Forum PCLab.pl: WAŻNE OGŁOSZENIE: Zmiana regulaminu działu sprzedam - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Informacja

Przed założeniem nowego tematu zapoznaj się z regulaminem działu. Wątki niezgodne z regulaminem lub bez podanej ceny przedmiotów będą usuwane.

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

WAŻNE OGŁOSZENIE: Zmiana regulaminu działu sprzedam Oceń temat: *---- 3 Głosów

#21 Użytkownik jest niedostępny   Yedi 

• Biedny Enduser ...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Grudzień 2015 - 13:38

Mi się średnio podoba bo będę musiał foty od nowa trzaskać .. Ale mówi się trudno , jakoś to przeżyję .. Ciekawe jak spadnie ilość ofert w dziale sprzedam :)

#22 Użytkownik jest niedostępny   blabla123 

• Classified
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 13:40

@rayfe
Duniek i tak zwykle ma to w leju więc jego to nie rusza ;)
Fotki od niego ciężko wyciągnąć ale jak wie, że jesteś konkretny kupujący to i jakieś porobi na prośbę o takowe.

@Yedi
Myślę, że to nie będzie dotyczyło obecnych ofert, bo w tym wypadku by trzeba było zamknąć wszystkie tematy :E
Dodasz coś po nowym roku to będzie to z karteczką i tyle.

Ten post był edytowany przez blabla123 dnia: 18 Grudzień 2015 - 13:42

#23 Użytkownik jest niedostępny   69twojejmatce 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 13:43

Zobacz postccwrclimited, o 18 Grudzień 2015 - 13:34, napisał(a):

No właśnie jak będzie to w regulaminie to będę musiał bo jak zwykle jakiś tępogłowy mod (rysiugts?) może się doczepić, że mam za mało "zdjęć karteczek" i będzie ban z wykasowaniem tematu.

Stąd moje pytanie, czy jedna fota wystarczy a resztę wrzucałbym hurtem na zew. serwer.

Raczysz chyba sobie żartowac. Załóż sobie potral aukcjyny albo forum komputerowe.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Radow 

• Sebix 35% / Troll 35% / 30% Normalności
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 17:23

....i tak giełda tu dawno umiera :)

#25 Użytkownik jest niedostępny   duniek 

• Kielce
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 18:18

NO I DOBRZE
NA POHYBEL HANDLARZYKOM

:E :E :E :E :E :E :E :E

#26 Użytkownik jest niedostępny   Cleanser 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 18:23

Takie pytanie mam. Sprzedaje ogólnie dużo sprzętu, z każdym mam zrobić zdjęcie z karteczką? Troche dużo roboty....

#27 Użytkownik jest niedostępny   spark13 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 18:32

Nie ty nie musisz. Masz odpowiednią liczbę postów i staż na FORUM. Ten skill daje ci immuniunium czy jak kto woli manitu od jakiegokolwiek regulaminu na forum.pclab.pl

#28 Użytkownik jest niedostępny   _bartx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 19:15

Robisz grupowe z kartką i tyle. Każde większe forum zagraniczne tego wymaga - hwbot/xtremesystems/overclock.net itd. Zmiana na plus.

Plus tego jest taki, że nie trzeba się prosić nikogo o zdjęcia, jeśli ich nie zamieści. Wiadomo, że oszustów to nie wyeliminuje, ale przynajmniej każdy zobaczy co kupuje.

A jak komuś nie pasuje... jest wolny rynek :)

Ten post był edytowany przez _bartx dnia: 18 Grudzień 2015 - 19:16

#29 Użytkownik jest niedostępny   pszemek233 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 19:59

Zobacz postAgnes, o 18 Grudzień 2015 - 12:14, napisał(a):

Właściwie nie zmiana, ale dodanie nowego punktu o treści:

Oferty muszą zawierać zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.pclab.pl oraz aktualną datę.

Punkt ten będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016, ale już od tej chwili można się do niego stosować i będzie to bardzo mile widziane.

