Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shalashaska

Jaka kamera do monitoringu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślę nad zakupem kamery coś około 200zł do monitoringu bramy, chcę wiedzieć kto dzwoni na domofonie. Odległość monitorowania od domofonu to około 15m, w nocy słabo oświetlone. co najważniejsze chciałbym bym mógł oglądać obraz na PC jak i na TV. Jest jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Poszukaj kamery IP z wyjściem video. Wtedy podłączysz kamerę do sieci domowej jak i do TV. Niestety te które ja montuję zaczynają się od 400zł w górę.

Przykład - Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 zł może być ciężko, ale sprawdź GOCLEVER OMEGA EYE. Nie miałem z nią do czynienia, ale do prostych zastosowań za takie pieniądze chyba się nada. Podgląd PC + urządzenia mobilne. TV masz z funkcjami Smart? Wtedy dałoby się przez przeglądarkę dostać do kamerki i mieć podgląd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić to na zasadzie kamer z doświetleniem IR. W ten sposób można nagrywać spokojnie nawet do 50m w absolutnej ciemni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok więc monitoring pewnie już wybrany i zainstalowany. Jestem ciekaw na jakie rozwiązanie się zdecydowałeś i ile razy przekroczyłeś założony na początku budżet 200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. podepnę się pod temat by nie smiecic i nie zakładać nowego.

Potrzebuje założyć 1 badz max 2 kamery w domu. Nie muszą byc internetowe. Wystarczy by zapisywało na dysk i później można było odtworzyć na tv badz komputerze.

Chodzi o sprawdzenie czy czasem ktoś mieszkajacy nie wchodzi i nie szuka w pomieszczeniach innych. Jak sie zabrać za takie cos samodzielnie?

Może macie jakis sprawdzony zestaw czy cos? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. podepnę się pod temat by nie smiecic i nie zakładać nowego.

Potrzebuje założyć 1 badz max 2 kamery w domu. Nie muszą byc internetowe. Wystarczy by zapisywało na dysk i później można było odtworzyć na tv badz komputerze.

Chodzi o sprawdzenie czy czasem ktoś mieszkajacy nie wchodzi i nie szuka w pomieszczeniach innych. Jak sie zabrać za takie cos samodzielnie?

Może macie jakis sprawdzony zestaw czy cos? :)

 

Dysk sieciowy NAS (Synology,Qnap) + kamery IP

https://www.qnap.com/solution/surveillance-station/pl-pl/

https://www.synology.com/pl-pl/surveillance/8.0/overview

 

Myślę, że dla takiego zastosowania w zupełności wystarczający byłby NAS Synology DS116 jednodyskowy z licencja na 2 kamery, + do tego dysk HDD.

Kamery i NAS podłączone go routera/switcha i masz dostęp do nagrań przez komputer, internet.

Nie uzywałem tych aplikacji, ale one pozwalają chyba na wykrywanie ruchu i wtedy zapisują dane na dysk (nie trzeba przeglądać wtedy pustego nagrania). Pewnie ktoś obeznany z nimi odpowie dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie może zdecyduj się na kamerę analogową. W zupełności wystarczy to monitorowania jednego obiektu. Tutaj masz przykładową firmę oferującą takie kamery: https://kamerylubin.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia IP mocno staniała.

Jakość obraz z bardzo tanich kamer IP w porównaniu do analogów jest bardzo więcej niż zadawalająca.

 

Najtańszy rejestrator IP na allegro (który ma HDMI wiec spoko na TV się podgląda) to 150-200 zł

Do tego jakiś HDD

I kamera 1080p z podczerwienią 250-300 zł.

+ zasilacz do kamery

 

po podłączeniu do internetu, można na komórce sprawdzać co się dzieje przed domem.

Myślę, że to spora funkcjonalność za 600-800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy jest wlasnie na etapie doboru kamer do monitoringu. Otworzyl u mnie na miescie maly sklep zwiazany z fotografia. Ma na stanie takze drozszy sprzet dlatego chce jak najlepiej sie zabezpieczyc przed ewentualna kradzieza. Zawsze taki system monitoringu podziala negatywnie na potencjalnego zlodzieja i zastanowi sie dwa razy przed zrobieniem czegos glupiego. Czy kamera ip nagrywajaca obraz w rozdzielczosci 720p sprawdzi sie? Pytam, poniewaz znalazlem dosc duzy wybor na eltrox.pl - https://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/kamery-ip.html Najtansze modele zaczynaja sie w granicach 150-200pln .. ktory z producentow bedzie najlepszym wyborem waszym zdaniem? Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia wyboru dyskow twardych do zapisu danych .. ze swojej strony zawsze ufalem firmie WD i chyba polece mu jakies z serii Purple przeznaczone do zapisu 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupiłem kamerę goclever eye omega - podłączyłem lan-em do routera pod pierwsze wolne gniazdo, podłączyłem do rpądu zainstalowałem program na pc zgodnie z instrukcją. System wykrywa kamere, pali się zielona lampka, tak jakby była kamera aktywna, ale nie ma obrazu. Nie wiem co sie dzieje, czy cos trzba z routerem konfigorwac? nie znam się na tym. prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Polecam ten model https://alertkam.pl/ds-2cd2142fwd-i-kamera-cyfrowa-ip-kopulka-hikvision-4-mpix-2-8mm-ir-30m-p-15.html

 

Kamera kopuła, 4 mpx, wi-fi z zasięgiem do 50 metrów w nocy widzie na 30m, kamera działa bez rejestratora, bo ma wbudowany slot na kartę SD, sam kupiłem ją od alerkam.pl za 636 zł brutto, więc cena była bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...