Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BellyJean

Krótka opinia i opis Huawei Honor 7 po kilku dniach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kilka dni temu po sprzedaży HTC One M8 postanowiłem , że kupię trochę mniej "mainstreamowy" telefon i zajrzałem trochę poszukałem i zaciekawił mnie właśnie Honor 7 głównie za sprawą ceny i liczby wielu udogodnień , które oferuje . Także przemawiało za nim to , że jest wykonany z metalu tak jak mój poprzedni HTC gdzie ten materiał się u mnie sprawdzał . Opinię i opis podzielę na kilka punktów . Myślę , że smartfon ciekawy i wielu osobą może pomóc to co tutaj napiszę . Także do dzieła !

1.Zacznę od obudowy Honora . Jak już pisałem na wstępie telefon jest wykonany z metalu całe plecki prócz dolnej i górnej maskownicy , która jest z dobrej jakości tworzywa i umożliwia złapanie zasięgu przez anteny , huawei jakoś to reklamuje mówiąc , że dzięki takiemu rozwiązaniu telefon łatwiej i sprawniej łapie zasięg . Ramki też są wykonane z metalu i wydaje mi się , że przycisk power oraz regulatory głośności też są właśnie z metalu jedynie magiczny przycisk , którym chwali się producent jest z plastiku jednak jak wyżej jest to dobrej jakości plastik . Obudowa nie trzeszczy i mogę go spokojnie porównać do HTC , którego miałem pod tym względem . Niestety dla niektórych może być problemem wystający aparat , jednak nie wygląda to tak jak w S6 , tak samo nie ma prawa się rysować ponieważ szkiełko jest ze szkła szafirowego a dodatkowo obtoczone ładną połyskliwą ramką nawiązującą do szlifów na ramce urządzenia . Do tego grawerowane logo producenta . Co do frontu to jest on pokryty szkłem Gorilla 3-ciej generacji . Całość trzyma się kupy i nie sprawia wrażenia taniości wręcz przeciwnie wykonaniem i materiałami konkuruje z najlepszymi ;) + moje subiektywne pozytywne uczucie to , że tel. względem one'a nie brudzi się tak . Farba jest matowa więc ręka tak się nie poci a sam tył cały czas wygląda schludnie tak jak szkło , które wydaje mi się , że ma powłokę oleofobową ponieważ też zachowuje się przyjemnie pod palcem .

 

2.Wydajność i praca systemu . Honor pracuje na procesorze Kirin 935 czyli tym samym co Huawei P8 i Mate S . Ma on 4 rdzenie cortex A53 taktowane 1,5GHZ oraz 4 A53 tylko wyżej taktowane 2,2GHZ a do tego układ mali T628 oraz 3GB pamięci ram . Co do pracy systemu to jest dobrze na ogół wszystko działa płynnie aczkolwiek zdarza się czasami jakieś przycięcie najczęściej w menadżerze aplikacji . Jednak muszę to chyba wytłumaczyć tym , że urządzenie jest dość świeże bo mam na stanie jeszcze P8 Lite i tam wszystko śmiga bez problemu także pozostaje czekać na update nakładki , która ma być mocno przebudowana oraz androida 6.0 , który ma rzekomo wyjść na przełomie stycznia i lutego . Co do gier jak powszechnie sie mówi , że jest średnio względem innych tel. to ja muszę zaprzeczyć . Odpaliłem GTA San Andreas na maksymalnych detalach i gra była płynna tak samo dead trigger 2 detale maks i gra chodzi idealnie , także jako zabawka do grania Honor spełnia swoje zadanie . Co do benchmarków robiłem test antutu 6.0 i Honor wbił niecałe 54K pkt czyli podobnie jak Note 4 więc jeżeli ktoś kieruje się liczbami też nie jest źle . A przy tym telefon bardzo mało się nagrzewa . Nie mam z czym porównać bo tak chłodnego telefonu dawno nie miałem ;)

 

3.Aparat. W honorze siedzi dwudziesto-megapixelowa matryca od sony IMX230, przysłoną o jasności f/2.0 oraz autofokusem z detekcją fazy , która sprawdza się wyśmienicie . Zdjęcia w 20mpx możemy robić w formacie 4:3 zaś gdy chcemy 16:9 to musimy się zadowolić 15mpx . Aparat szybko ostrzy nawet na bliskich obiektach dobrze radzi sobie po zmroku gdzie ma bardzo ciekawe tryby malowania światłem . Do tego aparat wspomaga 2 tonowa dioda podświetlająca . Co do trybu profesjonalnego niedługo ma wyjść aktualizacją dodająca właśnie tę opcje . Filmy mogą być nagrywane w maksymalnie Full HD i tu też bez rozczarowania . Stabilizacja obrazu daje radę , jest także możliwość nagrywania slow-mo . Frontowy aparat to 8mpx z przysłoną o jasności f/2.4 wsparty pojedynczą diodą doświetlającą i takie połączenie daje świetną jakość samojebek nawet gdy nie mamy dobrego oświetlenia .