Ja proponuję taki wymóg dla osób z małym stażem na forum i małą ilością postów.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Superplastyfikator 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 20:15

Zobacz postkamilord, o 18 Grudzień 2015 - 12:48, napisał(a):

idealna byla by wtyczka na forum, ktora umozliwia taki trick jednym przyciskiem bez zbednego zaglowania plikami itp itd ;)

Zarechotałem na myśl o tym, że administracja miałaby wprowadzić dobrowolnie jakąkolwiek funkcjonalność na forum :E Ostatnie co dodali to responsywna skórka forum, która zabija funkcjonalnością, a pojawiła się tylko i wyłącznie dlatego, że Google zmieniło zasady pozycjonowania. Obsługa Taptalka jest wprowadzana od bardzo, bardzo dawna i prawdopodobnie nigdy jej nie będzie.
Zmiana taka se, jak wrzucając np. 5 zdjęć danego przedmiotu będzie wystarczyć kartka z datą wystawienia tylko na jednym to ok. Fajnie by było skrócić czas na odświeżanie oferty. Normalne komentowanie ofert też byłoby niezłe.

#31 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2015 - 20:46

Jako stary sprzedawca na forum pomysł popieram. Wiele wysiłku to nie kosztuje a na pewno w jakimś stopniu poprawi to wiarygodność ogłoszeń. Potencjalny złodziej będzie musiał się więcej pomęczyć.

#32 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 18 Grudzień 2015 - 22:32

Zobacz postAbove, o 18 Grudzień 2015 - 21:46, napisał(a):

Jako stary sprzedawca na forum pomysł popieram. Wiele wysiłku to nie kosztuje a na pewno w jakimś stopniu poprawi to wiarygodność ogłoszeń. Potencjalny złodziej będzie musiał się więcej pomęczyć.

Jak na razie to wszystko jest strasznie niedopracowane/niedoprecyzowane. Co z osobami, które sprzedają fanty wirtualne? Ma być zdjęcie monitora z karteczką?

Zobacz postpszemek233, o 18 Grudzień 2015 - 20:59, napisał(a):

Ja proponuję taki wymóg dla osób z małym stażem na forum i małą ilością postów.

Propozycje były tutaj:
http://forum.pclab.p...ziału-sprzedam/

Ten post był edytowany przez JetSetWilly dnia: 18 Grudzień 2015 - 23:05

#33 Gość_Usunięty_*

Napisany 19 Grudzień 2015 - 11:33

Zobacz postunadarek, o 18 Grudzień 2015 - 12:42, napisał(a):

z ta data to niezle przegiecie kogos fantazja poniosla :-)

Bardzo dobrze przynajmniej nikomu nie będzie się chciało bawić nikomu w paincie a do tego jak coś sprzedałeś raz to nie użyjesz tego samego zdjęcia

#34 Gość_Usunięty_*

Napisany 19 Grudzień 2015 - 13:45

Zobacz postleosi, o 19 Grudzień 2015 - 12:33, napisał(a):

Bardzo dobrze przynajmniej nikomu nie będzie się chciało bawić nikomu w paincie a do tego jak coś sprzedałeś raz to nie użyjesz tego samego zdjęcia

A jaki problem zrobić kilka fotek z różnymi karteczkami. Na karteczce zmienia się datę i z jednego sprzęta można zrobić 20. Ba, można nawet zmieniać tło, a co? :E

#35 Użytkownik jest niedostępny   pszemek233 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Grudzień 2015 - 21:32

Zobacz postJetSetWilly, o 19 Grudzień 2015 - 13:45, napisał(a):

A jaki problem zrobić kilka fotek z różnymi karteczkami. Na karteczce zmienia się datę i z jednego sprzęta można zrobić 20. Ba, można nawet zmieniać tło, a co? :E

Troska o środowisko :E

#36 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Grudzień 2015 - 22:17

Zobacz postJetSetWilly, o 19 Grudzień 2015 - 13:45, napisał(a):

Zawsze możemy dokręcić śrubę i dodać wymóg zdjęcia z numerem seryjnym sprzedawanego przedmiotu i zapisania go na kartce. Problem w tym, że to by bardzo mocno obcięło oferty, bo większość nie poradzi sobie ze zrobieniem czytelnego zdjęcia.

