Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aqff

Dysk SSD do Lenovo Y580

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym wymienić dysk HDD na SSD w laptopie y580(wersja z i5, 4gb ram) i obecnego HDD używać jako zewnętrznego. Mógłby ktoś dobrać mi najbardziej odpowiedni dysk do mojego laptopa(wersja ~~120 gb i ~~240 gb, obudowę do zewnętrznego dysku oraz dodatkową kostkę ram 4gb? Jeśli to możliwe chciałbym dokonać zakupu w sklepie xkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie, a dobre - Crucial BX100 (NIE 200!), Plextor M6V, Crucial MX200, Samsung 850 Evo, Adata SP920.

Obudowa - każda będzie tak samo szybka, kieruj się wyglądem. Ja kiedyś mocno przepłaciłem za Lian Li EX10QI, ale jest wyjątkowo ładna.

 

Do Y580 o ile pamiętam możesz wsadzić SSD mSATA (nie M2, NGGF), nie rezygnując ze zwykłego dysku. Będzie drożej, ale moim zdaniem warto.

Samsung 850 Evo, Crucial M500, M550, Plextor M6M.

Sprawdź, czy masz złącze, a nie tylko puste miejsce.

Dla 128GB całkiem niezłą cenę ma Crucial: http://www.x-kom.pl/p/179675-dysk-ssd-crucial-128gb-18-msata-ssd-m550.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniano, Y580 ma mSATA, więc kupujesz takowy dysk.

Chyba nie występowały wersje bez złącza.

 

Dyski poniżej 240GB są drogie jak chodzi o stosunek ceny do 1GB pojemności.

 

Jeśli nie będzie jakimś cudem mSATA to kupujesz to: http://www.x-kom.pl/p/162134-obudowa-dysku-25-icy-box-ib-ac642-sata-na-slot-dvd-127mm-obudowa-slim.html#oceny i dowolny dysk SSD 2.5" (Transcend 370, Crucial BX100/MX100/MX200, Samsung 850EVO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie występowały wersje bez złącza.

Dyski poniżej 240GB są drogie jak chodzi o stosunek ceny do 1GB pojemności.

Wydaje mi się, że jednak były. Nie zaszkodzi sprawdzić.

 

 

Tak, ale 240+ mSATA też do tanich nie należą, generalnie powyżej 400zł.

Akurat ten M550 128GB jest w znośnej cenie, a mając HDD wewnątrz ta pojemność nie jest już taka zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dla mnie priorytetem był zakup dysku przenośnego, ale stwierdziłem że można by za jednym zamachem przyspieszyć prace komputera i wymienić dysk hdd na ssd i tego pierwszego używać jako zewnętrznego. Mimo takiej opcji warto kupić msata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 256GB SSD jest trochę za mały, i dość często muszę podpinać dysk zewnętrzny. Wszystko zależy od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500GB dysk SSD to mało. Tak samo jak nie wyobrażam sobie życia z dyskami na USB i danymi na nich. Dlatego laptop zdolny pomieścić co najmniej 3 dyski, z czego dwa talerzowe to podstawa moim zdaniem.

 

Więc jak widać, każdy ma swoje potrzeby i do nich ustala specyfikę sprzętu, na którym pracuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam dysk 1TB z czego używam tylko 175 GB + czasem stawiam jakieś maszyny wirtualne. Wydaje mi się, że 250 gb wystarczy + zawsze będę miał dysk zewnętrzny.

 

Ponawiam pytanie, co muszę dokupić do rozwiązania hdd jako zewnętrzny, ssd jako wewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę na USB do starego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wtedy jaki dysk?

 

edit@

 

Pewnie głupie pytanie, ale można użytkować laptopa na samym dysku msata, a hdd używać jako zewnętrznego i w awaryjnym przypadku, gdy rzeczywiście zabraknie miejsca podpiąć go w slocie na hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie głupie pytanie, ale można użytkować laptopa na samym dysku msata (...)?

Można. Dysk jak każdy inny.

 

Tylko że sens brania dysku na mSATA jest właśnie taki, by mieć wewnętrznie zamontowany drugi dysk - w innym wypadku SSD 2.5 calowe są bardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Listę rozsądnie wycenionych modeli, które zarazem nie rozczarowują szybkością, podałem na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowałbyś się na zakup "pełnowymiarowego" SSD 2.5, to jako obudowę zewnętrzną na HDD polecam to: http://www.x-kom.pl/p/177594-obudowa-dysku-25-shiru-sde-h1-usb-30.html Na allegro można kupić chyba 10zł taniej. Transfery jak na USB 3.0 przystało, u mnie w granicach 100MB/s. Wygląd kwestia drugorzędna, chociaż mi takie kanciate kształty odpowiadają.

 

Tydzień temu sam wymieniałem HDD na SSD w swoim Acerze V3-571g, wybór padł na EVO 250GB i tą właśnie obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Lenovo Y580 z i5.

Proszę o odpowiedź, czy takie dyski będą pasowały do mojego lapka:

 

- Samsung 850 EVO 250GB (MZ-M5E250BW)

- Crucial Mx200 250Gb Msata (CT250MX200SSD3)

 

Ma on być jako pierwszy/systemowy dysk w laptopie. Oryginalnego 2,5"hdd chciałbym nie ruszać i pozostawić na magazyn danych.

 

Dam rade to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KAZDAN63, właśnie w tym sklepie ten dysk jest u mnie numerem 1 ;)

 

Jeśli chodzi o wydajność z pozostawionym HDD, to czy trzymając na nim tylko filmy, muzę, zdjęcia i archiwum, będzie ten magazyn jakoś zamulał kompa przy pracy?

SSD ma mieć system, programy i pliki na których się pracuje (głównie programy typu CAD). Po zakończeniu projektu, pliki z danego tematu lądują w magazynie HDD.

Będzie jakieś obniżenie wydajności z tytułu zainstalowanego HDD mając SSD na pokładzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HDD nie jest demonem wydajności ! Ja takie dyski używam jako zewnętrze do lustrzanej kopii zapasowej dysku SSD . Dyskom HDD wyłączam oszczędzanie energii w Opcjach Zasilania (NIGDY , wydajność ponad wszystko !) . W zamian proponuję (zapis/odczyt liniowy ~140MB/s ) :

https://www.morele.net/dysk-twardy-hitachi-travelstar-7k1000-1000gb-2-5-7200rpm-sata-iii-32mb-rv-czujnik-wibracji-0j22423-556010/

Odczyt z HDD RAID 0 :

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipMX3cjXwfJ5frPhvse9rVGSw-On-RPH0OB0s2ye?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HDD nie jest demon wydajności ! Ja takie dyski używam jako zewnętrze do lustrzanej kopii zapasowej dysku SSD . Dyskom HDD wyłączam oszczędzanie energii w Opcjach Zasilania (wydajność ponad wszystko !) . W zamian proponuję (zapis/odczyt liniowy ~140MB/s ) :

https://www.morele.net/dysk-twardy-hitachi-travelstar-7k1000-1000gb-2-5-7200rpm-sata-iii-32mb-rv-czujnik-wibracji-0j22423-556010/

Odczyt z RAID 0 :

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipMX3cjXwfJ5frPhvse9rVGSw-On-RPH0OB0s2ye?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

 

A czy odczyt małych plików również rośnie na tym raidzie0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam folder zawierający 1000 zdjęć .jpg o wielkości 1024MB , ale przy jego kopiowaniu takie prędkości są oczywiście nieosiągalne . Dotyczy to powiedzmy plików ≥ 8GB (miarodajny czas kopiowania tj. ≥ 30s) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...