wszystko w co grałem. Z podkręconym i5 haswellem też działa dobrze. Jak działa z dwurdzeniowym prockiem czy jakimś celeronem nie wiem i mnie to nie interesuje.

 

 

@kieros

To nie jest podkręcona 780 tylko Ghz Edition. Aby zachować równowagę należy porównać R9 390 vs 780 Ghz.

Generalnie R9 390, GTX780 Ghz i GTX970 to są karty oferujące podobne osiągi. W zależności od gry i miejsca testowego wyniki będą się zmieniać więc nie ma się o co spinać ;)

No ale 970 po oc odskakuje konkurencji ale zaczyna się od 1300zł. 780 raczej już z gwarancją sie nie dostanie chyba, że evga i gdzieś wysyłać za granicę. Dla mnie karty za tą cenę bez gwarancji odpadają od razu. Za często są problemy. R9 290 można dostać jeszcze z gwrancją w cenie 1000zł z sensownym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żebym wrzucił ich 10? Czy możesz sam zobaczyć na pclabie ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że zamiast GTX780 wybrał bym R9 290 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak teraz społeczność zareaguje na test PPC :cool:

No jak to jak. Teraz winę zwalają na lepszą jakość obrazu generowaną przez Radeony. Dlatego słabiej wypadają od GF. I pewnie sterownik dlatego tak proca miejscami zajeżdża.

 

:lol2:

 

 

A przecież nie od dziś wiadomo, że najlepszy obraz generuje integra Skylake'a. Do tego pełne wsparcie DX12. Tylko wydajności trochę brakuje :kwasny:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...