4.Funkcje oraz zalety i wady , które moim zdaniem warto wymienić. Zacznę od wad , których jak za tę cenę jest niewiele . Jak już wspominałem nie do końca idealnie działający system lecz tym bym się nie przejmował ponieważ mam lekkie zboczenie na tym punkcie i każda lekka zawieszka mnie wkurza :E ale miejmy nadzieje , że update to załatwi i z dobrze działającego urządzenie stanie się perfekcyjnie działającym ;) Znalazłem jeszcze jedną wadę , która też jest czepianiem się a mianowicie przód , niektórym się to podoba lecz ja jestem tak pośrodku i jest dla mnie lekko nudny front urządzenia zaś tył to już inna bajka , tu można się długo wpatrywać w ciekawe linie honora :) . Co do fajnych opcji jest to często widziana już irda ale działa na prawdę sprawnie lepiej niz w One , którego miałem . Czytnik linii papilarnych , który też działa praktycznie za każdym razem . Mi się nie zdarzyło żebym musiał skanować palca 2 razy . Tajemniczy przycisk ,który daje nam możliwość odpalenia 3 rzeczy błyskawicznie bez budzenia ekranu . Funkcją , której mi bardzo brakowało w smartach , która jest tutaj to ustawienie SD jako pamięci domyślnej i takim sposobem można mieć na tel ponad 100gb apek :E i też jedna fajna funkcja , która pozwala pozbawiać aplikacji korzystania z internetu czyli np. gramy w grę , która wyświetla reklamy i odłączamy jej neta (telefon pamięta nasz wybór) i można w tle korzystać z messengera i nie mieć reklam w aplikacji , takie proste a cieszy ;) . Jeszcze jedną rzecz na , którą zwróciłem uwagę jest to , że telefon mimo dość sporej baterii 3100mah ładuje się bardzo szybko . Potrafi w ok 15 min naładować 25-30% a od 5% do 100% to nieco ponad godzina .

 

5.Audio. Głośnik jest umieszczony na dolnej krawędzi i daje radę jest donośny i gra czysto . Na słuchawkach jest też dobrze , nie jest to poziom htc ale technologia DTS mocno podbija jakość i tutaj Honor też nie ma się czego wstydzić bo jakość jest porównywalna do LG G4 na ,którym też miałem okazje trochę posłuchać .

 

6.Ekran. Ekran w Honorze 7 jest to 5,2 cala full HD IPS neo . Co to oznacza ? A znów daje to dobre efekty , ponieważ ekran nie jest tak łakomy na prąd i dostarcza głębszych czerni niż przeciętny ips do amoledów jeszcze trochę ale jest na prawdę dobrze . Kąty widzenia jak i barwy to też najwyższy poziom . W słońcu także nie ma problemu aby wszystko widzieć co się dzieje na wyświetlaczu .

 

Podsumowując Honor 7 to przemyślane i udane urządzenie i jak za swoją cene ok. 1400-1600zł jest mocną propozycją na tle takich tel jak Motorola Moto X play czy Galaxy A7 . Od siebie mogę tel. polecić . Jeśli są jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja t oracja. Też posiadam ten telefon i w porównaniu z Samsungami jest super!! Jestem w trakcie przygotowania recki Wideo po 3 miesiącach użytkowania. Jak skończę to wrzucę tutaj :)

 

P.s. u mnie system działa bez zarzutu. Tzn może przez 3 miechy zdarzyło się że się zaciął na chwile, ale nie ma tu zamulania jak np w Galaxy Note 3. No i przepiękne fotki :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku 😄 na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
    • @Kelam u mnie ostatni bios to 7 luty, wrzuciłem gdy tylko się pojawił. Jak wtedy ustawiłem tak praktycznie nie wchodziłem w uefi. Problemy były chyba tylko głównie na płytach MSI z tego co pamiętam, przez zbyt małą pojemność kości bios. Że akurat "trojaczki" MSI na b450 królowały na forum, to problem akurat tu był dość powszechny.   Ps. piszesz jakby na intelu nie było żadnych problemów...zwłaszcza ostatnio  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...