Odnośnie ilości zdjęć z kartkami, to sprawa do przedyskutowania.
Myślę, że dla kilku poglądowych na przedmiot powinny być, ale jeżeli ktoś chce robić całą foto sesję ze zbliżeniami na poszczególne elementy przedmiotu, to można odpuścić.

Co z osobami, które sprzedają fanty wirtualne? Ma być zdjęcie monitora z karteczką?

Czemu nie?

Zobacz postSetral, o 18 Grudzień 2015 - 12:40, napisał(a):

Jak ma być rozumiany zapis o aktualnej dacie? Oznacza to, że codziennie należało będzie wykonywać nowe zdjęcia? Co w przypadku, gdy zdjęcia zrobi się danego dnia, a ofertę napisze w następnym?

Jeżeli data na zdjęciu będzie w granicach kilku dni, to nie powinno być problemu. Tydzień i więcej, to już nie bardzo.
Nie chodzi o codzienne odświeżanie zdjęć w ofercie, ale data napisania tematu.

Zobacz postSmileYMaN, o 18 Grudzień 2015 - 12:46, napisał(a):

Wyobrażasz sobie to, że ktoś jest np. Poza miejscem zamieszkania, w którym posiada daną rzecz, a chce wystawić ogłoszenie? Sam tak miałem często. Po prostu nie miałem czasu zrobić zdjęcia. Minusów w moich transakcjach mimo braku zdjęć nie widać ;)

@Edit:
Chodzi mi nie o to, że nie ma dana osoba sprzętu (robi interes z czymś czego nie posiada- ma mu dopiero przyjść) tylko juz coś ma ale aktualnie jest poza domem.

Skoro nie masz dostępu do przedmiotu, to jak chcesz sprzedawać? Jeżeli będziesz w domu za dzień dwa, to chyba nie zrobi różnicy takie opóźnienie oferty?
Jeżeli dłużej, to i tak nie wyślesz przedmiotu i nie dokończysz transakcji.

#37 Gość_Usunięty_*

Napisany 19 Grudzień 2015 - 22:41

Zobacz postBono[UG], o 19 Grudzień 2015 - 23:17, napisał(a):

Zawsze możemy dokręcić śrubę i dodać wymóg zdjęcia z numerem seryjnym sprzedawanego przedmiotu i zapisania go na kartce. Problem w tym, że to by bardzo mocno obcięło oferty, bo większość nie poradzi sobie ze zrobieniem czytelnego zdjęcia.

Nie wszystko posiada numery seryjne. Przyznam, że taki pomysł wygląda już na lekką paranoję, uznajmy go za żart :)

Odnośnie ilości zdjęć z kartkami, to sprawa do przedyskutowania.
Myślę, że dla kilku poglądowych na przedmiot powinny być, ale jeżeli ktoś chce robić całą foto sesję ze zbliżeniami na poszczególne elementy przedmiotu, to można odpuścić.

Mnie osobiście interesuje, czy będzie można robić fotę zbiorczo, czyli jak np. w moim wypadku jedna fota zbiorcza z nickiem i datą + inne szczegółowe już bez nicka, ale na tym samym tle. Wolę robić szczegółowe foto a nie zasłaniać wszystko makulaturą - dla mnie to kuriozum.

I chciałbym żeby jakiś moderator oficjalnie odpowiedział na to pytanie, tak żeby innym moderatorom (jak to bywało) nie zostawić zbyt dużego pola do nadinterpretacji regulaminu, albo posuwania się do okłamywania uzytkowników (tak jak moderator RyszardGTS, który świadomie kłamał żeby ukryć swoją niekompetencję i zwykłą złośliwość).

