Skocz do zawartości
Agnes

WAŻNE OGŁOSZENIE: Zmiana regulaminu działu sprzedam

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam słowa wyżej. Przepraszam, ale wygląda na to, że są tu równi i równiejsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy sądzicie, że moderatorzy są na forum 24h/dobę i 7 dni w tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, ja oczywiście tak nie uważam. Jednak jeśli zgłaszam jednego dnia kilka ofert niezgodnych z nowymi zasadami i nadal, choćby po dobie, nie zostały one zamknięte lub usunięte, to jest coś na rzeczy. To po prostu wygląda tak jakby nowe zasady nie obowiązywały, a Administracja wprowadziła nowy zapis jedynie na odczepne, nie próbując go nawet egzekwować wobec ogłoszeniodawców. Miała być ochrona przed rzekomymi oszustwami, a jest jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak wygląda, nie zawsze jest czas siła, żeby na forum sprzątać.

Bywa też, że na forum efektu nie widać, ale sprawa się toczy. Np. obecnie jest około 20 raportów oznaczonych do dalszego rozpatrzenia, bo musimy dogadać czy aukcja z allegro wystarczy, czy jednak zdjęcie musi być.

 

Wprowadzamy jakąś nowość i nikt nie zagwarantuje, że od pierwszego kopa zadziała idealnie. Nie oczekujesz 24/7, a zaczynasz się czepiać pierwszego dnia. Trochę więcej luzu zamiast się od razu szarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy założę temat w dziale sprzedam podam cenę i link do aukcji, odpowiednio dam nazwę tematu coś jeszcze musowo dodawać?

Czy nick, data na kartce będzie potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='04 Styczeń 2016 - 17:18' timestamp='1451924333' post='13833211']

musimy dogadać czy aukcja z allegro wystarczy, czy jednak zdjęcie musi być.

Zdjęcie musi być zawsze. Bez znaczenia czy jest Allegro. Tak przynajmniej stanowi regulamin, nie przewidując żadnych odstępstw od tej zasady.

Myślę, że nie ma sensu dodatkowo się dogadywać i należy wszystkie ogłoszenia traktować równo wobec regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin tak stanowi, a regulamin stanowimy my. Dlatego proszę jeszcze o chwilę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady ;) Jeśli aukcja jest wystawiona na allegro lub ebay to sam link wystarczy ;)

W takim przypadku transakcja jest zawierana poprzez w/w portale a temat na forum jest tylko w celu poinformowania jak największej ilości osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki lament jakby to miało kosztować wszystkich ze trzy dni czasu. Nie musicie iść ścinać drzewa do lasu, żeby papier wytworzyć. Taka kartka to minuta roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karteczki przy aukcji allegro to według mnie chybiony pomysł.

Allegro ma swój program ochrony kupujących i według mnie tematy z allegro powinny być akceptowane bez zdjęć z karteczką itp. Tak jest na benchu (a przynajmniej kiedyś było) i znacznie ułatwia to sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin tak stanowi, a regulamin stanowimy my. Dlatego proszę jeszcze o chwilę cierpliwości.

Chętnie zaoferuję swoją pomoc. Mnie też zależy na dobrej zmianie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o konkretną odpowiedź, jaki jest sens dawania zdjęcia w momencie podania przez sprzedającego linku do aukcji allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie "znak wodny"?

Według mnie nie, bo to cyfrowa obróbka i zbyt łatwo to edytować. Można by na dowolne zdjęcia dać swoje dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi to być znak wodny,wystarczy sam podpis.Wiele programów graficznych daję taką możliwość ,wstawienia tekstu do fotki.Oczywiście żadem problem dla mnie aby w razie sprzedaży dać swój podpis z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o konkretną odpowiedź, jaki jest sens dawania zdjęcia w momencie podania przez sprzedającego linku do aukcji allegro ?

Proszę. Jeśli jest link do allegro, zdjęcie nie jest koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Proszę. Jeśli jest link do allegro, zdjęcie nie jest koniecznie.

 

W takim razie wypadałoby wspomnieć o tym w regulaminie:

http://forum.pclab.pl/topic/489753-ZASADY-OBOWI%C4%84ZUJ%C4%84CE-W-DZIALE-SPRZEDAM/

 

Oprócz aktualizacji regulaminu można zmienić datę tak żeby było widać zmianę (mimo, że i tak niewiele osób tam zagląda. Obecna data sugeruje aktualizację w 2012r.) i pozostaje kwestia wielu pytań bez odpowiedzi, które padły w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wspomniane. A jeszcze mam zmienić datę utworzenia posta, tak?

Edit: a nie, miałeś na myśli podtytuł. Słusznie. Już jest data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Jest wspomniane. A jeszcze mam zmienić datę utworzenia posta, tak?

 

Nie :)

 

Obecnie jest w komentarzu "oraz innych działach handlowych, z dnia 1 stycznia 2016 r."

 

Przed chwilą było 2012 lipiec. O tą zmianę mi chodziło, została zrobiona, jest OK. To jeszcze tylko wyjaśnienie kilku kwestii z tego wątku, międz innymi klucze, rzeczy wirtualne, tematy zbiorcze, kramiki, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Agnes.

Dziękuję za informację. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie nie idealne, ale na pewno dobre.

Osoby krytykujące ten przepis w czambuł powinny sobie uzmysłowić, że oszuści czy złodzieje zazwyczaj działają po linii najmniejszego oporu. Każde dodatkowe zabezpieczenie, nawet niewielkie i teoretycznie łatwe do obejścia, odstrasza potencjalnych cwaniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetny ruch :) Zdjęcie + karteczka z nickiem sprzedającego oraz data na wielki plus.

 

Ale jeśli ktoś podaje link do allegro, to wystarczy :) Wtedy już nie potrzeba żadnego zdjęcia z karteczką itp.

Edytowane przez lukaszup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, chciałbym prosić o jeszcze jedną drobną, kosmetyczną zmianę.

Treść umieszczona na belce o góry (http://i.imgur.com/kN1klt6.png) kłóci się z pkt. 10 zasad (10. Łamanie powyższych zasad oraz próby ich ominięcia, czyszczenie tematów (poza kramikami) będą skutkować zamykaniem wątków, umieszczaniem ich w Śmietniku oraz, zależnie od sytuacji, ostrzeżeniami lub blokowaniem konta użytkownika.) oraz przyjętą metodą działania, którą zwykle w przypadku braku ceny jest właśnie zamknięcie wątku.

Po prostu belka informuje jakby wyłącznie jedyną przewidywaną sankcją była kasacja tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w sytuacji takiej jak ja ma a mianowicie dzisiaj zrobiłem zdjęcia z datą ale nie wiem czy uda mi się dzisiaj wystawić i teraz co jak wystawię jutro to też nowe zdjęcie z jutrzejszą data mam robić ?

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...