Czemu nie?

tu chciałbym żeby wypowiedziała się jakaś osoba, która sprzedaje fanty wirtualne jak to widzi ze swojej strony. Wg. mnie nie widzi :)

Jeżeli data na zdjęciu będzie w granicach kilku dni, to nie powinno być problemu. Tydzień i więcej, to już nie bardzo.
Nie chodzi o codzienne odświeżanie zdjęć w ofercie, ale data napisania tematu.

Kramiki. Co w tym wypadku? wystarczy dodanie foty zbiorczej raz na jakiś czas?

---

I jeszcze moje prywatne zdanie nt. tej szopki. Pomysł powiedzmy dobry, ale... Wprowadzany w obecnej formie bez przemyślenia, na szybko i niesprecyzowany. Jak ma niby wyglądać weryfikacja? Mamy jako użytkownicy znowu wysyłać raporty? Czy bez dodania zdjęcia nie można będzie założyć tematu? Czy w takim wypadku zdjęcie będzie mogło być na zewnętrznym serwerze?

Przyznam, że "to coś" jest po najniższej linii oporu, wprowadzane na dodatek bez żadnej zmiany w forum (mimo, że sprawia mylnie takie wrażenie) i jedyne co przyniesie to większa ilość raportów a w konsekwencji będzie gorzej niż było. Chyba, że PCL zatrudnił dodatkowych moderatorów (już to widzę :E ).

Przypomnę pomysły sprzed lat:
http://forum.pclab.p...nia-dla-nowych/
Post nr 30.
Spoiler

To są punkty, które REALNIE zmieniłby pozytywnie dział sprzedam. Nie zostaną wprowadzone bo wymagałby prawdziwych zmian w forum a nie mydlenia oczu jak teraz.

Edit: minimalna liczba postów do założenia tematu - odnoszę wrażenie, że nie zostanie to wprowadzone bo administracja trzęsie portkami, że straci kilku nowych, gimbazowych użytkowników onetu. Pewnie mylnie także odnoszę wrażenie, że jest to grupa docelowa...

Jeszcze jedno:

Zobacz postGordon Lameman, o 30 Styczeń 2013 - 12:44, napisał(a):

Co się powinno zmienić, to bezkrytyczne podejście potencjalnych kupujących. Chcecie bezpieczeństwa? Zadbajcie o nie sami.

Każdy kupujący na PCL oprawia to w ramki i wiesza nad monitorem.

Ten post był edytowany przez JetSetWilly dnia: 19 Grudzień 2015 - 23:32

#38 Użytkownik jest niedostępny   Incore00 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Grudzień 2015 - 23:44

Witam, od przeszło roku tutaj sprzedaję i mam takie pytanie, mogę zrobić ogólnie jedno zdjęcie z moim magazynem, czy muszę każdego podzespołu z osobna? Mam dosyć sporą rotację sprzętu i po prostu robienie zdjęć każdego podzespołu będzie dla mnie problematyczne.

#39 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2015 - 11:21

Zobacz postJetSetWilly, o 19 Grudzień 2015 - 22:41, napisał(a):

Nie wszystko posiada numery seryjne. Przyznam, że taki pomysł wygląda już na lekką paranoję, uznajmy go za żart :)

Większość sprzętu komputerowego ma numer seryjny. Trafiają się wyjątki (np. pendrive adata), czy jakieś kabelki, adaptery itp., ale jak nie ma to nie ma i nie poradzisz.
Narzekasz, że obecna forma kartki, to słabe zabezpieczenie, a s/n to już paranoja. Zdecyduj się ;)

Mnie osobiście interesuje, czy będzie można robić fotę zbiorczo, czyli jak np. w moim wypadku jedna fota zbiorcza z nickiem i datą + inne szczegółowe już bez nicka, ale na tym samym tle. Wolę robić szczegółowe foto a nie zasłaniać wszystko makulaturą - dla mnie to kuriozum.

I chciałbym żeby jakiś moderator oficjalnie odpowiedział na to pytanie

Kramiki. Co w tym wypadku? wystarczy dodanie foty zbiorczej raz na jakiś czas?

Pytanie czy na tej zbiorczej będzie wszystko widoczne. Jeżeli tak, to nie widzę problemu.
Przedyskutujemy i podamy oficjalne stanowisko.

I jeszcze moje prywatne zdanie nt. tej szopki. Pomysł powiedzmy dobry, ale... Wprowadzany w obecnej formie bez przemyślenia, na szybko i niesprecyzowany. Jak ma niby wyglądać weryfikacja? Mamy jako użytkownicy znowu wysyłać raporty? Czy bez dodania zdjęcia nie można będzie założyć tematu? Czy w takim wypadku zdjęcie będzie mogło być na zewnętrznym serwerze?

Przyznam, że "to coś" jest po najniższej linii oporu, wprowadzane na dodatek bez żadnej zmiany w forum (mimo, że sprawia mylnie takie wrażenie) i jedyne co przyniesie to większa ilość raportów a w konsekwencji będzie gorzej niż było. Chyba, że PCL zatrudnił dodatkowych moderatorów (już to widzę :E ).

Przypomnę pomysły sprzed lat:
http://forum.pclab.p...nia-dla-nowych/
Post nr 30.
Spoiler

To są punkty, które REALNIE zmieniłby pozytywnie dział sprzedam. Nie zostaną wprowadzone bo wymagałby prawdziwych zmian w forum a nie mydlenia oczu jak teraz.

Edit: minimalna liczba postów do założenia tematu - odnoszę wrażenie, że nie zostanie to wprowadzone bo administracja trzęsie portkami, że straci kilku nowych, gimbazowych użytkowników onetu. Pewnie mylnie także odnoszę wrażenie, że jest to grupa docelowa...

A jak myślisz jak będzie weryfikowane, skoro automatyki nie da się wprowadzić?
To nie są punkty, które realnie by coś zmieniły, bo nabić kilka postów jest bez problemu. Poza tym jeżeli ktoś się rejestruje, to przeważnie, żeby zadać pytanie, a nie coś skomentować dopisując się do istniejącego tematu, więc to na pewno nie przejdzie. Sprawdziłoby się jedynie na bardzo specjalistycznych forach, choć osobiście jeszcze się z takim ograniczeniem nie spotkałem.
Co innego w działach handlowych, to faktycznie powinno być ograniczenie i to bardziej restrykcyjne, ale przy obecnej "współpracy" z administracją niewykonalne.

#40 Użytkownik jest niedostępny   pszemek233 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2015 - 12:30

Zobacz postBono[UG], o 20 Grudzień 2015 - 11:21, napisał(a):

Większość sprzętu komputerowego ma numer seryjny. Trafiają się wyjątki (np. pendrive adata), czy jakieś kabelki, adaptery itp., ale jak nie ma to nie ma i nie poradzisz.
Narzekasz, że obecna forma kartki, to słabe zabezpieczenie, a s/n to już paranoja. Zdecyduj się ;)

Pytanie czy na tej zbiorczej będzie wszystko widoczne. Jeżeli tak, to nie widzę problemu.
Przedyskutujemy i podamy oficjalne stanowisko.

A jak myślisz jak będzie weryfikowane, skoro automatyki nie da się wprowadzić?
To nie są punkty, które realnie by coś zmieniły, bo nabić kilka postów jest bez problemu. Poza tym jeżeli ktoś się rejestruje, to przeważnie, żeby zadać pytanie, a nie coś skomentować dopisując się do istniejącego tematu, więc to na pewno nie przejdzie. Sprawdziłoby się jedynie na bardzo specjalistycznych forach, choć osobiście jeszcze się z takim ograniczeniem nie spotkałem.
Co innego w działach handlowych, to faktycznie powinno być ograniczenie i to bardziej restrykcyjne, ale przy obecnej "współpracy" z administracją niewykonalne.

Trzeba sobie zadać pytanie, jak wygląda konto przeciętnego oszusta.

Mała ilość postów i mały staż na forum.

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »